BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#1 BORDO ARENA

Post by ibizza »

Mislim da je doslo vrijeme da otvorimo ovu temu, na kojoj cemo ocigledno mnogo toga pozitivnog napisati :)

prvi info:
http://www.radiosarajevo.ba/sport/nogom ... sta/259262

Nek nam je sa srecom :)
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#2 Re: BORDO ARENA

Post by Baltazar_khan »

prvi :kiss:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#4 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#5 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

Vakat' je vala da nas ON malo pogleda i što se stadiona tiče pa da konačno budemo rahat, INŠALLAH! :cry:

Zamislite tek' atmosferu da je sinoćnjih 10-12 hiljada bilo na nekom' manjem (do 15k stolica) i natkrivenom stadionu... :run:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

@ibizza, zasluzio si prvi post.

Da i ja nadodam sa mokrim snovima. Evo prvobitnih 10-12 hiljada naraste na 15, doduse novinarskih. Posto smo u svijetu fudbala mogli vidjeti mnogo fula projekata poput slovenackih Stozica, pa i Emirate's arene nadam se ako ga ikad budemo pravili da cemo prije svega nauciti iz gresaka Koseva a onda i ovih novijih promasaja.

Da bi valjao treba biti pravougaoni a ne ovalni, tribine trebaju pocinjati makar dva metra iznad nivoa terena, tribine iz jednog dijela a ne na vise nivoa i sto strmije.

Po meni jedan u Evropi ispunjava sve ovo i nadam se da ce biti zvijezda vodilja i nama.

http://www.europlan-online.de/kybunpark/verein/2416
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#7 Re: BORDO ARENA

Post by vegass »

Ako općina centar neće izaći u susret, uputit se Efendiću u Novi Grad i dole srediti. Ili na otoci ili u Safet Zajko.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

Da se upišem. :izet:

Još da doživim da moj klub izgradi stadion i onda mogu umrijeti. :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#9 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#10 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

leškarenje wrote:joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
Ne vidim kako peticija od milju i nešto potpisa može privući ozb. investitora koji će desetine miliona uložiti ali eto, neka bude tako! :-)
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#11 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Logovan wrote:Da se upišem. :izet:

Još da doživim da moj klub izgradi stadion i onda mogu umrijeti. :D
prvo ja ba :D lakapo :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#12 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Maharadza wrote:
leškarenje wrote:joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
Ne vidim kako peticija od milju i nešto potpisa može privući ozb. investitora koji će desetine miliona uložiti ali eto, neka bude tako! :-)
Peticija nije radjena zbog investitora :thumbup: vec zbog zohara na vlasti i zatoo je trebalo da se svi dignemo i potpisemo je da vide bijednici da nas ima milion :D investitor ceka da se zavrsi papirologija i eto ga
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#13 Re: BORDO ARENA

Post by vegass »

ibizza wrote:
Logovan wrote:Da se upišem. :izet:

Još da doživim da moj klub izgradi stadion i onda mogu umrijeti. :D
prvo ja ba :D lakapo :D
Otkažite umiranje, ne mogu ga ja sam popunit.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#14 Re: BORDO ARENA

Post by Baltazar_khan »

ja već zamišljam oproštaj od koševa i spektakl, pa onda emocije :( :mrgreen:
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#15 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Maharadza wrote:
leškarenje wrote:joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
Ne vidim kako peticija od milju i nešto potpisa može privući ozb. investitora koji će desetine miliona uložiti ali eto, neka bude tako! :-)
Brate , peticija se nije odnosila na privlacenje investitora, vec na pritisak lokalnih vlasti da nam izadju u susret i poklone komad zemljista da krenemo sa gradnjom...
ova peticija, od hiljadu ljudi je urodila plodom, neces vjerovai, ali je tako...kada nekad sve bude zavrseno, napisat cu sve , korak po korak kako je islo.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

ibizza wrote:
Logovan wrote:Da se upišem. :izet:

Još da doživim da moj klub izgradi stadion i onda mogu umrijeti. :D
prvo ja ba :D lakapo :D
Dogovorit ćemo se. :mrgreen:

S kim ćemo igrati na otvaranju stadiona? :lol: :lol:

p.s. Hajmo se malo smiriti, da se ne desi nešto kako ne treba. :oops:
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#17 Re: BORDO ARENA

Post by Alfa159 »

Sta ba 15 000, pa za za 3 god. nadogradjuj.
Dakle ispod 25 000 stadin se praviti nece, nezvao se ja Alfa159!
Tome ide u priloga da nas ima i da ce nas biti sve vise daa se grad razvija i da ljudi uvidjaju da ja FK SARAJEVO gradski klub a realno
"Radnika" je sve manje.
Dakle, Ilijevski ne zajebaji se nego kamen temeljac za 25 000! :-D
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#18 Re: BORDO ARENA

Post by Sa_u_srcu »

22.000 mjera..15.000 je nama malo, pa nismo strumfovi...:)
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#19 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Alfa159 wrote:Sta ba 15 000, pa za za 3 god. nadogradjuj.
Dakle ispod 25 000 stadin se praviti nece, nezvao se ja Alfa159!
Tome ide u priloga da nas ima i da ce nas biti sve vise daa se grad razvija i da ljudi uvidjaju da ja FK SARAJEVO gradski klub a realno
"Radnika" je sve manje.
Dakle, Ilijevski ne zajebaji se nego kamen temeljac za 25 000! :-D
vise od 15, a manje od 20 :D znaci 18.000 :)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#20 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

ibizza wrote:
Maharadza wrote:
leškarenje wrote:joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
Ne vidim kako peticija od milju i nešto potpisa može privući ozb. investitora koji će desetine miliona uložiti ali eto, neka bude tako! :-)
Brate , peticija se nije odnosila na privlacenje investitora, vec na pritisak lokalnih vlasti da nam izadju u susret i poklone komad zemljista da krenemo sa gradnjom...
ova peticija, od hiljadu ljudi je urodila plodom, neces vjerovai, ali je tako...kada nekad sve bude zavrseno, napisat cu sve , korak po korak kako je islo.
Mislim da od poklanjanja zemljista nema nista, zakonski je neizvodljivo ali vjerovatno je opcija koncesija tipa 99 godina sto je u principu isto, mozda jedino ne za kreditiranje ali to 1/1 je uvijek mac sa dvije ostrice.
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#21 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Grean wrote:
Mislim da od poklanjanja zemljista nema nista, zakonski je neizvodljivo ali vjerovatno je opcija koncesija tipa 99 godina sto je u principu isto, mozda jedino ne za kreditiranje ali to 1/1 je uvijek mac sa dvije ostrice.
nije za sirih narodnih masa :D uglavnom, ide u odlicnom smjeru :) na sve se misli :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#22 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

Ja se izvinjavam, ali ne vidim i dalje da je ista konkretno pokrenuto sto se tice ove teme - iz ovog clanka sa upitnikom u naslovu?

Klub se sastaje sa opcinom gdje im iznose plan i projekat gradnje svog, novog stadiona? Kakve to veze ima sa opstinom? Hoce li u Centru graditi?
To da klub razmislja o gradnji stadiona odnosno opcijama, te o mogucem renoviranju Koseva, to je prica stara mnogo godina. Ne kontam sta je tu novo?

Iskreno pun mi je kurac crteza kojekakvih arena.
last mohicans
Posts: 11679
Joined: 09/08/2012 23:19

#23 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Za mustuluka ste, samo da se ne prospemo kao komsije sa Mercedes Arenom. Na hajr, insallah.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#24 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Ma ovdje ce leci ko da je bio tu :D

Image
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#25 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

last mohicans wrote:Za mustuluka ste, samo da se ne prospemo kao komsije sa Mercedes Arenom. Na hajr, insallah.
Ne mozemo u istu recenicu sa njima ba... pa mi smo tri levela iznad :)

Oni ismijavali Tana, covjek nas preuzeo...ismijavali privatluk, a onda pravili kvazi prezentacije da se prodaju na SBF-u, nasi ih ismijavali predstavljali se kao arapi, a oni nasjedali... :lol:
DAlje, mi imamo sheme, investitore za stadion, vec sada...tako da nismo ni priblizno u istim situacijama :)
Post Reply