Bijambare

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#26 Re: Bijambare

Post by LunaLati »

Predivno, drugi put kad dodjem u Sarajevo, obavezno idem u obilazak .
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#27 Re: Bijambare

Post by juzna_strana »

LunaLati wrote:Predivno, drugi put kad dodjem u Sarajevo, obavezno idem u obilazak .
I od mene preporuka.
Priroda je jako lijepa, ali je jos ljepse vidjeti da se ljudi adekvatno brinu o tome..
User avatar
Zhurba
Posts: 135
Joined: 31/10/2011 16:12
Location: right now...in astral project

#28 Re: Bijambare

Post by Zhurba »

Bila prosle sedmice...prelijepo :) bila sam i ranije ali nismo ulazili u srednju pecinu :D woow...obavezno pogledati nisam ni znala da postoji ogromne pecine na Bijambarama...doduse srednju smo obisli i bilo je vise nego dovoljno :) preporuke!Ja se vracam ponovo...s nekim novim licima :D
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#29 Re: Bijambare

Post by nino90 »

moze li se biciklom ovdje doci, ima li kakva karta sa rutom :-D
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#30 Re: Bijambare

Post by frameni »

Juce probala biti...dan prekrasan...ambijent kao i sve ostalo sto cini Bijambare...Opcina Novo Sarajevo je organizovala izlet sa svoje penzionere...Mislim da je bilo preko 20. autobusa...tako da je bila guzva gdje god da krenes...
Ali brzo ce godisnji odmor...pa cu neki od dana iskoristiti za otic...samo ne vikend...
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#31 Re: Bijambare

Post by nino90 »

je li frka google maps samo da imam tacno mjesto?
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#32 Re: Bijambare

Post by Locker »

Zna li ko smije li se rostiljati unutar parka? Imaju li ona ognjista kao na Igmanu ili tako nesto...
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#33 Re: Bijambare

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Locker wrote:Zna li ko smije li se rostiljati unutar parka? Imaju li ona ognjista kao na Igmanu ili tako nesto...
Za rostiljanje sa prenocistem imas bolju opciju relativno blizu Bijambara. Kada se tek popnes na Nisicku (dakle prije Bijambara par kilometara) skrenes lijevo prema selu Crna Rijeka (ili za vizueliste prema pravoslavnoj crkvi) i vozis dok ne stignes skoro do samog sela RAVNE (odokativnom metodom 7-8 km), aaa inace je to pravac planine Zvijezde! Uvala se zove Dole i imaju osim glavne zgrade sa salom za sastanke, kafeterijom... i bungalove (+sadrvan za rostiljanje) koji su super! Ehhhh ovo sve prvo provjeri jer sam tamo bio zadnji put prije... Deset godina! :) :)

p.s. Vlasnik je Sumarstvo Vares zbog lakseg google-anja!
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#34 Re: Bijambare

Post by LunaLati »

Postoji li nekakav gradski prijevoz ili nešto slično, kako da dođem do tamo ako nemam auto ?
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#35 Re: Bijambare

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

LunaLati wrote:Postoji li nekakav gradski prijevoz ili nešto slično, kako da dođem do tamo ako nemam auto ?
Do Bijambara moze svaki koji ide za Olovo, Carevu Cupriju, Kladanj, Tuzlu... Aaaa ovo iz mog predhodnog posta nema tj. ima do Crne Rijeke 3-4 puta dnevno pa cak i GRAS tamo vozi jer je to jos uvijek Sarajevski kanton, a do Ravni i Dola mislim da nema ali...

p.s. Jedna ispravka krivog navoda... Od magistralnog puta Sarajevo-Olovo- Kladanj-Tuzla tj. od odvajanja sa glavne dzade ima vise nego sto sam napisao (7-8km). Ima mozda i citavih 15km ali ipak vrijedi gore provesti vikend!


EDIT: Sljedeci vikend NE PREPORUCUJEM da se ide u taj region jer se odrzava "Cevljanska korida" aaaa jedan od izlaza-ulaza na istu je u neposrednoj blizini Bijambara! Guzva i buka ce biti katastrofa, a o insanima necu!
Last edited by ODVRATAN_i_GADAN on 11/07/2012 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#36 Re: Bijambare

Post by LunaLati »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:
LunaLati wrote:Postoji li nekakav gradski prijevoz ili nešto slično, kako da dođem do tamo ako nemam auto ?
Do Bijambara moze svaki koji ide za Olovo, Carevu Cupriju, Kladanj, Tuzlu... Aaaa ovo iz mog predhodnog posta nema tj. ima do Crne Rijeke 3-4 puta dnevno pa cak i GRAS tamo vozi jer je to jos uvijek Sarajevski kanton, a do Ravni i Dola mislim da nema ali...

p.s. Jedna ispravka krivog navoda... Od magistralnog puta Sarajevo-Olovo- Kladanj-Tuzla tj. od odvajanja sa glavne dzade ima vise nego sto sam napisao (7-8km). Ima mozda i citavih 15km ali ipak vrijedi gore provesti vikend!

Ufff, probam nekako da se snađem kad budem dolazila :)
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#37 Re: Bijambare

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Nije bas k'o Gorski kotar ali... :)

Image
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#38 Re: Bijambare

Post by slobodann »

Prelijepe, samo nisu trebali zatvoriti prolaz sa automobilom...
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#39 Re: Bijambare

Post by weltschmertz »

Ljudi moji hoću ovaj vikend za Bijambare.. Ali me interesuje je li moram pozvati nekoga, da vidim je li ima nešto ugovoreno.. Da ne idem maksuz i kad dođem nigdje žive duše..:)

Je li ima neko kontakt osobe koja organizuje obilaske..?

Hvala..;)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#40 Re: Bijambare

Post by kokuz_sa »

bijambare su izletiste

kakvo crno ugovanranje i kakvi vodici..
imas parking ostavis auto..dodjes do kapije platis ulaz i eto udjes i hodaj sam kud ti je volja..
sto se pecina tice mislim da 2 puta dnevno se ulazi u donju pecinu..
karte se uzimaju u kucici dole ili na ulazu samom..
tad imas vodica
tj jednu tetu koja unutra prica o pecinama i svemu i svacemu
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#41 Re: Bijambare

Post by weltschmertz »

E ok onda..:) Jbg, nisam nikad bio pa i ne znam proceduru..:)

Hvala na informacijama.. :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#42 Re: Bijambare

Post by PipiDugaDevetka »

weltschmertz wrote:E ok onda..:) Jbg, nisam nikad bio pa i ne znam proceduru..:)

Hvala na informacijama.. :thumbup:
U pećinama/špiljama zna biti prohladno u odnosu na vanjsku temp. Barem djecu opremi za to.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#43 Re: Bijambare

Post by Skyfox »

Dobru obucu za penjanje i hodenje, flasirana voda i neki sesir ili kapa. Ovaj vikend je bio samo takav chelopek.

Ako nisi za setnju ima i mali elektricni voz kojim se prevezes od ulaza do doma. U pecine se ulazi prema rasporedu, cini mi se svaka 2h radnim danom. Vikendom je malo, drugacije mozes provjeriti na netu.
Posjet pecinama je vrhunac izleta, sretno i uzivaj :)
User avatar
subasic
Posts: 131
Joined: 25/05/2012 11:51

#44 Re: Bijambare

Post by subasic »

Kakva lijepota, a samo 30 min od centra Sa.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#45 Re: Bijambare

Post by staradis »

:o Jao kako je lijepo za provesti noc ili dvije da se dusa odmori.Da li neko zna koja je nadmorska visina i da li je hladnije ljeti?
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#46 Re: Bijambare

Post by antonija »

staradis wrote::o Jao kako je lijepo za provesti noc ili dvije da se dusa odmori.Da li neko zna koja je nadmorska visina i da li je hladnije ljeti?
Koliko kosta nocenje ?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#47 Re: Bijambare

Post by staradis »

Javite nam ljudi :D
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#48 Re: Bijambare

Post by wall3 »

Ako mislite na Etno selo evo:
http://www.etnoselo.ba
User avatar
dedovic.almir
Posts: 585
Joined: 04/03/2012 23:28
Location: DE
Contact:

#49 Re: Bijambare

Post by dedovic.almir »

wall3 wrote:Ako mislite na Etno selo evo:
http://www.etnoselo.ba
Super je...
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#50 Re: Bijambare

Post by staradis »

Ovo je bas super ali ja sam shvatio da na bijambarama ima neki dom i slicno je to to ili je ovo negdje drugo
Post Reply