"Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#51

Post by Toozla »

bosniaque wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
bosniaque wrote:dali mislite da svaka bomba koja eksplodira u iraku bude postavita od strane iracke gerile!
:-?
Eh haj sad dokazi da nije?

e sada u tome i jest probelm, mi gledamo CNN i kontamo odma je tako! :?
...ima pojedinaca koji kol'ko god da kontaju nista skontati ne mogu....dzaba im CNN....samo ponavljaju ono sto su culi u komitetu...
....jel' tako bosniaque .... :D
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#52 Re: "Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Post by Conjuror »

Fair Life wrote:
Conjuror wrote:
Prenj wrote:Ok, trebalo bi biti jasno, Amerikanci su okupirali Irak, oslobodiocima je stalo da ih istjeraju.
Ali zasto iracki civili stradaju daleko vise od Amerikanaca pri tome i to od "oslobodilacke" ruke???

Dvadeset cetiri djeteta su poginula i ocito bila kriva, u ocima "oslobodilaca", samo zato sto su se pozeljela bombona u ratu koji traje vec dvije godine ...
:( :( :(
I sta si ti sad htio da kazes??? Za taj masakr okrivljujes one koji djele cokolade a ne one koji su aktivirali bombu (a koje ti ocigledno podrzavas)?! To ti je isto kao da za Markale krivis nekog humanitarnog radnika umjesto cetnike koji su bacili granatu.
Moj Prenj, takvo nesto moze samo zakljuciti bolestan mozak.
Da li ti Conjuror razumijes ono sto procitas?
Razumijem ali samo ono sta ja napisem :D :D
Zbunilo me ono "oslobodioci" jer tako Amere zovu ovdje u USA. Sorry, Prenj.
Sta da kazem? Fucking politics, man :D :D :D
Nije za svakoga.
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#53

Post by Lisac »

nemam obicaj javljati se na politici. nisam otporan, ali cu ipak probati. ja sam mozhda najblizhi panasonicovom mishljenju. probacu pojasniti zashto.

u konachnici su za ovaj zlochin odgovorni amerikanci. kao shto ce biti i za svaki naredni, bez obzira ko ga bude pochinio. ova djeca jesu stradala zato shto je bombu aktivirao neki fanatichni shiit, sunit, arapski mudzahedin ...
no priliku, razlog i povod su im dali svemochni demokratizatori koji su fanaticima otvorili josh jedan poligon za igre bez granica.

najsmjeshnije je kad se pojedinci chude nedostatku ljudskosti i morala kod religioznih fanatika. jadni i dobrochudni amerikanci naravno nisu nikada pretpostavljali da bi situacija 2 godine nakon 'oslobodjenja' mogla izgledati ovako.
ma naravno da jesu. i nije dovoljno (chak je i sramotno) reci "dobro, amerikanci su pogrjeshili shto su napali irak. ali ovo shto rade teroristi je uzhas". nije dovoljno zato shto 'amerikanci' nisu pogrjeshili, chak shta vishe sasvim precizno i kalkulirano su stvorili situaciju koja jedino (i samo) njima odgovara. zemlja u haosu, chiji stanovnici ne samo da ubijaju dobronamjerne americhke vojnike, nego i neumorno istrebljuju jedni druge ne shtedeci pri tome ni djecu. pa kako onda ostaviti zemlju u takvom haosu. ne ide, nije to odgovorno. prvo ih se mora nauchiti demokratiji. dok se to ne desi mi cemo upravljati naftnim izvorima. milijarde i milijarde 'rekonstrukcijskih' dolara, koji se u medjuvremenu sljevaju iz cijele tzv 'medjunarodne zajednice', ugovorima metu u 90% sluchajeva americhke firme. pa ko se ne bi radovao svaki put kada fanatici naprave josh koji uzhasan zlochin. a uostalom uklapa se savrsheno i u sliku islama kao fanatichne religije koja je idealno plodno tlo za sve buduce teroristichke narashtaje. amerikanci nisu nikada bili previshe pametni. narochito kada su republikanci u pitanju. ni ovo shto imamo danas nije nishta drugo no slika tipichnog americhkog crno-bijelog poimanja svjeta.
na jednoj strani suvremena, demokratska, moderna i nadasve moralno nedodirljiva zapadna civilizacija i njene vrijednosti. na drugoj strani arhaichni, fanatichni, religiozni arapski teroristi koji ne prezaju ni od ubijanja djece. skoro pa savrsheno.

mislim da sa bosniaquom djelim u 0,0045% sluchajeva isto mishljenje, ali ovaj put bi samo rekao (pogotovu za ove shto zhive u usa) nisu fox, nbc i cnn jedine televizije.
Last edited by Lisac on 14/07/2005 02:44, edited 1 time in total.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#54

Post by Panasonic »

Tacno, Lisac.
neverforget
Posts: 61
Joined: 12/07/2005 14:18

#55

Post by neverforget »

Evo prikazuju na tv bin ladena.
Kaze jedan ekspert od CIA Bin Laden je kao George Washington kad se borio protiv Engleza, nikad nijednu borbu nije dobio al je uvjek uspio pobjeci.

Na kraj se stvorila revolucija i istjerali Engleze iz Amerike.

Kaze pocinje tako islamska revolucija.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#56

Post by Prenj »

Zanimljivo je kako je svim ubicama ovog svijeta uvijek NEKO DRUGI KRIV ZA NJIHOVE ZLOCINE :( :( :(
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#57

Post by List »

Prenj wrote:Zanimljivo je kako je svim ubicama ovog svijeta uvijek NEKO DRUGI KRIV ZA NJIHOVE ZLOCINE :( :( :(
Mislim da ovo sto se desava izmedju USA & Friends i ostatka svijeta ne bi trebalo porediti ni sa jednim drugim slucajem (bez obzira ko koga ubijao u ostalim slucajevima, odnosi se na sve).

Jer ovo je borba "Sunca" protiv Merkura. :roll: :D

A kazu da ce Sunce jednog dana progutati i Merkur i Zemlju. :roll:
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#58

Post by nebi »

neverforget wrote: Na kraj se stvorila revolucija pa su prodali farmijerice i zlaaato.
Nekako im to najbolje lijezi, rijevolucija vise ili manje.
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#59

Post by water »

[quote="Lisac"]nemam obicaj javljati se na politici. nisam otporan, ali cu ipak probati. ja sam mozhda najblizhi panasonicovom mishljenju. probacu pojasniti zashto.

"u konachnici su za ovaj zlochin odgovorni amerikanci. kao shto ce biti i za svaki naredni, bez obzira ko ga bude pochinio. ova djeca jesu stradala zato shto je bombu aktivirao neki fanatichni shiit, sunit, arapski mudzahedin ...
no priliku, razlog i povod su im dali svemochni demokratizatori koji su fanaticima otvorili josh jedan poligon za igre bez granica. "

Bravo Karadzicu. Bas kao sto su Bosanski muslimani i ostalih 60% (cudno kako su procenti isti) odgovorni za sve svoje mrtve, jer su odlucili da izglasaju nezvisnost i sami urede svoju sudbinu.

Usput, a koju to ti televiziju gledas genije.
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#60

Post by List »

A zlocin pogotovo ne bi trebalo opravdavati. Svi zlocini su jednaki. I u Koventriju i u Drezdenu i u Poljskoj i u Vojvodini i u Podrinju i u Grckoj i u Turskoj i u ratu izmedju Iraka i Irana......

Mozda se nekad mogao steci dojam da mislim da su pojedini zlocini opravdani. A samo sam htio reci da svaki zlocin ima svoj uzrok. A uzrok ne moze biti opravdanje. Druga je stvar sto pocinioci zlocina to koriste kao opravdanje. I to ne kriju.

A da ne govorim o tome da nisu svi zlocini jednaki. Kad cujes kako ginu ljudi po bliskom istoku......nista se ne desava.....niko prstom da mrdne....imas osjecaj da ginu glineni golubovi.....je l' poginulo 50-tak gradjana Londona odmah se svi dizu na noge i unaprijed znaju ko je to ucinio iako se svi argumenti svode na World Wide Web. Ok, to jesu ucinili Arapi. Prihvatam to kao cinjenicu iako nema dokaza. Ali ovi su to rekli i prije nego sto je to objavljeno na netu.
Jedino Ken Livingstone nije podgrijavao. :roll: Ali njega je cika Blair zamalo smijenio. :roll:
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#61

Post by Lisac »

water, drago mi je da se ne razumijemo :D :D svaka ovakva reakcija od likova kao shto si ti (i tebi slichni) me zaista dovodi u iskushenje da pochnem da vjerujem da sam genije :D :D

P.S.
ne gledam televiziju. ali volim slushat muziku :D
Post Reply