Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#426 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:
sherbett wrote:
beni-bu-man wrote: @sherbett druze moj, samo da te brat upozori sa Smrletom ti ne vrijedi uci u raspravu :-)
Hvala :D :kiss: vidim.. sad si me i podsjetio.. al neka ga da mu objasnim :mrgreen:
tesko ces njemu sta objasniti. vidim lik fura svoje po svim Religijama i po Ateizmu :-)
evo ovako

hajde ti meni pokazi gdje ja grijesim u tom svom furanju, ja koliko vidim pokasajem se drzati nekih logicnosti neke logike i dokaza koliko toliko , pa de nam onda ti pojasni kako to grijesim u to msvom furanju??? da cujemo
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#427 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:
Smrcak15 wrote:
sherbett wrote:Je
znai Bog po tebi, dobro onda da krenemo sa analizom onda

posto se ovo odnosi na Boga

Ivan 16,12 Još bih vam imao mnogo da kažem, ali sad ne možete podnijeti.
Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.


posto se ovo odnosi na Boga

jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje,

znaci Bog koji ne govori sam od sebe nego po instrukciji nekog drugog Boga ili cega vec??

znaci Bog neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje

kakav je ovo Bog onda?? ima li ovo logike pobogu si???
Procitaj odg prvi koji sam ti dala kad sam te kvotala. Tko ima dara razumjet ce.
Mozes ti do sudnjeg dana vrtit logiku. Nema tu logike. Il je il nije.

Izludjet ces ako mislis u vjeri trazit ligiku.
U vjeri se trazi smisao.
Procitaj odg prvi koji sam ti dala kad sam te kvotala. Tko ima dara razumjet ce.
nista nemogu izvuci iz tog odgovora
Mozes ti do sudnjeg dana vrtit logiku. Nema tu logike. Il je il nije.
pa da , u krscanstvu i nema logike i to pokazujem primjerima ovdje

Izludjet ces ako mislis u vjeri trazit ligiku.
U vjeri se trazi smisao
eh bogami u ovoj vjeri islamu ima logike i to je ono sto mene privlaci islamu sto je sve logicno, a kad sporedim sa drugim vjerama , onda je islam Raj nebeski po pitanju logike.

ako tebe zasdovoljava nelogika u krscanstvu, svaka ti cast, kako izdrzis, divim ti se, meni nece niko palamudit nelogiku ni krscnastvo ni islam ni peti ni deseti, ili si logican da te moj razum i srce moze prihvatiti ili nemoze, druge nema.

kad vec tvrdis da je Bog, objasni mi kakav je to Bog koji je na tom nivou da samo prica sta mu neko drugi tamo diktira, pa covjce to je onda niza versta od nos, nama niko ne diktira sta da pricamo, sta nam je volja, a taj u tebe Bog nekako na nizem stupnju od nas, pa i robovi su mogli da pricaju sta hoce da neslusaju druge a ovaj "bog" prica po diktatu drugog, ima li ovo logike, nema logike, pa sto onda vjerujes u ovakve gluposti???

kako mozes vjerovati u ovo cudi me??
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#428 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:Ozbiljno????
Logikom se osvaja srce??
Pa ti si brate fulao zestoko!
da logikom se osvaja srce

a ne logike ti se neko drugi posere na glavu/razum, i kaze ti tako ti je moj mili druze samo vjeruj, vjeruj i vjeruj do iznemoglosti, a razum cemo ti upakovati u celofan i staviti u hladnjacu.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#429 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:
evo ovako

hajde ti meni pokazi gdje ja grijesim u tom svom furanju, ja koliko vidim pokasajem se drzati nekih logicnosti neke logike i dokaza koliko toliko , pa de nam onda ti pojasni kako to grijesim u to msvom furanju??? da cujemo
sam sebi mozes dati upravo sad odgovor, vidi sam gdje se sve mjesas s komentarima svojim po svim religijskim temama cak i po ateizmu, nije mi jasna tvoja svrha, cemu, kome, sta,a ko si zaista vjernik zadrzi to za sebe
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#430 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by beni-bu-man »

sherbett wrote:
beni-bu-man wrote:
Smrcak15 wrote:
evo ovako

hajde ti meni pokazi gdje ja grijesim u tom svom furanju, ja koliko vidim pokasajem se drzati nekih logicnosti neke logike i dokaza koliko toliko , pa de nam onda ti pojasni kako to grijesim u to msvom furanju??? da cujemo
sam sebi mozes dati upravo sad odgovor, vidi sam gdje se sve mjesas s komentarima svojim po svim religijskim temama cak i po ateizmu, nije mi jasna tvoja svrha, cemu, kome, sta,a ko si zaista vjernik zadrzi to za sebe
Nije on vjernik. On je nevjernik. I kvazi matematicar :mrgreen:
kako na ateizmu nas napada svojom vjerom islamom
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#431 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:
Smrcak15 wrote:
sherbett wrote:Ozbiljno????
Logikom se osvaja srce??
Pa ti si brate fulao zestoko!
da logikom se osvaja srce

a ne logike ti se neko drugi posere na glavu/razum, i kaze ti tako ti je moj mili druze samo vjeruj, vjeruj i vjeruj do iznemoglosti, a razum cemo ti upakovati u celofan i staviti u hladnjacu.
Hajde ti meni logicki premisama objasni zasto ti volis
Nelogika
1+1+1=1

Logika
1+1+1=3
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#432 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:
beni-bu-man wrote:
Smrcak15 wrote:
evo ovako

hajde ti meni pokazi gdje ja grijesim u tom svom furanju, ja koliko vidim pokasajem se drzati nekih logicnosti neke logike i dokaza koliko toliko , pa de nam onda ti pojasni kako to grijesim u to msvom furanju??? da cujemo
sam sebi mozes dati upravo sad odgovor, vidi sam gdje se sve mjesas s komentarima svojim po svim religijskim temama cak i po ateizmu, nije mi jasna tvoja svrha, cemu, kome, sta,a ko si zaista vjernik zadrzi to za sebe
Nije on vjernik. On je nevjernik. I kvazi matematicar :mrgreen:
Na oanovu cega nevjernik, sto nevjerujem da je isus bog kojeg su ljudi ponizili i ubili na krstu za tvoje grijehe gdje je neduzni bog nastradao da bi tvoje grijehe ponio
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#433 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:Sorry.. not my level
Sta sad bjezis, reci gdje logicki grijesim?
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#434 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:

Nelogika
1+1+1=1

Logika
1+1+1=3
Zbunjola

1x1x1=?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#435 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by HardcoreMX »

JVC wrote: Zbunjola

1x1x1=?
Pa u tom slučaju nebitna su ti ta tri ponavljanja(trojstvo) jer je broj 1 u matematici neutralan broj u operaciji množenja i ne može se faktorizirati, ne igra ulogu nikakvu, mog'o si komotno naredati još tih jedinica nebitno jer je irelevantan postupak...Broj 1 se ne množi sam sa sobom, tako se isto i ne dijeli sam sa sobom....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#436 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

dok sam razmisljao o ovim stihovima u bibliji jos jednu opasku sa pronasao

Ivan 16,12 Još bih vam imao mnogo da kažem, ali sad ne možete podnijeti.
Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.


pazi ovo

krscani vjeruju Isus je Bog, ali taj Isus kaze poslat ce Duha istine koji je isto tako Bog ali drugi bog, to znaci BOg Isus salje drugog BOga zvanog Duh istine....znaci totalna makljaza od logike, jednostavno pucanje sebi u sljepocnicu

jasno i cisto biblija i Kuran na isti nacin pojasnjavaju da je DUh sveti andjeo Gabriel, ali jok, krscani hoce misticizam, to je 1 od trojice, pa tog svemocnog Boga pretvore u goluba , mozes misliti, Bog Golub :-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#437 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

sherbett wrote:A ti si bas neki kreten.
Jedan je Bog.
To sto ti odbijas to da prihvatis je tvoj problem.
Meni je vise smjesno kako muslimani poturate krscanima da vjeruju u tri boga.. do sada ste vec mogli da procite sveto Trojstvo- jedan Bog .. a ne da se vrtite u krug stoljecima.
A ti si bas neki kreten.
zazmiricu na ovo
Jedan je Bog.
To sto ti odbijas to da prihvatis je tvoj problem.
pa i ja vjerujem u jednog BOga samo sto vi nevjerujete, vi kazete da vjerujete, ali ga iskomadate u 3 dijela

kad ja tebi kazem sin dali mislis na goluba koji je sveti duh, kad kazem Otac dali mislis na sina, ne , znaci tebi su 3 persone u glavi koji su nespojivi

kazes Otac Bog, Sin Bog, sveti duh BOg, ali ne 3 nego su 1, tacno da ti pozlije od nelogicnosti.

sta je tebi dokaz da su Bog Otac i Bog Sin jedno te isto?
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#438 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:dok sam razmisljao o ovim stihovima u bibliji jos jednu opasku sa pronasao

Ivan 16,12 Još bih vam imao mnogo da kažem, ali sad ne možete podnijeti.
Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.


pazi ovo

krscani vjeruju Isus je Bog, ali taj Isus kaze poslat ce Duha istine koji je isto tako Bog ali drugi bog, to znaci BOg Isus salje drugog BOga zvanog Duh istine....znaci totalna makljaza od logike, jednostavno pucanje sebi u sljepocnicu

jasno i cisto biblija i Kuran na isti nacin pojasnjavaju da je DUh sveti andjeo Gabriel, ali jok, krscani hoce misticizam, to je 1 od trojice, pa tog svemocnog Boga pretvore u goluba , mozes misliti, Bog Golub :-)
Jasno i cisto Biblija govori da je Gabrijel jedno a Duh Istine drugo, dok je tacno da je Kuran i u tome zbunjen.
Gabrijel iz Biblije je drugaciji od "Gabrijela" u Kuranu sto se vidi iz sljedecih navoda:

"Ugledavši ga, Zaharija se uznemirio i obuzeo ga je strah. No anđeo mu je rekao: "Ne boj se, Zaharija, jer su uslišene tvoje usrdne molitve i žena tvoja Elizabeta rodit će ti sina! Daj mu ime Ivan! Radovat ćeš se i veseliti i mnogi će se obradovati rođenju njegovu,"Luka 1:12-14

"A ona se uplašila na te riječi i stala razmišljati što bi taj pozdrav mogao značiti. No anđeo joj je rekao: "Ne boj se, Marija, jer si našla milost kod Boga!"Luka 1:29, 30

Iz ovih izvjestaja saznajemo da andel Gabrijel je bio ljubazan, i svaki put je prvo smirivao osobe kojima je donio poruku.On nije prestrasio niti je gusio proroke koje je licno posjetio, sto nije slucaj i sa Muhamedom . Dalje taj duh je demantovao Bibliju i temelj vjerovanja krscana.

Iz Islamski knjiga saznajemo kad je Muhamed prvi put video tog nepoznatog duha, on je bio uplasen i duh ga je davio.Stiskao ga da je Muhamed gubio dah i dovodio ga do ludila.Kad je dosao kuci, Muhamed se pokrio po glavi i zalio se svojoj zeni Kadiji da je sreo demona.Oni su ga pokrivali i bacili vodu na njega da dode sebi Sahih Muslim 1:74:307

Iz pouzdanih kolekcija hadisa, saznajemo da Muhamed je imao cudne simptome dok je primao objavu od tog cudnog duha.Oci su mi natjecale, rikao poput mlade kamile, dozivljaovao tesku glavobolju, Cuo je cudne zvukove poput pcela koje neprestalno zuje. Hadith Mishkat iv p.359; Umar Ibnu’l Khattab

Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno uznemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163

I na kraju Sahih al-Bukhari Book 53 Hadith 400

"Narrated Aisha:
Once the Prophet was bewitched so that he began to imagine that he had done a thing which in fact he had not done."
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#439 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:dok sam razmisljao o ovim stihovima u bibliji jos jednu opasku sa pronasao

Ivan 16,12 Još bih vam imao mnogo da kažem, ali sad ne možete podnijeti.
Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.


pazi ovo

krscani vjeruju Isus je Bog, ali taj Isus kaze poslat ce Duha istine koji je isto tako Bog ali drugi bog, to znaci BOg Isus salje drugog BOga zvanog Duh istine....znaci totalna makljaza od logike, jednostavno pucanje sebi u sljepocnicu

jasno i cisto biblija i Kuran na isti nacin pojasnjavaju da je DUh sveti andjeo Gabriel, ali jok, krscani hoce misticizam, to je 1 od trojice, pa tog svemocnog Boga pretvore u goluba , mozes misliti, Bog Golub :-)
Jasno i cisto Biblija govori da je Gabrijel jedno a Duh Istine drugo, dok je tacno da je Kuran i u tome zbunjen.
Gabrijel iz Biblije je drugaciji od "Gabrijela" u Kuranu sto se vidi iz sljedecih navoda:

"Ugledavši ga, Zaharija se uznemirio i obuzeo ga je strah. No anđeo mu je rekao: "Ne boj se, Zaharija, jer su uslišene tvoje usrdne molitve i žena tvoja Elizabeta rodit će ti sina! Daj mu ime Ivan! Radovat ćeš se i veseliti i mnogi će se obradovati rođenju njegovu,"Luka 1:12-14

"A ona se uplašila na te riječi i stala razmišljati što bi taj pozdrav mogao značiti. No anđeo joj je rekao: "Ne boj se, Marija, jer si našla milost kod Boga!"Luka 1:29, 30

Iz ovih izvjestaja saznajemo da andel Gabrijel je bio ljubazan, i svaki put je prvo smirivao osobe kojima je donio poruku.On nije prestrasio niti je gusio proroke koje je licno posjetio, sto nije slucaj i sa Muhamedom . Dalje taj duh je demantovao Bibliju i temelj vjerovanja krscana.

Iz Islamski knjiga saznajemo kad je Muhamed prvi put video tog nepoznatog duha, on je bio uplasen i duh ga je davio.Stiskao ga da je Muhamed gubio dah i dovodio ga do ludila.Kad je dosao kuci, Muhamed se pokrio po glavi i zalio se svojoj zeni Kadiji da je sreo demona.Oni su ga pokrivali i bacili vodu na njega da dode sebi Sahih Muslim 1:74:307

Iz pouzdanih kolekcija hadisa, saznajemo da Muhamed je imao cudne simptome dok je primao objavu od tog cudnog duha.Oci su mi natjecale, rikao poput mlade kamile, dozivljaovao tesku glavobolju, Cuo je cudne zvukove poput pcela koje neprestalno zuje. Hadith Mishkat iv p.359; Umar Ibnu’l Khattab

Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno u znemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163

I na kraju Sahih al-Bukhari Book 53 Hadith 400

"Narrated Aisha:
Once the Prophet was bewitched so that he began to imagine that he had done a thing which in fact he had not done."

Jasno i cisto Biblija govori da je Gabrijel jedno a Duh Istine drugo, dok je tacno da je Kuran i u tome zbunjen.
najprije ce biti da si ti zbunjen nego biblija i Kuran




Ono sto sam mogao da izvucem iz biblije i kurana, je to da je Duh Sveti andjeo Gabriel/Dzibril

pa da krenemo prvo sa biblijom

Zeceta po Svetom duhu kad je bila Marija zarucena za Josipa

Matej 1:18 Rođenje Isusa Krista bilo je ovako: Kad je njegova majka Marija bila zaručena s Josipom, nađe se, da je bila začela po Duhu Svetom, još prije nego se sastaše.

Poslan Andjeo Gabriel kad je bila zarucena za Josipa

Luka 1:26 U šestom mjesecu poslan bi anđeo Gabriel u grad galilejski, koji se zove Nazaret,

27 K djevici zaručenoj mužu, kojemu je bilo ime Josip, iz kuće Davidove. Ime je djevici bilo Marija.


dodjemo do zakljucka Duh sveti je andjeo Gabriel

BOg kaze u kuranu o prvom kontaktu Gabriela i Marije

17..Mi smo k njoj andjela/meleka Gabriela/Džibrila(Duha) poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.
18. "Utječem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – reče on – "da ti poklonim dječaka čista!’
20. "Kako će imati dječaka" – reče ona – "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – reče on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed određeno!"


isto u ovome ajeti se spominje da je sveti duh andjeo gabriel

Bog kaze za objavljivanje kurana Muhamedu

قُلْ نَزَّلَهُ رُوحُ الْقُدُسِ مِنْ رَبِّكَ بِالْحَقِّ لِيُثَبِّتَ الَّذِينَ آمَنُوا وَهُدًى وَبُشْرَىٰ لِلْمُسْلِمِينَِ

16:102. Reci: “Spušta ga(kuran) Duh Sveti (na arapskom Ruhul-kudus) od Gospodara tvog s Istinom, da učvrsti one koji vjeruju, i (kao) uputu i radosnu vijest muslimanima.

97. Reci: "Ko je neprijatelj Gabrielu/Džibrilu? a on, Allahovom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an – koji potvrđuje da su i prijašnje objave istinite – kao putokazi radosnu vijest vjernicima."

znaci isti princip u bibliji i u Kuranu

spomene na jednom mjestu Svetog duha, na drugom mjestu spomene Gabriela

znaci isti princip i u bibliji i u Kuranu, sto nam jasno ukazuje da Sveti Duh je Andjeo Gabriel
Iz pouzdanih kolekcija hadisa, saznajemo da Muhamed je imao cudne simptome dok je primao objavu od tog cudnog duha.Oci su mi natjecale, rikao poput mlade kamile, dozivljaovao tesku glavobolju, Cuo je cudne zvukove poput pcela koje neprestalno zuje. Hadith Mishkat iv p.359; Umar Ibnu’l Khattab

Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno u znemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163
ovo su lazi, nije tacno

I na kraju Sahih al-Bukhari Book 53 Hadith 400

"Narrated Aisha:
Once the Prophet was bewitched so that he began to imagine that he had done a thing which in fact he had not done.
znas li sta je ovo bilo?? neznas sigurno jer su te nafilovali izopacenim stvarima pa ti je istina pomucenja

mislio da je radio radi o sexu sa svojom zenom, mislio da je imao odnos ali nije, to sve zbog sihra/crne magije koju mu je jedan zidov napravio na kosi poslanika Muhammeda i to bacio u bunar. pa su ga andjeli izlijecili od te crne magije.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#440 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
najprije ce biti da si ti zbunjen nego biblija i Kuran

Ono sto sam mogao da izvucem iz biblije i kurana, je to da je Duh Sveti andjeo Gabriel/Dzibril

pa da krenemo prvo sa biblijom

Zeceta po Svetom duhu kad je bila Marija zarucena za Josipa

Matej 1:18 Rođenje Isusa Krista bilo je ovako: Kad je njegova majka Marija bila zaručena s Josipom, nađe se, da je bila začela po Duhu Svetom, još prije nego se sastaše.

Poslan Andjeo Gabriel kad je bila zarucena za Josipa

Luka 1:26 U šestom mjesecu poslan bi anđeo Gabriel u grad galilejski, koji se zove Nazaret,

27 K djevici zaručenoj mužu, kojemu je bilo ime Josip, iz kuće Davidove. Ime je djevici bilo Marija.


dodjemo do zakljucka Duh sveti je andjeo Gabriel


Jos malo pa eto te ko pravi DJ, mixas ti ove citate iz Pisma ali bez svrhe drug moj. Da si malo dalje procitao ne bi ni u snu citirao i jos govorio kako Biblija potvrduje Kuran.

"U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: »Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!« Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: »Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, 33i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.«
Nato će Marija anđelu: »Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?« Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!« Nato Marija reče: »Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!« I anđeo otiđe od nje." (Luka 1: 26-38)
I sam Gabrijel govori da je Duh Sveti nesto drugo a ne on :kiss:
Smrcak15 wrote: BOg kaze u kuranu o prvom kontaktu Gabriela i Marije

17..Mi smo k njoj andjela/meleka Gabriela/Džibrila(Duha) poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.
18. "Utječem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – reče on – "da ti poklonim dječaka čista!’
20. "Kako će imati dječaka" – reče ona – "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – reče on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed određeno!"


isto u ovome ajeti se spominje da je sveti duh andjeo gabriel

Bog kaze za objavljivanje kurana Muhamedu

قُلْ نَزَّلَهُ رُوحُ الْقُدُسِ مِنْ رَبِّكَ بِالْحَقِّ لِيُثَبِّتَ الَّذِينَ آمَنُوا وَهُدًى وَبُشْرَىٰ لِلْمُسْلِمِينَِ

16:102. Reci: “Spušta ga(kuran) Duh Sveti (na arapskom Ruhul-kudus) od Gospodara tvog s Istinom, da učvrsti one koji vjeruju, i (kao) uputu i radosnu vijest muslimanima.

97. Reci: "Ko je neprijatelj Gabrielu/Džibrilu? a on, Allahovom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an – koji potvrđuje da su i prijašnje objave istinite – kao putokazi radosnu vijest vjernicima."

znaci isti princip u bibliji i u Kuranu

spomene na jednom mjestu Svetog duha, na drugom mjestu spomene Gabriela

znaci isti princip i u bibliji i u Kuranu, sto nam jasno ukazuje da Sveti Duh je Andjeo Gabriel
Princip je isti sve su ostalo nijanse, samo ima kod Balasa i njegovoj pjesmi o pjetlu. Kuran pise tako ali ne i Biblija kao sto smo vidjeli iz mog ranijeg posta.
p.s. I Biblija se pise velikim slovom kao i Kuran. Cak i to govori o tvojim namjerama i misljenju. Vrati se ti usisivacima i crnim rupama.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#441 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
Iz pouzdanih kolekcija hadisa, saznajemo da Muhamed je imao cudne simptome dok je primao objavu od tog cudnog duha.Oci su mi natjecale, rikao poput mlade kamile, dozivljaovao tesku glavobolju, Cuo je cudne zvukove poput pcela koje neprestalno zuje. Hadith Mishkat iv p.359; Umar Ibnu’l Khattab

Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno u znemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163
ovo su lazi, nije tacno
Ovo nije ni sa kakvih "krizarskih" stranica, vec oficijalni islamski site sa hadisima. Ne moze tako, birati ono sto ti odgovara a odbacivati ono sto nije po tvom ukusu.

I na kraju Sahih al-Bukhari Book 53 Hadith 400

"Narrated Aisha:
Once the Prophet was bewitched so that he began to imagine that he had done a thing which in fact he had not done.
znas li sta je ovo bilo?? neznas sigurno jer su te nafilovali izopacenim stvarima pa ti je istina pomucenja

mislio da je radio radi o sexu sa svojom zenom, mislio da je imao odnos ali nije, to sve zbog sihra/crne magije koju mu je jedan zidov napravio na kosi poslanika Muhammeda i to bacio u bunar. pa su ga andjeli izlijecili od te crne magije.
:run:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#442 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
najprije ce biti da si ti zbunjen nego biblija i Kuran

Ono sto sam mogao da izvucem iz biblije i kurana, je to da je Duh Sveti andjeo Gabriel/Dzibril

pa da krenemo prvo sa biblijom

Zeceta po Svetom duhu kad je bila Marija zarucena za Josipa

Matej 1:18 Rođenje Isusa Krista bilo je ovako: Kad je njegova majka Marija bila zaručena s Josipom, nađe se, da je bila začela po Duhu Svetom, još prije nego se sastaše.

Poslan Andjeo Gabriel kad je bila zarucena za Josipa

Luka 1:26 U šestom mjesecu poslan bi anđeo Gabriel u grad galilejski, koji se zove Nazaret,

27 K djevici zaručenoj mužu, kojemu je bilo ime Josip, iz kuće Davidove. Ime je djevici bilo Marija.


dodjemo do zakljucka Duh sveti je andjeo Gabriel


Jos malo pa eto te ko pravi DJ, mixas ti ove citate iz Pisma ali bez svrhe drug moj. Da si malo dalje procitao ne bi ni u snu citirao i jos govorio kako Biblija potvrduje Kuran.

"U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: »Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!« Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: »Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, 33i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.«
Nato će Marija anđelu: »Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?« Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!« Nato Marija reče: »Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!« I anđeo otiđe od nje." (Luka 1: 26-38)
I sam Gabrijel govori da je Duh Sveti nesto drugo a ne on :kiss:
Smrcak15 wrote: BOg kaze u kuranu o prvom kontaktu Gabriela i Marije

17..Mi smo k njoj andjela/meleka Gabriela/Džibrila(Duha) poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.
18. "Utječem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – reče on – "da ti poklonim dječaka čista!’
20. "Kako će imati dječaka" – reče ona – "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – reče on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed određeno!"


isto u ovome ajeti se spominje da je sveti duh andjeo gabriel

Bog kaze za objavljivanje kurana Muhamedu

قُلْ نَزَّلَهُ رُوحُ الْقُدُسِ مِنْ رَبِّكَ بِالْحَقِّ لِيُثَبِّتَ الَّذِينَ آمَنُوا وَهُدًى وَبُشْرَىٰ لِلْمُسْلِمِينَِ

16:102. Reci: “Spušta ga(kuran) Duh Sveti (na arapskom Ruhul-kudus) od Gospodara tvog s Istinom, da učvrsti one koji vjeruju, i (kao) uputu i radosnu vijest muslimanima.

97. Reci: "Ko je neprijatelj Gabrielu/Džibrilu? a on, Allahovom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an – koji potvrđuje da su i prijašnje objave istinite – kao putokazi radosnu vijest vjernicima."

znaci isti princip u bibliji i u Kuranu

spomene na jednom mjestu Svetog duha, na drugom mjestu spomene Gabriela

znaci isti princip i u bibliji i u Kuranu, sto nam jasno ukazuje da Sveti Duh je Andjeo Gabriel
Princip je isti sve su ostalo nijanse, samo ima kod Balasa i njegovoj pjesmi o pjetlu. Kuran pise tako ali ne i Biblija kao sto smo vidjeli iz mog ranijeg posta.
p.s. I Biblija se pise velikim slovom kao i Kuran. Cak i to govori o tvojim namjerama i misljenju. Vrati se ti usisivacima i crnim rupama.

"U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: »Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!« Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: »Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, 33i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.«
Nato će Marija anđelu: »Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?« Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!« Nato Marija reče: »Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!« I anđeo otiđe od nje." (Luka 1: 26-38)
I sam Gabrijel govori da je Duh Sveti nesto drugo a ne on :kiss:
nije

andjelu je ime gabriel, nadimak Sveti duh.

Sveti duh nikako ni pod razno nemoze biti Bog, jer upadas u jamu bez dna ako tvrdis da je sveti duh Bog, to je covjece crna rupa.

znaci imamo bice koje nemoze biti Bog nikako, ama bas nikako, onda se pitamo sta je to bice

Kuran jasno kaze sveti duh je andjeo gabriel.

Sad hoces li ti logicno objasnjenje prihvatiti a napustiti misticizam gdje uopste neznas ni sta je ni kako je to bice, pa ga na mjesto Boga stavite sto je cisto bogohuljenje.

Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti.
hoces li to da kazes da je Bog sexualnim putem preko marije stvorio Isusa ili sta vec.

Kuran ti jasno pojasnjava kako je ovo bilo, Andjeo gabril tj. sveti duh je dosao u liku covjeka Mariji, pa je samo puhnuo u Mariju i onda je zatrudnila, uopste nije trebao ikakav sexualni kontakt.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#443 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
Iz pouzdanih kolekcija hadisa, saznajemo da Muhamed je imao cudne simptome dok je primao objavu od tog cudnog duha.Oci su mi natjecale, rikao poput mlade kamile, dozivljaovao tesku glavobolju, Cuo je cudne zvukove poput pcela koje neprestalno zuje. Hadith Mishkat iv p.359; Umar Ibnu’l Khattab

Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno u znemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163
ovo su lazi, nije tacno
Ovo nije ni sa kakvih "krizarskih" stranica, vec oficijalni islamski site sa hadisima. Ne moze tako, birati ono sto ti odgovara a odbacivati ono sto nije po tvom ukusu.

I na kraju Sahih al-Bukhari Book 53 Hadith 400

"Narrated Aisha:
Once the Prophet was bewitched so that he began to imagine that he had done a thing which in fact he had not done.
znas li sta je ovo bilo?? neznas sigurno jer su te nafilovali izopacenim stvarima pa ti je istina pomucenja

mislio da je radio radi o sexu sa svojom zenom, mislio da je imao odnos ali nije, to sve zbog sihra/crne magije koju mu je jedan zidov napravio na kosi poslanika Muhammeda i to bacio u bunar. pa su ga andjeli izlijecili od te crne magije.
:run:
kazes sa islamskih stranica, pa da vidimo onda

hajde nam fino nadji englesku verziju ovog "hadisa"
Pripovjeda Ahmad b. Hanbal, "On je bio puno u znemiren i pjena izlazila mu na usta a oci mu se zatvarale.Tada je hrkao poput mlade kamile."Ahmad b. Hanbal I, 34, 464, vi.163
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#444 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
najprije ce biti da si ti zbunjen nego biblija i Kuran

Ono sto sam mogao da izvucem iz biblije i kurana, je to da je Duh Sveti andjeo Gabriel/Dzibril

pa da krenemo prvo sa biblijom

Zeceta po Svetom duhu kad je bila Marija zarucena za Josipa

Matej 1:18 Rođenje Isusa Krista bilo je ovako: Kad je njegova majka Marija bila zaručena s Josipom, nađe se, da je bila začela po Duhu Svetom, još prije nego se sastaše.

Poslan Andjeo Gabriel kad je bila zarucena za Josipa

Luka 1:26 U šestom mjesecu poslan bi anđeo Gabriel u grad galilejski, koji se zove Nazaret,

27 K djevici zaručenoj mužu, kojemu je bilo ime Josip, iz kuće Davidove. Ime je djevici bilo Marija.


dodjemo do zakljucka Duh sveti je andjeo Gabriel


Jos malo pa eto te ko pravi DJ, mixas ti ove citate iz Pisma ali bez svrhe drug moj. Da si malo dalje procitao ne bi ni u snu citirao i jos govorio kako Biblija potvrduje Kuran.

"U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: »Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!« Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: »Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, 33i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.«
Nato će Marija anđelu: »Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?« Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!« Nato Marija reče: »Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!« I anđeo otiđe od nje." (Luka 1: 26-38)
I sam Gabrijel govori da je Duh Sveti nesto drugo a ne on :kiss:
Smrcak15 wrote: BOg kaze u kuranu o prvom kontaktu Gabriela i Marije

17..Mi smo k njoj andjela/meleka Gabriela/Džibrila(Duha) poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.
18. "Utječem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – reče on – "da ti poklonim dječaka čista!’
20. "Kako će imati dječaka" – reče ona – "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – reče on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga učinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed određeno!"


isto u ovome ajeti se spominje da je sveti duh andjeo gabriel

Bog kaze za objavljivanje kurana Muhamedu

قُلْ نَزَّلَهُ رُوحُ الْقُدُسِ مِنْ رَبِّكَ بِالْحَقِّ لِيُثَبِّتَ الَّذِينَ آمَنُوا وَهُدًى وَبُشْرَىٰ لِلْمُسْلِمِينَِ

16:102. Reci: “Spušta ga(kuran) Duh Sveti (na arapskom Ruhul-kudus) od Gospodara tvog s Istinom, da učvrsti one koji vjeruju, i (kao) uputu i radosnu vijest muslimanima.

97. Reci: "Ko je neprijatelj Gabrielu/Džibrilu? a on, Allahovom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an – koji potvrđuje da su i prijašnje objave istinite – kao putokazi radosnu vijest vjernicima."

znaci isti princip u bibliji i u Kuranu

spomene na jednom mjestu Svetog duha, na drugom mjestu spomene Gabriela

znaci isti princip i u bibliji i u Kuranu, sto nam jasno ukazuje da Sveti Duh je Andjeo Gabriel
Princip je isti sve su ostalo nijanse, samo ima kod Balasa i njegovoj pjesmi o pjetlu. Kuran pise tako ali ne i Biblija kao sto smo vidjeli iz mog ranijeg posta.
p.s. I Biblija se pise velikim slovom kao i Kuran. Cak i to govori o tvojim namjerama i misljenju. Vrati se ti usisivacima i crnim rupama.

"U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: »Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!« Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: »Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, 33i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.«
Nato će Marija anđelu: »Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?« Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!« Nato Marija reče: »Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!« I anđeo otiđe od nje." (Luka 1: 26-38)
I sam Gabrijel govori da je Duh Sveti nesto drugo a ne on :kiss:
nije

andjelu je ime gabriel, nadimak Sveti duh.

Sveti duh nikako ni pod razno nemoze biti Bog, jer upadas u jamu bez dna ako tvrdis da je sveti duh Bog, to je covjece crna rupa.

znaci imamo bice koje nemoze biti Bog nikako, ama bas nikako, onda se pitamo sta je to bice

Kuran jasno kaze sveti duh je andjeo gabriel.

Sad hoces li ti logicno objasnjenje prihvatiti a napustiti misticizam gdje uopste neznas ni sta je ni kako je to bice, pa ga na mjesto Boga stavite sto je cisto bogohuljenje.

Anđeo joj odgovori: »Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti.
hoces li to da kazes da je Bog sexualnim putem preko marije stvorio Isusa ili sta vec.

Kuran ti jasno pojasnjava kako je ovo bilo, Andjeo gabril tj. sveti duh je dosao u liku covjeka Mariji, pa je samo puhnuo u Mariju i onda je zatrudnila, uopste nije trebao ikakav sexualni kontakt.
Fakat, oprosti na ovome što ću sad reći ali sumnjam u tvoje umne sposobnosti i moć rasuđivanja. Ko je spomenuo sexualni kontakt? I čuj ime mu Gabrijel a nadimak Sveti Duh! Hahahaha Ja o klin ti od ploču.
Biblija jedno a ti drugo i ko je sad pametan?
Odustajem od tebe a moderatora bih zamolio da ove tvoje nebuloze izbriše i da te malo kontroliše.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#445 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

JVC wrote: Fakat, oprosti na ovome što ću sad reći ali sumnjam u tvoje umne sposobnosti i moć rasuđivanja. Ko je spomenuo sexualni kontakt? I čuj ime mu Gabrijel a nadimak Sveti Duh! Hahahaha Ja o klin ti od ploču.
Biblija jedno a ti drugo i ko je sad pametan?
Odustajem od tebe a moderatora bih zamolio da ove tvoje nebuloze izbriše i da te malo kontroliše.
jeli ti i dalje tvrdis da je Sveti duh Bog?

ako je bog , kako je Bog dolazio kao glub na isusu koji je isto tako bio Bog, jedan bog dolazi u obliku goluba drugom Bogu u obliku covjeka. pojasni ovo

ako je tebi nelogicno da je sveti duh andjeo gabriel, pa da vidimo onda stvarno ko je i sta je da to detaljno analiziramo.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#446 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

"JVC"



Fakat, oprosti na ovome što ću sad reći ali sumnjam u tvoje umne sposobnosti i moć rasuđivanja. Ko je spomenuo sexualni kontakt? I čuj ime mu Gabrijel a nadimak Sveti Duh! Hahahaha Ja o klin ti od ploču.
Biblija jedno a ti drugo i ko je sad pametan?
Odustajem od tebe a moderatora bih zamolio da ove tvoje nebuloze izbriše i da te malo kontroliše.
:thumbup:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#447 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote:"JVC"

Fakat, oprosti na ovome što ću sad reći ali sumnjam u tvoje umne sposobnosti i moć rasuđivanja. Ko je spomenuo sexualni kontakt? I čuj ime mu Gabrijel a nadimak Sveti Duh! Hahahaha Ja o klin ti od ploču.
Biblija jedno a ti drugo i ko je sad pametan?
Odustajem od tebe a moderatora bih zamolio da ove tvoje nebuloze izbriše i da te malo kontroliše.
:thumbup:
jos kad bi ste naucili qoutati textove to bi jos bolje bilo :thumbup:

nego de ti nama pojasni kako je ona ptica isto sto i onaj bog sa manjom bradicom, i kako je ptica isto sto onaj sa vecom bradom
Image

kad ti spomenem Sveti duha, dali ti misli idu na sina ili na pticu? ako su isto Sin i sveti duh, zasto ti misli ne polete na sina ???

nemoze, zato sto nelogikm silujete svoj i tudji mozak.

eh kako samo Boga ponizavate, predstvaljate ga kao nekog bradatog djuturuma :-) i onda dodje meni neki nadobudni Ateista i kaze, ma kako mozete vjerovati u nekog bradatog covjeka u oblacima :-)
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#448 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

“This month shall be unto you the beginning of months; it shall be the first month of the year to you.” Exodus 12:2

https://www.breakingisraelnews.com/6361 ... qHzdGeE.97

Živimo u veoma turbulentnom vremenu i sve što je pisano ostvaruje se.

Prvi hram koji je sazdao Solomon, razrušen je za vrijeme babilonskog cara Nabukodonosora. Drugi je podignut na tom istom mjestu krajem šestog stoljeća prije rođenja Krista. Među zidovima drugog hrama o ispunjenju starozavjetnih proroštava pripovijedao je Krist – Mesija, neprepoznat od većine Židova. Oni čekaju drugog “Mesiju”. Čekaju, mada po riječi Spasiteljevoj, od drugog hrama već nije ostao ni kamen na kamenu. Njega su srušili rimski legionari 70. godine i tako načinili pralik budućeg Kraja Svijeta.
Dakle, budući hram će postati treći. Nekoliko jevrejskih organizacija u Jerusalimu priprema se da obnovi treći hram u Jerusalimu. U knjizi „The Edge of Time” Peter & Patti Lalonde kažu da je model trećeg hrama konstruisan i izložen u Jerusalimu. Čak je i data lista kandidata za sveštenike koji ispunjavaju uslove, rabinskih studenata koji uče hramske rituale i žrtve.

Da li Bog želi da se obnovi hram u Jerusalimu u kojem će se ponovo prinositi žrtve i obavljati rituali?

Šta se dogodilo u hramu u trenutku kad je Krist umro? Zavjesa ispred Svetinje nad svetinjama pocjepala se odozgo na dole (Matej 27.51). Isus je tada uzviknuo: „Svršeno je.” Jovan 19.30 Time je Bog pokazao da napušta to mjesto, koje tako prestaje da bude svetinja. Bez Božjeg prisustva to više nije Svetinja nad svetinjama. Zašto je završena služba u hramu? Zato što su simboli iz hramskih rituala počeli da se ispunjavaju Kristovom žrtvom na križu i kasnije izlivanjem Svetog Duha na apostole na Pedesetnicu.

Pavle kaže da će antikrist sjesti u Božjem hramu, pokazujući sebe da je Bog. Zato moderni teolozi tvrde da ovo proročanstvo zahtjeva da hram bude obnovljen, pa da u njega uđe antikrist, i to baš na istom drevnom mjestu u Jerusalimu.

2.Solunjanima 2.1-8.

Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Krista, i za naš sastanak u Njemu,

2:2 Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Kristov.

2:3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

2:4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

2:5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?

2:6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.

2:7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.

2:8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#449 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

JVC wrote:“This month shall be unto you the beginning of months; it shall be the first month of the year to you.” Exodus 12:2

https://www.breakingisraelnews.com/6361 ... qHzdGeE.97

Živimo u veoma turbulentnom vremenu i sve što je pisano ostvaruje se.

Prvi hram koji je sazdao Solomon, razrušen je za vrijeme babilonskog cara Nabukodonosora. Drugi je podignut na tom istom mjestu krajem šestog stoljeća prije rođenja Krista. Među zidovima drugog hrama o ispunjenju starozavjetnih proroštava pripovijedao je Krist – Mesija, neprepoznat od većine Židova. Oni čekaju drugog “Mesiju”. Čekaju, mada po riječi Spasiteljevoj, od drugog hrama već nije ostao ni kamen na kamenu. Njega su srušili rimski legionari 70. godine i tako načinili pralik budućeg Kraja Svijeta.
Dakle, budući hram će postati treći. Nekoliko jevrejskih organizacija u Jerusalimu priprema se da obnovi treći hram u Jerusalimu. U knjizi „The Edge of Time” Peter & Patti Lalonde kažu da je model trećeg hrama konstruisan i izložen u Jerusalimu. Čak je i data lista kandidata za sveštenike koji ispunjavaju uslove, rabinskih studenata koji uče hramske rituale i žrtve.

Da li Bog želi da se obnovi hram u Jerusalimu u kojem će se ponovo prinositi žrtve i obavljati rituali?

Šta se dogodilo u hramu u trenutku kad je Krist umro? Zavjesa ispred Svetinje nad svetinjama pocjepala se odozgo na dole (Matej 27.51). Isus je tada uzviknuo: „Svršeno je.” Jovan 19.30 Time je Bog pokazao da napušta to mjesto, koje tako prestaje da bude svetinja. Bez Božjeg prisustva to više nije Svetinja nad svetinjama. Zašto je završena služba u hramu? Zato što su simboli iz hramskih rituala počeli da se ispunjavaju Kristovom žrtvom na križu i kasnije izlivanjem Svetog Duha na apostole na Pedesetnicu.

Pavle kaže da će antikrist sjesti u Božjem hramu, pokazujući sebe da je Bog. Zato moderni teolozi tvrde da ovo proročanstvo zahtjeva da hram bude obnovljen, pa da u njega uđe antikrist, i to baš na istom drevnom mjestu u Jerusalimu.

2.Solunjanima 2.1-8.

Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Krista, i za naš sastanak u Njemu,

2:2 Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Kristov.

2:3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

2:4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

2:5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?

2:6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.

2:7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.

2:8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;
:thumbup:
Blažen i svet onaj tko je dionik toga prvog uskrsnuća! Nad njim druga smrt nema vlasti: oni će biti svećenici Božji i Kristovi i s njime će kraljevati tisuću godina.
Otkrivenje 20,7 A kad se navrši tisuću godina, Sotona će iz svoga zatvora biti pušten:
Otkrivenje 20,8 izići će zavesti narode sa četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, i skupiti ih u boj. Bit će ih kao pijeska morskoga.
Otkrivenje 20,9 Skupiše se na prostrano polje zemlje i opkoliše tabor svetih i ljubljeni grad. Ali oganj siđe s neba te ih proguta.
Otkrivenje 20,10 A njihov zavodnik, Ðavao, bačen bi u jezero ognjeno i sumporno, gdje se nalaze i Zvijer i Lažni prorok: ondje će se mučiti danju i noću u vijeke vjekova.
Otkrivenje 20,11 I vidjeh veliko bijelo prijestolje i Onoga što sjede na nj: pred licem njegovim pobježe zemlja i nebo; ni mjesta im se više ne nađe.
Otkrivenje 20,12 I vidjeh mrtve, velike i male: stoje pred prijestoljem, a knjige se otvoriše. I otvori se jedna druga knjiga, knjiga života. I mrtvi bijahu suđeni po onome što stoji napisano u knjigama, po djelima svojim.
Otkrivenje 20,13 More predade svoje mrtvace, a Smrt i Podzemlje svoje: i svaki bi suđen po djelima svojim.
Otkrivenje 20,14 A Smrt i Podzemlje bili su bačeni u jezero ognjeno. Jezero ognjeno - to je druga smrt:
Otkrivenje 20,15 tko se god ne nađe zapisan u knjizi života, bio je bačen u jezero ognjeno.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#450 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Nurudin »

Osjećate li Isusa u sebi , i kakav je to osjećaj? :sinbad:
Post Reply