BMW Blog BiH

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#251 Re: BMW Blog BiH

Post by ado-šampion »

Bullet Tooth Tony wrote:Daj ba ado cuj sta ce mi ... pa ja se najezio u 100 metara... prokliza , zvuk ... vrati se u normalu sve u tri sekunde ...

Gdje da potpisem za M2

Image
OK i? Isto ne bi osjetio u M135i ili u 125i s M paketom? U normalnom prometu? Za 40% manje para.

Ne kazem ja da je snazno auto bezveze sto mi vi imputirate, nidje veze, nego kazem da je M5 i njegova snaga preseravanje za cestovne upotrebe i da 90% onoga sto ces moci van staze s M5 moci se i s recimo 528i. Cisto auto za imidz.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#252 Re: BMW Blog BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Daj ba ado cuj sta ce mi ... pa ja se najezio u 100 metara... prokliza , zvuk ... vrati se u normalu sve u tri sekunde ...

Gdje da potpisem za M2
OK i? Isto ne bi osjetio u M135i ili u 125i s M paketom? U normalnom prometu? Za 40% manje para.

Ne kazem ja da je snazno auto bezveze sto mi vi imputirate, nidje veze, nego kazem da je M5 i njegova snaga preseravanje za cestovne upotrebe i da 90% onoga sto ces moci van staze s M5 moci se i s recimo 528i. Cisto auto za imidz.
Ne . Jer tehnicki nije isto auto ... Druga stvar je sto moras definisat cestovnu upotrebu ... Ok, vozim M3 , vozim gradom i idem na planinu ... ujutru rano , nigdje nikog , skrenem na krupcu i stisnem gas ... nema te trice koja ce zamjenit V8 u M3 . Nema . a u gradu je ok bila , kao 335i ...

Ja ti kazem ..probao i nije isto.. meni nije isto. Imaju ta sekunda kad hocu da me auto ispali i nasmije ... to ne mozes osjetit u 330 , 528, bilo cemo kao u u M-u ... nema sanse
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#253 Re: BMW Blog BiH

Post by ado-šampion »

basicm wrote:
ado-šampion wrote:Ma joj kakvi crni M modeli, to je odavno samo odrzavanje imidza i da pise raja okolo. Kakav M model auto 560 konja, tezak 1800 kg. Gdje da ga vozis? Pa vecina petica sto se proda su 520. Kome je uopste potrebno vise snage nego sto nudi recimo 528i, 260 konja. 6.5 sekundi 0-100, osim onima koji ce s njim ici na stazu. Cisto preseravanje. Gledam review negdje, cini mi se Motor Trend, kaze kad sidjes sa staze stavis u comfort mode i imas pravu limuzinu, znaci ako ne ides na stazu vozices auto s 560 konja u comfort modu kao auto koje ima 70% konja manje. :-)
Ne znam kako ti neko nije reagovao na ovo smece od pisanja. Ovo je cisti dokaz da si obicni trol koji nema veze sa onim sto pise. Nije svak robot kao ti da kupi 112d i zbog nekih krivulja statistickih i casopisa smatra da je izabrao najbolje. M preseravanje jer ga ado nema gdje voziti. Bem ti sta covjek nece procitati ovdje.
Nisam ja robot samo volim usmjeriti pare na druge stvari umjesto da ulazem u nezatrpanog mejta starog 15 godina. Npr. u potencijal da sebi mogu prisutitit nekad M135i ili 428i GC star do 5 godina, umjesto da lijepim slike tih istih okolo.
Ja nisam auto uzeo ni zbog kakvih krivulja nego zato sto mislim da je bilo najbolje za moje zelje i potrebe do 5 godina staro za para koliko sam imao. Vrlo jednostavno. Nisam ja nista imao ni protiv Golfa, ali mi se za iste pare ovaj pokazao bolji.

Samo me postedi entuzijasta s 15 godina starim autima.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#254 Re: BMW Blog BiH

Post by 530i »

Entuzijazam cvjeta naprosto iz dizelskog auta kupljenog kod Kramara. Nikad nisam čuo za nešto entuzijastičnije :-) :-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#255 Re: BMW Blog BiH

Post by ado-šampion »

530i wrote:Entuzijazam cvjeta naprosto iz dizelskog auta kupljenog kod Kramara. Nikad nisam čuo za nešto entuzijastičnije :-) :-)
Opet, procitaj sta pise pa komentarisi. Gdje procita da sam ja auto kupio kao entuzijasta? Znaci da sam kojim slucajem kupio Golfa TDI (za sta je malo falilo) i dalje bi bio entuzijasta? :-) Za mene je entuzijasta onaj ko sebi kupi novo ili polovno pristojne starosti, naravno adektvatno auto, a ne neko ko kupi 15 godina starog groba s enormno skupim odrzavanjem i pravi se entuzijasta. I ja sam isto tako mogao. Da ne govorim za entuzijaste sto pljuju po svemu a vozaju auta od 1000 maraka.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#256 Re: BMW Blog BiH

Post by basicm »

Ti si svojim postom pokakio na komplet motosport jer nema neke racunice, bolje da su nesto drugo radili. Kad vec volis citati, procitaj kako je nastao m5, otkud m3 u prodaji, pa 190 evo, pa sve ostalo. Ako ces i racunicu, gdje je jacanje brenda, gdje je ime...
Eto pitaj bitangu sto on zivot provede sklapajuci i rastavljajuci nekakve sklopocije i koliko je dobar u parama za to sve i da li je to radio radi para? Ako ti odgovori naravno.
I tebi ne treba ni 135 ni 428, uzeces ti opet 114d ovaj put, jer ces imati bolju kalkulaciju. A zivot ide i tvoj kao i svaciji, uvijek ce ti mirisati a nikad neces umociti.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#257 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

ado-šampion wrote:
basicm wrote:
ado-šampion wrote:Ma joj kakvi crni M modeli, to je odavno samo odrzavanje imidza i da pise raja okolo. Kakav M model auto 560 konja, tezak 1800 kg. Gdje da ga vozis? Pa vecina petica sto se proda su 520. Kome je uopste potrebno vise snage nego sto nudi recimo 528i, 260 konja. 6.5 sekundi 0-100, osim onima koji ce s njim ici na stazu. Cisto preseravanje. Gledam review negdje, cini mi se Motor Trend, kaze kad sidjes sa staze stavis u comfort mode i imas pravu limuzinu, znaci ako ne ides na stazu vozices auto s 560 konja u comfort modu kao auto koje ima 70% konja manje. :-)
Ne znam kako ti neko nije reagovao na ovo smece od pisanja. Ovo je cisti dokaz da si obicni trol koji nema veze sa onim sto pise. Nije svak robot kao ti da kupi 112d i zbog nekih krivulja statistickih i casopisa smatra da je izabrao najbolje. M preseravanje jer ga ado nema gdje voziti. Bem ti sta covjek nece procitati ovdje.
Nisam ja robot samo volim usmjeriti pare na druge stvari umjesto da ulazem u nezatrpanog mejta starog 15 godina. Npr. u potencijal da sebi mogu prisutitit nekad M135i ili 428i GC star do 5 godina, umjesto da lijepim slike tih istih okolo.
Ja nisam auto uzeo ni zbog kakvih krivulja nego zato sto mislim da je bilo najbolje za moje zelje i potrebe do 5 godina staro za para koliko sam imao. Vrlo jednostavno. Nisam ja nista imao ni protiv Golfa, ali mi se za iste pare ovaj pokazao bolji.

Samo me postedi entuzijasta s 15 godina starim autima.
Fakat gluposti valjas.
1. Tvoj originalan post je hrpa gluposti. 1800kg u M5? Nije, nego 1960kg. Medjutim, de napravi danas takvo auto koje ima takve performanse a da je tesko kao E34 ili E39? Mozes ali ce kostati pola miliona, jer dok uvalis sve zracne jastuke da prodje crash testove, hrpu elektronike, ovo, ono, eto ti tezine. G30 je do 120kg laksi od F10, a i to je uz primjenu malo vise aluminija i dosta karbona.
2. Ko ce vozati? Sto ne bi vozao. Sto ti vozas uopste BMW? Sto ne vozas Opel Corsu?
3. Entuzijasti sa 15g starim autima? Evo ja cu sutra kupiti E46 330ci koji je dobro ocuvan. Sta je tu problem?
4 Ta prica kako je 528i isto kao recimo 535i ili 550i ili M5 moze izvaliti enko ko nikad nije vozio takva auta.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#258 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

jefferson wrote: Fakat gluposti valjas.
1. Tvoj originalan post je hrpa gluposti. 1800kg u M5? Nije, nego 1960kg. Medjutim, de napravi danas takvo auto koje ima takve performanse a da je tesko kao E34 ili E39? Mozes ali ce kostati pola miliona, jer dok uvalis sve zracne jastuke da prodje crash testove, hrpu elektronike, ovo, ono, eto ti tezine. G30 je do 120kg laksi od F10, a i to je uz primjenu malo vise aluminija i dosta karbona.
2. Ko ce vozati? Sto ne bi vozao. Sto ti vozas uopste BMW? Sto ne vozas Opel Corsu?
3. Entuzijasti sa 15g starim autima? Evo ja cu sutra kupiti E46 330ci koji je dobro ocuvan. Sta je tu problem?
4 Ta prica kako je 528i isto kao recimo 535i ili 550i ili M5 moze izvaliti enko ko nikad nije vozio takva auta.
Kakvi pola , to je malo , otprilike kao McLaren P1 , 1200-1300kg :izet: :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#259 Re: BMW Blog BiH

Post by tempuser »

Auto bas kao i x drugih stvari kupujemo zbog sto taj auto ima to sto ima, a ne zbog toga da bi to sve koristili ili zbog toga sto odgovara realnim potrebama. U protivnom ne bi bilo prakticne potrebe ni za cime drugim osim osnovnog modela.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#260 Re: BMW Blog BiH

Post by ado-šampion »

Upravo, samo jedno je kupiti a drugo se diviti. Ovdje je prica jedno a kad se kupuje onda je uglavnom dizel. :D I i dalje nastavlja prica kako je benzin najbolji i slicno i kako nista bez M modela. :) I gledanje driftova na stazi naravno. :D

Jbg ovdje nemamo nikoga da ima M model pa da kaze gdje je kupio i kako i gdje ga koristi. :-)

A i ti jedan od rijetkih na ovakvoj temi koji se moze necim pohvaliti nigdje te nema. :-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#261 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

Ja se divim Marion Cotillard :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#262 Re: BMW Blog BiH

Post by tempuser »

Ne znam zasto se neko ne bi divio mogucnostima auta bez obzira sto prevazilaze potrebe vecine vozaca i kakve to veze ima s onim sto kupis?
Ja se divim Charlize Theron kako izgleda pa ne znaci da moram zeniti ili nju ili nikog! :mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#263 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

ado-šampion wrote:Upravo, samo jedno je kupiti a drugo se diviti. Ovdje je prica jedno a kad se kupuje onda je uglavnom dizel. :D I i dalje nastavlja prica kako je benzin najbolji i slicno i kako nista bez M modela. :) I gledanje driftova na stazi naravno. :D

Jbg ovdje nemamo nikoga da ima M model pa da kaze gdje je kupio i kako i gdje ga koristi. :-)

A i ti jedan od rijetkih na ovakvoj temi koji se moze necim pohvaliti nigdje te nema. :-)
Ti se garant vise uzbudis kada vidis Milicu Markovic iz SNSD-a na TV nego kada vidis Adrianu Limu, jerbo Milica je nesto sto realno mozes imat.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#264 Re: BMW Blog BiH

Post by tempuser »

jefferson wrote: Ti se garant vise uzbudis kada vidis Milicu Markovic iz SNSD-a na TV nego kada vidis Adrianu Limu, jerbo Milica je nesto sto realno mozes imat.
Dobro nije Dusanka Majkic! :lol:

Imageadult image host
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#265 Re: BMW Blog BiH

Post by kabal1337 »

ado-šampion wrote:Upravo, samo jedno je kupiti a drugo se diviti. Ovdje je prica jedno a kad se kupuje onda je uglavnom dizel. :D I i dalje nastavlja prica kako je benzin najbolji i slicno i kako nista bez M modela. :) I gledanje driftova na stazi naravno. :D

Jbg ovdje nemamo nikoga da ima M model pa da kaze gdje je kupio i kako i gdje ga koristi. :-)

A i ti jedan od rijetkih na ovakvoj temi koji se moze necim pohvaliti nigdje te nema. :-)
Ima M3 u Sarajevu
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#266 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

tempuser wrote:
jefferson wrote: Ti se garant vise uzbudis kada vidis Milicu Markovic iz SNSD-a na TV nego kada vidis Adrianu Limu, jerbo Milica je nesto sto realno mozes imat.
Dobro nije Dusanka Majkic! :lol:

Imageadult image host
Daj ba ne kvari temu :shock:
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#267 Re: BMW Blog BiH

Post by hostapler »

jefferson wrote:
tempuser wrote:
jefferson wrote: Ti se garant vise uzbudis kada vidis Milicu Markovic iz SNSD-a na TV nego kada vidis Adrianu Limu, jerbo Milica je nesto sto realno mozes imat.
Dobro nije Dusanka Majkic! :lol:

Imageadult image host
Daj ba ne kvari temu :shock:
Ti si prvi poceo :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#268 Re: BMW Blog BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

:lol: :lol: :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#269 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

Nema ovo smisla

:run:

Plavuša Charlize Theron cestovni ratnik dobraaaa :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#270 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

Samo ovdje moze na istoj temi biti 635csi i Dusanka Majkic :sax:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#271 Re: BMW Blog BiH

Post by tempuser »

U smislu divljenja, mogucnosti i potreba, Dusanka Majkic je ko golf 2 dizel, ruzna, zastarjela, ubleha za naivne, vaka-naka, al drzavni posao, otpremnina, funkcija! :lol:
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#272 Re: BMW Blog BiH

Post by hostapler »

tempuser wrote:U smislu divljenja, mogucnosti i potreba, Dusanka Majkic je ko golf 2 dizel, ruzna, zastarjela, ubleha za naivne, vaka-naka, al drzavni posao, otpremnina, funkcija! :lol:
Vjerovatno ne trazi puno odrzavanja,tu i tamo promjeni ulje :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#273 Re: BMW Blog BiH

Post by madner »

Sta je sampinjoj dozivio, kupio covjek BMW zbog osjeca za feeling i onda ga ovako napadate. :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#274 Re: BMW Blog BiH

Post by Ned071 »

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#275 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

Image

:lol:
Post Reply