Bihać is falling

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
riper
Posts: 13
Joined: 15/04/2005 14:11

#1 Bihać is falling

Post by riper »

Šta mislite o situaciji u Bihaću danas ?
Zašato Bihać postaje slijepo crijevo BiH ?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2

Post by bach »

Zato sto je RS rak rana BiH. Zato je citava drzava u komi i dise na aparate. :x :x :x :x
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#3

Post by eHost »

zato sto smo najzapadniji i zato sto su svi ljubomorni i pokusavaju zaobici Bihac koliko je moguce.. jadno ali tipican bosanski mentalitet kojeg se nikad necemo rjesiti...

Pozdrav

E.S.
eHost
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#4

Post by ziggy »

[quote="eHost"]zato sto smo najzapadniji i zato sto su svi ljubomorni i pokusavaju zaobici Bihac koliko je moguce.. jadno ali tipican bosanski mentalitet kojeg se nikad necemo rjesiti...


Tacno tako,jadno ali istinito.Ja se nekad tjesim,kontam ma nije to tako,pretjerujem,ali to su neki racuni i racunice koje mi ne kontamo,a jedan dan kad se probudimo vidjet cemo da smo ostali daleko iza ledja svima.Pravo slijepo crijevo.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#5

Post by karanana »

ne brinem se ja za bihac puno. vjerovatno je situacija teska ali nije teza nego u ostatku bih. uostalom pola raje ima hrvatske papire i radi vani tako da se nesto i zaradi. ako cemo gledati pravo slijepo crijevo, hajmo pricati o gorazdu
leek
Posts: 53
Joined: 21/01/2005 14:14

#6

Post by leek »

slazem se
denga
Posts: 34
Joined: 11/12/2005 21:47

#7 Bihac is falling

Post by denga »

Iskreno sam se nadala nakon zadnjih izbora u Bihacu nekim pomjenama, ali valjda nije dovoljno promjeniti gradonacelnika, treba mijenjati cijelu strukturu...kada su Biscani izabrali Lipovacu za nacelnika izmedju redova se moglo procitati ocaj naroda koji je spreman pokusati sve da se nesto promijeni (buduci da je ovo cisto sda-ovsko podrucje)...vrlo pohvalno...jos da budu toliko ocajni pa da mladi ljudi izadju na izbore i glasaju za neku normalnu opciju (ovdje stvarno nisam opredjeljena jer mislim da bi sve bilo bolje od sadasnjeg stanja) mozda bi se i mogli necemu nadati. To je kanton koji nije imao cestitu vladu ni puna tri mjeseca u zadnjih nekoliko godina. vazda neko rasulo, niko se ne moze dogovoriti, svim guzonjama lose, a narod gladuje...da ne pocinjemo pricu o univerzitetu cija se diploma ne prizna ni u susjednom gradu, a kamoli u drzavi ili nedajboze dalje...mislim apsurd nad apsurdima...ali treba nam tako jer smo staticni i letargicni iiii...ma ne znam vise...sta dobijamo to smo zasluzili :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#8

Post by eHost »

istina - covjek ne moze ocekivati od jedne osobe da okrene situaciju naopako, pogoto ne nakon svih gluposti koje su se desile na Unsko-Sanskom Kantonu. Zasto gluposti? Pa kad bolje razmislite - vecina korisnika budzeta je na minimalcu ( i to sigurno ne bez razloga ). Sve kradje koje su se desile treba opet sanirati i napraviti novi finansijski plan ( nesto tipa recovery management ).

Ja recimo nisam stalno u Bihacu, i moram priznati da otkako je Lipovaca gradonacelnik - dosta toga se promjenilo u gradu. Pri tome govorim o vidljivim promjenama, a da ne spominjem dogadjaje i slicne stvari. Nesto stvarno sto je za pohvalu. Takve stvari su se prije samo prije izbora desavale, ali ne i nakon istih.

Sto se tice vlade kantona - to je sramota. Skupstina je isto toliko sprdnja, jer sama po sebi izgleda na neki razred u nekoj od srednjih skola, gdje svako radi sta mu je volja, ali niko ne slusa osobu koja drzi govor. Stvarno ne vidim smisao televizijskog prenosa - zapravo vidim - dodje kao humoristicni sitcom jer tamo niko 3 ciste u glavi nema. Samo se pitam sta mladi rade?

Fakultet ne zelim ovdje ni spominjati.

Pozdrav

E.S.
eHost
TourniqueT
Posts: 190
Joined: 15/03/2005 01:00

#9

Post by TourniqueT »

Cim dodjem u Bihac, naletit cu do skupstine... tamo treba uci i najebat im se familije... al bukvalno... sa kakvom dobrom palijom...

Image

Ovim putem im otvoreno porucujem... drz' te se. :x :x :x [/img]
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#10

Post by BISCANIN2 »

Prvo Bihac nije fall uspjesno smo se odbranili u period 92-95 .
Z stagnaciju Bihaća KRIVI SMO ISKLJUCIVO MI , , , seljakluk , nadjebavanje , primitivizamu u organima vlasti ,korupcija, rodbina , veze , štele .
Ko nam je kriv kad smop imali poltronasko rukovdstvo koje propustilo milion zlatnih kocija i vozova ,koji su se razumjeli u politiku i ekonomiju kao svabo u varicak , kojima je stalo do razvoja bihaca i okoline kao i do prava zena u zanzibaru ,koji su bili pod palicom sda smrdova iz sa .
Sta je bilo bilo j e PUNA SRCA I BISTRE GLAVE IDEMO U nove RADNE POBEDILNE :))))).
Post Reply