Bihać / V Korpus A RBiH

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#876 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by BHCluster »

Woody wrote:
CPT wrote:Opet siris lazi?
Ne širim ja ništa! Ko sam bolan ja? Šaluf isti k'o i ti. Ja samo prenosim za šta ga optužuju i šta se piše o optužnici. Sud će dati konačnu riječ, a ne ja ili ti. I nemojte se boni toliko paliti oko Dudakovića. On zbog vas ne bi - garant ;-)
On je svoje dokazao dok nas je zajedno sa svojim suborcima branio u Krajini. :lol:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#877 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by decembar2017 »

Woody wrote:
CPT wrote:Opet siris lazi?
Ne širim ja ništa! Ko sam bolan ja? Šaluf isti k'o i ti. Ja samo prenosim za šta ga optužuju i šta se piše o optužnici. Sud će dati konačnu riječ, a ne ja ili ti. I nemojte se boni toliko paliti oko Dudakovića. On zbog vas ne bi - garant ;-)
Atif Dudaković naređuje streljanje 2 zarobljenika autonomne pokrajine
tzv. Armije BiH
Kao i uvijek nas nam pripadnik Armije RBIH koji je bio tu i zna @woody samo prenosi iz svog crnog teftera :thumbup:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#878 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by CPT »

decembar2017 wrote:
Woody wrote:
CPT wrote:Opet siris lazi?
Ne širim ja ništa! Ko sam bolan ja? Šaluf isti k'o i ti. Ja samo prenosim za šta ga optužuju i šta se piše o optužnici. Sud će dati konačnu riječ, a ne ja ili ti. I nemojte se boni toliko paliti oko Dudakovića. On zbog vas ne bi - garant ;-)
Atif Dudaković naređuje streljanje 2 zarobljenika autonomne pokrajine
tzv. Armije BiH
Kao i uvijek nas nam pripadnik Armije RBIH koji je bio tu i zna @woody samo prenosi iz svog crnog teftera :thumbup:
Za ove je Goebbels mala maca. Kad lazu, bas se potrude...

steći sliku o razmjerama počinjenog ratnog zločina i pogroma nad Srbima u četiri zapadnokrajiške opštine tokom jeseni 1995.
Samo u Ključu i 15 okolnih sela ubijena su 42 srpska civila

pa onda prebacis u petu brzinu:
pucao i ubio pripadnika Zvorničke brigade VRS

Za one koji su zaboravili 1992
U selu Prhovo kod Ključa u samo jednom junskom danu 1992. godine pobijeno je 53 Bošnjaka, od kojih je najstariji bio osamdesetčetverogodišnji dedo Arif Medanović, a najmlađa sedmogodišnja djevojčica Indira Medanović. U selu su ubijene kompletne porodice. Jedan od svjedoka zločina za Stav je pričao kako je, kao devetogodišnji dječak, preživio pokolj.

U jednom danu ubijeno više od 200 stanovnika sela Biljani. Broj od 239 ubijenih žena, djece, muškaraca, staraca nije bio konačan, jer su godinama poslije pronalažene i pojedinačne grobnice u kojima su bila tijela ubijenih. Na kraju ekshumirano je ukupno 260 tijela.

Image

Image

Image

Image

Vecina zlocina iz 1992 nije ni istrazena (jos manje da su zlocinci kaznjeni) a Tuzilastvo u SA se bavi sudbinom pripadnika Zvornicke brigade u nekom krajiskom selu. Ono kad ...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#879 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by klosar pravi »

Woody i dalje baca kašikare joj admini :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#880 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by CPT »

Woody wrote:Da malo odmorim od uvreda, jedenja govana i nazivanja ološem... Bez mene... Neko vrijeme

Image
Obavezno donesi jos koju "istinu" sa glasasrpske :thumbup:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#881 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by CPT »

U takvim postovima se sire lazi i ugrozava ljude koji imaju porodice, djecu, itd. Uopste ne sumnjam u mastu ljudi spremih na sve u cilju relativizacije onog sto su uradili u Krajini '92. Vjerovatno bi se i devedesetih dopustalo postove o bacanju djece lavovima koje bio on "samo prenosio".
nc1
Posts: 25
Joined: 09/07/2014 08:02

#882 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by nc1 »

28.12.1997, Aernout van Lynden:

...Kada sam ušao u Bihać u novembru 1994., general Rose je predviđao da će enklava pasti za 48 sati. A to je čovjek koji je imao u malom prstu sve moguće informacije, uključujući i satelitske snimke. Ja sam tada rekao da Bihać neće pasti, i bio sam upravu. To nije bilo zato što sam bio navijački nastrojen, već što sam procijenio da će 5. korpus biti ustanju da preživi. Kasnije, nakon što sam šest i po sedmica proveo u Bihaću i obišao sve linije, rekao sam da, ako Bosanska armija napravi bilo kakav ozbiljniji prodor, da će to uradit upravo 5. korpus...

http://www.laudo.ba/izjava?title=823
nc1
Posts: 25
Joined: 09/07/2014 08:02

#883 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by nc1 »

28.12.1997, Aernout van Lynden:

...Ali najuspješnije jedinice su bile tamo gdje je bila mješavina kadra koji je poticao iz JNA sa ljudima koji nisu bili JNA, ali su imali priučeni gerilski stil borbe, po instinktu, bez iskustva. To je, po mom mišljenju, bio slučaj sa 5. korpusom. Jedan od ključnih faktora u snazi 5. korpusa je i to što su u 502. brigadi zajedno funkcionirala dva čovjeka koja su razmišljala na različit način, a to su Hamdija Abdić i Atif Dudaković. Njihovi životni stilovi, filozofije, backgroundi su bili potpuno različiti. To je dovelo do toga da se unutar 5. korpusa razvije taktika koja je bila potpuno različita od normalne JNA taktike. I to je bila potreba u situaciji u kojoj se nalazila bh. Armija. Dudaković je treniran da misli kao artiljerac, ali nije imao artiljerije. Ključ njegove uspješnosti je to što je shvatio da se on mora mijenjati kako bi bio nepredvidiv za njegove protivnike Srbe vodeći nekonvencionalne manevre...

http://www.laudo.ba/izjava?title=824
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#884 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Zokipfc »

Streptokok wrote:
abidsakala wrote:Delić ti je osudjen , doduše na sramne 2 godinice ...toliko o tom sudu
da je sud pravedniji 90% srba bi bilo u tamnici. nema srpske porodice koja nije dala barem jednog zločinca.

evo da tebe priupitam, koliko imaš zločinaca u porodici?
Samo nek' se bolje vidi sta neki ovdje pisu
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#885 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Pitar sa Kariba »

U Kljucu i Sanskom Mostu ni jedna crkva nije dirana `95 (ja cuv`o :D , pa tako i znam) kao ni i one starije ljude koji su ostali. Vrlo mali broj je ostao u Kljucu, nije ni desetak. Ali su komsije Srbi prilikom bjezanije iz Kljuca poveli i tridesetak muskaraca Bošnjaka koji sa porodicama nisu bili protjerani u etnickom ciscenju Kljuca i koji su do tada sluzili kao roblje. Nisam siguran da su im tijela ikada nadjena. Bilo je paljevina kuca prvih dana po oslobadjanju. Zapaljeno je pet, sest kuca i onda se stalo i tome u kraj.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#886 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Tromblon »

Znak jednakosti nikad NE moze biti stavljen ma koliko se ekipa c4 vitamins trudila. NIKADA. Zlocina je bilo na svim stranama. Rat je bio I kada najnize strasti izadju na povrsinu tesko je ostati cistih ruku.

Medjutim u ovom nasem bosanskom ratu postoji jedna strana koja se jako dugo spremala za rat I u dvije nacine borne upisala cinjenje zlocina Koji su , svakako, cinili I ranije u istoriji. Znaci zlocin je bio pripremljen I isplaniran I masovno izveden.

Kasnije je slicno ucinila I druga strana. Treca strana je cinila greske I pravila gluposti Ali NIKADA nije organizovala I pozivala na zlocin. To je razlika koja koja se ne smije zaboraviti.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#887 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by julisiz es grant »

Pitar sa Kariba wrote:U Kljucu i Sanskom Mostu ni jedna crkva nije dirana `95 (ja cuv`o :D , pa tako i znam) kao ni i one starije ljude koji su ostali. Vrlo mali broj je ostao u Kljucu, nije ni desetak. Ali su komsije Srbi prilikom bjezanije iz Kljuca poveli i tridesetak muskaraca Bošnjaka koji sa porodicama nisu bili protjerani u etnickom ciscenju Kljuca i koji su do tada sluzili kao roblje. Nisam siguran da su im tijela ikada nadjena. Bilo je paljevina kuca prvih dana po oslobadjanju. Zapaljeno je pet, sest kuca i onda se stalo i tome u kraj.
...iako su u Ključu činili užasne zločine, za šta sam tek nedavno saznao. Mislim da su Bošnjaci Ključa, uz one iz Prijedora i Sanskog Mosta, najviše stradali...od komšija uglavnom, naravno.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#888 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Hemel »

U Ključu je ubijeno preko 700 ljudi. Ključani su osim u svom gradu ubijani ili tačnije ekshumirani u još osam gradova.

Najveće grobnice su Lanište I sa 188 žrtava, Lanište II sa 77 žrtava Prhovo sa 38 žrtava.

Posebno monstruozno je ubistvo 188 civila sela Biljani među kojima su i djeca od 9 mjeseci, a koji su kasnije pronađeni u prirodnoj jami Lanište, ubistvo oko 130 ljudi u selu Velagići od čega najveći dio ubijen u lokalnoj školi, te ubistvo 36 civila u selu Prhovo od čega je bilo 50% žena.

Ubijeni Ključani pronađeni su u sedam prirodnih jama. Radi se o jamama: Lanište i Stara pruga u Ključu, Golubnjači u Drvaru, Bunarevima u Ribniku, Tihotini u Bihaću, Hrastovoj glavici u Sanskom Mostu i Ravnice u Bosanskom Petrovcu.

U grobnicama je pronađeno 48 žrtava sa prezimenom Botonjić. Kroz logore su prošle su hiljade Ključana. Samo kroz logor Manjača prošlo je 1 161 Ključanin, a smatra se da je kroz druge logore prošlo još oko 200 Ključana.

U Ključu je od oko 600 ekshumiranih žrtava bilo i 47 žena i 20 djece. Među tih 600 ekshumiranih je 112 lica starijih od 60 godina, od čega 77 u dobi od 60-70 godina, 21 lice u dobi od 70-80 godina, 8 lica u dobi od 80-90 godina i tri lica starija od 90 godina.

Najmlađa ekshumirano žensko dijete je mala Amila Džaferagić rođena 1992. i ubijena 1992. (stara 9 mjeseci) i njen brat Almir, star 4 godine, a najstarija žena je Ramiza Ađemović rođena 1913, a ubijena 1992. Braća Denis (star pet godina) i Muris (star deset godina) Bećirović.

Ekshumirano je devet žena starijih od 60 godina. Među 20 ekshumiranih maloljetnika bilo je sedam mlađih od 10 godina.

Na području grada Ključa ekshumirano je 540 tijela ukupno.
Malo li je Wuudy,abidsakala. Sve su ovo civili izvedeni iz kuce i brutalno ubijeni.
Da bi se ubio ovoliki broj osoba moralo se angazovati jako mnogo ljudstva.
Kod nas kazu ''kosio ili vodu nosio''. Neko je vozio, neko skupljao ljude, neko upirao prstom, neko strijeljao...a u sustini su ucesnici u zlocinu i rijetka je srpaska kuca na tom podrucju koja nije imala nekog ''vozaca saniteta''.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#889 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Pitar sa Kariba »

julisiz es grant wrote: ...iako su u Ključu činili užasne zločine, za šta sam tek nedavno saznao. Mislim da su Bošnjaci Ključa, uz one iz Prijedora i Sanskog Mosta, najviše stradali...od komšija uglavnom, naravno.
Ja sam editovao prvi post, ublazio i izbrisao neke stvari jer bi se mozda razvila raprava a nije moje da pišem o tome (srpskim zlocinima). Dok sam bio tamo, mi nismo znali ni da je primirje ni da se sprema Dejton. Uglavnom su vec poceli da pristizu Kljucani koji su protjerani i zavrsili u zapadnim zemljama A bilo je i lokalaca koji su bili u 17. Krajiskoj. Po njihovim pricama strahote koje su prezivjeli ti ljudi i to od komsija su strasne. I tu ne mislim na ubistva koja su samo bila zavrsni cin zlocina.
Last edited by Pitar sa Kariba on 01/11/2018 10:23, edited 2 times in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#890 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chmoljo »

klosar pravi wrote:
Zokipfc wrote:
Streptokok wrote: da je sud pravedniji 90% srba bi bilo u tamnici. nema srpske porodice koja nije dala barem jednog zločinca.

evo da tebe priupitam, koliko imaš zločinaca u porodici?
Samo nek' se bolje vidi sta neki ovdje pisu

Živa istina, ubili direktno ili ne zločinci!
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» klosar pravi, abidsakala

trajno.

Streptokok je već ranije banovan.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#891 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Chmoljo »

Sarajmen wrote:
Woody wrote:Da malo odmorim od uvreda, jedenja govana i nazivanja ološem... Bez mene... Neko vrijeme

Image
U principu obrišem prijavljeni post, rjeđe više njih. Svojim prilog komentarom si izazvao reakciju ostalih forumaša, koja nije baš pristojna i za pohvaliti. To je reakcija na tvoj komentar a istovremeno prijavljen ti je najmanje jedan od njih.
Nešto razmišljam da dam prednost strani koja je branila i odbranila Bihać, ali i štošta drugo na tom području Bosne i Hercegovine, u to vrijeme Republike Bosne i Hercegovine. Ljudi koji su bili na strani 5 Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine uživaju moj lični respekt, mislim na one časne, kojih je mnogo više od onih pojedinaca koji su pali na nekom od iskušenja u tom teeeeškom vremenskom periodu.
Taj vremenski okvir je ipak okvir, za sve nas na ovoj temi. Poželjno je da se na njoj objavljuje i takav materijal, koji je kroz pravosudni postupak postao sudska činjenica, one nam svima trebaju. One bi bile dosta relevantan izvor podataka, koji bi na jedan prihvatljiv način bile izražene i nudile dodatna saznanja na određeni događaj ili osobu. Tvoj izvor je u tekstu ipak pristrasan , pa ako se slažeš sa iznesenim u njemu, to je tvoje pravo i treba se poštovati. Ispoštuj i ti reakciju na sve to, a meni ostaje da Vas zamolim da pokušate ostvariti civilizovanu komunikaciju bez vrijeđanja. Moguće je da ću prebaciti dio komentara na onu slobodniju temu, ako imate potrebu za personalnom raspravom.

Moguće je da kolega @Chmoljo, nađe vremena i postupi nešto drugačije od mene.
u internetskoj, odnosno, forumskoj terminologiji postoji i nešto što se zove flejmanje - postavljanje provokativnih tekstova, postova, da bi se preko mjere isprovocirala reakcija, a koja posljedično vozi do sankcionisanja.

Woody nije glup ni naivan da nije mogao pretpostaviti na kakvu će reakciju naići tekst iz, malo je reć', pristrasnog medija.

postoje konkretniji i korektniji izvori informisanja od ovih, ako se uistinu želi pričati činjenično, bez provokacija i skrivenih motiva.

zato su sada banovani samo oni čiji su postovi odisali mržnjom, a ostatak je pobrisan uz napomenu da se postovi prijavljuju, a ne očekuje da će administracija pregledavati svaki post, i da se za to vrijeme vodi civilizovana rasprava.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#892 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by seln »

Ne mogu tvrditi da je Woody ovdje po zadatku, ali da ima neku vlastitu misiju, to sigurno... isto kao sto ima i prepoznatljiv modus operandi:
on rijetko laze direktno, ali postavlja tekstove, fotografije i snimke sumnjive dokumentarne vrijednosti, a cesto i direktne falsifikate i lazi.
To je vec vise puta dokazano i izvan svake razumne sumnje; ko ne vjeruje, rado cu mu pokazati temu i postove, kopirane sa srpskog "stormfronta", koje je on predstavio kao zapise iz njegovog "rokovnika sa crnim koricama".
Kada bude provaljen, on odglumi uvrijedjenu mladu i povuce se "da ne bi slusao uvrede i lazi". Neko vrijeme se ne javlja, a onda opet pocne: ispocetka civilizovano, urbano, sa humorom... a onda, kad racuna da su njegove lazi zaboravljene, pocne postavljanje novih lazi i falsifikata.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#893 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Vilajet_Bosna »

seln wrote:Ne mogu tvrditi da je Woody ovdje po zadatku, ali da ima neku vlastitu misiju, to sigurno... isto kao sto ima i prepoznatljiv modus operandi:
on rijetko laze direktno, ali postavlja tekstove, fotografije i snimke sumnjive dokumentarne vrijednosti, a cesto i direktne falsifikate i lazi.
To je vec vise puta dokazano i izvan svake razumne sumnje; ko ne vjeruje, rado cu mu pokazati temu i postove, kopirane sa srpskog "stormfronta", koje je on predstavio kao zapise iz njegovog "rokovnika sa crnim koricama".
Kada bude provaljen, on odglumi uvrijedjenu mladu i povuce se "da ne bi slusao uvrede i lazi". Neko vrijeme se ne javlja, a onda opet pocne: ispocetka civilizovano, urbano, sa humorom... a onda, kad racuna da su njegove lazi zaboravljene, pocne postavljanje novih lazi i falsifikata.

tipični kosovac. ne bi me uopće iznenadilo da ga srećemo na ulici, kad ulazimo u bus, tramvaj, u pekari dok kupuje hljeb a on nam se kroz zube kiselo nasmiješi, ''kako ste čika Salih, jeste li dobro Fadila-hanuma,jeste li se naspavali, merhaba dedo Mustafa'', a u sebi konta ''kako bih vas preklo''
galijašević je kreten, ublehaš i cirkusant sa kakvim podmuklim neprijateljima (ok Woody možda nije ni Bošnjak, sasvim nebitno) Bošnjaci kubure konstantno.
User avatar
argyle
Posts: 1840
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#894 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by argyle »

julisiz es grant wrote:
Pitar sa Kariba wrote:U Kljucu i Sanskom Mostu ni jedna crkva nije dirana `95 (ja cuv`o :D , pa tako i znam) kao ni i one starije ljude koji su ostali. Vrlo mali broj je ostao u Kljucu, nije ni desetak. Ali su komsije Srbi prilikom bjezanije iz Kljuca poveli i tridesetak muskaraca Bošnjaka koji sa porodicama nisu bili protjerani u etnickom ciscenju Kljuca i koji su do tada sluzili kao roblje. Nisam siguran da su im tijela ikada nadjena. Bilo je paljevina kuca prvih dana po oslobadjanju. Zapaljeno je pet, sest kuca i onda se stalo i tome u kraj.
...iako su u Ključu činili užasne zločine, za šta sam tek nedavno saznao. Mislim da su Bošnjaci Ključa, uz one iz Prijedora i Sanskog Mosta, najviše stradali...od komšija uglavnom, naravno.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#895 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Woody »

Vilajet_Bosna wrote:tipični kosovac. ne bi me uopće iznenadilo da ga srećemo na ulici, kad ulazimo u bus, tramvaj, u pekari dok kupuje hljeb a on nam se kroz zube kiselo nasmiješi, ''kako ste čika Salih, jeste li dobro Fadila-hanuma,jeste li se naspavali, merhaba dedo Mustafa'', a u sebi konta ''kako bih vas preklo''
galijašević je kreten, ublehaš i cirkusant sa kakvim podmuklim neprijateljima (ok Woody možda nije ni Bošnjak, sasvim nebitno) Bošnjaci kubure konstantno.
E, jebi ga, otkrili ste me. Udruženim naporima mora se doći do rezultata.... Jebemumajku, moram promijeniti nešto.

Evo, za početak ću promijeniti prezime:

Image
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#896 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Woody »

Woody wrote:
Vilajet_Bosna wrote:tipični kosovac. ne bi me uopće iznenadilo da ga srećemo na ulici, kad ulazimo u bus, tramvaj, u pekari dok kupuje hljeb a on nam se kroz zube kiselo nasmiješi, ''kako ste čika Salih, jeste li dobro Fadila-hanuma,jeste li se naspavali, merhaba dedo Mustafa'', a u sebi konta ''kako bih vas preklo''
galijašević je kreten, ublehaš i cirkusant sa kakvim podmuklim neprijateljima (ok Woody možda nije ni Bošnjak, sasvim nebitno) Bošnjaci kubure konstantno.
E, jebi ga, otkrili ste me. Udruženim naporima mora se doći do rezultata.... Jebemumajku, moram promijeniti nešto.

Evo, za početak ću promijeniti prezime:

Image
Do sljedećeg javljanja iz studija...
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#897 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Vilajet_Bosna »

Woody wrote:
Woody wrote:
Vilajet_Bosna wrote:tipični kosovac. ne bi me uopće iznenadilo da ga srećemo na ulici, kad ulazimo u bus, tramvaj, u pekari dok kupuje hljeb a on nam se kroz zube kiselo nasmiješi, ''kako ste čika Salih, jeste li dobro Fadila-hanuma,jeste li se naspavali, merhaba dedo Mustafa'', a u sebi konta ''kako bih vas preklo''
galijašević je kreten, ublehaš i cirkusant sa kakvim podmuklim neprijateljima (ok Woody možda nije ni Bošnjak, sasvim nebitno) Bošnjaci kubure konstantno.
E, jebi ga, otkrili ste me. Udruženim naporima mora se doći do rezultata.... Jebemumajku, moram promijeniti nešto.

Evo, za početak ću promijeniti prezime:

Image
Do sljedećeg javljanja iz studija...

sljedeći put ponesi ti ceker Fadila hanumi kad je sretneš. tvoja zabrinutost za njeno zdravlje bit će ubjedljivija :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#898 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by CPT »

julisiz es grant wrote:
Pitar sa Kariba wrote:U Kljucu i Sanskom Mostu ni jedna crkva nije dirana `95 (ja cuv`o :D , pa tako i znam) kao ni i one starije ljude koji su ostali. Vrlo mali broj je ostao u Kljucu, nije ni desetak. Ali su komsije Srbi prilikom bjezanije iz Kljuca poveli i tridesetak muskaraca Bošnjaka koji sa porodicama nisu bili protjerani u etnickom ciscenju Kljuca i koji su do tada sluzili kao roblje. Nisam siguran da su im tijela ikada nadjena. Bilo je paljevina kuca prvih dana po oslobadjanju. Zapaljeno je pet, sest kuca i onda se stalo i tome u kraj.
...iako su u Ključu činili užasne zločine, za šta sam tek nedavno saznao. Mislim da su Bošnjaci Ključa, uz one iz Prijedora i Sanskog Mosta, najviše stradali...od komšija uglavnom, naravno.
Zbog ubistva civila bošnjačke nacionalnosti 1992. godine, Viši sud u Beogradu osudio je Milanka Devića na sedam godina zatvora.

Viši sud u Beogradu Odeljenje za ratne zločine osudio je Devića na sedam godina zatvora zbog ratnog zločina protiv civilnog stanovništva u opštini Ključ, u Bosni i Hercegovini 1992. godine. Odluka je bila jednoglasna.

Dević je osuđen da je u drugoj polovini jula 1992. godine s Bogdanom Šabotom iz Pištanice i još jednim N.N. pripadnikom Vojske Republike Srpske, otišao do kuće Ismeta Šljivara u opštini Ključ i da je iz kuće, na silu, pretnjom oružjem, izveo Ismeta, odveo ga do mesta zvanog "Božin mlin" u Donjoj Sanici, gde su ga ubili ispalivši u njega više metaka, a zatim telo bacili u reku Sanicu.

Povodom istog zločina, u februaru 2017. Kantonalni sud u Bihaću osudio je Bogdana Šobotu na osam godina zatvora. U februaru ove godine, Vrhovni sud u BiH, potvrdio je osuđujuću presudu Šoboti, ali je smanjio na šest godina zatvora.


6 i 8 godina za (bar) desetak ljudskih zivota :roll:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#899 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by Pitar sa Kariba »

http://normala.ba/2018/11/21/ubio-se-mi ... u-krajini/

Kakavi su to ljudi jbt, kakav je to odgoj, gdje to odrasta da dodjes komsiji i ubijes ga pred zenom isred kuce i zivis normalno nakon toga. :(
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#900 Re: Bihać / V Korpus A RBiH

Post by CPT »

Pitar sa Kariba wrote:http://normala.ba/2018/11/21/ubio-se-mi ... u-krajini/

Kakavi su to ljudi jbt, kakav je to odgoj, gdje to odrasta da dodjes komsiji i ubijes ga pred zenom isred kuce i zivis normalno nakon toga. :(
To su radili redovno... I to bi radili opet. Devedesetih su palili zive ljude, "da zna bula" i danas himna. Ovaj hajvan ima na dusi bar 50tak ljudi. Izmedju ostalog i garaza puna civila u koju je ubacena rucna bomba.
Post Reply