BMW 118

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#276 Re: BMW 118

Post by madner »

Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#277 Re: BMW 118

Post by ado-šampion »

madner wrote:Nemoj biti lud.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... 000&noec=1

Teska situacija no ako ti ista znaci, tvoj otac bi sigurno tada htio kupiti Opela, koji je harao Evropskim trzistem.
Vidim nema ni 10 komada za tu cijenu. :-) I ni jedan dizel. :-) I opet to nije 5 hiljada, nego skoro 7 hiljada (maraka), plus dok se plati PDV, dovede ovdje, prevede, ... A ako povecas cijenu na 5 hiljada eura, izbaci skoro 150 komada, od kojih su samo prvih 20-ak ispod 4000 eura. Dobri su 4500 prema gore.

Ti si lupio 5 hiljada, a ja znam da se kod nas ispod 10 hiljada mogu naci samo trice E46 koje qrcu ne valjaju, ili su starije od facelifta (kraj 2001. pa gore), jer mi je jaran prije pola godine kupio jednu.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#278 Re: BMW 118

Post by mali_milojica »

iTo wrote:
mali_milojica wrote:Stvarno,u pravu ste,ne bi trebali porediti Megane i BMW.
Megane je brzi od 99% BMW trenutno.
Bruka. Francuski kompakt od 30k € brzi od BMW od 100k €. Mislim da BMW nije mjesto u usporedbi :lol:
a koliko si ti puta vozi po stazi u zivotu ?
na semaforu ce te odrat M3 i da si u chipovanom RS-u :)
Ja 4 puta.
Jednom na Zaluzanima,triput na Grobniku. Vozio auto po stazi.
Ti?
Obicni BMW ima sa M3 koliko ima i obicni Megane sa Trophy.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#279 Re: BMW 118

Post by ado-šampion »

madner wrote:Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
Pitanje je retoricko, ali nema veze, ja cu ti odgovoriti. Kod mene u raji nema niko. U E90 sam sjedio u salonu i sve izgleda puno bolje nego kod E46. Ali sumnjam da je izmedju E90 i E46 tolika razlika, generalno gledajuci. Ako je vjerovati ljudima koji su vozili i E90 i F30, a vole BMW, E90 je vise BMW. F30 je prevelik i premalo sportski.

Ja da mogu birati ne bih gledao dalje od E90, odgovara svim mojim kriterijima osim sto mi je preskup, bez ulazenja u to vrijedi li ili ne, a meni ne treba toliko auto, zato i gledam keca.

Da da dodam, X5 3.0d ima "neko u raji" i za mene je E46 bolji. X5 je prevelik. Kome treba luksuz za njega je X5. Kome treba dinamicno auto za njega je trica. To je moj dojam.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#280 Re: BMW 118

Post by madner »

ado-šampion wrote:
madner wrote:Nemoj biti lud.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... 000&noec=1

Teska situacija no ako ti ista znaci, tvoj otac bi sigurno tada htio kupiti Opela, koji je harao Evropskim trzistem.
Vidim nema ni 10 komada za tu cijenu. :-) I ni jedan dizel. :-) I opet to nije 5 hiljada, nego skoro 7 hiljada (maraka), plus dok se plati PDV, dovede ovdje, prevede, ... A ako povecas cijenu na 5 hiljada eura, izbaci skoro 150 komada, od kojih su samo prvih 20-ak ispod 4000 eura. Dobri su 4500 prema gore.

Ti si lupio 5 hiljada, a ja znam da se kod nas ispod 10 hiljada mogu naci samo trice E46 koje qrcu ne valjaju, ili su starije od facelifta (kraj 2001. pa gore), jer mi je jaran prije pola godine kupio jednu.
Povecaj kilometrazu, pa ce biti i dizela koliko ti srce zeli. Ipak su to starije godine i dizeli. :D
Ovo je tacno 5.458 KM, plus PDV, manje od 100 000. PDV, put dadzbine itd... ce biti isto za svako auto.

To da nema dobrih u BiH nije neka vijest, poenta je koliko su cijenjeni van BiH.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#281 Re: BMW 118

Post by sema911s »

mali_milojica wrote:
iTo wrote:
mali_milojica wrote:Stvarno,u pravu ste,ne bi trebali porediti Megane i BMW.
Megane je brzi od 99% BMW trenutno.
Bruka. Francuski kompakt od 30k € brzi od BMW od 100k €. Mislim da BMW nije mjesto u usporedbi :lol:
a koliko si ti puta vozi po stazi u zivotu ?
na semaforu ce te odrat M3 i da si u chipovanom RS-u :)
Ja 4 puta.
Jednom na Zaluzanima,triput na Grobniku. Vozio auto po stazi.
Ti?
Obicni BMW ima sa M3 koliko ima i obicni Megane sa Trophy.
milojko kada si vozio grobnik i sa cime, ja sam predprosle godine poljubio barijeru, koje si vrijeme postavio
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#282 Re: BMW 118

Post by mali_milojica »

Susret Alfista. Obicno bude u junu.
156 JTD + chip cca 140 konja. Kucni auto,kucne gume koje sam pripremio za odstrel,pa su odlicno posluzile da se razvale na Grobniku. Vrijeme malo jace od 2 min,2:05.
Nisam ja neki vozac,ima ljudi koji bolje znaju,veca damu,brze voze,jbg ja sam neki prosjek.
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#283 Re: BMW 118

Post by Kiberluskoni »

madner wrote:Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
Pa ako ima neko u raji, bar imam priliku da isprobam nešto za šta ostali pametuju nasuho. Da čujem iz prve ruke mane i vrline auta. Ja ne pametujem o autima koje nisam vozio. Tako nisam ni pametovao dok jedan u raji nije kupio e39 sa 3.0 dizelom. Poslije prve vožnje, došlo mi je da odem i zapalim svog golfa 5, koji je 7 godina mlađi. A vozio sam i Megane-a Focusa, Astru, 307, 308... i za njih je golf kao BMW za golfa. Sve na osnovu ličnog iskustva.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#284 Re: BMW 118

Post by sema911s »

mali_milojica wrote:Susret Alfista. Obicno bude u junu.
156 JTD + chip cca 140 konja. Kucni auto,kucne gume koje sam pripremio za odstrel,pa su odlicno posluzile da se razvale na Grobniku. Vrijeme malo jace od 2 min,2:05.
Nisam ja neki vozac,ima ljudi koji bolje znaju,veca damu,brze voze,jbg ja sam neki prosjek.
dobar si ja sam sa golf 4tdi (bio je nekada 130 tada je imamo mnogo vise) prije lupanja 1:48 gume stradaju i ode nos u potok,(ne moze se brzo vozit bez diff)
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#285 Re: BMW 118

Post by Kiberluskoni »

madner wrote:
Povecaj kilometrazu, pa ce biti i dizela koliko ti srce zeli. Ipak su to starije godine i dizeli. :D
Ovo je tacno 5.458 KM, plus PDV, manje od 100 000. PDV, put dadzbine itd... ce biti isto za svako auto.

To da nema dobrih u BiH nije neka vijest, poenta je koliko su cijenjeni van BiH.
Mislim, ubaciš i razbijena auta, pa će biti još jeftiniji :). Ne kontam poentu?!

Da je dilema polovno i novo auto, pa hajde. Ovako polovno i polovno, ali malo mlađe, sa sličnom kilometražom...
Kontam ja, voziš Astru, volio bi Insigniju, ali to je tvoj privatni svijet. Nemoj oblikovati ostatak po tome. Probaj nešto drugo pa sudi.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#286 Re: BMW 118

Post by madner »

Pa desi se to kada poredis auto vise klase sa vecom kubikazom.

Meni se recimo dojmio E65 750i, no nisam iz toga izvukao zakljucak da je 316i znatno bolje auto od Insignije. :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#287 Re: BMW 118

Post by madner »

Kiberluskoni wrote:
madner wrote:
Povecaj kilometrazu, pa ce biti i dizela koliko ti srce zeli. Ipak su to starije godine i dizeli. :D
Ovo je tacno 5.458 KM, plus PDV, manje od 100 000. PDV, put dadzbine itd... ce biti isto za svako auto.

To da nema dobrih u BiH nije neka vijest, poenta je koliko su cijenjeni van BiH.
Mislim, ubaciš i razbijena auta, pa će biti još jeftiniji :). Ne kontam poentu?!

Da je dilema polovno i novo auto, pa hajde. Ovako polovno i polovno, ali malo mlađe, sa sličnom kilometražom...
Kontam ja, voziš Astru, volio bi Insigniju, ali to je tvoj privatni svijet. Nemoj oblikovati ostatak po tome. Probaj nešto drugo pa sudi.
Obrnuto, ali samo ovaj OPC model.

Probao, gore lova dole slova. :D
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#288 Re: BMW 118

Post by Kiberluskoni »

madner wrote:
Kiberluskoni wrote:
madner wrote:
Povecaj kilometrazu, pa ce biti i dizela koliko ti srce zeli. Ipak su to starije godine i dizeli. :D
Ovo je tacno 5.458 KM, plus PDV, manje od 100 000. PDV, put dadzbine itd... ce biti isto za svako auto.

To da nema dobrih u BiH nije neka vijest, poenta je koliko su cijenjeni van BiH.
Mislim, ubaciš i razbijena auta, pa će biti još jeftiniji :). Ne kontam poentu?!

Da je dilema polovno i novo auto, pa hajde. Ovako polovno i polovno, ali malo mlađe, sa sličnom kilometražom...
Kontam ja, voziš Astru, volio bi Insigniju, ali to je tvoj privatni svijet. Nemoj oblikovati ostatak po tome. Probaj nešto drugo pa sudi.
Obrnuto, ali samo ovaj OPC model.

Probao, gore lova dole slova. :D
Ima li života poslije smrti..? Ima li auta mimo Opela :). De malo proširi vidike. Tebi je dobar i uživaj. Da ćeš promijeniti njegovu percepciju kod kupaca, teško.

Opel ima loš image kao radničko i sirotinjsko auto u Njemačkoj. Nikakve veze sa Bosancima ta slika nema niti smo je mi stvorili. I GM je prihvatio tu poziciju. Ako već hoćeš premium GM-a probaj CTS-a recimo (ja jesam i odličan je auto). Do tada Opel ostaje tu gdje jeste.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#289 Re: BMW 118

Post by madner »

Pa kazem da sam probao, ipak je to fina cifra za auto i ima sirok izbor. To sto malo zajebavam raju sa fanboy komentarima ne znaci da mislim da cu promjeniti sliku kod istih. Samo karikiram njihove stavove, zamjeni Opel sa BMW/Alfa/VW. No cisto sumnjam da su i drugi probali konkurenciju, kao sto se i vecina iskustva sa omiljenom markom svodi na review i pokoji krug.

Percepcija kupaca se vec promjenila jer prave opet kvalitetna auta. Shodno tome dolaze i rezultati.

Mada je to uvijek i pitanje trzista, CC se losije prodaje od Regala u Americi.
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#290 Re: BMW 118

Post by Kiberluskoni »

madner wrote:Pa kazem da sam probao, ipak je to fina cifra za auto i ima sirok izbor. To sto malo zajebavam raju sa fanboy komentarima ne znaci da mislim da cu promjeniti sliku kod istih. Samo karikiram njihove stavove, zamjeni Opel sa BMW/Alfa/VW. No cisto sumnjam da su i drugi probali konkurenciju, kao sto se i vecina iskustva sa omiljenom markom svodi na review i pokoji krug.

Percepcija kupaca se vec promjenila jer prave opet kvalitetna auta. Shodno tome dolaze i rezultati.

Mada je to uvijek i pitanje trzista, CC se losije prodaje od Regala u Americi.
Za religiozno branjenje nekih brandova i upravu. Jedno gluplje od toga je navijačko prepucavanje.

Kao što vidiš, ne pišem ništa o BMW 118, jer ga nisam vozio, tako da nemam kvalitetan doprinos temi.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#291 Re: BMW 118

Post by madner »

Ma i ja dosao samo napisati da je za veceg covjeka neuslovan kompakt, no onda sam se malo zabavio.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#292 Re: BMW 118

Post by jefferson »

ado-šampion wrote:
madner wrote:Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
Pitanje je retoricko, ali nema veze, ja cu ti odgovoriti. Kod mene u raji nema niko. U E90 sam sjedio u salonu i sve izgleda puno bolje nego kod E46. Ali sumnjam da je izmedju E90 i E46 tolika razlika, generalno gledajuci. Ako je vjerovati ljudima koji su vozili i E90 i F30, a vole BMW, E90 je vise BMW. F30 je prevelik i premalo sportski.

Ja da mogu birati ne bih gledao dalje od E90, odgovara svim mojim kriterijima osim sto mi je preskup, bez ulazenja u to vrijedi li ili ne, a meni ne treba toliko auto, zato i gledam keca.

Da da dodam, X5 3.0d ima "neko u raji" i za mene je E46 bolji. X5 je prevelik. Kome treba luksuz za njega je X5. Kome treba dinamicno auto za njega je trica. To je moj dojam.
F30 je bolji kao komplet auto. Manje trosi, ima daleko bolji automatski mjenjac cime se dovodi u pitanje postojanje mjenjaca sa dvostrukim kvacilom itd. BMW verzija ZF mjenjaca koji se moze naci i u Audiju, VW-u je daleko bolja nego ona koja se ugradjuje u VW grupaciju (prvenstveno Audi i VW Touareg). Agresivniji je mjenjac, mjenja brze u D modu, i dok VW/Audi verzija ima malo dugacak prenos u trecoj brzini, kod BMW-a je super odmjerena.
E sad, sto je ljudima E90 vise pravi BMW nego F30? Elektricni volan! Jbg, svi idu ka tom pravcu. Od svih auta koje sam vozio sa elektro volanom BMW ima najbolju izbalansiranost kada je u pitanju povrat informacija sa ceste. Ali, istina je da se osjecaj na volanu izmedju E90 i F30 ne moze porediti.
I da stoji da je F30 velik. ALi svi idu u tom pravcu. Zato postoji serija 2 koja je vise trica nego F30 pa i E90.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#293 Re: BMW 118

Post by ado-šampion »

jefferson wrote:
ado-šampion wrote:
madner wrote:Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
Pitanje je retoricko, ali nema veze, ja cu ti odgovoriti. Kod mene u raji nema niko. U E90 sam sjedio u salonu i sve izgleda puno bolje nego kod E46. Ali sumnjam da je izmedju E90 i E46 tolika razlika, generalno gledajuci. Ako je vjerovati ljudima koji su vozili i E90 i F30, a vole BMW, E90 je vise BMW. F30 je prevelik i premalo sportski.

Ja da mogu birati ne bih gledao dalje od E90, odgovara svim mojim kriterijima osim sto mi je preskup, bez ulazenja u to vrijedi li ili ne, a meni ne treba toliko auto, zato i gledam keca.

Da da dodam, X5 3.0d ima "neko u raji" i za mene je E46 bolji. X5 je prevelik. Kome treba luksuz za njega je X5. Kome treba dinamicno auto za njega je trica. To je moj dojam.
F30 je bolji kao komplet auto. Manje trosi, ima daleko bolji automatski mjenjac cime se dovodi u pitanje postojanje mjenjaca sa dvostrukim kvacilom itd. BMW verzija ZF mjenjaca koji se moze naci i u Audiju, VW-u je daleko bolja nego ona koja se ugradjuje u VW grupaciju (prvenstveno Audi i VW Touareg). Agresivniji je mjenjac, mjenja brze u D modu, i dok VW/Audi verzija ima malo dugacak prenos u trecoj brzini, kod BMW-a je super odmjerena.
E sad, sto je ljudima E90 vise pravi BMW nego F30? Elektricni volan! Jbg, svi idu ka tom pravcu. Od svih auta koje sam vozio sa elektro volanom BMW ima najbolju izbalansiranost kada je u pitanju povrat informacija sa ceste. Ali, istina je da se osjecaj na volanu izmedju E90 i F30 ne moze porediti.
I da stoji da je F30 velik. ALi svi idu u tom pravcu. Zato postoji serija 2 koja je vise trica nego F30 pa i E90.
Da, upravo na to sve svi zale, elektricni volan. I tezina auta.

I meni isto to smeta, bez obzira jel BMW ili neko drugo auto. Jednostavno nemam sigurnost kao sa hidraulicnim servom, tj. cini mi se prelagan. Radije da je u gradu malo tezi za manevrisati, ali jbg znam dosta ljudi kojima je puno bitnije da je po gradu lagan.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#294 Re: BMW 118

Post by mirsek »

120D 177 konja, start stop funkcija.
Tackanje nocu po semaforima desetak puta, gradska voznja, 2-3 sata vozanja ukupno, nikad kompjuter nija pokazivao preko 7.5 l za tu noc.
I to kad su bili minusi i start stop nije radio. :)
Motor i potrosnja, mjenjac i ovjes, mehanika opcenito, beton.
Iznutra prosjek oprema, kvalitet izrade solidan.
Cijena je bila povelika, 54 000 KM sa dodatnom opremom.
Ko voli nek izvoli al boljeg osjecaja u voznji i mehanike nema ni jedan auto u kompakt klasi sa dizel motorom .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#295 Re: BMW 118

Post by Bakir1 »

ako autoru teme sta znaci evo:
Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#296 Re: BMW 118

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bakir1 wrote:ako autoru teme sta znaci evo:
Image
Hvala druže. Nisam još ništa odlučio, pored 118-ke gledam sada i Peugeot 308 1.6 HDi (115KS) 2011/2012 i Citroen C4 2011 1.6 HDi (110KS). Kod BMW-a me brine lošija servisna mreža i skuplje održavanje.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#297 Re: BMW 118

Post by Bakir1 »

ako slucajno bude kakav 308 u bloku mozemo pozvati jokera :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#298 Re: BMW 118

Post by Bakir1 »

drvosjeca se usutio, a aurisa vise nema na piku :D
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#299 Re: BMW 118

Post by romeomoraprezivjeti »

Bakir1 wrote:drvosjeca se usutio, a aurisa vise nema na piku :D
Il' je kakav golf leg'o?!:-D
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#300 Re: BMW 118

Post by lavic »

madner wrote:Nego mene zanima, da li bar mislite da su E90 i F30 bolji ili jos niko nema u raji?
Ja sam vozio E 90, 330xi karavan i 330d limuzinu, F30 320 d sa automatskim mjenjace i e60 530 XD sa automatskim mjenjacem.

Serija jedan se ne moze s njima porediti, to je kompaktno auto, tako je koncipiran, mali, okretan, tvrd, skucen, jednostavno kao karting.

E 90 je jednostavno bolji "e46", dok F30 je manji E60 ili ide u tom pravcu.

Ali oni su ne bitni u poredjenju sa meganom expresion.
Post Reply