Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#1 Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

Bezobrazluk,otimacina,pljacka, ili kako vec nazvati ovo što radi jkp Bašbunar u Travniku sa ispostavljanjem racuna za vodu i odvoz smeca. Iako je Travnik kao druga najbogatija opština sa pitkom vodom placa najskuplji kubik u cjeloj BIH.
BOJKOTUJMO PLACANJE TIH RACUNA !!!!!
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by 530i »

A ni sa grijanjem nije bolja situacija :)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#3 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

pa bojkotujmo i to(samo ja ne koristim usluge te toplane,na svu sreću)
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#4 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by motorola01 »

530i wrote:A ni sa grijanjem nije bolja situacija :)
Koliko je grijanje po metru kvadratnom tokom cijele godine,a koliko kubik vode?
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#5 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

grijanje ne znam koliko je,ali voda je 0,80+pdv a koristi se slobodni pad za vecinu naselja dok u samom gradu nešto koriste i pumpe.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#6 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by privremeni »

sokkia wrote:grijanje ne znam koliko je,ali voda je 0,80+pdv a koristi se slobodni pad za vecinu naselja dok u samom gradu nešto koriste i pumpe.
Je li u tih 0,80 uracunata i kanalizacija ili je samo isporuka vode?
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#7 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

na racunu piše samo voda
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#8 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by privremeni »

sokkia wrote:na racunu piše samo voda
Nije lose onda, tu su vam sve na kamaru stavili.
U principu, sva ili gotova sva komunalna preduzeca lijepo prikazu sve obaveze, a one su slijedece: cijena vode po m3, cijena kanalizacije po m3(ako si na istu prikljucen/a), PDV na taj iznos, zatim vodna naknada za koristenje voda od 0,01 i vodna naknada za zastitu voda od 0,04 KM, sve po m3.
A cijenu vode i kanalizacije ti odredjuje osnivac javnog preduzeca, u ovom slucaju Opcinsko vijece Travnik. Od njih mozes saznati tacnu cijenu i vidjeti da li sta mute u Basbunaru, a nebi me iznenadilo. :zzzz:
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#9 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

Problem i jeste u odluci opcinskog vjeca
pa oni i jesu izglasali tu cjenu od 0.80 KM
mene iritira najviše da u Zenici kubik vode košta 0.40 KM a znamo odakle se snabdjeva
da u Banja Luci koja precišcava Vrbas košta 0.50 Km
i još što se tice opštinskog vjeca, e to je posebna prica i što rece jedan jaran-kaže oni bi izglasali i za to da se šarena đamija sruši,samo bi jedni drugima dali po 100 KM i to bi bilo to
eno ti primjer vatrogasnoig doma u Turbetu, pa može li veca glupost i kretenizam
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#10 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by privremeni »

sokkia wrote:Problem i jeste u odluci opcinskog vjeca
pa oni i jesu izglasali tu cjenu od 0.80 KM
mene iritira najviše da u Zenici kubik vode košta 0.40 KM a znamo odakle se snabdjeva
da u Banja Luci koja precišcava Vrbas košta 0.50 Km
i još što se tice opštinskog vjeca, e to je posebna prica i što rece jedan jaran-kaže oni bi izglasali i za to da se šarena đamija sruši,samo bi jedni drugima dali po 100 KM i to bi bilo to
eno ti primjer vatrogasnoig doma u Turbetu, pa može li veca glupost i kretenizam
Izvini, ja samo ponekad uletim, pa ti odgovaram sa zakasnjenjem.
Odmah da se ogradim od pomenute firme, jer takvih lopina i prevaranata (znam kako posluju iz drugog ugla, nisam njihov potrosac) nema nadaleko , max varaju potrosace, a bogami i drzavu (sto znaci da imaju debelu stranacku zastitu).
Kad spominjes Zenicu, i njihovu cijenu vode od 0,40 KM, to je samo voda, posebno se placa i ima cijena kanalizacije, pa na to ide PDV, pa idu dvije naknade za vodu. Tako da sve sigurno dodje bar na 1 KM po m3 isporucene vode.
Zato sam pitao sta je sve dato u tih 0,80 KM. Rece da pise na racunu samo 0,80 KM po m3 vode. Znaci, sve je uracunato u tu cijenu sto sam ja pobrojao. Iz iskustva, mogu procjeniti da je sama cijena vode (bez kanalizacije i ostalih dazbina) u Travniku otprilike kao i u Zenici.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#11 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/7 ... eraca.html
još jedan razlog da stanemo u kraj ovom lopovluku i pljacki "JKP BAŠBUNAR " jer ovi i neznaju da se vodomjeri trebaju baždarit :x :x :x
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#12 Re: Bojkotujmo racune" JKP BAŠBUNAR"

Post by sokkia »

NARODE!!

svi racuni za vodu koji se zasnivaju ocitabjem stanja na vodomjeru koji nije baždaren 5 godina su NEVAŽECI.

POSTOJI NAREDBA O PERIODICNIM PREGLEDIMA ETALONA I MJERILA GDJE SE KAŽE DA MJERILA KOJA IMAJU MANJI PROTOK OD 10 KUBNIH METARA U JEDNOM SATU TREBAJU DA SE BAŽDARE SVAKIH 5 GODINA.
A ONA KOJA IMAJU VECI PROTOK OD 10 KUBIKA SVAKIH 3 GODINE.
SL.LIST RBIH 4/94
CLAN 29 ZAKON O MJERITELJSTVU BIH GOD V-BROJ 19 PETAK 3.AVGUST 2001 GODINE

1. Narednoj verifikaciji podliježu mjerila koja se nalaze u upotrebi ili ona koja se čuvaju radi
stavljanja u upotrebu i promet.
2. Naredna verifikacija mjerila vrši se obavezno prije nego što istekne rok važnosti prethodne
verifikacije.
3. Zahtjev za narednu verifikaciju mjerila podnosi vlasnik ili korisnik mjerila.
4. Naredna verifikacija mjerila vrši se u rokovima koje za pojedinu vrstu mjerila propiše direktor
Instituta uz konsultacije sa Savjetom.
5. Mjerilo za koje je istekao rok važnosti verifikacije ne smije se upotrebljavati
Post Reply