BiH - Armenija, BiH - Grčka

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
luckylaka
Posts: 22642
Joined: 15/01/2010 06:28

#1551 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by luckylaka »

DonieBrasco wrote:Nema se sta filozofirati i analizirati, nego do juna da nam igraci budu u sto boljoj formi a onda protiv Finaca pamet u glavu, oprezno, trka svih 90' bez opustanja kao i sve naredne utakmice.

Nista nije gotovo, jos dosta utakmica do kraja, glavu gore.
Ovo je prava istina ali se treba sto sta analizirati.Svima nam je isti cilj
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1552 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by DaysleepeR »

Ono sto mene najvise zabrinjava je sto smo mi vec ukalkulisali pobjede u Finskoj, Armeniji i Liechensteinu, trebamo se samo malo potruditi eto u Grckoj na uzvratu, izvuci bod u Italiji, i ovdje ih glat uzeti, a Finsku i Liechenstein to mozemo jelde zmireci ovdje...

Svi zaboravili Kipar.
palermo
Posts: 22493
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1553 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by palermo »

Tomahawk11 wrote:
Dijelom ovo što napisah, a dijelom i to, nije bilo moguće da to igramo poluvrijeme, da ne pričam o čitavoj utakmici.
Zato se trebalo prilagoditi, reagovati na vrijeme i to je ono što treba poslati Žutom na adresu.
Ma, akko si gledao u nedečlju Olimipi-Velež imao si sinoić maltene kopiju te utakmice. U prvom poluvremenu si imao osjećaj da Velež ima igrača više. U drugom nisu mogli hodati. Kao što se i sinoć desilo. Al nije to pitanje fiztičke spreme (jer svi naši igrači su profesionalci koji igraju za dobre pare u inostranstvu i kao takvi moraju biti spremni, a niti je moguće da je jedan Zajko Zeba od 35 godina je bolje kondicoisjki spreman od utreniranog momka od 21 godine). Ali imaš jednostavno zakone fizike, zakone ljudskog organizma, koji kažu koliko možeš pretrčati u 90 minuta.....ako ti to pretrčiš u prvih 45.....onda je logično da kasnije ne možeš.

Jasno je da je trebao reagoivati na vrijeme, a mislim da je i ono što je Đakma apostrofirao jako bitno. Posjed lopte koji mi nismo imali. Sa njim bi se manje trošili
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1554 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

palermo wrote:
Tomahawk11 wrote:
Dijelom ovo što napisah, a dijelom i to, nije bilo moguće da to igramo poluvrijeme, da ne pričam o čitavoj utakmici.
Zato se trebalo prilagoditi, reagovati na vrijeme i to je ono što treba poslati Žutom na adresu.
Ma, akko si gledao u nedečlju Olimipi-Velež imao si sinoić maltene kopiju te utakmice. U prvom poluvremenu si imao osjećaj da Velež ima igrača više. U drugom nisu mogli hodati. Kao što se i sinoć desilo. Al nije to pitanje fiztičke spreme (jer svi naši igrači su profesionalci koji igraju za dobre pare u inostranstvu i kao takvi moraju biti spremni, a niti je moguće da je jedan Zajko Zeba od 35 godina je bolje kondicoisjki spreman od utreniranog momka od 21 godine). Ali imaš jednostavno zakone fizike, zakone ljudskog organizma, koji kažu koliko možeš pretrčati u 90 minuta.....ako ti to pretrčiš u prvih 45.....onda je logično da kasnije ne možeš.

Jasno je da je trebao reagoivati na vrijeme, a mislim da je i ono što je Đakma apostrofirao jako bitno. Posjed lopte koji mi nismo imali. Sa njim bi se manje trošili
Pretčali 20 metara, a potrošili gorivo za 100...tako i sa tim posjedom. Evo vama lopta, vi svakako ne znate, a mi više ne možemo tako igrati.
I možda je ovo dobro, ko će mu ga znati. Šta da smo dobili, provukli se, a onda poslije naletimo, jer se nisu detektovali problemi?!
User avatar
Edin H.
Posts: 47310
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1555 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Edin H. »

Tako je, lijepi bunker i izbijaš na Džeku, laganini.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#1556 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by turbofolk »

Nisam ulazio na temu nakon utakmice. Tuga brate.
Očekivan rezultat nakon jednominutnog raspleta sredinom drugog poluvremena. Na kraju sam zadovoljan da nismo izgubili. Bit će teško bez Pjanića, bez obzira je li jedna ili dvije utakmice suspenzije. Vraća se Sarić :izet:
Nama igra uveliko i rekao bih jedino, zavisi od Pjanića. A neće ni on uvijek biti ko sinoć u prvih 20 minuta. Nekad će možda osim suspenzije biti i povrijeđen (ne daj Bože).
Poserem se na diplomu sinošnjem režiseru prenosa, Pjanić dobija crveni on penal reprizira.
I... bi li Baho otkaze podijelio kojem našem ili samo grčkoj odbrani :D

Vjerujem da ništa nije izgubljeno ovim remijem jer su osim Grka i Finci kandidati za drugo mjesto, pa će tu biti nekih obostrano izgubljenih bodova. Problem je što nam je pod moranje osvojit devet bodova u ostale tri utakmice protiv njih. Ili bar 7, ako računamo da ćemo i u Grčkoj remizirat. Pri tome računam da će Italija pobijedit i Finsku i Grčku, pa i nas oba puta. Nadam se da će Armenija otkinut bar dva boda Grcima.
Helem nije gotovo i ništa neće biti jasnije ni nakon juna, pa taman i kad bi obje utakmice u junu izgubili (nadam se da nećemo).
Koliko su pojedini posrali ligu nacija kao glupo takmičenje, toliko se ona za nas u ovom momentu čini kao pravi potez uefe. S obzirom da su i Finci osigurali baraž, Grcima je ovo jedina šansa za odlazak na EP. Tako da, ako u zadnjim kolima ne budemo imali šanse, a Finska i Irska se bude trale za drugo mjesto, trebamo hladno pustit Fincima :D

User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1557 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by cyprus »

Ma jasno je šta je bila strategija - stisnut od početka 100%, zabiti nekoliko golova i onda lagano ostatak utakmice... I kad se uspjelo u tom naumu, onda je kombinacija pada snage i uljuljkanosti u dva gola prednosti uradila svoje... Ja sam siguran da bi drugi primili i da Pjanić nije isključen... Sad, možda ne treba kuditi tu strategiju, jer je ranije znala donijeti rezultate, samo se ovaj put zaboravilo da su Grci igrači na duge staze... Ko u priči o zecu i kornjači...

A ja bih dodao i još jedan psihološki aspekt... Smatram da smo zaista bezveze i bespotrebno od Grčke napravili arch nemesisa i nekakvo rivalstvo... Mi se u rivalstvima ne snalazimo dobro, i obično nam samo rastu kompleksi od toga... Ovo varnica i tenzija (gdje, da se razumijemo, nismo ostali dužni) što smo ranije imali s njima realno i nije nešto posebno, nešto što nismo imali sa drugim protivnicima, a od toga se napravio big deal... Pa su onda oni cigani, provokatori, četnici, prgavi, vaki, naki... A većim dijelom je to niđe veze... Ja mislim da je takvo gledanje na Grke ako ništa doprinijelo tome da uzmemo samo jednu pobjedu u 10 utakmica sa njima...
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#1558 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by milejovic1971 »

Gledao sam utakmicu na SK1 kanalu, ono se nije smjelo desiti, nakon rasturanja u prvih 20 min, a Grcka skoro sa B timom igrala...Ipak, ono sto je na pocetku palo u oci, nazalost, izlaze na teren igraci, drze onu djecicu za ruke, krsti se Sunjic a nakon par sekundi ona djevojcica sto ga drzi za ruku se okrece nekoj drugarici/drugu i krsti se i smije se, hmmm... drugo, zvizdanje himni Grcke, nedopustivo... trece, navijanje cista 0, lako je navijati kod vodjstva, al na 2:1 stadion utihnuo do kraja, ma ima da grmiii sve vrijeme... pih.. dugo je do kraja, ali sokantan pad u igri protiv nikad losijih Grka
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1559 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by hrasno38 »

Mi smo najbolje igrali kada smo igrali u formaciji sa dva klasicna napadaca i mislim da smo trebali i nastaviti sa takvom igrom. Na svakoj utakmici Edin Dzeko je prvi pik odbrambenih igraca i redovno su mu dva minimalno na ledjima. Sa jos jednim napadacem to bi se moglo uvijek iskoristiti na nasu stranu kao sto je to koristio Pape. Mislim da bi se moralo razmisliti i o Stevanovicu koji za razliku od Duljevica konstatno igra i to bas dobro igra bez obzira koliko se neki podsmjevali Svicarskoj Challenge prvenstvu i njenom kvalitetu. Naravno i Hajrovic nam treba bez daljnjeg i ja vjerujem da ima BiH jos kvalitetnih igraca koji bi sigurno mogli igrati za BiH. Na kraju krajeva ako smo bas tanki sa napadacima ne vidim razloga sto se bjezi od Ahmetovica, Bilbije, Krpica koji su pokazali da znaju davati golove i te kako. Sada smo bili ostali samo sa Kodrom jer se Koljic povrijedio.
Medjutim ono sto sam ja primjetio kod Prosineckog je to da se on vrlo tesko odlucuje na izmjene osim na samom kraju utakmice kada treba krasti vrijeme. Duljevic je sinoc ispuhao kao balon nakon prvog jer covjek ne igra i trebao je ubaciti svjezeg Zakarica, mislim da je protiv Grka puno bolje rjesenje u vezi bio Gojak ili Krunic koji su fizcki dosta jaci od Cimirota mada je Cimi fino odigrao ali nije nista pokusavao prema naprijed.
Memisevic je izgleda kod svakog selektora u nemilosti prema igrama koje pokazuje u klupskom fudablu zasluzio je da dobije pravu sansu.
Nama u napadu fali jedan "peksin napadac" omalen, dosadan, brz koji skuplja otpatke....kao Inzagi...koje je uvijek tamo gdje je lopta i ono sto niko ne vidi kao sansu pospremi u gol.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1560 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by hrasno38 »

milejovic1971 wrote:Gledao sam utakmicu na SK1 kanalu, ono se nije smjelo desiti, nakon rasturanja u prvih 20 min, a Grcka skoro sa B timom igrala...Ipak, ono sto je na pocetku palo u oci, nazalost, izlaze na teren igraci, drze onu djecicu za ruke, krsti se Sunjic a nakon par sekundi ona djevojcica sto ga drzi za ruku se okrece nekoj drugarici/drugu i krsti se i smije se, hmmm... drugo, zvizdanje himni Grcke, nedopustivo... trece, navijanje cista 0, lako je navijati kod vodjstva, al na 2:1 stadion utihnuo do kraja, ma ima da grmiii sve vrijeme... pih.. dugo je do kraja, ali sokantan pad u igri protiv nikad losijih Grka
Cuj zvizdanje nedopustivo a oni nama palili zastave zadnje put u Grckoj i zvizdali isto tako nasoj himni!

detroit-mercy
Posts: 16180
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1561 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by detroit-mercy »

luckylaka wrote:Nista zuti nije novo naucio,pokazao,dokazao u odnosu na svoje prethodnike.Ako Edina ne ide pa zamjeni ga,ako Duljevic ne moze mjenjaj,ako Krunic prvo odigra dobro zasto je na klup,zasto Kodro ne moze dobiti sansu,zasto se Milosevic forsira...I da nije ovo vise za mene a i nekima jos ovdje.Uvijek bi da nesto naucimo iz predhodnog a 20 god.nista da nucimo jer nas nema ko nauciti.Bio sam za Robija ali mene licno nije ubijedio da je za ovu poziciju
Pa mozes li nam ti dati svoje misljenje/ime koje za ovu poziciju.
Kazu da je Mourinho trenutno bez angazmana, mozda bi nam on paso
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#1562 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by milejovic1971 »

skafiskafsnjak wrote:Ma sad treba gledati da oderemo Fince i ovu sitnu buraniju. Protiv Italije sve dati od sebe pa sta bude.
A i onda preko Grcke za prolaz haha
s tom razlikom sto se igra u Grckoj i Grcka vjerujem bude sa A timom... bar su im nedostajala 4 ponajbolja igraca, mozda i 5

da se ne lazemo , sem Pjanica i Dzeka, ko je to standardan u vrhunskom timu lige petice ? nemamo mi toliko vrhunskih igraca da se ne lazemo, slicno Srbiji, imaju Jovica , Tadica, Matica...doduse, golman im je za naseg " izmislio svijet"... sto bi Grcka sa A timom prosipala bodove protiv Finske i Armenije, cisto sumnjam...dobijace sa 1-2 razlike, ali ce dobijati... pa kome su oni dali 2 gola u 1 pol sem Lihtestajnu ??? nedopustivo... maximum daju 3 gola po utakmici, prosjek im je 1,5 u vrh glave
Last edited by milejovic1971 on 27/03/2019 14:21, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1563 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Tomahawk11 »

milejovic1971 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ma sad treba gledati da oderemo Fince i ovu sitnu buraniju. Protiv Italije sve dati od sebe pa sta bude.
A i onda preko Grcke za prolaz haha
s tom razlikom sto se igra u Grckoj i Grcka vjerujem bude sa A timom... bar su im nedostajala 4 ponajbolja igraca, mozda i 5
Koji su to igrači? Mitroglu (živa katastrofa), Manolas (odbrana, ok)...koja još 2-3?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#1564 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by milejovic1971 »

Tomahawk11 wrote:
milejovic1971 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ma sad treba gledati da oderemo Fince i ovu sitnu buraniju. Protiv Italije sve dati od sebe pa sta bude.
A i onda preko Grcke za prolaz haha
s tom razlikom sto se igra u Grckoj i Grcka vjerujem bude sa A timom... bar su im nedostajala 4 ponajbolja igraca, mozda i 5
Koji su to igrači? Mitroglu (živa katastrofa), Manolas (odbrana, ok)...koja još 2-3?
ne poznajem puno grcki fudbal, ali je do prije 7 dana pricano da dolaze bez 3-4 standardna i da se onda povrijedio ponajbolji... okle znam, citao sam na Klixu tako, ne izmisljam, da nije jedan od njih Torosidis neki ?? ili je igrao sinoc ??
User avatar
Logovan
Posts: 94799
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1565 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:
milejovic1971 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ma sad treba gledati da oderemo Fince i ovu sitnu buraniju. Protiv Italije sve dati od sebe pa sta bude.
A i onda preko Grcke za prolaz haha
s tom razlikom sto se igra u Grckoj i Grcka vjerujem bude sa A timom... bar su im nedostajala 4 ponajbolja igraca, mozda i 5
Koji su to igrači? Mitroglu (živa katastrofa), Manolas (odbrana, ok)...koja još 2-3?
Naime, ranije su nastupe u prva dva kola kvalifikacija za Evropsko prventsvo zbog povreda otkazali štoperi Kostas Manolas, Panagiotis Retsos i Kyriakos Papadopoulos, bekovi Vasilis Torosidis i Kostas Stafylidis, vezni igrači Petros Mantalos i Lazaros Christodoulopoulos, a sinoć se tokom susreta protiv Lihtenštajna povrijedio i Kostas Mitroglou.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3356
Joined: 28/01/2012 11:38

#1566 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by kamberovica polje »

Ma sve renomirana imena od kojih se samo mi tresemo :lol: , a ostali ih bace ko slinu i popišaju se po njima. Finska ih je oderala jer Finci ne nasjedaju na njihovo cigančenje nego ih spuste gdje im je mjesto.
Mi smo od njih stvorili mit, drugi su ih davno pročitali.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#1567 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by turbofolk »

Kad budu domaćini protiv nas, samo nek Fortunis bude povrijeđen il suspendovan i opet će bit lakše nego sinoć :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1568 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by hrasno38 »

User avatar
Logovan
Posts: 94799
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1569 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Logovan »

Dan 1. - nije bio crveni karton :oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41350
Joined: 29/06/2011 23:39

#1570 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by dječak sa šibicama »

Ima nesto i u stavu "ma ta ce Finska, samo da mi Grke rijesimo".

Finska je nedavno u Ligi nacija bila ispred Grcke, uzeli prvo mjesto, prelaze u Ligu B.

Itekako zajebana ekipa, na celu sa Pukkiem, prvi stijelac Championshipa i udarna igla od iduce sezone Premierligasha Norwicha.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#1571 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Thorgerson »

Nakon crvenog ja sam znao da ćemo ili odigrati neriješeno ili izgubiti. To se odmah vidjelo nakon 5-6 minuta.

Ali onih prvih 25 minuta je fakat bilo ljepota za gledati, što jest jest. :thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9549
Joined: 27/05/2018 16:32

#1572 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Leverage »

Ma kad je Baho rek'o Grci jedva čekaju kraj u 'vako 20. minuti meni je bilo jasno da to neće na dobro.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#1573 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Thorgerson »

Također problem je sto smo se mi bili predali nakon 2-1, narocito. Ono daj da spasimo zivu glavu.

Nakon 2-2 totalni raspad. Ej na kraju mi cuvamo rezultat, izmjene igraci nasi odugovlace... Zato bolje da sutimo, jer smo sinoc veoma lako mogli da izgubimo i taj jedan bod.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41350
Joined: 29/06/2011 23:39

#1574 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by dječak sa šibicama »

Ovo je objektivno najlosija Grcka u zadnjih 15 godina, jos im je falilo par standardnih igraca.

Sto se i vidjelo pocetkom utakmice... i zasto je od neke 30. minute BiH igrala kako je igrala, nije jasno nikome.

Prakticno sat vremena je Grcka bila u inicijativi, i samo je bilo pitanje vremena. Crveni karton je samo pogorsao stvari, penal je bio prije toga.

Sad se ide Fincima bez Pjanica, sve gore od goreg.
User avatar
Edin H.
Posts: 47310
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1575 Re: BiH - Armenija, BiH - Grčka

Post by Edin H. »

dječak sa šibicama wrote:
Sad se ide Fincima bez Pjanica, sve gore od goreg.
'ta ce Finci :oops:
Locked