BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#301 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

karanana wrote:Steta sto efendic nije pitar da vam podane onaj plac kod televizije.
Sanjarite ubleha projekt za ubleha investitore. Sami temelji racunice isplativosti su smijesni.
pusti nas ba da sanjamo ... ništa ne košta, lijepo je ... a snovi se nekad i ostvare :)
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#302 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

leškarenje wrote:
rajvosa-mitre wrote:Ma meni nema logike da se novi stadion pravi van opcine centar,kad znamo svi da nam je najveca baza navijaca centar i stari grad i zamisli moras na ilidzu ici,nije to to.Iskreno ni meni se ne mijenja stadion,Kosevo je nase ili ti ga samo je jedan dom,ali opet i neki veci klubovi od naseg su mijenjali pravili nove stadione pa sto ne bi i mi,uglavnom kako god ako se ikad bude radilo nesto najvise bi volio da se Kosevo renovira i to je to,mozda jednog dana nesto i bude vidjet cemo.
Cista laž da je najveća baza navijača Centar,a još veća Stari Grad.....Novi Grad je glavni,čisto da zna :thumbup: a to se vidi po članstvu.
:thumbup:
Vjerujem i ja da je tako. Inače sam iz Centra (Kariba :D ) i vjerujem da mi u Centru i Starom Gradu možda imamo najveću prevlast ili dominaciju kad se radi o postotcima, ali je Novi Grad daleko mnogoljudniji i po brojnosti je sigurno broj 1.

Iako sam santimentalno vezan za Centar, Koševo i tako to, što više razmišljam, nije mi neprihvatljiva ni ideja selidbe negdje u NG ili čak na Ilidžu. Raji iz NG je i Ilidža na ruku, a šta fali i nama iz Centra malo "prošetati". Ako ćemo za tu cijenu dobiti odgovarajući rezultat i prave uslove, što da ne.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#303 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

Grean wrote:
ibizza wrote:
karanana wrote:Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
Takva ponuda je na stolu Ajnadzica, kao i za klizaliste kod Zetre... Ajnadzic hoce da mi napravimo stadion, a da pravo raspolaganja pojedinacno imaju opstina i klub, te na taj nacin bi htjeli da prave megalomanske koncerte raznoraznih zvijezda :) a to nasi odbijaju...nasi hoce da kupe Kosevo i da pravimo SVOJ stadion- to "doktoru" ne odgovara, jbg.
Kosevo nikad nece biti stadion kako treba, bar ne fudbalski i ne za FKS. To je moje misljenje.

Da bi on licio na nesto treba vise para za rusenje nego gradnju. Ali na kraju ce to biti na silu dovedeno u red, skalamerija tipa lazna Marakana, ispunjava uslove ali i dalje socijalisticko zdanje koje je uvijek poluprazno jer je predimenzionirano.
To i ja mislim. Pričao sam s nekim arhitektama i oni mi kažu kako će, sve i da se sruši postojeća skalamerija, problem pri pravljenju novog stadiona biti rješavanje protoka zraka ili tako nešto .. uglavnom nešto oko vjetrova .. kao ovaj postojeći je baš ovakav, da prati liniju zemljišta i ne strši iznad, morao biti napravljen upravo zbog toga, zbog vjetrova.
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#304 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

ibizza wrote:
karanana wrote:Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
Takva ponuda je na stolu Ajnadzica, kao i za klizaliste kod Zetre... Ajnadzic hoce da mi napravimo stadion, a da pravo raspolaganja pojedinacno imaju opstina i klub, te na taj nacin bi htjeli da prave megalomanske koncerte raznoraznih zvijezda :) a to nasi odbijaju...nasi hoce da kupe Kosevo i da pravimo SVOJ stadion- to "doktoru" ne odgovara, jbg.
Ima nesto za sta se ne pita previse ajnadzic a to se zove kanton i zove se zakon o koncesijama :wink:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#305 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Pitar s Kariba wrote:
leškarenje wrote:
rajvosa-mitre wrote:Ma meni nema logike da se novi stadion pravi van opcine centar,kad znamo svi da nam je najveca baza navijaca centar i stari grad i zamisli moras na ilidzu ici,nije to to.Iskreno ni meni se ne mijenja stadion,Kosevo je nase ili ti ga samo je jedan dom,ali opet i neki veci klubovi od naseg su mijenjali pravili nove stadione pa sto ne bi i mi,uglavnom kako god ako se ikad bude radilo nesto najvise bi volio da se Kosevo renovira i to je to,mozda jednog dana nesto i bude vidjet cemo.
Cista laž da je najveća baza navijača Centar,a još veća Stari Grad.....Novi Grad je glavni,čisto da zna :thumbup: a to se vidi po članstvu.
:thumbup:
Vjerujem i ja da je tako. Inače sam iz Centra (Kariba :D ) i vjerujem da mi u Centru i Starom Gradu možda imamo najveću prevlast ili dominaciju kad se radi o postotcima, ali je Novi Grad daleko mnogoljudniji i po brojnosti je sigurno broj 1.

Iako sam santimentalno vezan za Centar, Koševo i tako to, što više razmišljam, nije mi neprihvatljiva ni ideja selidbe negdje u NG ili čak na Ilidžu. Raji iz NG je i Ilidža na ruku, a šta fali i nama iz Centra malo "prošetati". Ako ćemo za tu cijenu dobiti odgovarajući rezultat i prave uslove, što da ne.
Ma vi možete komotno ljeti u japankama do AFH. :D
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#306 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

omega369 wrote:
ibizza wrote:
karanana wrote:Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
Takva ponuda je na stolu Ajnadzica, kao i za klizaliste kod Zetre... Ajnadzic hoce da mi napravimo stadion, a da pravo raspolaganja pojedinacno imaju opstina i klub, te na taj nacin bi htjeli da prave megalomanske koncerte raznoraznih zvijezda :) a to nasi odbijaju...nasi hoce da kupe Kosevo i da pravimo SVOJ stadion- to "doktoru" ne odgovara, jbg.
Ima nesto za sta se ne pita previse ajnadzic a to se zove kanton i zove se zakon o koncesijama :wink:
Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#307 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Pitar s Kariba wrote:
leškarenje wrote:
rajvosa-mitre wrote:Ma meni nema logike da se novi stadion pravi van opcine centar,kad znamo svi da nam je najveca baza navijaca centar i stari grad i zamisli moras na ilidzu ici,nije to to.Iskreno ni meni se ne mijenja stadion,Kosevo je nase ili ti ga samo je jedan dom,ali opet i neki veci klubovi od naseg su mijenjali pravili nove stadione pa sto ne bi i mi,uglavnom kako god ako se ikad bude radilo nesto najvise bi volio da se Kosevo renovira i to je to,mozda jednog dana nesto i bude vidjet cemo.
Cista laž da je najveća baza navijača Centar,a još veća Stari Grad.....Novi Grad je glavni,čisto da zna :thumbup: a to se vidi po članstvu.
:thumbup:
Vjerujem i ja da je tako. Inače sam iz Centra (Kariba :D ) i vjerujem da mi u Centru i Starom Gradu možda imamo najveću prevlast ili dominaciju kad se radi o postotcima, ali je Novi Grad daleko mnogoljudniji i po brojnosti je sigurno broj 1.

Iako sam santimentalno vezan za Centar, Koševo i tako to, što više razmišljam, nije mi neprihvatljiva ni ideja selidbe negdje u NG ili čak na Ilidžu. Raji iz NG je i Ilidža na ruku, a šta fali i nama iz Centra malo "prošetati". Ako ćemo za tu cijenu dobiti odgovarajući rezultat i prave uslove, što da ne.
U s.gradu i centru je velika baza ali to su uglavnom neredovni navijači.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#308 Re: BORDO ARENA

Post by emigrazione »

Zaganjaj nam sta migracijo,kakvu lokaciju ne dalje od M.dvora....mani se pametovanja :thumbup: e tako isto mene zaboli kita za vas carsijanere,kojima je klub pred vratima a ima vas clanova 900,jel vas stid a busate se kako je FKS carsijski klub ?

Meni je ista daljina doci,jal na Kosevo,jal na Ilidzu :thumbup: i nece mi biti mrsko gdje god da bude,e tu se razlikujemo mi iz opstine koja je napravljena da se sprca sto vise ljudi od vas sa "carsije"....i da nije nas koji smo sprcani bilo bi vas na stadionu stotinu u vrh glave
Postoji Betanija i postoji plac kod Zetre, dole u u tvom getu ne postoji nista?! Ne pametujem ja nego ti, ja sam samo realan, FKS nikada nece otici dole i svi to dobro znamo, samo se neki prave ludi...nisam carsijaner i u mojoj kuci samo cuko nema clansku, sezonsku, hrpu dresova, salova, i nema potrebe da se spustamo na taj nivo kumunikacije, nisam ti ja Hrasno :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#309 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

emigrazione wrote:
Zaganjaj nam sta migracijo,kakvu lokaciju ne dalje od M.dvora....mani se pametovanja :thumbup: e tako isto mene zaboli kita za vas carsijanere,kojima je klub pred vratima a ima vas clanova 900,jel vas stid a busate se kako je FKS carsijski klub ?

Meni je ista daljina doci,jal na Kosevo,jal na Ilidzu :thumbup: i nece mi biti mrsko gdje god da bude,e tu se razlikujemo mi iz opstine koja je napravljena da se sprca sto vise ljudi od vas sa "carsije"....i da nije nas koji smo sprcani bilo bi vas na stadionu stotinu u vrh glave
Postoji Betanija i postoji plac kod Zetre, dole u u tvom getu ne postoji nista?! Ne pametujem ja nego ti, ja sam samo realan, FKS nikada nece otici dole i svi to dobro znamo, samo se neki prave ludi...nisam carsijaner i u mojoj kuci samo cuko nema clansku, sezonsku, hrpu dresova, salova, i nema potrebe da se spustamo na taj nivo kumunikacije, nisam ti ja Hrasno :D
Pametujes,pametujes itekako,ne samo za stadion vec inace ....samo nemoj dva puta reci da nece otici :thumbup:

Pricaj mi malo o clanskim,sezonskim i ostalom :lol: da znas ko sto ne znas zacepio bi zauvijek.I da,Hrasno ima slifa u odnosu na tebe :thumbup:
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#310 Re: BORDO ARENA

Post by emigrazione »

Zaboli me kurcina iskreno :lol: :thumbup:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#311 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

emigrazione wrote:
Zaganjaj nam sta migracijo,kakvu lokaciju ne dalje od M.dvora....mani se pametovanja :thumbup: e tako isto mene zaboli kita za vas carsijanere,kojima je klub pred vratima a ima vas clanova 900,jel vas stid a busate se kako je FKS carsijski klub ?

Meni je ista daljina doci,jal na Kosevo,jal na Ilidzu :thumbup: i nece mi biti mrsko gdje god da bude,e tu se razlikujemo mi iz opstine koja je napravljena da se sprca sto vise ljudi od vas sa "carsije"....i da nije nas koji smo sprcani bilo bi vas na stadionu stotinu u vrh glave
Postoji Betanija i postoji plac kod Zetre, dole u u tvom getu ne postoji nista?! Ne pametujem ja nego ti, ja sam samo realan, FKS nikada nece otici dole i svi to dobro znamo, samo se neki prave ludi...nisam carsijaner i u mojoj kuci samo cuko nema clansku, sezonsku, hrpu dresova, salova, i nema potrebe da se spustamo na taj nivo kumunikacije, nisam ti ja Hrasno :D
Nema sanse da je Betanija bolja lokacija od Ilidze, nema sanse. Cime je Betanija povezana ? Autobusom sa Sutjeske? Mislis da bi raja pjesacila sa Skenderije? U ostalom, nikakva opcija oko betanije ne postoji, postoje samo dvije lokacije i jedna od te dvije ce biti sigurno.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#312 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

emigrazione wrote:Zaboli me kurcina iskreno :lol: :thumbup:
A isti sam ti :-)

@ibizza ,ja sam se zabrinuo :oops: reko je migracija nema selidbe i kHaj pHice,sta ti ili ja imamo pricati iz Novog Grada....pika se samo Ćarsijska :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#313 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

Eno i GRAS se raspada, tako da je pitanje vremena kada će remiza biti opcija, ali ne sumnjam da će Efendić tražiti finu cifru za onaj plac!
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#314 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

Maharadza wrote:Eno i GRAS se raspada, tako da je pitanje vremena kada će remiza biti opcija, ali ne sumnjam da će Efendić tražiti finu cifru za onaj plac!
Može biti za 4, 6, 8 godina, a mi nemamo baš vremena za čekanje. :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#315 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

ibizza wrote:
emigrazione wrote:
Zaganjaj nam sta migracijo,kakvu lokaciju ne dalje od M.dvora....mani se pametovanja :thumbup: e tako isto mene zaboli kita za vas carsijanere,kojima je klub pred vratima a ima vas clanova 900,jel vas stid a busate se kako je FKS carsijski klub ?

Meni je ista daljina doci,jal na Kosevo,jal na Ilidzu :thumbup: i nece mi biti mrsko gdje god da bude,e tu se razlikujemo mi iz opstine koja je napravljena da se sprca sto vise ljudi od vas sa "carsije"....i da nije nas koji smo sprcani bilo bi vas na stadionu stotinu u vrh glave
Postoji Betanija i postoji plac kod Zetre, dole u u tvom getu ne postoji nista?! Ne pametujem ja nego ti, ja sam samo realan, FKS nikada nece otici dole i svi to dobro znamo, samo se neki prave ludi...nisam carsijaner i u mojoj kuci samo cuko nema clansku, sezonsku, hrpu dresova, salova, i nema potrebe da se spustamo na taj nivo kumunikacije, nisam ti ja Hrasno :D
Nema sanse da je Betanija bolja lokacija od Ilidze, nema sanse. Cime je Betanija povezana ? Autobusom sa Sutjeske? Mislis da bi raja pjesacila sa Skenderije? U ostalom, nikakva opcija oko betanije ne postoji, postoje samo dvije lokacije i jedna od te dvije ce biti sigurno.


:thumbup:
Amin .. aBd :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#316 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Ako bude Ilidža. :sretan:

Ovde ima baš dobra baza,posebno u mom naselju,samo treba raju animirati da idu na tekme.Neba mi,šta je čekati 3 godine,one prođu sad' pa sad'. :sretan:
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#317 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

ibizza wrote: Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
Moze, ali je vama noga iz kluba. :wink:
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#318 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

omega369 wrote:
ibizza wrote: Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
Moze, ali je vama noga iz kluba. :wink:
Ne lupaj.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#319 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

omega369 wrote:
ibizza wrote: Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
Moze, ali je vama noga iz kluba. :wink:
Kome VAMA :lol: sta bulaznis ,lik nema nikakve veze osim sto poznaje jednog lika koji radi na stadionu ....ali omega standardno,valja gluposti :run:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#320 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

omega369 wrote:
ibizza wrote: Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
Moze, ali je vama noga iz kluba. :wink:
Kako? Hoces li to da kupis klub? :)

E "strucnjak", da znas, kao sto ne znas...
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#321 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

leškarenje wrote:
omega369 wrote:
ibizza wrote: Bujrum, kad je tako lahko, sredi nam to? :)
Moze, ali je vama noga iz kluba. :wink:
Kome VAMA :lol: sta bulaznis ,lik nema nikakve veze osim sto poznaje jednog lika koji radi na stadionu ....ali omega standardno,valja gluposti :run:
A znaci zna nekoga na stadionu?! To je ta kvaka?

ja reference i g***** :lol:

ma samo nastavite, nedajte se ometati
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#322 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

omega369 wrote: ja reference i g***** :lol:

ma samo nastavite, nedajte se ometati
Ne shvatam zašto ga napadaš. :?
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#323 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Pa ako je to jedina referenca, nek samo nastavi pisati da imamo sta citati. Meni uopste ne smeta
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#324 Re: BORDO ARENA

Post by Sarlo Akrobata »

Omega :roll:
NuraharuN
Posts: 182
Joined: 07/06/2013 00:05

#325 Re: BORDO ARENA

Post by NuraharuN »

GRASova remiza bi bila daleko najbolja lokacija, direktno povezana javnim prijevozom i pristupacna gotovo svima na ovaj ili onaj nacin, taman dovoljno prostora za pristojan stadion i prateci sadrzaj. Vrijedilo bi i cekati kad bi se znalo da se to moze osigurati, ali na zalost sumnjam da ce ikad uopce postati aktuelno, cak ako se pojave planovi da se nesto tu izgradi prije ce biti neko komercijalno ruglo ili slicna glupost, soping centar, urbicidni stambeni kompleks, itd. Od ovih opcija sto se spominju, to pokraj Zetre jedino ima nekog smisla. Bez uvrede onima koji tamo zive, ali Ilidza bi za klub bila potpuna katastrofa i promasaj, ne daj Boze da dodje do toga. Price o Bayernu i drugim svjetskim stadionima u predgradju su bezveze, nit smo mi takvo drustvo nit smo takav klub - stadion mora biti u urbanom centru grada.
Post Reply