Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#226 Re: Bitcoins

Post by Alfons Kauders »

forest gump wrote:Pa 4:1 je odličan omjer.
To je omjer ljudi u industriji koje poznajem, ne sitnih ulagaca. :wink:
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#227 Re: Bitcoins

Post by Hendrix »

Propao...relativan termin, ako je neko ulozio sve pare u ovo i izgubio onda je u prvom redu budala da ulaze sve sto ima u kripto.

A neko mora da izgubi da bi drugi dobili, to je tako, ljudi se obicno zalete kada je rast vec u punom zamahu u nadi da uskoce u voz...ali odjednom skontaju da su usli pri vrhu i ako ne prodaju brzo...ode sve u havu. Isti klinac i na Forexu, samo sto tamo moras imati veoma veliku sumu da osjetis neki dobitak. Ali to je day trading, i to nije za svakoga...ja licno nemam ni vremena ni zivce za to.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#228 Re: Bitcoins

Post by seln »

Hendrix wrote:
A neko mora da izgubi da bi drugi dobili, to je tako, ljudi se obicno zalete kada je rast vec u punom zamahu u nadi da uskoce u voz...
Ne mora. Ako kupis akcije firme koja proizvodi konkretnu robu ili daje konkretne usluge (recimo opet Daimler), onda niko ne mora izgubiti.
Akcije firme rastu brze ili sporije, ponekad malo padnu, ali u petogodisnjem prosjeku dobijes 5-10% p.a.
"Neko mora izgubiti" ako je rijec o hedge sranju, terminima i trzistu novca, uklucujuci i crypto valute.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#229 Re: Bitcoins

Post by Alfons Kauders »

Hendrix wrote:Propao...relativan termin, ako je neko ulozio sve pare u ovo i izgubio onda je u prvom redu budala da ulaze sve sto ima u kripto.

A neko mora da izgubi da bi drugi dobili, to je tako, ljudi se obicno zalete kada je rast vec u punom zamahu u nadi da uskoce u voz...ali odjednom skontaju da su usli pri vrhu i ako ne prodaju brzo...ode sve u havu. Isti klinac i na Forexu, samo sto tamo moras imati veoma veliku sumu da osjetis neki dobitak. Ali to je day trading, i to nije za svakoga...ja licno nemam ni vremena ni zivce za to.
Ne mora uloziti sve. Gleda se ulaganje. Moze propasti ovdje, a uspjeti negdje drugo.

Uglavnom, recimo da znam lika koji je bio suvlasnik firme koja je prije nekoliko godina hladno vrijedila barem 20-25 miliona dolara. Danas je nema. Mozda je relativno propala, ali je propala.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#230 Re: Bitcoins

Post by jao_situacije »

firebird wrote:
SSemir wrote:Ja kad sam bio odlucio neke pare ulozit na dionice. Ovaj bitcoin je bio cca 150$, i razmisljao kako je steta sto nisam ulozio dok je bio jeftiniji sad je vec kasno :lol:
...propale su mi pare i od dionica :skoljka:
Jos uvijek nije kasno da uskocis u crypto voz. Bitcoin ce vec sljedece godine dostici vrijednost od 10.000 dolara Takodje imas par dobrih altcoina i assets koji su jos prilicno jeftini i imaju dobar potencijal da se napravi dobar profit.
neće dostići jer je balon

nemoj navlačiti ljude da kupuju
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#231 Re: Bitcoins

Post by statixx »

Nema hedzinga bez spekulanata. :D

Po meni su pravi spekulanti (u tom negativnom smislu) samo oni koji se pokusavaju obogatiti na tudjoj nesreci. Recimo kada kupite CDS jer ste vlasnik necijih obveznica, a onda na sekundarnom trzistu se pojave subjekti koji zele kupiti ovaj derivat - to su klasicni spekulanti koji mogu nanijeti dodatnu stetu emitentu i vama.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#232 Re: Bitcoins

Post by Hendrix »

Alfons Kauders wrote:
Hendrix wrote:Propao...relativan termin, ako je neko ulozio sve pare u ovo i izgubio onda je u prvom redu budala da ulaze sve sto ima u kripto.

A neko mora da izgubi da bi drugi dobili, to je tako, ljudi se obicno zalete kada je rast vec u punom zamahu u nadi da uskoce u voz...ali odjednom skontaju da su usli pri vrhu i ako ne prodaju brzo...ode sve u havu. Isti klinac i na Forexu, samo sto tamo moras imati veoma veliku sumu da osjetis neki dobitak. Ali to je day trading, i to nije za svakoga...ja licno nemam ni vremena ni zivce za to.
Ne mora uloziti sve. Gleda se ulaganje. Moze propasti ovdje, a uspjeti negdje drugo.

Uglavnom, recimo da znam lika koji je bio suvlasnik firme koja je prije nekoliko godina hladno vrijedila barem 20-25 miliona dolara. Danas je nema. Mozda je relativno propala, ali je propala.
Ma mislio sam ako ulozis manju svotu da probas, ako ode nisi ti propo niti ces osjetiti nesto sad. Jedino takvo ulaganje i trgovina u kripto i ima smisla.

Ako neko misli da se izvlaci ko na kladionici ako propadne ulog e onda jbg...tu nema kraja.
firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#233 Re: Bitcoins

Post by firebird »

jao_situacije wrote:
firebird wrote:
SSemir wrote:Ja kad sam bio odlucio neke pare ulozit na dionice. Ovaj bitcoin je bio cca 150$, i razmisljao kako je steta sto nisam ulozio dok je bio jeftiniji sad je vec kasno :lol:
...propale su mi pare i od dionica :skoljka:
Jos uvijek nije kasno da uskocis u crypto voz. Bitcoin ce vec sljedece godine dostici vrijednost od 10.000 dolara Takodje imas par dobrih altcoina i assets koji su jos prilicno jeftini i imaju dobar potencijal da se napravi dobar profit.
neće dostići jer je balon

nemoj navlačiti ljude da kupuju

Cujemo se krajem 2018 pa cemo da vidimo jel balon ili nije. I ja ne navlacim nikoga. Svako ima svoj izbor.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#234 Re: Bitcoins

Post by jao_situacije »

seln wrote: Ovo ni ja ne kontam... :?
imas bitcoins u nekom tamo budjelaru na internetu... odlucis da ih pretvoris u cash ( volio bih vidjeti kako to izgleda kod tipa koji je 2008 kupio za 1000 dolara i danas ima 200.000.000 virtualnih dolara, ali dobro).
I oni ti isplate tvoj cash bez posredstva banke?
Kako? Dodje tip sa koferom pred vrata? Postanskom doznakom?
i ja sam se to pitao, ali očito da može nekako jer su oni sa "puta svile" vrtili velike pare od droge preko bitcoina, i sad su u zatvoru
možda su nešto kupovali jer imaš bitcoin amazone i sl. koji prodaju stvari, imaš onoga što je kuću prodao za bitcoine to sam neđe pročitao
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#235 Re: Bitcoins

Post by jao_situacije »

firebird wrote:
Cujemo se krajem 2018 pa cemo da vidimo jel balon ili nije. I ja ne navlacim nikoga. Svako ima svoj izbor.
ti pročito na portalu da će rasti
sretno paša
:thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#236 Re: Bitcoins

Post by seln »

firebird wrote:
jao_situacije wrote:
firebird wrote:
Jos uvijek nije kasno da uskocis u crypto voz. Bitcoin ce vec sljedece godine dostici vrijednost od 10.000 dolara Takodje imas par dobrih altcoina i assets koji su jos prilicno jeftini i imaju dobar potencijal da se napravi dobar profit.
neće dostići jer je balon

nemoj navlačiti ljude da kupuju

Cujemo se krajem 2018 pa cemo da vidimo jel balon ili nije. I ja ne navlacim nikoga. Svako ima svoj izbor.
Jebi ga, do kraja 2018 ni EU nece imati dovoljno novca da kupi 1 bitcoin :D
firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#237 Re: Bitcoins

Post by firebird »

jao_situacije wrote:
firebird wrote:
Cujemo se krajem 2018 pa cemo da vidimo jel balon ili nije. I ja ne navlacim nikoga. Svako ima svoj izbor.
ti pročito na portalu da će rasti
sretno paša
:thumbup:
Hvala! Ne brini se za mene, nisam ja naivan pa da ne znam sta radim.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#238 Re: Bitcoins

Post by seln »

firebird wrote:Ne brini se za mene, nisam ja naivan pa da ne znam sta radim.
Cuvene posljednje rijeci :D
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#239 Re: Bitcoins

Post by vrapcic »

Iscitah ovu cijelu diskusiju i opet mi kao ekonomski nepotkovanoj Bitcoin i nacin njegovog funkcionisanja nije ni malo jasniji nego na pocetku. Ima li neko da bi bio voljan da mi ga objasni?

Koliko ima Bitcoina na trzistu -jasno mi je da je novac virtuelan i da za kupovinu necu dobiti zlatnik :) na ruke. Ko odredjuje kolicinu koja je u opticaju?
Ko je "izmislio" bitcoin? Postoji li "vlasnik" novca/ideje. Od cega se odrzava sistem funkcionisanja - valjda neko mora kupiti te neke servere i odrzavati ih.. ko?
Sta konkretno mogu kupovati sa tim novcem - konkretno gdje - odgovor neko nekada tamo kupio kocu mi nije od pomoci :D . Odgovor tipa mozes kupiti to i to tamo i tamo smatram odgovorom. Online kupovina je isto ok.

Ako mi ne daj boze novac zatreba, neko spomenu da ima neko/nesto/institucija/mjenjacnica koja to mijenja. Gdje je to - Austrija je posirok pojam, koja je provizija i na koji nacin, ako odlucim promijeniti prethodno kupljenih 20 bitcoina, novac mogu legalno unijeti u zemlju? Da li se isplacuje cash ili moze na karticu.

Svo vrijeme se prica o bitcoinu, lovi do krova, zaradi - to mi se ne dopada i podsjeca me na multilevel kpmpanije koje sam o tome trube a to me ne zanima.. mene ovo vise zanima kao nacin stednje, manje kao sredstvo ulaganja. Uz potpurno jasna pravila igre.. danas je toliko a sutra moze biti 10 puta vece ili potpuno bezvrijedno - jedino mi je ta dio jasan :D

Ali kao sto rekoh, nista mi nije jasnije nego prije par sati jer nisam vidjela nikakav konkretan odgovor. Opet, mozda je do mog nepoznavanja ekonomije i trenutnih trendova u njoj pa bih stvarno bila zahvalna na pojasnjenju i odgovorima na pitanja koja mi nisu najjasnija. I nemojte mi molim vas samo reci uzmi knjigu ekonomije, hajde da se radije furamo na Ajnstajna i onu cistacicu kojoj je obasnjavao teoriju relativiteta ;) :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#240 Re: Bitcoins

Post by Tomahawk11 »

vrapcic wrote:Iscitah ovu cijelu diskusiju i opet mi kao ekonomski nepotkovanoj Bitcoin i nacin njegovog funkcionisanja nije ni malo jasniji nego na pocetku. Ima li neko da bi bio voljan da mi ga objasni?

Koliko ima Bitcoina na trzistu -jasno mi je da je novac virtuelan i da za kupovinu necu dobiti zlatnik :) na ruke. Ko odredjuje kolicinu koja je u opticaju?
Ko je "izmislio" bitcoin? Postoji li "vlasnik" novca/ideje. Od cega se odrzava sistem funkcionisanja - valjda neko mora kupiti te neke servere i odrzavati ih.. ko?
Sta konkretno mogu kupovati sa tim novcem - konkretno gdje - odgovor neko nekada tamo kupio kocu mi nije od pomoci :D . Odgovor tipa mozes kupiti to i to tamo i tamo smatram odgovorom. Online kupovina je isto ok.

Ako mi ne daj boze novac zatreba, neko spomenu da ima neko/nesto/institucija/mjenjacnica koja to mijenja. Gdje je to - Austrija je posirok pojam, koja je provizija i na koji nacin, ako odlucim promijeniti prethodno kupljenih 20 bitcoina, novac mogu legalno unijeti u zemlju? Da li se isplacuje cash ili moze na karticu.

Svo vrijeme se prica o bitcoinu, lovi do krova, zaradi - to mi se ne dopada i podsjeca me na multilevel kpmpanije koje sam o tome trube a to me ne zanima.. mene ovo vise zanima kao nacin stednje, manje kao sredstvo ulaganja. Uz potpurno jasna pravila igre.. danas je toliko a sutra moze biti 10 puta vece ili potpuno bezvrijedno - jedino mi je ta dio jasan :D

Ali kao sto rekoh, nista mi nije jasnije nego prije par sati jer nisam vidjela nikakav konkretan odgovor. Opet, mozda je do mog nepoznavanja ekonomije i trenutnih trendova u njoj pa bih stvarno bila zahvalna na pojasnjenju i odgovorima na pitanja koja mi nisu najjasnija. I nemojte mi molim vas samo reci uzmi knjigu ekonomije, hajde da se radije furamo na Ajnstajna i onu cistacicu kojoj je obasnjavao teoriju relativiteta ;) :)
invented by an unknown programmer, or a group of programmers, under the name Satoshi Nakamoto
Mozes online manje vise sve. Funkcionise na principu novcanika, otvoris nalog i placaj.
Ne znam tacno gdje, ima sistem bankomata. Provizija za direktnu isplatu kod ovih je 7%.
Novac se isplacuje na kreditnu karticu, pa tek onda mozes raspolagati kako tebi odgovara.

Trenutno jeste ta prica malo opasna, ljudi bitcoin gledaju kao nesto da se obogate preko noci.
To je svakako mac sa dvije ostrice.
Ne znam bas da ti je dobra opcija da ovako stedis.

A ovo lova do krova....ljudi furaju pricu na osnovu one pizze sto je kostala ne znam koliko bitcoina, a danas bi taj bio bogat....
firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#241 Re: Bitcoins

Post by firebird »

vrapcic wrote:Iscitah ovu cijelu diskusiju i opet mi kao ekonomski nepotkovanoj Bitcoin i nacin njegovog funkcionisanja nije ni malo jasniji nego na pocetku. Ima li neko da bi bio voljan da mi ga objasni?

Koliko ima Bitcoina na trzistu -jasno mi je da je novac virtuelan i da za kupovinu necu dobiti zlatnik :) na ruke. Ko odredjuje kolicinu koja je u opticaju?
Ko je "izmislio" bitcoin? Postoji li "vlasnik" novca/ideje. Od cega se odrzava sistem funkcionisanja - valjda neko mora kupiti te neke servere i odrzavati ih.. ko?
Sta konkretno mogu kupovati sa tim novcem - konkretno gdje - odgovor neko nekada tamo kupio kocu mi nije od pomoci :D . Odgovor tipa mozes kupiti to i to tamo i tamo smatram odgovorom. Online kupovina je isto ok.

Ako mi ne daj boze novac zatreba, neko spomenu da ima neko/nesto/institucija/mjenjacnica koja to mijenja. Gdje je to - Austrija je posirok pojam, koja je provizija i na koji nacin, ako odlucim promijeniti prethodno kupljenih 20 bitcoina, novac mogu legalno unijeti u zemlju? Da li se isplacuje cash ili moze na karticu.

Svo vrijeme se prica o bitcoinu, lovi do krova, zaradi - to mi se ne dopada i podsjeca me na multilevel kpmpanije koje sam o tome trube a to me ne zanima.. mene ovo vise zanima kao nacin stednje, manje kao sredstvo ulaganja. Uz potpurno jasna pravila igre.. danas je toliko a sutra moze biti 10 puta vece ili potpuno bezvrijedno - jedino mi je ta dio jasan :D

Ali kao sto rekoh, nista mi nije jasnije nego prije par sati jer nisam vidjela nikakav konkretan odgovor. Opet, mozda je do mog nepoznavanja ekonomije i trenutnih trendova u njoj pa bih stvarno bila zahvalna na pojasnjenju i odgovorima na pitanja koja mi nisu najjasnija. I nemojte mi molim vas samo reci uzmi knjigu ekonomije, hajde da se radije furamo na Ajnstajna i onu cistacicu kojoj je obasnjavao teoriju relativiteta ;) :)
Ovdje imas veoma lijepo objasnjeno:

https://steemit.com/bitcoin/@thecryptof ... cal-people
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#242 Re: Bitcoins

Post by mO k3 »

Hendrix wrote:Propao...relativan termin, ako je neko ulozio sve pare u ovo i izgubio onda je u prvom redu budala da ulaze sve sto ima u kripto.

A neko mora da izgubi da bi drugi dobili, to je tako, ljudi se obicno zalete kada je rast vec u punom zamahu u nadi da uskoce u voz...ali odjednom skontaju da su usli pri vrhu i ako ne prodaju brzo...ode sve u havu. Isti klinac i na Forexu, samo sto tamo moras imati veoma veliku sumu da osjetis neki dobitak. Ali to je day trading, i to nije za svakoga...ja licno nemam ni vremena ni zivce za to.
:thumbup:
Imam poznanika koji ima mjesecno obrne 100 miliona euro sto kupi i proda ovdje ne govorim samo o dionicama , nego neznam kako se kaze kod nas optionsscheine itd.... Njemac je njegov dan pocinje u 7 ujutro 3 monitora ispred sebe dobar 22:00 navece
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#243 Re: Bitcoins

Post by mO k3 »

Virtualna vrijednost koja nema nikakvog pokrica , osim maste kod spekulanata da ce mozda ici na 5.000, 10.000 euro ili vise da bi napravili kasu
jos veci apsurd da je skuplje od zlata...
ljiljan02
Posts: 171
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#244 Re: Bitcoins

Post by ljiljan02 »

almir90 wrote:Koju stranicu koristite vi śto trgujete?
vec vise od 2 godine koristim exmo (evo moj reff link https://exmo.com/?ref=58282 da se pomogne zemljak :D)

provizija za trgovanje je fiksna samo 0.2%
za trgovanje, depozit i povlacenje u crypto valutama dovoljno je samo da se registrujes, a kada zelis da uradis depozit ili povlacenje u USD/EUR onda se moras verifikovati.

nick na exmu mi je isto ljiljan02, mozes mi tamo poslati privatnu poruku za sve sto te zanima o BTC, DogeCoinu i ostalima...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#245 Re: Bitcoins

Post by victom »

kolko mogu kupiti bitcoina za 20 maraka ?
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#246 Re: Bitcoins

Post by Hendrix »

mO k3 wrote:Virtualna vrijednost koja nema nikakvog pokrica , osim maste kod spekulanata da ce mozda ici na 5.000, 10.000 euro ili vise da bi napravili kasu
jos veci apsurd da je skuplje od zlata...
A sta formira cijenu zlata inace, sta se to desava na trzistu zlata znacajno da mijenja cijenu toliko koliko se promijenila u zadnjih par godina? Neki novi rudnici...ili manjak istih?

Isto kao i dijamanti, mesetarski lobi pravi cijenu i ljudi placaju...pa trziste dijamanata pokriveno jednom jebenom kompanijom koja radi sta hoce i sta joj se prohtije i kontrolise dotok dijamanta da umjetno napuse cijenu. I mi pricamo o nekom balonu ovde? Imaju pokrice dijamantima koje namjerno ne stavljaju u protok nego kriju i sabotiraju dalje rudarenje da ne bi cijena pala...to je trziste nema dalje. I ti placas cijenu koju je neki zidovski svercer odredio i ti vjerujes u to jer on tako kaze, nema drugog faktora uopste tu. I sad je kao BTC virtuelan?

Digitalna roba je tu, digitalni market je tu, kupis u Amazonu film koji imas u digitalnoj biblioteci...sta je tu razlika od posjedovanja digitalnog BTC walleta? Uvijek se sva prica vrati na to da vecina ljudi vjeruje u "opipljivu" vrijednost, imam auto tu mi je, nekretninu, kesh, preplaceni dijamant koji mi je prodao manipulant iz Antwerpena...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#247 Re: Bitcoins

Post by victom »

vidim pumpa se cijena BTC-u ko u Novembru 2013.
sad bi uskoro trebalo da ide ovo:

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#248 Re: Bitcoins

Post by Tomahawk11 »

Nemoj se, bogati, trositi....jebo bitcoin, fino to casha sto imas, u prednji dzep kosulje i :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#249 Re: Bitcoins

Post by seln »

Hendrix wrote:
mO k3 wrote:Virtualna vrijednost koja nema nikakvog pokrica , osim maste kod spekulanata da ce mozda ici na 5.000, 10.000 euro ili vise da bi napravili kasu
jos veci apsurd da je skuplje od zlata...
A sta formira cijenu zlata inace, sta se to desava na trzistu zlata znacajno da mijenja cijenu toliko koliko se promijenila u zadnjih par godina? Neki novi rudnici...ili manjak istih?

Isto kao i dijamanti, mesetarski lobi pravi cijenu i ljudi placaju...pa trziste dijamanata pokriveno jednom jebenom kompanijom koja radi sta hoce i sta joj se prohtije i kontrolise dotok dijamanta da umjetno napuse cijenu. I mi pricamo o nekom balonu ovde? Imaju pokrice dijamantima koje namjerno ne stavljaju u protok nego kriju i sabotiraju dalje rudarenje da ne bi cijena pala...to je trziste nema dalje. I ti placas cijenu koju je neki zidovski svercer odredio i ti vjerujes u to jer on tako kaze, nema drugog faktora uopste tu. I sad je kao BTC virtuelan?

Digitalna roba je tu, digitalni market je tu, kupis u Amazonu film koji imas u digitalnoj biblioteci...sta je tu razlika od posjedovanja digitalnog BTC walleta? Uvijek se sva prica vrati na to da vecina ljudi vjeruje u "opipljivu" vrijednost, imam auto tu mi je, nekretninu, kesh, preplaceni dijamant koji mi je prodao manipulant iz Antwerpena...
Zlato, koliko god bilo precijenjeno, ima upotrebnu vrijednost: nakit, precizna elektronika, visokokvalitetni vodovi, medicina...
cijenu mu, kao i dijamantima, odredjuje njegova rijetkost.
Bitcoin nema nikakvu upotrebnu vrijednost (osim kao mamac) i moze se stancati do mile volje, ne treba ti cak ni papir ni stamparija.
Cijena zlata i dijamanata raste i pada, nekad se i udvostruci, nekad upolovi...
ali ne postoji realni resurs, usluga ili novcani instrument cija je vrijednost za manje od 10 godina porasla za 200.000%
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#250 Re: Bitcoins

Post by victom »

plus se može klonirat.
na tržištu već ima stotine bitcoin clone-ova.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
Post Reply