Biciklo-gdje kupiti??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#551 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by arzuhal »

Imal neko da mi potvrdi (pošto pojma nemam oko bicikala :mrgreen: ) kako je veličina, odnosno širina gume 24x1,75 sasvim ok i bez ikakih problema ide na felgu na kojoj piše: 24x1,5?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#552 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by quarterback »

arzuhal wrote:Imal neko da mi potvrdi (pošto pojma nemam oko bicikala :mrgreen: ) kako je veličina, odnosno širina gume 24x1,75 sasvim ok i bez ikakih problema ide na felgu na kojoj piše: 24x1,5?
trebalo bi biti ok ali vodi racuna da sira guma moze strugati od blatobran ako je taj tip bicikla
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#553 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by arzuhal »

quarterback wrote:
arzuhal wrote:Imal neko da mi potvrdi (pošto pojma nemam oko bicikala :mrgreen: ) kako je veličina, odnosno širina gume 24x1,75 sasvim ok i bez ikakih problema ide na felgu na kojoj piše: 24x1,5?
trebalo bi biti ok ali vodi racuna da sira guma moze strugati od blatobran ako je taj tip bicikla
Nema blatobrana, bicikl je kao onaj (pošto ne znam današnje bazive za tipovi bicikala) mounty, nikakvih dodataka...Hvala!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#554 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by arzuhal »

I samo još ovo: jel ako za unutrašnju gumu stoje dimenzije, npr. 24x1,5/2,2 to označava raspon širine i odgovarajuća je za svaku vansjku gumu unutar tih dimenzija?
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#555 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Montana »

ahmed&nedzad wrote:Gdje se u Sarajevu može kupiti neko kvalitetno biciklo?
S ovim,gdje god oš :D

Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#556 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by quarterback »

arzuhal wrote:I samo još ovo: jel ako za unutrašnju gumu stoje dimenzije, npr. 24x1,5/2,2 to označava raspon širine i odgovarajuća je za svaku vansjku gumu unutar tih dimenzija?
upravo tako
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#557 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by arzuhal »

quarterback wrote:
arzuhal wrote:I samo još ovo: jel ako za unutrašnju gumu stoje dimenzije, npr. 24x1,5/2,2 to označava raspon širine i odgovarajuća je za svaku vansjku gumu unutar tih dimenzija?
upravo tako
Hvala!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#558 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by quarterback »

arzuhal wrote:
quarterback wrote:
arzuhal wrote:I samo još ovo: jel ako za unutrašnju gumu stoje dimenzije, npr. 24x1,5/2,2 to označava raspon širine i odgovarajuća je za svaku vansjku gumu unutar tih dimenzija?
upravo tako
Hvala!
nema na cemu, lp!
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#559 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by tvojkomsija »

Jel XL velicina rama cestovnog bicikla previse za 17-godisnjaka, visina 181 cm?
Moze neko ko se razumije u bicikla da se javi u poruku?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#560 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by quarterback »

tvojkomsija wrote:Jel XL velicina rama cestovnog bicikla previse za 17-godisnjaka, visina 181 cm?
da, L
(sad vidim da je pitanje za cestovno, moj odgovor je za mtb, ne znam velicine cestovnjaka)
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#561 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by tvojkomsija »

Jel ram od 46 cm odgovara za visinu 181 cm (mtb je u pitanju.) ?
Nasao sam jedan bajk poprilicno jeftin sa finom opremom, ne mislim nista ekstremno vozit..ponekad se provozat samo.
http://www.olx.ba/artikal/22408979/mtb- ... 6-shimano/
Sta vi mislite? Meni bajk na prvu izgleda malen ali ne znam, mozda treba podici guvernal i sic..
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#562 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by quarterback »

tvojkomsija wrote:Jel ram od 46 cm odgovara za visinu 181 cm (mtb je u pitanju.) ?
Nasao sam jedan bajk poprilicno jeftin sa finom opremom, ne mislim nista ekstremno vozit..ponekad se provozat samo.
http://www.olx.ba/artikal/22408979/mtb- ... 6-shimano/
Sta vi mislite? Meni bajk na prvu izgleda malen ali ne znam, mozda treba podici guvernal i sic..
http://www.cycleexperience.com/getting_ ... t_size.php
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#563 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by KB9 »

KB9 wrote:Image

da li se negdje u nasoj drzavi ima kupit ovo? :-D
?

:sad:
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#564 Re: RE: Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by missko »

KB9 wrote:
KB9 wrote:Image

da li se negdje u nasoj drzavi ima kupit ovo? :-D
?

:sad:
Ma ovo je i vani rijetkost a skupo do jaja

EMS-om
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#565 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by rudy81 »

ne razumijem se bas pretjerano pa molim za pomoc:

kakvi su ovi bicikli Polar, Capriolo (Srbija?) i Cross (Bugarska?)
jel bolje uzeti nesto skuplje iz njihove proizvodnje ili neki jeftiniji Trek, Specialzed... ?

moje bicikliranje ukljucuje vrlo malo gradske voznje i vise makadama

isto tako ko u sarajevu ima najbolju ponudu, vidim namnozilo se dosta ovih radnji s biciklima pa ne znam kud prvo :run:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#566 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by ciza_bliza »

Imaš u ciklocentru gt agresor za sedam stoja, sumnjam da je i najskuplji capriolo nešto bolji od njega, a šta sve možeš uzeti za hiljadu i više, u principu ti lova sve diktira...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#567 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by rudy81 »

ciza_bliza wrote:Imaš u ciklocentru gt agresor za sedam stoja, sumnjam da je i najskuplji capriolo nešto bolji od njega, a šta sve možeš uzeti za hiljadu i više, u principu ti lova sve diktira...

evo vidim na njihovoj stranici, otici cu danas i do radnje da vidim sta imaju
hvala
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#568 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by rovac13 »

ciza_bliza wrote:Imaš u ciklocentru gt agresor za sedam stoja, sumnjam da je i najskuplji capriolo nešto bolji od njega
Ja se sa ovim nebi slozio nikako.

I taj gt agresor na sebi ima shimano opremu kao i capriolo.

Gt agresor od 700 KM ima na sebi najjeftiniju shimano kasetu od 16KM,najjeftiniji pogon,mjenjac tourney najjeftiniji,itd.

Dok najskuplji capriolo ima bar 5 puta skuplje shimano dijelove.

Zato i jest skuplji ali je i bolji.

Inace brand gt znaci da je ram i naljepnica imena gt.Sve ostalo je shimano ili sram ili suntour i slicno.

Brendovi poput gt trek giant cube itd mogu imati bolji ram,oni su vrhunski proizvodjaci koji razvijaju sve to.Ali te bolje ramove neces naci na biciklu od 700KM.Na tom jeftinom treku gt u ces svakako naci najjeftinije komponente.Imaces bezze bicikl sa zvucnom naljepnicom :-D

Svaki bicikl iam opisane sve dijelove koji su na njemu.
Ukucas svaki dio posebno i vidis koliko kosta.
To ce ti najprije reci koliko ces dobiti dobar bicikl.

Ako dobijes iste dijelove na treku i na capriolu i sve to po istoj cijeni,onda logicno da ces uzet trek.
Ali cesto na jeftinom treku dobijes jeftine shimano dijelove.
Taj bicikl nije bolji od drugih zato sto na njemu pise trek.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#569 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

Upravo tako. Treba gledati kakvi dijelovi su na bajku, a ne brend samog bajka :thumbup:
Ammaar
Posts: 312
Joined: 06/03/2013 01:45

#570 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Ammaar »

Mozes kupiti dobar tocak recimo u New Englandu za nekih 3-5 tisuca dolara, imas i u walmartu za 100 nije los za oko kuce.
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#571 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by The BEN10 »

rovac13 wrote:Ako dobijes iste dijelove na treku i na capriolu i sve to po istoj cijeni,onda logicno da ces uzet trek.
Ali cesto na jeftinom treku dobijes jeftine shimano dijelove.
Taj bicikl nije bolji od drugih zato sto na njemu pise trek.
Raja, šta mislite o m-bike prodavnici? Kakvi su sa cijenama u odnosu na kvalitetu?
http://m-bikeshop.com/product-tag/29/
Imate li iskustva sa Polar i Cross markama?

Konkretno, mislio sam kupiti neki bajk sa gumama 29". Ne vozim mnogo brdo.
Kakav je ciklocentar u poređenju sa njima?
https://www.ciklocentar.com/index.php/b ... ni-bicikli

Cjenovni rang mi je 7, maksimalno 8 stoja.

HVALA
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#572 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by van Basten »

gdje ima dobrih bicikala za djecu? naravno da koštaju pristojnu cifru, ne sad nekih šta ja znam 400 500KM... svakako će ih prerasti... da gledam po ovim radnjama ili negdje polovno?
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#573 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by luxferre »

Kakva su vasa misljenja o ovoj Nakamuri, trenutno gledam neku akciju u Int...
Nakamura Catch 50, muški brdski bicikl, crna
http://www.intersport.ba/shop/nakamura- ... 29--p29259
Ne djeluje mi skup kad gledam da se ni polovan za te novce ne moze uzeti nista bolje.
Trenutno koristim tudji Haibike Edition Sl i nemam rječi za bajk, ide ko nevrijeme sto po cesti sto po brdima.
Konto sam sebi nesto uzet pa kako god pogledam čini mi se da mi je bolje ovaj nov nego neki polovan do 500-600 stoja koliki mi je budzet.
Povremenom odem planinama, sa vrlo zahtjevnim terenima, kad ne moze guraj ispred sebe (ne znam sta je gore kad crknem, to ili da vozim)40-70 km
A gledam ima i akcija Specialized Pincha.
Savjeti dobro dosli hvala.
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#574 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by luxferre »

Haman, niko ne vozi a ni kupuje :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#575 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by S4mpion »

luxferre wrote:Kakva su vasa misljenja o ovoj Nakamuri, trenutno gledam neku akciju u Int...
Nakamura Catch 50, muški brdski bicikl, crna
http://www.intersport.ba/shop/nakamura- ... 29--p29259
Ne djeluje mi skup kad gledam da se ni polovan za te novce ne moze uzeti nista bolje.
Trenutno koristim tudji Haibike Edition Sl i nemam rječi za bajk, ide ko nevrijeme sto po cesti sto po brdima.
Konto sam sebi nesto uzet pa kako god pogledam čini mi se da mi je bolje ovaj nov nego neki polovan do 500-600 stoja koliki mi je budzet.
Povremenom odem planinama, sa vrlo zahtjevnim terenima, kad ne moze guraj ispred sebe (ne znam sta je gore kad crknem, to ili da vozim)40-70 km
A gledam ima i akcija Specialized Pincha.
Savjeti dobro dosli hvala.
Ova Nakamura vrijedi tih para, ima dobru konfiguraciju, to uopšte nisu loša bicikla, sve više ih viđam po gradu. Što se Specialized-a tiče, to je provjerena marka, pitanje je samo kakvu opremu dobijaš na njemu, kakav je tip kočnica, mjenjača, pogona i sl.

Da sad kupujem bajk, ova Nakamura bi bila ozbiljan kandidat. Pitch nešto nisam gledao, ali vjerujem da bi on morao biti skuplji barem 100KM.

Što se polovnih tiče, može se naći finih bicikala, sa dobrom opremom, za te pare, samo treba vodit' računa šta se kupuje. Baci malo pogled i na Cube i Scott, možda i tu nađeš nešto za sebe.
Post Reply