Biljne apoteke u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#1 Biljne apoteke u Sarajevu

Post by fole13 »

Pozz

Interesuje me gdje u Sarajevu imaju biljne apoteke ?? Moram kupiti neka ulja kao sto su nocurkovo ili ulje cajevca ali ne znam gdje da trazim. U obicnim apotekama imaju nocurak u obliku kapsula ali meni treba ulje ne kapsule.Pa ako znate samo naprijed sa odgovorima :)
Ujedam

#2 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by Ujedam »

fole13 wrote:Pozz

Interesuje me gdje u Sarajevu imaju biljne apoteke ?? Moram kupiti neka ulja kao sto su nocurkovo ili ulje cajevca ali ne znam gdje da trazim. U obicnim apotekama imaju nocurak u obliku kapsula ali meni treba ulje ne kapsule.Pa ako znate samo naprijed sa odgovorima :)
Imaš po dm-u, a imaš biljnu apoteku ondje preko puta bezistana sa stražnje strane ako se ne varam. :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

fole13 wrote:Pozz

Interesuje me gdje u Sarajevu imaju biljne apoteke ?? Moram kupiti neka ulja kao sto su nocurkovo ili ulje cajevca ali ne znam gdje da trazim. U obicnim apotekama imaju nocurak u obliku kapsula ali meni treba ulje ne kapsule.Pa ako znate samo naprijed sa odgovorima :)
Bila je neka bh. firma iz ?Tešnja? koja je proizvodila sprej protiv ''znojavih stopala-nogu'', a kao glavni sastojak je bilo ovo ulje australijskog čajevca. Zna li neko gdje ima za kupiti ovaj sprej?
Mogu li koristiti ovo ulje (valjda je protiv kandide) kao zamjenu za sprej?
Kupiću ga u DM-u.
zenskaglava
Posts: 24
Joined: 19/12/2011 09:27

#4 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by zenskaglava »

Ama DM.sve ima...
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#5 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by Beaddy »

Ja moram reći kategorično NE eteričnim uljima iz DM-a i sličnih prodavnica. Eterična (i ostala) ulja nabavljajte od provjerenih dobavljača, da ne bi poslije imali više štete nego koristi. Danas se svašta prodaje pod eterično ulje.

Prava eterična ulja bez dodatka alkohola i sintetičkih mirisa su skupa...puno skuplja od par markica za bočicu od 10 ml (evo sad gledam i najjeftinije koje ja imam košta 15 KM/10ml-Pranaromov ružmarin cineol)

fole13

noćurak je bazno ulje koje se koristi za ekceme, dermatitis, psorijazu i seboreju, te za suhu i osjetljivu kožu, a čajevac eterično ulje koje se najčešće koristi u tretmanima problematične kože tj. akni (masna koža).

Niti jedno eterično ulje ne smije direktno na kožu, iako ćete naći informacije da čajevac i lavanda mogu. Za tretiranje akni čajevcem najbolje ga je razblažiti u par ml baznog ulja koje pogoduje masnoj koži.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

zenskaglava wrote:Ama DM.sve ima...
E, NEMA, @zenskaglavo!
:D
Nikad mi nisu dali poklon - peškir!
:x
Jim Smorrison
Posts: 71
Joined: 21/10/2014 10:29

#7 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by Jim Smorrison »

Gdje u Sarajevu kupiti provjereno kvalitetna eterična ulja za masažu?
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#8 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by Ana Maria »

zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#9 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by zlajaBHF »

Poznaje li iko neku firmu koja proizvodi ekstrakte od biljaka, cvijeca, i trava u tecnom stanju ?
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#10 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by MedenoSrce »

http://www.phytopharm.ba/


http://www.homeo-herb.com/

potonje bih preporucila da nazovete prije posjete jer znaju biti zakljucani bez obzira na radno vrijeme
senaid
Posts: 1
Joined: 07/12/2004 17:17
Location: usa

#11 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by senaid »

Dali imate fenistil sol kapi
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#12 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by melb26sa »

senaid wrote:Dali imate fenistil sol kapi
Fenistil sam ja uzela u apoteci na Marin dvoru I jos u apoteci u BBI (kod merkatora).
winter25
Posts: 21
Joined: 03/04/2013 09:45

#13 Re: Biljne apoteke u Sarajevu

Post by winter25 »

Ja redovno kupujem u biljnoj apoteci Biomed na Grbavici, imaju povoljne cijene. A vidim da su i web shop osposobili, u kojem ima dosta proizvoda:
https://biomed.ba/
čak su mi znali nekada naručiti nešto maksuz.
Post Reply