bihamk

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

LikeLike
Posts: 1941
Joined: 10/09/2013 15:59

#51 Re: bihamk

Post by LikeLike »

Optimist wrote:
LikeLike wrote:Gledao sam na njihovoj stranici, ali imaju izrazene cijene sa popustom za online clanstvo. Bitno mi je da je paket aktiviran, a kartica kad god stigne.
Ne smijes se na more zaputiti sa zeKijom bez clanstva, strah te da se nesto ne pokvari? :mrgreen:
Strah me jedino da ne probusim gumu posto nemam rezervne, nego imam onaj set za krpljenje. :-D
LikeLike
Posts: 1941
Joined: 10/09/2013 15:59

#52 Re: bihamk

Post by LikeLike »

Uclanio se licno u poslovnici na Skenderiji. Cijene paketa su one koje stoje na stranici s tim da ako se uclanis online ostvaris dodatni popust. Karticu dobio odmah, paket aktivan, samo sto mora proci 48 sati da bi bila aktivna opcija slepanja.
NediM17
Posts: 21865
Joined: 05/11/2009 11:49

#53 Re: bihamk

Post by NediM17 »

Pusti ti pricu, nek se nadje za zlu ne trebalo. Najjaci su oni "ma valjda nece".
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#54 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

LikeLike wrote: Strah me jedino da ne probusim gumu posto nemam rezervne, nego imam onaj set za krpljenje. :-D
ja sam to sve pobacao, i pride izvadio onaj veliki woofer i ubacio normalno rezervnu gumu, dizalicu i ključ...
NediM17
Posts: 21865
Joined: 05/11/2009 11:49

#55 Re: bihamk

Post by NediM17 »

Old school, ja vozam rezervnu u gepeku, jer mi je plinska boca na njenom mjestu. Iako me mnogi ubjedjuju da je izbacim i kupim set za krpljenje ja se ne dam.
LikeLike
Posts: 1941
Joined: 10/09/2013 15:59

#56 Re: bihamk

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:Pusti ti pricu, nek se nadje za zlu ne trebalo. Najjaci su oni "ma valjda nece".
Naravno. Ja se ne bih nasikirao sekunde zbog 30KM. Sto se tice auta, ne sumnjam sekunde, ako ne bih imao povjerenje u auto da ne smijem negdje otici kad mi prahne gurnuo bih ga niz ledinu, ali za ne daj boze bolje imati neku sigurnost. :D
LikeLike
Posts: 1941
Joined: 10/09/2013 15:59

#57 Re: bihamk

Post by LikeLike »

Travnički Noćni Šetač wrote:
LikeLike wrote: Strah me jedino da ne probusim gumu posto nemam rezervne, nego imam onaj set za krpljenje. :-D
ja sam to sve pobacao, i pride izvadio onaj veliki woofer i ubacio normalno rezervnu gumu, dizalicu i ključ...
Ja sam trazio da kupim alat i rezervnu gumu, ali nema nigdje. Nasao kod mozda dvojice na piku i trazili mi oko 200KM za jedan zahrdzali rezervni tocak sa celavom gumom :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#58 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

Odeš na otpad i nađeš novo original za svoje auto iz nekog mladog razbijenog...
Ako voziš Forda mogu ti pomoći...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#59 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

NediM17 wrote:Old school, ja vozam rezervnu u gepeku, jer mi je plinska boca na njenom mjestu. Iako me mnogi ubjedjuju da je izbacim i kupim set za krpljenje ja se ne dam.
Možeš misliti kod mene uzbune kad su vidjeli da režem žice od onog velikog woofera i sve komplet vadim napolje... :lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 13116
Joined: 10/06/2016 12:35

#60 Re: bihamk

Post by Throttle »

Kakav to woofer imaš :mrgreen:
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#61 Re: bihamk

Post by nivla »

ja bihamk ne placam dodatno clanstvo samo iz razloga sto sam na -15 u 11 navece kad je auto stalo u naselju a ne nekoj pripizdini cekao 2h da se pojavi lik koji me nije htio preklemati(crko akumulator) nego utvrdio da je anlaser crko i odslepo me elektricaru
o vrijednosti medjunarodne punomoci koje isti izdaju ne bih ni govorio, ono ne vrijedi ni po sarajevu ako ti zaista treba
NediM17
Posts: 21865
Joined: 05/11/2009 11:49

#62 Re: bihamk

Post by NediM17 »

Ne mora biti Bihamk, imas i drugih.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#63 Re: bihamk

Post by He1972 »

Ja uplatio osiguranje u UNIQA, mada mislim da je sve to u 5 deka!
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#64 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

Throttle wrote:Kakav to woofer imaš :mrgreen:
A ona velika budaleština u plastičnoj kutiji tačno veličine gume 16 ke što dođe u gepeku u podu uklopljena... taj sam izvadio a ostalo mi još 9 zvučnika i unutrašnji woofer.. niđe veze bespotrebno to ugradili, ja normalno našao u onu posudu za gumu i dizalicu i ključ sve fabrički i ubacio...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#65 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

nivla wrote:ja bihamk ne placam dodatno clanstvo samo iz razloga sto sam na -15 u 11 navece kad je auto stalo u naselju a ne nekoj pripizdini cekao 2h da se pojavi lik koji me nije htio preklemati(crko akumulator) nego utvrdio da je anlaser crko i odslepo me elektricaru
o vrijednosti medjunarodne punomoci koje isti izdaju ne bih ni govorio, ono ne vrijedi ni po sarajevu ako ti zaista treba
Ja sam došao prije par godina od Tomislavgrada do Travnika po noći sa propadnutom papučicom kvačila, ( šaltao na međugasu bez kvačila) ali tada BiHAMK nije bio nadležan za Tomislavgrad a ja i nisam bio član...
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#66 Re: bihamk

Post by He1972 »

Travnički Noćni Šetač wrote:
nivla wrote:ja bihamk ne placam dodatno clanstvo samo iz razloga sto sam na -15 u 11 navece kad je auto stalo u naselju a ne nekoj pripizdini cekao 2h da se pojavi lik koji me nije htio preklemati(crko akumulator) nego utvrdio da je anlaser crko i odslepo me elektricaru
o vrijednosti medjunarodne punomoci koje isti izdaju ne bih ni govorio, ono ne vrijedi ni po sarajevu ako ti zaista treba
Ja sam došao prije par godina od Tomislavgrada do Travnika po noći sa propadnutom papučicom kvačila, ( šaltao na međugasu bez kvačila) ali tada BiHAMK nije bio nadležan za Tomislavgrad a ja i nisam bio član...

kako se šalta pitam za druga 8)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#67 Re: bihamk

Post by semirsar »

He1972 wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
nivla wrote:ja bihamk ne placam dodatno clanstvo samo iz razloga sto sam na -15 u 11 navece kad je auto stalo u naselju a ne nekoj pripizdini cekao 2h da se pojavi lik koji me nije htio preklemati(crko akumulator) nego utvrdio da je anlaser crko i odslepo me elektricaru
o vrijednosti medjunarodne punomoci koje isti izdaju ne bih ni govorio, ono ne vrijedi ni po sarajevu ako ti zaista treba
Ja sam došao prije par godina od Tomislavgrada do Travnika po noći sa propadnutom papučicom kvačila, ( šaltao na međugasu bez kvačila) ali tada BiHAMK nije bio nadležan za Tomislavgrad a ja i nisam bio član...

kako se šalta pitam za druga 8)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#68 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

Eto... Juraj je to dosta dobro objasnio.... osim kretanja iz mjesta...
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#69 Re: bihamk

Post by semirsar »

Meni se lani desilo da je pedala propala do poda... subota bila, fino vrijeme popodne, svi nedje osli na izlete. Auto mi treba u ponedjeljak, znam to i znam da moram rijesiti problem... kako? Imao sam iskustva sa mjenjanjem brzina bez kvacila, ali... nikad mi se nije desilo da sam morao krenuti bez kvacila. Taj dan ubacih u drugu, startah motor i krenuh polako, srecom nikakve havarije osim sto me stotinu rijeka znoja zalilo, ipak, dovukoh se do majstora, promjenih oba cilindra kvacila, da ne bih jopet posli mor'o prckat po otom. :mrgreen:
Ne znam, mozda imade neka caka sta i kako, ali ja je zaista ne znam, ipak sve se dobro zavrsilo i ovako. :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#70 Re: bihamk

Post by Travnički Noćni Šetač »

Nema cake druge za kretanje iz mjesta u toj situaciji vec upravo tako kako si uradio....u brzinu i zaverglati...
a vec kad si u pokretu saltati je lako...
HelaS
Posts: 5818
Joined: 22/09/2018 13:21

#71 Re: bihamk

Post by HelaS »

abdulazizsarajevo wrote: 27/04/2009 09:38 Možda informacija koju većina nije čula!

Prilikom registracije auta 8 KM za osobna i 15 KM za teretna vozila se daje BiHAMK-u i time se dobijaju 3 besplatne intervencije njihove službe,a to uključuje brzi popravak,naravno ako je moguć na licu mjesta i besplatau šlep službu.


Nitko od nadležnih se nije potrudio da ova informacija dođe u javnost i do nedavno skoro nitko nije koristio ove pogodnosti! To meni dijeluje kao savršena krađa,zamislite koja se lova samo tu okrene ako se uzme u obzir da je prošle godine registrirano skoro 500 000 vozila!!!


Stoga ljudi 1282 i zovite za najmanji problem jer ste to platili!!!
Image
Post Reply