BIKERI

Podforum za motocikliste...
Pretposljednji Mohikanac
Posts: 545
Joined: 24/10/2006 15:50

#426

Post by Pretposljednji Mohikanac »

bleh :D ljetos kad su oni radovi u titovoj bili isho si jednom iz kralja tomislava i nije te niko htio pustit da se ukljucis :D pa sam imao tu cast :D cini mi se da si ti samo presjeko prema fisu :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#427

Post by DaysleepeR »

Pretposljednji Mohikanac wrote:bleh :D ljetos kad su oni radovi u titovoj bili isho si jednom iz kralja tomislava i nije te niko htio pustit da se ukljucis :D pa sam imao tu cast :D cini mi se da si ti samo presjeko prema fisu :D
Vrlo moguće jer je ulica Kralja Tomislava najbza komunikacija izmedju moje adrese stanovanja i Titove ulice.

Inace sam ekstremno zahvalan svakom ko mi u saobracaju otvori dovoljno prostora da prodjem, iako nemogu uvijek da mahnem jer valja drzat zvijer sa obje ruke :D
Pretposljednji Mohikanac
Posts: 545
Joined: 24/10/2006 15:50

#428

Post by Pretposljednji Mohikanac »

:D a ja sam zabezeknuto gledao u tebe u svoj onoj odjeci na +35 :shock: :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#429

Post by DaysleepeR »

Pretposljednji Mohikanac wrote::D a ja sam zabezeknuto gledao u tebe u svoj onoj odjeci na +35 :shock: :D
Pa nije na motoru +35 :D a odjeca se nosi i zbog zastite pri padanju, ne samo zbog zime...
Pretposljednji Mohikanac
Posts: 545
Joined: 24/10/2006 15:50

#430

Post by Pretposljednji Mohikanac »

eto de mi reci :D znam zasto se nosi, ali je MALO KO od vas nosi, zato mi je bilo jos cudnije :D

a bogami, pri onoj "brzini", i tebi je 35 :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#431

Post by DaysleepeR »

Pretposljednji Mohikanac wrote:eto de mi reci :D znam zasto se nosi, ali je MALO KO od vas nosi, zato mi je bilo jos cudnije :D

a bogami, pri onoj "brzini", i tebi je 35 :D
Razni ljudi ( pa i ja s vremena na vrijeme ) svjesno preuzimaju rizik da se manje sigurno obuku kako bi izbjegli vrucinu.
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#432

Post by phil manzanera »

Oprema koju ja koristim je veoma kvalitetna, sto znaci da jedna te ista jakna moze zimi da grije, a ljeti da hladi, tako je dizajnirana. Sto znaci, ako sam u koznoj jakni na +30, ne znaci da mi je vruce, vec upravo suprotno. Pa sjeti se samo pustinjskih ljudi, niko od njih ne hoda u majici kratkih rukava, vec jako zakrabuljeni!
Om@r
Posts: 61
Joined: 29/10/2006 14:54
Location: Brcko

#433

Post by Om@r »

DaysleepeR wrote:Danas ej bio ekstra dan rijetka prilika za voznju 10. decembra a tu i je slika da se to ovjekovjeci...

Image
:thumbup: :thumbup: Svaka cast majstore :thumbup: vjerujem da je poslje ove voznje trebo neki rum sa malim dodatkom caja al je vrjedilo 100% zagrantovano :thumbup: :thumbup: starac kralj si :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#434

Post by DaysleepeR »

Om@r wrote: :thumbup: :thumbup: Svaka cast majstore :thumbup: vjerujem da je poslje ove voznje trebo neki rum sa malim dodatkom caja al je vrjedilo 100% zagrantovano :thumbup: :thumbup: starac kralj si :thumbup:
Moram priznati da je bilo zime pri povratku, uvuce se majku joj :D koliko god da se obuces, ali generalno temperatura je bila super a i ja nisam bio previse natrpan garderobom.

Prva voznja ove godine je bila 18. februara, a evo jedna od posljednjih 10. decembra.

Moram reci da i je i phil mazanera bio prisutan, neznam sto se ne hvali :D
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#435 a

Post by kiki the devil »

e ljudi sta ima?
svaka vam cast na decembarskim voznjama.i ja sam se vozio i zaglavio u snijegu al sa sleperom.isao na kosovo al samo problemi u putu nikad gora tura.
ma to je dozivljaj voziti se na motoru u decembru imace ce se sta pricati unucima a najbitnije je da je sve popraceno fotografijama tako ako unuci budu sumnjali s tavana sneses album iz starih stvari i pokazes fotografije.
to je zivot!
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#436

Post by phil manzanera »

Boga mi, bikeri se i dalje druze, evo koliko vidjeh momci iz klubova "Rajvosa" MC i "Sarajevo Bikers Club" MC bijahu sinoc u "Coloseumu" na promociji muzike TIfe i Maje Milinkovic (neki su odlucniji dosli i motorima), a koliko sam cuo biti ce i nova VOZNJA ova dva kluba u nedjelju izmedju 18h i 24 h (da, dobro ste procitali: zimska nocna voznja) sa ciljem da se pomogne TV OBN i realizacija showa OBN Talenti na temu rocka i motociklizma.

Znaci, posto je show UZIVO, gledati u nedjelu od 20,00h do 23,00 h!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#437

Post by DaysleepeR »

Sinoc ja malo pipam asfalt, to je sloj vlage klizave kao djavo.

Bice veselo u nedjelju :D
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#438

Post by phil manzanera »

Eto......da nisi pipao asfalt, ne bi ni znao, pa se ne bi ni brinuo! Sto manje znas, manje te boli glava. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#439

Post by DaysleepeR »

Ignorance is bliss :D
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#440 a

Post by kiki the devil »

e ako budu vozili a sumnjam da nece jedino ako snijeg nepadne tim ljudima treba odat cast.ja to sve razumijem tu ljubav i sve to al neznam ima li smisla tako ici u krajnost.
sve je to ok al ja mislim da nije vrijeme i da nije toliko pametno u ovo doba godine u to vrijeme voziti.
to ti je nesto kao da izađes veceras u papucama u setnju a sve zaledilo vani.
u pravo vrijeme to je ok al nebi trebalo toliko pretjerivati.
i onako imamo dusmana sto mrze motoriste a tom voznjom cemo ih steci jos vise.
isravite me ako grijesim...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#441 Re: a

Post by DaysleepeR »

kiki the devil wrote:e ako budu vozili a sumnjam da nece jedino ako snijeg nepadne tim ljudima treba odat cast.ja to sve razumijem tu ljubav i sve to al neznam ima li smisla tako ici u krajnost.
sve je to ok al ja mislim da nije vrijeme i da nije toliko pametno u ovo doba godine u to vrijeme voziti.
to ti je nesto kao da izađes veceras u papucama u setnju a sve zaledilo vani.
u pravo vrijeme to je ok al nebi trebalo toliko pretjerivati.
i onako imamo dusmana sto mrze motoriste a tom voznjom cemo ih steci jos vise.
isravite me ako grijesim...
Grijesis ;)

A generalno, onaj ko mrzi mrzice nas uvijek.
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#442 a

Post by kiki the devil »

to jest dusmani ostaju dusmani.al nije lijepo vidjeti motoriste u to vrijeme i u ovo doba godine.sve je to u redu sto hoce da ucine al gdje su sad nasli po ovim minusima.ja ih podrzavam u svemu al koliko je to pametno???
nek cuvaju zdravlje bice toplijih dana za snimanje voznje...
al opet i to su muda do poda izvuci i voziti neznam kakvu opremu da imas po ovim minusima.
Om@r
Posts: 61
Joined: 29/10/2006 14:54
Location: Brcko

#443

Post by Om@r »

phil manzanera wrote:Boga mi, bikeri se i dalje druze, evo koliko vidjeh momci iz klubova "Rajvosa" MC i "Sarajevo Bikers Club" MC bijahu sinoc u "Coloseumu" na promociji muzike TIfe i Maje Milinkovic (neki su odlucniji dosli i motorima), a koliko sam cuo biti ce i nova VOZNJA ova dva kluba u nedjelju izmedju 18h i 24 h (da, dobro ste procitali: zimska nocna voznja) sa ciljem da se pomogne TV OBN i realizacija showa OBN Talenti na temu rocka i motociklizma.

Znaci, posto je show UZIVO, gledati u nedjelu od 20,00h do 23,00 h!
Ma svaka cast, ma za pravog Bikera nema zime nikada... samo malo vise ruma uz caj poslje zimske voznje (meni pomaze) :lol:
Nadam se da ce biti slika i da ce se neka pojaviti na forumu....... ma i ja bi svoju macku izvuko da sam kuci pa makar mi voda u koljenima smrzla Image Hohohohohoho
:bih:
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#444

Post by phil manzanera »

Ne kontam majke mi sta znaci izjava "nije lijepo vidjeti motoriste u to vrijeme i u ovo doba godine".

Stvarno ne kontam. Da li neko nekoga ugrozava time? Jarane ja placam porez, putarinu, zastitu voda i drugo na motocikl u iznosu koji je veci nego za prosjecan auto, tako da imam pravo na dva parking mjesta na parkingu, a vjeruj mi da imam pravo da se vozam i u januaru i u februaru, a Boga mi i u decembru. Ne kontam sta to nekome nije u redu. I sta ima neko da mu ne bude u redu?

Sa druge strane, neovisno o ovoj izjavi (ovo je sada druga tema), kiki the devil, skijas li ti? Ja bogami skijam. I utoplim se.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#445

Post by DaysleepeR »

Nije ni najmanji problem u vanjskoj temperaturi, ima oprema da se skuhas u njoj.

Problem je ako ides na neku promociju u decembru gdje se trebas pojaviti na motoru i kad dodjes tamo tako natrpan onda crkavas od vrucine.

Ako je voznja, to je lako, obuces se i uzivas.

Jedino je problem sto asfalt u ovo doba godine i nije bas najbolji za voznju, hladan je, gume nemogu da postignu optimalnu temperaturu, klizavo je, magla je dakle slabija vidljivost, itd.

Ko misli da ga zavrce u decembru, hoda po tankoj niti.

A sto se tice dusmana, koliko god da ih je trenutno, nek ih bude duplo, ne vozim motor radi drugih nego radi sebe i zaboli me ko sta misli o tome.
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#446

Post by kiki the devil »

phil manzanera wrote:Ne kontam majke mi sta znaci izjava "nije lijepo vidjeti motoriste u to vrijeme i u ovo doba godine".

Stvarno ne kontam. Da li neko nekoga ugrozava time? Jarane ja placam porez, putarinu, zastitu voda i drugo na motocikl u iznosu koji je veci nego za prosjecan auto, tako da imam pravo na dva parking mjesta na parkingu, a vjeruj mi da imam pravo da se vozam i u januaru i u februaru, a Boga mi i u decembru. Ne kontam sta to nekome nije u redu. I sta ima neko da mu ne bude u redu?

Sa druge strane, neovisno o ovoj izjavi (ovo je sada druga tema), kiki the devil, skijas li ti? Ja bogami skijam. I utoplim se.

Ne skijama.nevolim zimu vec par godina.al brate nije sigurno sto jest jest.sto daysleeper kaze nemogu ni gume da se ugriju malo je opasno.vozis motor i sam znas kako se ljeti ponasa kad je malo svjezije jutro dok se guma neugrije.puno je veca sansa od pada i nanosenja stete motoru i sebi.a sto da bi bio vidjen u decebru na minusu.
svatam ja tebe i ja sam mislio ma vozacu se i po snijegu al brate kad izadjem iz ulaza pa me spuca talas hladnog vazduha promijenim misljenje.
a na motoru je dumlo veci minus.
mozda sam ja ovakav je NEVOLIM MINUSE!!!
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#447

Post by kiki the devil »

phil manzanera wrote:Ne kontam majke mi sta znaci izjava "nije lijepo vidjeti motoriste u to vrijeme i u ovo doba godine".

Stvarno ne kontam. Da li neko nekoga ugrozava time? Jarane ja placam porez, putarinu, zastitu voda i drugo na motocikl u iznosu koji je veci nego za prosjecan auto, tako da imam pravo na dva parking mjesta na parkingu, a vjeruj mi da imam pravo da se vozam i u januaru i u februaru, a Boga mi i u decembru. Ne kontam sta to nekome nije u redu. I sta ima neko da mu ne bude u redu?

Sa druge strane, neovisno o ovoj izjavi (ovo je sada druga tema), kiki the devil, skijas li ti? Ja bogami skijam. I utoplim se.

Ne skijama.nevolim zimu vec par godina.al brate nije sigurno sto jest jest.sto daysleeper kaze nemogu ni gume da se ugriju malo je opasno.vozis motor i sam znas kako se ljeti ponasa kad je malo svjezije jutro dok se guma neugrije.puno je veca sansa od pada i nanosenja stete motoru i sebi.a sto da bi bio vidjen u decebru na minusu.
svatam ja tebe i ja sam mislio ma vozacu se i po snijegu al brate kad izadjem iz ulaza pa me spuca talas hladnog vazduha promijenim misljenje.
a na motoru je dupo veci minus.
mozda sam ja ovakav je NEVOLIM MINUSE!!!
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#448

Post by phil manzanera »

Izvini jarane i nemoj se molim te ljutiti, ali ja mislim da si ti potpuno izgubio kompas jer tvoja izjava "da bi bio (neko) vidjen" govori o tome sta se tebi vrzma po glavi i u kojem si filmu. Jarane, ja RADIM za lovu, zivim svoj zivot za sebe i svoju familiju, imam desetine hiljada kilometara (pardom - sada vec preko dvije stotine hiljada km, ako racunamo cijeli staz) u repu motora ne zivim za druge i da bi me neko vidio. To si potpuno polupao loncice , a mislio sam da si ozbilan moto-sugovornik. Da mi je to cilj, vec bih odavno pisao pod punim imenom i prezimenom i nakrcao svojih slika do bola.

Ajd zdravo i zivio.
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#449 a

Post by kiki the devil »

jaranika nemoj mi se ljutit.al vjeruj mi da grijesis sto se tice toga rado vidjen.
bas suprotno od toga sam ja i cak sta vise neki moji prijatelji jos neznaju da sam uzeo motor.cak i bliza familija mi nezna jer nevolim to.
a da sam od onih rado vidjen nebi kupio jaknu i kacigu prije motora nego bih se ponovio kakvim papucam i bodijem.
motor sam uzeo za svoju dusu a ne za druge jest da nemam kilometara kao ti sto stvarno cijenim i postujem i nadam se da cu ih imati barem jedan dio.
a sto sam poslao sliku to je zato sto i vi vozite i nefalim se time nego cisto onako da se tuspasim.jer sam vec prije vidio neke slike i da se nemisli da lupam price o voznji a nemam motor.
to je samo da se ima povjerenja da posjedujem motor a vjeruj mi nije on takva masina da se mogu hvaliti s njim jer je starija masinica al mogu ti reci da mi je drag kao neznam ti koji mlađi motor.
ovako se krece sa starim zbog finansija a ako budem imao priliku uzet cu nesto mlađe bar se nadam al kako je krenulo sumnjam.
ni tad se nebi hvalio jer ga uzimam samo za sebe a ne za druge.
ocigledno je da se nepoznajemo jos dovoljno a nevolim kad se stekne pogresno misljenje o meni.
Om@r
Posts: 61
Joined: 29/10/2006 14:54
Location: Brcko

#450

Post by Om@r »

DaysleepeR:

"Nije ni najmanji problem u vanjskoj temperaturi, ima oprema da se skuhas u njoj.

Problem je ako ides na neku promociju u decembru gdje se trebas pojaviti na motoru i kad dodjes tamo tako natrpan onda crkavas od vrucine.

Ako je voznja, to je lako, obuces se i uzivas.

Jedino je problem sto asfalt u ovo doba godine i nije bas najbolji za voznju, hladan je, gume nemogu da postignu optimalnu temperaturu, klizavo je, magla je dakle slabija vidljivost, itd.

Ko misli da ga zavrce u decembru, hoda po tankoj niti.

A sto se tice dusmana, koliko god da ih je trenutno, nek ih bude duplo, ne vozim motor radi drugih nego radi sebe i zaboli me ko sta misli o tome."

Upotpunosti se slazem sa tobom starac... nije vazno koji je mjesec nit koji minus il plus.... vazno je da se lagano kotrlja dok sat nabire kilometre lagano
Sve prave Bikere kojeg znam apsolutno boli neka stvar sta ce neki prolaznik da kaze il prokomentarise
A svim momcima koji su isli na promociju na svojim mezimcima cestitam i zelim sto vise ljepog vremena, predjenih kilometara i svega ostalog :lol:

Gledao sam taj novi spot Tife i Maje Milinkovic i fakat mi nesto fino u stomaku zaigralo
Evo i vi pogledajte ako vam je cejf :D
Post Reply