Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#11726 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by LuvDemBugs »

holowey wrote:
LuvDemBugs wrote:Vozdra raja, moze li se posebno igdje kupiti vizir za kacigu. Nedavno sam imao gadan pad, pa mi je pukao vizir a volio bih vratiti kacigu u prvobitno stanje.

I zna li neko gdje se moze kupiti set za odzracivanje kocnica tzv bleed kit?
ako ti je prilikom pada pukao vizir, pitanje je da li je kaciga neokrnuta... sitne mikro pukotine mogu da ucine tvoju kacigu nesigurnom... ako si, kako pises, imao gadan pad, radije kupi novu kacigu
Nije kaciga pukla, provjerio sam, samo imaju povrsinske ogrebotine, mogu slikati ako treba.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11727 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

LuvDemBugs wrote:
holowey wrote:
LuvDemBugs wrote:Vozdra raja, moze li se posebno igdje kupiti vizir za kacigu. Nedavno sam imao gadan pad, pa mi je pukao vizir a volio bih vratiti kacigu u prvobitno stanje.

I zna li neko gdje se moze kupiti set za odzracivanje kocnica tzv bleed kit?
ako ti je prilikom pada pukao vizir, pitanje je da li je kaciga neokrnuta... sitne mikro pukotine mogu da ucine tvoju kacigu nesigurnom... ako si, kako pises, imao gadan pad, radije kupi novu kacigu
Nije kaciga pukla, provjerio sam, samo imaju povrsinske ogrebotine, mogu slikati ako treba.
o tome i pisem, to su mikro pukotine koje ne vidis, ali ponovni udar i kaciga moze da se raspadne kao lubenica, a sa kacigom i tvoja glava...nije se igrati sa vlastitom glavom...your call anyway...
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#11728 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by The BEN10 »

holowey wrote:
LuvDemBugs wrote:
holowey wrote:ako ti je prilikom pada pukao vizir, pitanje je da li je kaciga neokrnuta... sitne mikro pukotine mogu da ucine tvoju kacigu nesigurnom... ako si, kako pises, imao gadan pad, radije kupi novu kacigu
Nije kaciga pukla, provjerio sam, samo imaju povrsinske ogrebotine, mogu slikati ako treba.
o tome i pisem, to su mikro pukotine koje ne vidis, ali ponovni udar i kaciga moze da se raspadne kao lubenica, a sa kacigom i tvoja glava...nije se igrati sa vlastitom glavom...your call anyway...
Apsolutno se slažem sa @holowey. Mislim da pravilo o zamjeni kacige nakon pada važi i za ski kacige.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#11729 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by LuvDemBugs »

Najveci udar je pretrpio vizir, zato je i pukao. Uslikacu vam kacigu da vidite da nije ostecena. Znam o cemu pricate i slazem se sa vama, al eto vidjecete na sta mislim kad uslikam.
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#11730 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by vehidone »

ja ću samo dati odgovor za bleed kit a što se tiće kacige svako bi trebao znati sta su mu prioriteti.

Bleed kit za SHIMANO imas u Visokom (da ne reklamiram) ako ti treba za shimano. U tom pakovanju ti dođe šprica,malo crijevo,štoper za crijevo. 2 bočice po 50mL Shimano ulje, rezervne pakne B01S mislim čak dva para,2 splinta ili osigurac i bočica " shimano funnel" možeš to naći i na piku od te prodavnice. Za Sram ne znam da li imaju vjerovatno imaju.

Ja sam nažalost te gluposti morao naručivati sa ebay-a ustvari samo onu bočicu a ostalo sam našao u Sa. Pozz
User avatar
kabal1337
Posts: 7793
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#11731 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kabal1337 »

Za Sram mozes napraviti sam. Uzmes saraf koji mozes uvrnuti u klip i rucicu. Izbusis borerom kroz sredinu. Nadjes crijevo, kupi sebi dvije dobre sprice, DOT 5.1 ulje mozes naci na benz pumpama, 0.5l oko 5 KM . I naravno mnogo zivaca jer je ipak Sram xd
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#11732 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Bluemore »

LuvDemBugs wrote:
holowey wrote:
LuvDemBugs wrote:Vozdra raja, moze li se posebno igdje kupiti vizir za kacigu. Nedavno sam imao gadan pad, pa mi je pukao vizir a volio bih vratiti kacigu u prvobitno stanje.

I zna li neko gdje se moze kupiti set za odzracivanje kocnica tzv bleed kit?
ako ti je prilikom pada pukao vizir, pitanje je da li je kaciga neokrnuta... sitne mikro pukotine mogu da ucine tvoju kacigu nesigurnom... ako si, kako pises, imao gadan pad, radije kupi novu kacigu
Nije kaciga pukla, provjerio sam, samo imaju povrsinske ogrebotine, mogu slikati ako treba.
ma to ti se cini
ona upije silinu udara i drugi put te uopce ne zastiti ako opet padnes..
zahvali se toj i pozdravi je i u kantu :skoljka:
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#11733 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by alcho »

Bluemore wrote: ona upije silinu udara i drugi put te uopce ne zastiti ako opet padnes..
zahvali se toj i pozdravi je i u kantu :skoljka:
Jes upila je onaj prvi udar, pa nema gdje drugi da stane. Kako ce dva udara u jednu kacigu?
Drugi put odaberi kacigu sa kapacitetom od dva ili vise udara :lol: :lol: Mozes probati i da malo zarezes sa strane pa da ispustis ovaj prvi udar, al to samo ako znas sta radis :lol:

Previse vi filozofirate za komad stiropora i plastike.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#11734 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Bluemore »

nije filozofija vec tehnologija
ali sta da ti pisem, kad ne umijes da citas
prijatno i dovidjena :-)
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#11735 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by alcho »

Bluemore wrote:nije filozofija vec tehnologija
ali sta da ti pisem, kad ne umijes da citas
prijatno i dovidjena :-)
Sta, napisao ti proizvođac da je tehnologija takva da se svako malo mora kupiti nova kaciga? Probaj je udariti eto dva puta cekicem pa vidi hoce li izdrzati i drugi udar...
Al da ne sirimo sad....kupuj sto se mene tice svaki dan novu.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#11736 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Bluemore »

alcho wrote:
Bluemore wrote:nije filozofija vec tehnologija
ali sta da ti pisem, kad ne umijes da citas
prijatno i dovidjena :-)
Sta, napisao ti proizvođac da je tehnologija takva da se svako malo mora kupiti nova kaciga? Probaj je udariti eto dva puta cekicem pa vidi hoce li izdrzati i drugi udar...
Al da ne sirimo sad....kupuj sto se mene tice svaki dan novu.
svaki dan, cekicem, proizvodjac... ma ja...
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#11737 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by shiljak »

:D
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#11738 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Hakiz »

LuvDemBugs wrote:Vozdra raja, moze li se posebno igdje kupiti vizir za kacigu. Nedavno sam imao gadan pad, pa mi je pukao vizir a volio bih vratiti kacigu u prvobitno stanje.

I zna li neko gdje se moze kupiti set za odzracivanje kocnica tzv bleed kit?
Kaciga se poslije svakog pada mora kupiti nova. Ne moraju se vidjeti pukotine golim okom, ali pukla je sigurno na molekularnoj razini, slijedećijači udar kacigom ili pad i kaciga će se raspasti.

Uostalom, pročitaj uputstvo za upotrebu bilo koje kacige i tamo lijepo piše poslije udara kacige, i to ne samo pad pri požnji i slično, nego kaciga ispadne sa veće visine iz ruke itd, ne upotrebljavati tu kacigu čak i kada se ne vide oštećenja.
User avatar
kabal1337
Posts: 7793
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#11739 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kabal1337 »

sa unutrasnje strane, pogledas stiropor. Ako je osctecen ( udubljen ) zamijenis kacigu, ako nije vozi.
User avatar
LuvDemBugs
Posts: 146
Joined: 17/06/2016 00:20

#11740 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by LuvDemBugs »

Ljudi nisam pitao za kacigu i za mjenjanje kacige vec da li se moze kupiti posebno vizir. Nema potrebe za pametovanjem oko kacige ;)
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#11741 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by ovo_mi_je_nick »

Tipično za nafurane bicikliste koji u zadnje tri godine furaju zdrav život pa pametuju...
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#11742 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by shandrprcSA »

ima li sta novo? :D
naeS
Posts: 1313
Joined: 31/01/2009 20:32

#11743 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by naeS »

ima...vozilo se danas :sretan:
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#11744 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by sve_ovo_ja »

Pozdrav svima :)
Imam pitanje vezano za prenos bicikla preko grane. Kupio sam polovno u Bosni prije 3 godine (bez računa i papira, nije ukradeno sigurno), pa ga mislio prebaciti do Njemačke, da ne uzimam ovdje. Je li neko imao iskustva sa tim kako ide na granicama i sl.? Je li autobus jedina opcija za to ili ima i drugih? :)
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#11745 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kakaljin »

sve_ovo_ja wrote:Pozdrav svima :)
Imam pitanje vezano za prenos bicikla preko grane. Kupio sam polovno u Bosni prije 3 godine (bez računa i papira, nije ukradeno sigurno), pa ga mislio prebaciti do Njemačke, da ne uzimam ovdje. Je li neko imao iskustva sa tim kako ide na granicama i sl.? Je li autobus jedina opcija za to ili ima i drugih? :)
Ja sam na godisnji u Hrvatsku isao autom i stavim biciklo na nosac, i niko me nije pitao za biciklo sem normalne procedure na granici.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11746 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

sve_ovo_ja wrote:Pozdrav svima :)
Imam pitanje vezano za prenos bicikla preko grane. Kupio sam polovno u Bosni prije 3 godine (bez računa i papira, nije ukradeno sigurno), pa ga mislio prebaciti do Njemačke, da ne uzimam ovdje. Je li neko imao iskustva sa tim kako ide na granicama i sl.? Je li autobus jedina opcija za to ili ima i drugih? :)
ljetos sam na bjelasnici sreo nijemca koji je flixbusom dosao do livna a onda bajkom pedalao do sarajeva i na bjelasnicu...kaze da su ga malo peglali na hr granici jer je bajk (polovan, koristen) bio upakovan u karton ali su ga na kraju ipak pustili da prodje...
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#11747 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by sve_ovo_ja »

Hvala obojici, nadam se da će sve biti ok kad budem prebacivao za koji mjesec :)
r_faruk
Posts: 4668
Joined: 20/01/2003 00:00

#11748 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by r_faruk »

kakaljin wrote:
sve_ovo_ja wrote:Pozdrav svima :)
Imam pitanje vezano za prenos bicikla preko grane. Kupio sam polovno u Bosni prije 3 godine (bez računa i papira, nije ukradeno sigurno), pa ga mislio prebaciti do Njemačke, da ne uzimam ovdje. Je li neko imao iskustva sa tim kako ide na granicama i sl.? Je li autobus jedina opcija za to ili ima i drugih? :)
Ja sam na godisnji u Hrvatsku isao autom i stavim biciklo na nosac, i niko me nije pitao za biciklo sem normalne procedure na granici.
takodjer prelazio granicu sa hrvatskom par puta, niko me nista nije pitao
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#11749 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by sve_ovo_ja »

Super, onda dok uganjam nekoga sa autom da ne bih opet 20 sati busem zaglavio :D
Beavis
Posts: 660
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#11750 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Beavis »

Koji fazon s bajkovima 29kama, jel ima neka prednost, vozil ko kakva su iskustva?
Post Reply