BOL U GRUDIMA / ANKSIOZNOST / DEPRESIJA / PSIHA / STRES

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#76 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Ti svakim postom pišeš nove i nove simptome....
A da fino popišeš sve to u jedan post.

I ako te strah imas i hitnu večeras. Ako ne vjerujes, imaš pravo da ne vjeruješ KUMu, tvoje lično pravo. Otiđi u hitnu da čuješ drugo mišljenje.
Ali kažem ti ta bol toliko dugo, bol u aktu snimanja EKG mora pokazati barem nešto na EKG. Eto barem jednu sitnicu, ali u opisu EKG nema ništa za što bi se reklo MOŽDA je srce.

I taj apaurin od 5 mg nije ništa za tebe u zavisnosti od kilaže. ako si anksiozan ja bi ti dao lexiliuma.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#77 Re: BOL U GRUDIMA

Post by miki27A »

Ne vidim da su ti radili nalaze za troponin
http://emedicine.medscape.com/article/155919-workup
Laboratory tests used in the diagnosis of myocardial infarction (MI) include the following:

Cardiac biomarkers/enzymes: The American College of Cardiology/American Heart Association (ACC/AHA) and the European Society of Cardiology (ESC) guidelines recommend cardiac troponin as the only cardiac biomarker that should be measured at presentation in patients with suspected MI, due to its superior sensitivity and accuracy. Troponin is a contractile protein that is not normally found in serum; it is released only when myocardial necrosis occurs.
Complete blood cell (CBC) count
Comprehensive metabolic panel
Lipid profile
Ja u februaru prosle godine se tako probudila kao boli me u ledjima sa lijeve strane, dosla na posao i rekla kolegici, ona me odmah odvela u convenient care (nije hitna, ali nije ni moj porodicni doktor jer je ona bila zauzeta) Uglavnom nakon EKG i ovih nalaza gore sto sam navela ispalo je da nije srcani , nego intercostal muscle strain (Dr. Med kako se ovo kaze na bosanskom?) http://www.newhealthadvisor.com/interco ... train.html
Doktorica prakticirala i homeopatiju (pored normalne medicine) pa me je ona "popravila" kao da je iscupala taj misic sto je bio zaglavljen izmedju rebara. Nakon toga ko nova izasla.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#78 Re: BOL U GRUDIMA

Post by insomnia78 »

Kalve veze homeopatija ima sa "cupanjem misica"?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#79 Re: BOL U GRUDIMA

Post by miki27A »

insomnia78 wrote:Kalve veze homeopatija ima sa "cupanjem misica"?
Ma samo da kazem da je doktorica nagodna pa joj nije bilo strano ni to tzv cupanje misica. Da je bila namcor, poslala bi me fizijatru da to uradi (ili kiropraktircaru). Ovako je to ona odmah popravila.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#80 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

miki27A wrote:Ne vidim da su ti radili nalaze za troponin
http://emedicine.medscape.com/article/155919-workup
Laboratory tests used in the diagnosis of myocardial infarction (MI) include the following:

Cardiac biomarkers/enzymes: The American College of Cardiology/American Heart Association (ACC/AHA) and the European Society of Cardiology (ESC) guidelines recommend cardiac troponin as the only cardiac biomarker that should be measured at presentation in patients with suspected MI, due to its superior sensitivity and accuracy. Troponin is a contractile protein that is not normally found in serum; it is released only when myocardial necrosis occurs.
Complete blood cell (CBC) count
Comprehensive metabolic panel
Lipid profile
Ja u februaru prosle godine se tako probudila kao boli me u ledjima sa lijeve strane, dosla na posao i rekla kolegici, ona me odmah odvela u convenient care (nije hitna, ali nije ni moj porodicni doktor jer je ona bila zauzeta) Uglavnom nakon EKG i ovih nalaza gore sto sam navela ispalo je da nije srcani , nego intercostal muscle strain (Dr. Med kako se ovo kaze na bosanskom?) http://www.newhealthadvisor.com/interco ... train.html
Doktorica prakticirala i homeopatiju (pored normalne medicine) pa me je ona "popravila" kao da je iscupala taj misic sto je bio zaglavljen izmedju rebara. Nakon toga ko nova izasla.

kao što sam napisao u prethodnom postu SANDŽIJA kako naše nene kažu, propuhalo te, ili upala/uklještenje međurebarnih mišića
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#81 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Nisam uopste tip osobe koja je prestrasena ili koja se boji, pa i kaslja. Ali generalno govoreci, ovo sto se jutros desavalo, mnogo me je zabrinulo. Ne osjecam se ja vec duze vrijeme dobro, ali bilo me je strah.
Kako ono kazu, boj se ovna, boj se govna, kada cu zivjeti? Ne bojim se. Ali u drugu ruku, strah me je. Ne znam vise kako vratiti organizam u staro stanje. Kako ? Ne vidim nacin ni rjesenje. Ne mogu da jedem, ne mogu da setam , ne mogu da mislim.Svaki dan mi je tezak, jos mi samo treba, da radi prokletog stresa, imam probleme sa srcem. Ili da se samo srusim od nemoci. Ili da me pokosi.
Covjek moze umrijeti svakog casa, i nisam uopste opterecen time, ali tegobno je ovako. Meni barem jeste. Ne znam, drago mi je u jednu ruku , sto je nalaz uredan. Nije me sada toliko strah. Ali poznavajuci nase doktore, nije im vjerovati. Ne znam, ja obicno ne vjerujem medijima, ni njihovim prenapuhanim pricama o neukosti i javasluku u nasim klinickim centrima, ali sigurno je sam donekle skeptican, jer ja po samom pristupu medicinara mogu zakljuciti jesu li dovoljno posveceni svom pacijentu.
Time se sluzim.
Moje stanje nimalo nije dobro. Ne znam, razloga moze biti milion, tesko je naci rjesenje. Dugo to traje , predugo.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#82 Re: BOL U GRUDIMA

Post by vješalica »

Kinaski wrote:joj doktora, to zahtjeva ozbiljnije pretrage. cuj bosaurin i noga pacijentu
bosaurin = apaurin

dakle psihočki bolesnik
očito
neka posjeti psihijatra za svoje stanje
sve ovo što piše neka lijepo isprinta i odnese psihijatru i neka ga obradi
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#83 Re: RE: Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

Sta si radio za novu godinu? Kažeš da ti se od nove godine to dešava?
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#84 Re: RE: Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Kinaski wrote:
meteorit135531 wrote:Nisam uopste tip osobe koja je prestrasena ili koja se boji, pa i kaslja. Ali generalno govoreci, ovo sto se jutros desavalo, mnogo me je zabrinulo. Ne osjecam se ja vec duze vrijeme dobro, ali bilo me je strah.
Kako ono kazu, boj se ovna, boj se govna, kada cu zivjeti? Ne bojim se. Ali u drugu ruku, strah me je. Ne znam vise kako vratiti organizam u staro stanje. Kako ? Ne vidim nacin ni rjesenje. Ne mogu da jedem, ne mogu da setam , ne mogu da mislim.Svaki dan mi je tezak, jos mi samo treba, da radi prokletog stresa, imam probleme sa srcem. Ili da se samo srusim od nemoci. Ili da me pokosi.
Covjek moze umrijeti svakog casa, i nisam uopste opterecen time, ali tegobno je ovako. Meni barem jeste. Ne znam, drago mi je u jednu ruku , sto je nalaz uredan. Nije me sada toliko strah. Ali poznavajuci nase doktore, nije im vjerovati. Ne znam, ja obicno ne vjerujem medijima, ni njihovim prenapuhanim pricama o neukosti i javasluku u nasim klinickim centrima, ali sigurno je sam donekle skeptican, jer ja po samom pristupu medicinara mogu zakljuciti jesu li dovoljno posveceni svom pacijentu.
Time se sluzim.
Moje stanje nimalo nije dobro. Ne znam, razloga moze biti milion, tesko je naci rjesenje. Dugo to traje , predugo.
Ne. Nemam razloga. ali Dr Medicine. pise , pa donekle njemu vjerujem. Djeluje mi da zna o cemu pise. Sa druge strane, svi simptomi kazu da bih imao razloga da se brinem. Lijevo rame me trenutno boli, ali ako nalaz EKG je uredan, ne vjerujem , naprosto ne vjerujem da bi doktor vratio osobu sa klinike, ako ima predinfarktno stanje. U to odbijam vjerovati. Ne mogu zamisliti da postoji takav doktor.
Ja se nadam da ce samo prestati. EKG valjda bi pokazao o cemu se radi. Ne vjerujem da masina moze pogrijesiti.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#85 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

Ma dobar si ti onda. Druzi se sa ljudima malo

Via Tpk
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#86 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Čitajući komentare i mene bi srce opalilo.
Ti se time još više stresiraš sto kontas da li je ili ne.
Otiđi u hitnu veceras, otiđi sutra u poštu.

Odbijam vjerovati da je infarkt jer je EKG sniman dok si imao bol koji je intenzivno trajao od jutros. Za tih bruku sati ne da bi bio prvi stepen otecenja vec treci.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#87 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

Lahko je nama srat o tvojoj dijagnozi,nego pravac hitna pomoc i zali se sto vise,zivot je jedan,ako je sta na nervnoj bazi,imas vremena,ali to sto forumasi kake sa dijagnozama ti nece spasit zivot ako je ono sto ja mislim,,,idi u HP i kmeci sto kazu ovi na politickim temama,,,ja bih kmecao dok mi ne daju tacnu dijagnozu,pusti i ono,nije ti nista,popi tabletu za smirenje...vjeruj jarane sebi i svom filingu !
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#88 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Niemand »

Meteorit, bez uvrede, al ti si mjesecima bolestan a ne od nove godine. Posjeti za pocetak psihijatra ko sto su ti i rekli, i onda kreni redom. Mozda imas napade panike, provjeri i zube, imas li dovoljno dnevne svjetlosti, ako si u mogucnosti odi privatno i uradi sve pretrage sto mislis da bi ti moglo biti. Svakih 20 dana imas drugu bolest, to nije normalno. Ne kazem da si hipohondar, nesto ti ocito jest, al tako ti je samo gore dumajuci sta bi ti moglo biti, a gugl ionako uvijek kaze da smo svi pred smrt.

Sretno.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#89 Re: BOL U GRUDIMA

Post by HAVANA »

MikroBelaj wrote:
HAVANA wrote:Poslusaj covjeka i otidji psihijatru.Unistices se ako nastavis sa tim sta radis.
Njegovi simptomi imaju odlike depresije,ali vise idu na srcani problem,nemojte covjeku davati pogresne upute,ja bih najsretniji bio da mu je to na nervnoj bazi,ali simptomi me nimalo ne smiruju....ne zamjeri sto te citiram,jednostavno vidim gresku u dijagnozi kvazi ljekara koji su mnoge poslali pod zemlju svojim neznanjem..
Ne znam.Ja slusam ljude sta mi kazu,slijedim njihove upute i zahvaljujuci njima danas sam ziv i pokretan.I otac mi,koji je i operisao srce,81 godina.Skija,vozi motor...Zena kojoj su izvadili stitnu zlijezdu prije 20 godina,sestra koja je psihicki obolila u ratu,danas samostalno zivi itditd...
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#90 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

A ti si s teme što si žedan stalno

Sine tebi nije 100%infarkt, vec si nenormalno anksiozan.
Nastaviš li tako Jagmir ti ne gine.
Psihijatri nisu ubice, vec su tu da pomognu. A tebi itekako treba neka njihova boba da ti kupiti to stanje a onda razgovori i bice to OK.
Jer vec za pet dana imati CES novu bolest
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#91 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

pogledao sam mu i ja ranije postove.
Idi ti psihijatru kao sto ti je i rekao doktor. Da li si konzumirao kakve droge bilo kad u zivotu ?
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#92 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Kinaski wrote:pogledao sam mu i ja ranije postove.
Idi ti psihijatru kao sto ti je i rekao doktor. Da li si konzumirao kakve droge bilo kad u zivotu ?
Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu
Unread postby meteorit135531 » 12/01/2017 19:09

MOLIM VAS, moze li mi neko pomoci? nemam vode u citavoj kuci vec 2 dana, iako se grije citava kuca. Cijevi mi nisu smrzle u kuci, ni cesme. U sahtu je stanju uredu. NIje pukla voda. ali nemam vode da operem ruke, ni da pijem. Ne znam ima li kod koga jos ovoga? ima li PROKLETE vode u ovom Sarajevu? ni vodu u vodokotlicu ne mogu pustiti

pa sta je ovo? sta je sa tim prokletim vodovodom?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jebo ti ovu državu kad ovakve šize imaju pristup internetu :lol:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#93 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

Ma droge, nema šta drugo biti

Via Tpk
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#94 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Dr.medicine wrote:
Kinaski wrote:pogledao sam mu i ja ranije postove.
Idi ti psihijatru kao sto ti je i rekao doktor. Da li si konzumirao kakve droge bilo kad u zivotu ?
Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu
Unread postby meteorit135531 » 12/01/2017 19:09

MOLIM VAS, moze li mi neko pomoci? nemam vode u citavoj kuci vec 2 dana, iako se grije citava kuca. Cijevi mi nisu smrzle u kuci, ni cesme. U sahtu je stanju uredu. NIje pukla voda. ali nemam vode da operem ruke, ni da pijem. Ne znam ima li kod koga jos ovoga? ima li PROKLETE vode u ovom Sarajevu? ni vodu u vodokotlicu ne mogu pustiti

pa sta je ovo? sta je sa tim prokletim vodovodom?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jebo ti ovu državu kad ovakve šize imaju pristup internetu :lol:
:roll:. No comprende. Jel ti mene spijuniras? Neki freak. I no understand. :-) nesto cudno u drzavi BIH. Ne znam na koji nacin dovodis u korelaciju smrznutu vodu sa ovom temom. Bas evo pokusavam da shvatim ovaj post. Bas nekako pokusavam , sve u mislima pokusavam , ali ne mogu. Jednostavno ne mogu da shvatim. Ne mogu, zaista ne mogu. Ne znam uopste sta ti smajlici znace.
Nekakva me jeza prozima, bas kad vidim da neko prati necije postove pa ih onda kaci i zadovoljava svoj bolesni um izmisljenim konstrukcijama koje gode njegovoj bolesnoj sujeti.
Sad vrtim film unazad kad je ovaj dr. Medicine napisao da je bio u cekaonici i da je cuo moju raspravu sa doktorima. (bas u tom momentu tu nije bilo muskaraca, bio je jedan stariji cikac, dvije mlade djevojke, i tri bolesne starije zene). Sto znaci da izmislja stvari. Ali bas djeluje monstruozno.
Nemoj samo editovati post, pls, dr. Medicine.

I opet evo, pokusavam da shvatim kakve veze imaju vodovodne cijevi sa sizom i pristupom internetu? zanimljivo, zanimljivo.
ali bas imam neku nelagodu i jezim se dok ovo pisem, imam osjecaj da stvarno ima psihopaticnih likova , kako u realnom, tako i u virtuelnom svijetu.
Moramo se cuvati.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#95 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

Braco vrisno si ko kokica, promjeni dilera
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#96 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Gdje sam ja napisao da sam bio u cekaonici ?? :lol:

Ima veze i voda i gušenje i svašta nešta.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#97 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Problem sa laptopom - HITNO JE
Unread postby meteorit135531 » 12/01/2017 21:55
Imam HP 250 G3. Pao mi je laptop sa stola maloprije, i sad kad sam pokušao da ga upalim, piše mi na ekranu
Boot Device Not Found
Please install an operating system on your hard disk.
Hard Disk (3F0)
F2 System Diagnostics
For more information, please visit : www.hp.com/go/techcenter/startup Pokušao sam da reinstaliram sistem , ali ne mogu da pronađem diskove na onom prozoru za instalaciju, nema ih nikako. Možete li mi pomoći? Pao mi je laptop sa stola na pod, i oni rubovi oko ekrana su iskočili, poslije toga nisam mogao upaliti laptop.

:shock: :shock: :shock:
Kad se samo sjetim izjave ove osobe ( da ne upotrijebim neku adekvatnu rijec) kada je napao kako rece osoblje KUMa kada su mu rekli da nije slučaj za njih.....
Gdje su ovi pametni što mu dijagnostikovaše infakrt. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#98 Re:

Post by pirpa »

Nosferatu wrote:Sretna je zemlja u kojoj Lexaurine mozes nabaciti u apoteci bez recepta.

Nego, ne budalesi, kakavo srce. Normalan ti je pritisak, EKG normalno da je bitan da nemas kakvu aritmiju doduse - ako ga urade samo jednom, i to ne tokom tih epizoda i ne znaci mnogo ali opet EKG je standard po pitanju hipertrofije ljeve krljtke, nesto sto bi moglo biti zabronjavajuce, kad bi imao - ali ocigledno i to nije slucaj kod tebe. Nebi bilo lose da uradis echo-cardiogram, ukoliko stvarno mislis da ima veze sa srceTom, ali da bi dotle dosao - mora nesto biti abnormalno na pregledu, a ocigledno je da nemas sumova na srcu ni ekstra zvukova pri auskultaciji itd. ali po svemu sto si naveo, kao i nacin na koji si to prezentovao (vrlo zabrinuto) mislim da ti bolje pristaje dijagnoza aneksijoznosti, naravno ovo je sve - preko interneta, stoga ako nisi zadovoljan s doktorom potrazi kardiologa ili internistu da te malo bolje "obradi".

I sto se tice Lexaurina - nemoj da ih kljukas kao bombone, jer mogu postati adiktivni, ovo naravno se obicno desi zenama, koje nakon godinu dana konzumacije i povecanja doze, jer dolazi do blage atenuacije, tj. potrebna ti je veca doza za isti efekt, uzimaju sve vece kolicine dok ne mogu zamisliti zivot bez njih, pa onda - panika kad im se kaze da moraju se "skidati" sa njih. Mada - 1-2 tabete dnevno (ovisno o tome koje si nabacio, oni od 3mg - ne samo da te "poravnaju" vec te moze i uspavati), to ti preporucujem narucito upravo sad, jer ti je potrebno, osim toga - napravi mali eksperiment - pa vidi - kad te "spopadne tezina na ljevoj strani" hoce li ti biti bolje sa bezodiazepinom tj. Lexaurinom. Ako je odgovor da - onda se zahvali doktoru jer je nasao uzork problema, a ostalo je na tebi - kako ces se s tim nositi.. Ako mozes naci uzrocnik stresa - akumulacija kojeg dovodi do fizickog manifesta simptoma koje imas - ni to nebi bilo lose, da malo manje se brines, narucito oko sitnica, ili ako si perfekcionista, olabavi malo. Doduse - ti sam znas, najbolje - sta kako i odakle, pa poradi malo na tome, tu ti malo ko drugi moze pomoci, cak i ako odes psihijatru - vjerovatno ce te staviti na anti-depresive/anxiolitike, daklem - radi na sebi, da nebi postao najboli sponzor lokalne apoteke, ako te vec plasi konzumacija kojeg pilulice.

I na kraju ne rece mi koliko ti je godina, ali pretpostavljam da si mladji od 40-50, zbog toga i na tome i baziram ovo sto ti pisem, ukoliko si stariji, nebi bilo lose i krv izvaditi, i malo holesterlo pregledati, trigliceride, i slicno, koju kilicu ofaliti, malo se poceti baviti kakvom tjelovjezbom da ti srce prilikom aktivnosti bude bolje kondicionirano. Naravno - pusenje samo po sebi moze dovesti do ovoga sto pises, stoga polako na cigarama, i kafa naravno, ako pijes 8-10 dnevno, ohani malo, predji na caj ili ako je kola u pitanju, predji na nesto sto nema caffeina.
Zbog cega je sretna zemlja u kojij se Lex moze nabaviti bez recepta ??

spomenuo si da zene cesce razvijaju ovisnost prema antidepresivima...licno sam to isto primjetio... interesuje me ,zasto je to tako, zbog cega djevojke/zene nakon koristenja duzeg perioda antidepresiva dobiju/razviju fizicku i psihicku ovisnost... kolika je razlika izmedzu njihove krize i krize koju prolaze heroinski ovisnici .
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#99 Re: BOL U GRUDIMA

Post by nlt »

ovako...
mani se ovih nadri doktora. nego ti otiđi i privatno uradi ultrazvuk srca, EKG i možda i holter...imao sam istih problema, doduše bez takvih bolova
ovo ti prijateljski kažem, nakon što sam uradio ove pretrage i doktor mi rekao da je 99% sa srcem sve u redu osim blage jako blage aritmije, ja sam dosta bolje, druže i ja sam tako sebi psihički umislio., vjerovatno.
otiđi privatniku i pregledaj se, jbg skupo je, ali nije skuplje od života, zar ne?
živ i zdrav ti nama bio
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#100 Re: BOL U GRUDIMA

Post by 512MB »

Imal sta novo ovd? Covjek nije bio vise aktivan od novembra 2007 :sad:
Post Reply