Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#11676 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mali Ninja »

MOSALJOZE wrote:Nema potrebe za spominjanjem tog slučaja na ovoj temi,a pogotovo na takav način pisati o istom.

Znaš,postoje ljudi koje to vrijeđa,bez obzira kakva tvoja nsmjera sa ovim postom bila.
nikad loša, ali izvinjavam se ako sam nekog uvrijedio, ja sam na strani ostecenog da se zna, i vrijedja me kad tuzilastvo i ostali ljude prave budalama pa izmisljaju i stimaju dogadjaje kako im je cejf.

nek ostane na ovom da ne pucamo praznu slamu na ovoj temi, ugl, pravac enegroinvest, mozes na onom semaforu prije autoputa preci lijevo, pa se lijevom stranom prebaciti do autobuske na ilidzi, sa ilidze ti je lahko pogodit aleju, onda alejom do izvora, sretno.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#11677 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by MOSALJOZE »

Sve ok :sax:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#11678 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by GAU8 »

A ja vremena i g..na

eto samo toliko :(
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#11679 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by badalpur »

mali Ninja wrote:
badalpur wrote:Moze mala pomoc za neiskusne bajkere. Ima li neki put do Vrela Bosne, a da nije pretjerano prometan?
vozis do energoinvesta trotoarom, onda se nekako prebacis do ilidze, pa do aleje i furaj alejom do vb ako te neki kombi ne pokupi, pricat ces kako ti je bilo :-D
Ah, pa za taj put znam i ja, al on nije opcija s obzirom da sa mnom ide i dvoje djece na biciklima. Pitam da li ima neki put a da nije onaj glavni.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#11680 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mali Ninja »

badalpur wrote:
mali Ninja wrote:
badalpur wrote:Moze mala pomoc za neiskusne bajkere. Ima li neki put do Vrela Bosne, a da nije pretjerano prometan?
vozis do energoinvesta trotoarom, onda se nekako prebacis do ilidze, pa do aleje i furaj alejom do vb ako te neki kombi ne pokupi, pricat ces kako ti je bilo :-D
Ah, pa za taj put znam i ja, al on nije opcija s obzirom da sa mnom ide i dvoje djece na biciklima. Pitam da li ima neki put a da nije onaj glavni.
ja vozim dijete na biciklu u onoj sjedalici tom rutom, mislim da je to najbezbjednija, vama su pretpostavljam najstresniji prelazi kroz raskrsnice, ne znam odakle idete ali mislim da je do stupa poprilicno bezbjedno doci biciklom od mdvora recimo. od mosta suade idete vilsonovim do elektroprivrede, onda se prebacite na desnu stranu zmaja od bosne tj bulevar mese selimovica kod hose komerca, od hose komerca do stupa vozite desnom stranom prilicno je siroko i bezbjedno osim naravno raskrsnica koje pomenuh.

drugih puteva ima ali njima nije sigurno ni autom ici.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#11681 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by badalpur »

mali Ninja wrote: ja vozim dijete na biciklu u onoj sjedalici tom rutom, mislim da je to najbezbjednija, vama su pretpostavljam najstresniji prelazi kroz raskrsnice, ne znam odakle idete ali mislim da je do stupa poprilicno bezbjedno doci biciklom od mdvora recimo. od mosta suade idete vilsonovim do elektroprivrede, onda se prebacite na desnu stranu zmaja od bosne tj bulevar mese selimovica kod hose komerca, od hose komerca do stupa vozite desnom stranom prilicno je siroko i bezbjedno osim naravno raskrsnica koje pomenuh.

drugih puteva ima ali njima nije sigurno ni autom ici.
Jeste, i meni je do Stupa sasvim OK, ali onda dolazi dio gdje nema trotoara i tu nastupa stres :sad: . Inace idem s Dobrinje. Jednom sam probala Kasindolskom ali je ona drama prometna, još je uska. Čula sam od prijatelja da ima neka stara cesta pored aerodroma, al ni on nije siguran i ne zna objasniti.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#11682 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mali Ninja »

badalpur wrote:
mali Ninja wrote: ja vozim dijete na biciklu u onoj sjedalici tom rutom, mislim da je to najbezbjednija, vama su pretpostavljam najstresniji prelazi kroz raskrsnice, ne znam odakle idete ali mislim da je do stupa poprilicno bezbjedno doci biciklom od mdvora recimo. od mosta suade idete vilsonovim do elektroprivrede, onda se prebacite na desnu stranu zmaja od bosne tj bulevar mese selimovica kod hose komerca, od hose komerca do stupa vozite desnom stranom prilicno je siroko i bezbjedno osim naravno raskrsnica koje pomenuh.

drugih puteva ima ali njima nije sigurno ni autom ici.
Jeste, i meni je do Stupa sasvim OK, ali onda dolazi dio gdje nema trotoara i tu nastupa stres :sad: . Inace idem s Dobrinje. Jednom sam probala Kasindolskom ali je ona drama prometna, još je uska. Čula sam od prijatelja da ima neka stara cesta pored aerodroma, al ni on nije siguran i ne zna objasniti.
ima cesta kroz kotorac i butmir jos jedna kroz vojkovice, malo dalja ali obe su katastrofalne za bicikle. kasindolska nije sigurna nikako pogotovo sa djecom.

opet je najbolja opcija sa dobrinje do stupa pa kod energoinvesta preci na lijevu stranu, trotoar nije sirok ali nije no dugo, vozite se par minuta pa se spustite starom cestom dole do raskrsnice sa kasindolskom. od te raskrsnice je trotoar do kruznog, e na par mjesta tih bicikl pored sebe pa preci, kad udjete na autobusku to je to za 2 minuta ste na aleji.

p.s. ako idete preko nedzarica do stupa, savjetujem da idete opet desnom stranom od nedzarica do energoinvesta, sve je sirok trotoar osim onog mjesta gdje se gradi nova zgrada ispod petlje.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#11683 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by radiša »

badalpur wrote:
mali Ninja wrote:
badalpur wrote:Moze mala pomoc za neiskusne bajkere. Ima li neki put do Vrela Bosne, a da nije pretjerano prometan?
vozis do energoinvesta trotoarom, onda se nekako prebacis do ilidze, pa do aleje i furaj alejom do vb ako te neki kombi ne pokupi, pricat ces kako ti je bilo :-D
Ah, pa za taj put znam i ja, al on nije opcija s obzirom da sa mnom ide i dvoje djece na biciklima. Pitam da li ima neki put a da nije onaj glavni.
Imas kad udjes na parking prvi kod energoinvesta na kraju samom sa ljeve strane mali prolaz ides pravo njim do podvoznjaka kad predjes na drugi parking tu ti je trotoar koji vodi do ilidje nema potrebe nikakvom cestom da idete.Izgleda da vecina ne zna za ovaj mali putic koji je bezbjedan za voznju.jest da je mali da se jedva dva bicikla mimoiđu ali je siguran.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#11684 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by badalpur »

radiša wrote: Imas kad udjes na parking prvi kod energoinvesta na kraju samom sa ljeve strane mali prolaz ides pravo njim do podvoznjaka kad predjes na drugi parking tu ti je trotoar koji vodi do ilidje nema potrebe nikakvom cestom da idete.Izgleda da vecina ne zna za ovaj mali putic koji je bezbjedan za voznju.jest da je mali da se jedva dva bicikla mimoiđu ali je siguran.
Evo ne znam ni ja, hvala ti puno :-D
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#11685 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by badalpur »

mali Ninja wrote:
badalpur wrote:
mali Ninja wrote: ja vozim dijete na biciklu u onoj sjedalici tom rutom, mislim da je to najbezbjednija, vama su pretpostavljam najstresniji prelazi kroz raskrsnice, ne znam odakle idete ali mislim da je do stupa poprilicno bezbjedno doci biciklom od mdvora recimo. od mosta suade idete vilsonovim do elektroprivrede, onda se prebacite na desnu stranu zmaja od bosne tj bulevar mese selimovica kod hose komerca, od hose komerca do stupa vozite desnom stranom prilicno je siroko i bezbjedno osim naravno raskrsnica koje pomenuh.

drugih puteva ima ali njima nije sigurno ni autom ici.
Jeste, i meni je do Stupa sasvim OK, ali onda dolazi dio gdje nema trotoara i tu nastupa stres :sad: . Inace idem s Dobrinje. Jednom sam probala Kasindolskom ali je ona drama prometna, još je uska. Čula sam od prijatelja da ima neka stara cesta pored aerodroma, al ni on nije siguran i ne zna objasniti.
ima cesta kroz kotorac i butmir jos jedna kroz vojkovice, malo dalja ali obe su katastrofalne za bicikle. kasindolska nije sigurna nikako pogotovo sa djecom.

opet je najbolja opcija sa dobrinje do stupa pa kod energoinvesta preci na lijevu stranu, trotoar nije sirok ali nije no dugo, vozite se par minuta pa se spustite starom cestom dole do raskrsnice sa kasindolskom. od te raskrsnice je trotoar do kruznog, e na par mjesta tih bicikl pored sebe pa preci, kad udjete na autobusku to je to za 2 minuta ste na aleji.

p.s. ako idete preko nedzarica do stupa, savjetujem da idete opet desnom stranom od nedzarica do energoinvesta, sve je sirok trotoar osim onog mjesta gdje se gradi nova zgrada ispod petlje.
Hvala ti :thumbup:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#11686 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by radiša »

badalpur wrote:
radiša wrote: Imas kad udjes na parking prvi kod energoinvesta na kraju samom sa ljeve strane mali prolaz ides pravo njim do podvoznjaka kad predjes na drugi parking tu ti je trotoar koji vodi do ilidje nema potrebe nikakvom cestom da idete.Izgleda da vecina ne zna za ovaj mali putic koji je bezbjedan za voznju.jest da je mali da se jedva dva bicikla mimoiđu ali je siguran.
Evo ne znam ni ja, hvala ti puno :-D
Nema na cemu,valjda raja kad dodje dotle posto vide ko zbunje ne usude se proci ali ces vidjet da je zemlja utabana tj.da se prolazi.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#11687 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by badalpur »

radiša wrote:
badalpur wrote:
radiša wrote: Imas kad udjes na parking prvi kod energoinvesta na kraju samom sa ljeve strane mali prolaz ides pravo njim do podvoznjaka kad predjes na drugi parking tu ti je trotoar koji vodi do ilidje nema potrebe nikakvom cestom da idete.Izgleda da vecina ne zna za ovaj mali putic koji je bezbjedan za voznju.jest da je mali da se jedva dva bicikla mimoiđu ali je siguran.
Evo ne znam ni ja, hvala ti puno :-D
Nema na cemu,valjda raja kad dodje dotle posto vide ko zbunje ne usude se proci ali ces vidjet da je zemlja utabana tj.da se prolazi.
Išla sam danas i sve :thumbup: . Zahvaljujem još jednom :-D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#11688 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by radiša »

super. :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#11689 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by dadoka84 »

Ja u zadnje vrijeme kod tramvajske energoinvest predjem na zeleni pojas i onda idem pored tramvajske pruge do sljedece stanice ispod vijadukta. Onda pređem desno i idem trotoarom do hifa benzinske tj kruznog toka. Lijevo je malo nezgodno, vozači koji ulaze i izlaze iz kasindolske su divljački raspolozeni, te sam vise puta na biciklu i motoru umalo zaglavio, a sam trotoar je uzak i prometan.
Taj putić na energoinvest parkingu je ok mada zna biti malo stakla.
mco
Posts: 234
Joined: 20/06/2012 09:56

#11690 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by mco »

Samo provjera da nije sta zastopalo niko nista ne pise...
Allcho
Posts: 35
Joined: 06/02/2007 22:25

#11691 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Allcho »



Evo jedan video :D
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#11692 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hhaarree »

pozz ekipa, samo da prenesem ovdje temu sa mtb .ba foruma. U slucaju da nekome negdje izleti ovaj bic:

"Pozdrav svima, mislio sam da sam otvorio temu ali vidim nema je izlistane i skontam da nije uspjelo.

Naime, u cetvrtak mi je ukraden ovaj Cross ispred fakulteta politickih nauka u Sarajevu, u po' bijela dana sa masom ljudi u zatvorenom dvoristu fakulteta sa jedno 5 nadzornih kamera, dok sam usao na ispit 15 minuta. Naravno bio je svezan sajlom koja je pronađena isječena. Policija obavjestena i dosla na poziv ali nisu bas nesto bili zainteresovani, nakon zapisivanja osnovnih informacija otisli su, ne znam jesu li kasnije dosli da izuzmu snimke. Cak mi je receno da je, iz prostorije u zgradi vidjen neki momak u maslinasto-zelenoj jakni na +30 stepeni, koji se saginjao oko bicikla, ali su mislili da je njegovo pa nisu reagovali.

Znam da bic nije unikat i bas nesto uocljiv ali je nov (kupljen prije 3 mj) i ima samo 2-3 minimalne ogrebotine. Tako da nemam bas neki siguran nacin prepoznavanja, ali imam sve papire od kupovine. Pa ako vidite ili cujete da se prodaje, bio bih zahvalan ako mi javite.

Evo slika bajka:


Evo i link sa vise slika, sa mbikeshop, gdje sam ga i kupio: http://m-bikeshop.com/product/cross-grx-721-275-2017/"
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#11693 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hhaarree »

mco wrote:Samo provjera da nije sta zastopalo niko nista ne pise...
ja tek primjetih, ova tema je bas aktivna bila :( gdje je quarterback? on mi je omiljeni forumas sa ove teme, uvijek prijatan i pun savjeta.

Svaka cast za ovaj video iznad, prelijepo. :)
zippoo87
Posts: 15615
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11694 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zippoo87 »

Allcho wrote:

Evo jedan video :D
odlican video a i tura...prelijepi predjeli
koliko je duga ova tura i kada ste ovo vozili

kod mene se pokvario prednji amortizer a nisam bas pri nekoj pari a i biciklo mi je vec ostarilo i ne ulaze mi se u njega,tako da sam ove sezone preskocio skoro sve ture...vozio samo u rano proljece 2 ture
ovi moji voze svake nedjelje i dalje a ja necu da izazivam srecu,jer bez prednjeg amortizera u planinama i po losem putu sekunda i baci te u rupi i eto belaja
trazim polovan neki ali nikako da nadjem sta da nije skupo
Allcho
Posts: 35
Joined: 06/02/2007 22:25

#11695 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Allcho »

zippoo87 wrote:
Allcho wrote:

Evo jedan video :D
odlican video a i tura...prelijepi predjeli
koliko je duga ova tura i kada ste ovo vozili

kod mene se pokvario prednji amortizer a nisam bas pri nekoj pari a i biciklo mi je vec ostarilo i ne ulaze mi se u njega,tako da sam ove sezone preskocio skoro sve ture...vozio samo u rano proljece 2 ture
ovi moji voze svake nedjelje i dalje a ja necu da izazivam srecu,jer bez prednjeg amortizera u planinama i po losem putu sekunda i baci te u rupi i eto belaja
trazim polovan neki ali nikako da nadjem sta da nije skupo
Tura je duga oko 40km, sa ukupnim usponom od oko 1200m
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#11696 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by quarterback »

hhaarree wrote:
mco wrote:Samo provjera da nije sta zastopalo niko nista ne pise...
ja tek primjetih, ova tema je bas aktivna bila :( gdje je quarterback? on mi je omiljeni forumas sa ove teme, uvijek prijatan i pun savjeta.

Svaka cast za ovaj video iznad, prelijepo. :)
hvala ti, ponekad pogledam sta se pise ovdje, a mimo toga ne ucestvujem

lp svima i cuvajte se!
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#11697 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by GAU8 »

Sta je s ovim sminkerima, pa mora li volan biti 90cm raspona!?!?
Pedala raskrcenih nogu izbacio stomacinu, a raspon ruku ko u vjeverice, za volanom razapet ko Isus Krist... Ali ono culo da "mora siroki volan!"

Ne mozes ga mimoici ... a on sav bitan... krenuo do granapa
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#11698 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hhaarree »

quarterback wrote:
hhaarree wrote:
mco wrote:Samo provjera da nije sta zastopalo niko nista ne pise...
ja tek primjetih, ova tema je bas aktivna bila :( gdje je quarterback? on mi je omiljeni forumas sa ove teme, uvijek prijatan i pun savjeta.

Svaka cast za ovaj video iznad, prelijepo. :)
hvala ti, ponekad pogledam sta se pise ovdje, a mimo toga ne ucestvujem

lp svima i cuvajte se!
Steta zaista, nadam se da je sve ok :( Kad sam kupio bajk procitao sam temu od pocetka do kraja, ti i jos par forumasa ste bas ostavili pozitivan dojam. Takodje lp i sve najbolje
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#11699 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by ala7 »



nisam najaktivniji na ovoj temi pa ev od mene jedan kratki video kruga i obilaska grada Sarajeva, nešto kao turistički da ga nazovemo.. Nadam se da će vam se svidjeti..

Zaboravio sam spomenuti da lav iz pionirske voli bicikla, interesantna mu bicikla.. :lol:
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#11700 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by USAblues »

Allcho wrote:

Evo jedan video :D
Fantasticno....hvala ti... :thumbup:
Post Reply