BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#5451 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Romanista 101% »

sad gledam ko je sve prosao medju najboljih 8, to su sve kosarkaske sile u Evropi Grcka, Italija, Litvanija, Srbija, Spanija, Francuska, Turska...i BiH :bih: :thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#5452 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by malakh »

srbi veceras nista spektakukarno nisu odigrali protiv svaba iako ruku na srce ova ekipa njemacke nije ista ona sa u17 prvenstva.

bice dosta tijesna utakmica protiv srbije, ali sam ubijedjen da ih mozemo dobiti. samo jaka odbrana i ograniciti i njih na trojke i mogli bi ih i uzeti.

nista bolji od nas nisu...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#5453 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

Srbija je u odnosu neke ranije godine, prilicno losa ovaj put, na U-18.

Uvijek ih je krasila odlicna timska igra vec u ovim mladjim uzrastima, svaki igrac djeluje kosarkaski skolovano, i uvijek po jedan dva ekstra talenta koji izdominiraju prvenstvo. Samo sto ti talenti cesto ostanu samo to, ili su akcelerati, ili jednostavno propadnu tokom godina.
Ko se jos sjeca Dragana Labovica ili Nemanje Aleksandrova, a bili su MVP igraci.

Ove godine ni blizu nekoj kompaktnoj igri, ali odskacu na visokim pozicijama. Petrusev, Pecarski, Koprivica, veliki talenti. Pitanje je samo zasto Koprivica ima tako malu minutazu a nahvalise ga i NBA skauti i komsije naravno jer je njihov. NBA mockovi mu 2019 predvidjaju visok pik na draftu. Medjutim kod ovog selektora Srbije igra jako malo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5454 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

:bih:
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#5455 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mega_mashcine »

Gluho bilo, bolje ne gledati.. :sad:
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5456 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by spree »

Strasno. Ovaj nas ne trazi time out, a nasih nigdje nema na terenu. Nikakve akcije, a niko hrabrosti nema. Prema trenutnoj slici mogao bi biti debakl :( . Mada treba biti zadovoljan sto su dovde dosli.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#5457 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by VPSA »

Ma trener nam je pogubljen. 10 minuta mu loptu prenose ovaj Jankovic i Soldo koji to ne znaju da rade, ovi ih namjerno pritiscu, oni gube lopte i onda nam se uvukla nesigurnost. Ali vidjet cemo, ima jos da se igra, nisu bolji od nas igracki meni se cini...
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5458 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by spree »

Napada neki soldu u jednom napadu jedno pet puta na isti način on jedva nekako zadrzis loptu, a nikako da skonta da samo povuče na drugu stranu i prodje. I Srbi dosta grijese, ali nasi bez ikakvog plana u napadu.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5459 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by P308 »

Kakva je situacija?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5460 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by bingov buraz »

Srbi ide sut,imaju par akcija i funkcionise im nekako.Mi i kad prevedemo loptu sto je rijetko ne znamo sta cemo sa njom.
Rilkoni
Posts: 847
Joined: 07/08/2015 23:01

#5461 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Rilkoni »

**** te grob, na prvenstvo odes sa 2 igraca koji kao nesto znaju, ostali su tu da smetaju, osnove kosarke 97% juniorske reprezentacije ne zna. U kakvom je kurcu ova evropska kosarka, kad smo mi sa ovakvom juniorskom ekipom izborili opstanak, sa Musom bi se hladno i za medalju borili :-)
Sani, mozda Sikiras i Adzic imaju kakve takve sanse da nesto ozbiljno naprave u seniorskoj kosarci, ostalima je bolje da se pocnu necim drugim baviti. Isto vrijedi i za selektora juniorske reprezentacije, bez uigranih akcija igramo citavo prvenstvo, samo forsiraj Camparu, ovako se na basketu igra, ko uzme taj i pegla loptu.. :run:
Last edited by Rilkoni on 04/08/2017 21:31, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#5462 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mirza_15 »

Fali im musa. Dobro su momci dogurali do ovdje. Samo se nadam da ce se malo sabrati i izbjeci neki debakl.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5463 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Tomahawk11 »

Večeras igra jedan igrač.
Ono, od početka uglavnom igra on, ostali tu i tamo iskoče.
Očito je da su Srbi bolja ekipa, ne treba sad nešto dramiti.
Cilj na ovom prvenstvu je ispunjen.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#5464 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mirza_15 »

Njemacka pregazi Sloveniju. Trenutno 77:44
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5465 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by bingov buraz »

Ne moze se ovo gledati,hvala lijepo.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5466 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by spree »

Haj sve mogu i nekako shvatiti, ali da svi odredom (osim campare i donekle sikirasa) imaju ogroman strah od protivnika to mi nikako nije jasno. Ne kontam kako ovi igraci dobace do reprezentacije uz ovoliki strah. Pa u pm. valjda negdje nesto moraju odigrati da bi ih se pozvali u reprezentaciju. Na basketu sam vidjao bolje i srcanije momke od ovih. Vjerovatno ce selektor ostati zbog opstanka u a diviziji, a ni on sam ne zna kako je to uspio. Cijela igra se svodi dobaci loptu do campare i nek on nesto skonta.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5467 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by nema me tamo »

Sve što sam trazio je da budu rezultatskom egalu..

Al' dobro velesila su za nas u kosarci.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#5468 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Banja Luka »

Rilkoni wrote:**** te grob, na prvenstvo odes sa 2 igraca koji kao nesto znaju, ostali su tu da smetaju, osnove kosarke 97% juniorske reprezentacije ne zna. U kakvom je kurcu ova evropska kosarka, kad smo mi sa ovakvom juniorskom ekipom izborili opstanak, sa Musom bi se hladno i za medalju borili :-)
Sani, mozda Sikiras i Adzic imaju kakve takve sanse da nesto ozbiljno naprave u seniorskoj kosarci, ostalima je bolje da se pocnu necim drugim baviti. Isto vrijedi i za selektora juniorske reprezentacije, bez uigranih akcija igramo citavo prvenstvo, samo forsiraj Camparu, ovako se na basketu igra, ko uzme taj i pegla loptu.. :run:
Pogledaj gdje je ova ekipa bila prije 2 godine. Srbije tad nije bilo ni na mapi. Sad su se stvari promijenile, sto je dovoljan pokazatelj kako se kvalitetno, odnosno nekvalitetno radi sa djecom u Bosni. Talenat postoji, ali nije dovoljan. I nije samo kosarka pogodjena, nego svaki segment zivota.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5469 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

Ma nije samo to ... Prije dvije godine, ova ekipa je imala ponajboljeg kadeta u Evropi Musu i Lazara Mutića. To je u omladinskoj košarci jednostavno prevelik hendikep.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#5470 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mega_mashcine »

It_is_a_Leclerc wrote:Ma nije samo to ... Prije dvije godine, ova ekipa je imala ponajboljeg kadeta u Evropi Musu i Lazara Mutića. To je u omladinskoj košarci jednostavno prevelik hendikep.
A sta se desilo sa Muticem, zašto ga nije bilo na ovom eurobasketu ? I Srdjan Kocic je bio izuzetno dobar u onoj generaciji prije dvije godine, ali ni njega ne bi ovo prvenstvo. Je li ima neki poseban razlog, ili su jednostavno stagnirali u progresu ?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5471 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by It_is_a_Leclerc »

mega_mashcine wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ma nije samo to ... Prije dvije godine, ova ekipa je imala ponajboljeg kadeta u Evropi Musu i Lazara Mutića. To je u omladinskoj košarci jednostavno prevelik hendikep.
A sta se desilo sa Muticem, zašto ga nije bilo na ovom eurobasketu ? I Srdjan Kocic je bio izuzetno dobar u onoj generaciji prije dvije godine, ali ni njega ne bi ovo prvenstvo. Je li ima neki poseban razlog, ili su jednostavno stagnirali u progresu ?
Mislim da su oni prerasli U18 uzrast.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#5472 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by mega_mashcine »

It_is_a_Leclerc wrote:
mega_mashcine wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ma nije samo to ... Prije dvije godine, ova ekipa je imala ponajboljeg kadeta u Evropi Musu i Lazara Mutića. To je u omladinskoj košarci jednostavno prevelik hendikep.
A sta se desilo sa Muticem, zašto ga nije bilo na ovom eurobasketu ? I Srdjan Kocic je bio izuzetno dobar u onoj generaciji prije dvije godine, ali ni njega ne bi ovo prvenstvo. Je li ima neki poseban razlog, ili su jednostavno stagnirali u progresu ?
Mislim da su oni prerasli U18 uzrast.
Nemoguce.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#5473 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by VPSA »

Nisu prerasli, sve je to Musina generacija i Camparina. Ma nije ni ova Srbija cemu, sigurno nisu 30 razlike bolji ni u ovim sastavima.

Evo prije 2 godine kada je ova generacija bila U16 mi smo njih razbili 20 razlike. Igralo je dosta istih igraca i u Srbiji, a ima ih i kod nas (uz te neke sto fale):

Srbija – BiH 56:76 (21:18, 14:23, 9:20, 12:15)

Srbija: Uskoković 4, Kovačević, Tadić, Vulikić 2, Latinović 8, Marjanović 12, Matić 13, Novaković 3, Petrušev 6, Mihajloski 4, Stajčić 2, Pecarski 2.
BIH: Daković, Alikadić 6, Mutić, Janković 4, Barukčija 8, Kocić 6, Sikaraš 9, Čerkezović 4, Čampara 5, Musa 27, Ovčina 4, Mirković 3.


Sigurno da je Musa najveca razlika, i da je on igrao za nas mi bi vrlo moguce osvojili i ovo juniorsko (s ovakvim oslabljenim Francuzima). Jos jedna velika razlika je trener, jer je Pandza miljama ispred ovog Dzidica. I imali smo tada vise sirine (Mutic, Barukcija, Kocic), ali moguce da je i to do sposobnosti trenera da iskoristi sve igrace na pravi nacin.

Ali ova generacija je zlatna kako god. Bili su prvaci Evrope, imamo Musu koji je vec nosilac igre u seniorima, Campara, Sikiras i mozda jos neko od ovih koji dolaze. Tako da sigurno da ce vise nama dati ovo godiste, nego Srbiji njihovo npr.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#5474 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

BiH odigrala uzasno, njih su dobili tek prosjecni srbijanski bekovi. Odbrane nigdje, a u napadu sta reci, Campara sam zabio koliko i svi ostali zajedno.

Campara je dobar, nezgodan, mislim da moze napraviti dobru euroligasku karijeru. Sikiras vidno stagnira, ocit akcelerat. Ostali nisu nesto pokazali.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#5475 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Artest »

Nazalost Sikiras je vjerovatno propao. Neko ce se vadit na neuigranost, slabu formu, ovo, ono...Medjutim, negovi limiti nemaju veze s tim. Kad nemas nijedan potez u ofanzivi; ne mozes uhvatit skok, a igras cetvorku (u kontinuitetu je slab skakac); gubis loptu kao sumanut (katastrofalnih 5 po mecu); sut ti je nevjerovatnih 29%...to su sve indikatori da u seniorskoj kosarci nemas sta trazit. Na ovom prvenstvu su mu falili lagani poeni koje mu je Musa pripremao.

Ostale momke nema potrebe spominjat. Mogu se slobodno posvetit skoli. Bitno je da ce Sani uspjet (kao vjerovatni rezervni play u perspektivi). Jos kad bude hvatao povratne, koje ce mu zbog cestih udvajanja bacati (ako sve bude kako treba) Nurkic i Musa, bice u vrlo komotnoj, i prirodnijoj poziciji. To sto nije klasicni play koji organizuje igru, nije toliki problem, lopta ce ionako biti u Musinim rukama.
Post Reply