BMW majstor

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#26 Re: BMW majstor

Post by golfiista »

za to ce ti trebati nesto da izbrises kod nakon zamjene, pa eto zbog toga mozes odvesti majstoru).
Kakav kod?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#27 Re: BMW majstor

Post by jefferson »

golfiista wrote:
za to ce ti trebati nesto da izbrises kod nakon zamjene, pa eto zbog toga mozes odvesti majstoru).
Kakav kod?
Check engine light (CEL). Nakon zamjene filtera goriva pojavit ce se CEL sa odredjenim kodom, oism ako se ne ozraci sistem. Medjutim, BMW ne trazi ozracivanje sistema kod dizela i filter se moze zamjeniti i odmah pristupiti paljenju motora. Medjutim, zbog zraka u sistemu CEL ce se pojaviti. Samo treba nesto imati da se CEL ponisti tipa ISTA, Rheinegold, Carly for BMW i sl.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#28 Re: BMW majstor

Post by golfiista »

jefferson wrote:
golfiista wrote:
za to ce ti trebati nesto da izbrises kod nakon zamjene, pa eto zbog toga mozes odvesti majstoru).
Kakav kod?
Check engine light (CEL). Nakon zamjene filtera goriva pojavit ce se CEL sa odredjenim kodom, oism ako se ne ozraci sistem. Medjutim, BMW ne trazi ozracivanje sistema kod dizela i filter se moze zamjeniti i odmah pristupiti paljenju motora. Medjutim, zbog zraka u sistemu CEL ce se pojaviti. Samo treba nesto imati da se CEL ponisti tipa ISTA, Rheinegold, Carly for BMW i sl.
Ja zamijenio i ništa se nije pojavilo, majstor ga znači momački ozračio :)
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#29 Re: BMW majstor

Post by tutku »

320 d wrote:
tutku wrote:
320 d wrote:Ja bih ti preporucio njih zaista kao nekog ko zna oko BMW-a, samo ti je guzva ne znam da li ce te primiti, ali pokusaj u svakom slucaju, upisu ti u servisnu uradjeno, stave pecat u knjigu ako je imas, sve po ps-u
Imas li neki broj telefona ili naziv servisa?
Autoservis M
061 205773 Almir
hvala ti puno, bio sam jucer - sve zavrsio, zadovoljan sam :thumbup:
User avatar
320 d
Posts: 53
Joined: 10/07/2015 11:35

#30 Re: BMW majstor

Post by 320 d »

Nema na čemu, drago mi je :)
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#31 Re: BMW majstor

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:nemas ti pojma... za svaki auto je drukcija procedura odvrtanja filtera i ispustanja ulja :lol: :lol: :lol:
Imal ko da zna dobro sa BMWom, gume moram zamjenit sad ide ovo po zakonu, a celave mi ubi Boze... :-x
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#32 Re: BMW majstor

Post by Danguba »

dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nemas ti pojma... za svaki auto je drukcija procedura odvrtanja filtera i ispustanja ulja :lol: :lol: :lol:
Imal ko da zna dobro sa BMWom, gume moram zamjenit sad ide ovo po zakonu, a celave mi ubi Boze... :-x
ako ces sa zimskim zrakom onda ti je najbolje u ovlasteni.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: BMW majstor

Post by drndalo »

Znam ja malo, ali kad su ti vec celave, ja ih mogu samo jos malo vise "slick-ovati".... :autic:
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#34 Re: BMW majstor

Post by dgL_ »

Danguba wrote:
dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nemas ti pojma... za svaki auto je drukcija procedura odvrtanja filtera i ispustanja ulja :lol: :lol: :lol:
Imal ko da zna dobro sa BMWom, gume moram zamjenit sad ide ovo po zakonu, a celave mi ubi Boze... :-x
ako ces sa zimskim zrakom onda ti je najbolje u ovlasteni.
Ma jesenji zrak moze druze, nece valjda ova nasa milicija ispustat, hvatat u flase pa provjeravat...
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#35 Re: BMW majstor

Post by basicm »

ado-šampion wrote:Koji si uzeo? :) Ja ti ne mogu preporucit nikog. Buza je najbolji ali te nece primiti, a i pitanje bi li nasao zajednicki jezik s njim svakako, da ne govorim vise. Eldina zaobidji, nikad ga nema. Ja sam dobio preporuku za nekog momka Admira koji radi u Tomicu, ali nisam stigao provjeriti.
Ja sam cuo da imaju dvojica Buza, i zasto ne primaju? Ja isto ne znam kome da vozim auto, sve oprecne informacije dobivam.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#36 Re: BMW majstor

Post by Bakir1 »

Ima buza i buzin mladji brat odvojili su se primiti hoce ali moras cekati da dodjes na red...
Ne znam sta je komplikacija oko obicnog odrzavanja BMW a alat sta?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#37 Re: BMW majstor

Post by ado-šampion »

Tacno, ne znam koji je mladji a koji je stariji, ima Samir i ima Dzemo.

Samir te nece primiti ili ces cekati, ali eto ti nazovi pa vidi. Za Samira je najbolje da imas nekoga ko ce te preporuciti i zakazati za tebe.

Dzemo po ovoj mojoj raji sto idu djeluje nagodan, ali ja licno nisam bio.

Ja sam bio kod Samira i Eldina i ne bih vise ni kod jednog bez prijeke potrebe. Umijece nastranu, ali ja prvenstveno ocekujem kad nazovem i zakazem termin za 9 da bude tacno u 9, a ne da bude u 7 navece ili da gleda u mene na fazon "otkud ti sad".
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#38 Re: BMW majstor

Post by Paulaner »

Cuj treba te neko preporucit,kao da drogu kupujem jbt :lol: :lol:
Ne druze moj!
Njega treba neko meni da preporuci da bih mu ja dao svog BMW-a u ruke :thumbup:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#39 Re: BMW majstor

Post by jefferson »

Paulaner wrote:Cuj treba te neko preporucit,kao da drogu kupujem jbt :lol: :lol:
Ne druze moj!
Njega treba neko meni da preporuci da bih mu ja dao svog BMW-a u ruke :thumbup:
Upravu si. Procitao sam taj post ranije i fakat covjeku postane jasno sto je BiH gdje jeste. Ispade musteriji treba biti cast potrositi pare kod nekih ljudi.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#40 Re: BMW majstor

Post by Bakir1 »

pa ima ovlasteni servis sta je problem, odes zavrsis i budes gospodin za svoje pare...
sigurno sto nema posla i sto ne umije ide se sa preporukom?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#41 Re: BMW majstor

Post by zforumas »

jefferson wrote:
Paulaner wrote:Cuj treba te neko preporucit,kao da drogu kupujem jbt :lol: :lol:
Ne druze moj!
Njega treba neko meni da preporuci da bih mu ja dao svog BMW-a u ruke :thumbup:
Upravu si. Procitao sam taj post ranije i fakat covjeku postane jasno sto je BiH gdje jeste. Ispade musteriji treba biti cast potrositi pare kod nekih ljudi.
Dizu sebi cijenu. Svugdje se u svijetu to radi svojim kvalitetnim radom i uslugom a samo kod nas pali ta "ekskluziva". Na :izet: se ja tetke takvim lafcinama i majstorcinama. Pogotovo kad ga pitas za kakav savjet ili sta, da ne znam kakvo auto vozis on ce mu naci manu i reci nije to to, pa cak i da je isto auto koje on vozi opet ce izmisliti neku "limitiranu verziju" i sl. Lelemudani...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#42 Re: BMW majstor

Post by ado-šampion »

Nije kod nas nista tako jednostavno.

Covjek ima stalnih musterija par stotina i ne trebaju mu nove. Novu musteriju ce uzeti ako ga nego od starih zamoli. Kad skontas ko sve voza BMWe kod nas, kakvih mafioza ima, to uopste ne cudi. Sto bi covjek sebi stvarao potencijalne probleme kad i ovako ima dovoljno auta. Znaci nema nikakve veze s ekskluzivom, pogresno ste protumacili. :-)

S druge strane covjek ce hladno uzeti da radi automatski mjenjac i uraditi savrseno posao za 500 eura, dok ce ti Tomic ponuditi novi ili repariran mjenjac za 10-15 hiljada eura. Pa budi gospodin.

Naopako ili ne, kakogod, ali krive drine se ne ispravljaju. Jedno je nacin razmisljanja tamo gdje imas stotinu servisa na izbor a sasvim drugo kad imas 2 ili 3.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#43 Re: BMW majstor

Post by amar1994 »

da ga molis za svoje pare da radi auto :lol: :lol: , nikad :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#44 Re: BMW majstor

Post by condy »

Poslovnosti fali i mnogim ovlaštenim servisima...a cijene ko da je unikat od servisa :roll:

Prije par godina odem pred zimu toga se uvijek sjetim u servis ovlašĆeni, da mi samo provjere na koliko ledi rashladna tečnost, kažem to radniku na prijemu, on mi kaže, dobro ostavi ključeve, sjedi biće gotovo za sat vremena what the fuck :roll: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#45 Re: BMW majstor

Post by amar1994 »

condy wrote:Poslovnosti fali i mnogim ovlaštenim servisima...a cijene ko da je unikat od servisa :roll:

Prije par godina odem pred zimu toga se uvijek sjetim u servis ovlašĆeni, da mi samo provjere na koliko ledi rashladna tečnost, kažem to radniku na prijemu, on mi kaže, dobro ostavi ključeve, sjedi biće gotovo za sat vremena what the fuck :roll: :lol:
haha :mrgreen: ,
jebem li ih sve redom :evil: :run:
evo mi sada poslali ponudu nokian guma, a cijene su :shock: :run:
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#46 Re: BMW majstor

Post by lavic »

ado-šampion wrote:Tacno, ne znam koji je mladji a koji je stariji, ima Samir i ima Dzemo.

Samir te nece primiti ili ces cekati, ali eto ti nazovi pa vidi. Za Samira je najbolje da imas nekoga ko ce te preporuciti i zakazati za tebe.

Dzemo po ovoj mojoj raji sto idu djeluje nagodan, ali ja licno nisam bio.

Ja sam bio kod Samira i Eldina i ne bih vise ni kod jednog bez prijeke potrebe. Umijece nastranu, ali ja prvenstveno ocekujem kad nazovem i zakazem termin za 9 da bude tacno u 9, a ne da bude u 7 navece ili da gleda u mene na fazon "otkud ti sad".
Ja svoj servisirao kod Bejdica, bio jednom kod Eldina I Debe, I nemam primjedbi, vise sam no zadovoljan, znaju posao I nisu varalice sto je meni bitno.
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#47 Re: BMW majstor

Post by lavic »

amar1994 wrote:
condy wrote:Poslovnosti fali i mnogim ovlaštenim servisima...a cijene ko da je unikat od servisa :roll:

Prije par godina odem pred zimu toga se uvijek sjetim u servis ovlašĆeni, da mi samo provjere na koliko ledi rashladna tečnost, kažem to radniku na prijemu, on mi kaže, dobro ostavi ključeve, sjedi biće gotovo za sat vremena what the fuck :roll: :lol:
haha :mrgreen: ,
jebem li ih sve redom :evil: :run:
evo mi sada poslali ponudu nokian guma, a cijene su :shock: :run:
I ja sam gledao Nokian gume, nisu normalni skoro kao I Michelin para.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#48 Re: BMW majstor

Post by amar1994 »

lavic wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:Poslovnosti fali i mnogim ovlaštenim servisima...a cijene ko da je unikat od servisa :roll:

Prije par godina odem pred zimu toga se uvijek sjetim u servis ovlašĆeni, da mi samo provjere na koliko ledi rashladna tečnost, kažem to radniku na prijemu, on mi kaže, dobro ostavi ključeve, sjedi biće gotovo za sat vremena what the fuck :roll: :lol:
haha :mrgreen: ,
jebem li ih sve redom :evil: :run:
evo mi sada poslali ponudu nokian guma, a cijene su :shock: :run:
I ja sam gledao Nokian gume, nisu normalni skoro kao I Michelin para.
103KM nokian W4 u dimenziji 195/65/R15 91T , sa 10% popusta
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#49 Re: BMW majstor

Post by jefferson »

amar1994 wrote:
condy wrote:Poslovnosti fali i mnogim ovlaštenim servisima...a cijene ko da je unikat od servisa :roll:

Prije par godina odem pred zimu toga se uvijek sjetim u servis ovlašĆeni, da mi samo provjere na koliko ledi rashladna tečnost, kažem to radniku na prijemu, on mi kaže, dobro ostavi ključeve, sjedi biće gotovo za sat vremena what the fuck :roll: :lol:
haha :mrgreen: ,
jebem li ih sve redom :evil: :run:
evo mi sada poslali ponudu nokian guma, a cijene su :shock: :run:
Nokian je inace skup. Ja sam gledao ovdje u SAD prosle godine kada sam kupovao zimske gume.
Pazi ovo, 255/55 R18 dimenzija
Bidgestone Blizzak DM-V2 156 dolara
Michelin Latitude Xi2 181 dolar
Nokian Hakka R2 310 dolara :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na kraju uzeo 235/60 R18, ali i dalje zarlika izmedju Nokiana s jedne strane i Bridgestone/Michelin s druge trane je bila 70 dolara po gumi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#50 Re: BMW majstor

Post by amar1994 »

jefferson wrote: Nokian je inace skup. Ja sam gledao ovdje u SAD prosle godine kada sam kupovao zimske gume.
Pazi ovo, 255/55 R18 dimenzija
Bidgestone Blizzak DM-V2 156 dolara
Michelin Latitude Xi2 181 dolar
Nokian Hakka R2 310 dolara :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na kraju uzeo 235/60 R18, ali i dalje zarlika izmedju Nokiana s jedne strane i Bridgestone/Michelin s druge trane je bila 70 dolara po gumi.
:lol: :lol: :lol:

:run:
Post Reply