Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#326 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by aurora313 »

Znam da ti ovo neće pomoći ali ne mogu da odolim :D
'Vako počinje Moby Dick:
'Call me Ishmael.'
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#327 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Ime Jišmael znači" Bog čuje (sluša)",a povezano je sa događajem malo prije njegovog rođenja.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#328 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

:?

On će biti kao zebra. Ruka će se njegova dizati na svakoga i svačija će se ruka dizati na njega, i pred licem sve braće svoje podignut će šatore svoje.

A biće čovjek ubojica, ruka će se njegova dizati na svakoga a svačija na njega, i nastavaće na pogledu svoj braći svojoj
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#329 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by wmosi »

arzuhal wrote::?

On će biti kao zebra. Ruka će se njegova dizati na svakoga i svačija će se ruka dizati na njega, i pred licem sve braće svoje podignut će šatore svoje.

A biće čovjek ubojica, ruka će se njegova dizati na svakoga a svačija na njega, i nastavaće na pogledu svoj braći svojoj
Da još malo začinimo. Prevod od neke novokomponovane gospode:
16:12
"A on će biti divlji čovek. Njegova će se ruka dizati protiv svakoga i svačija će se ruka dizati protiv njega. Njegovi šatori biće pred licem sve njegove braće".
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#330 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Što znači ovo proročanstvo?
Umjesto gradskog života potomci Jišmaela izabrali su nomadski život.Jišmael je bio "čovjek zebra",zebre su nekada naseljavale taj dio svijeta,živjele u pustinji,stoga izraz"zebra" koji se odnosio na Jišmaela ,označavao je čovjeka koji je živio u pustinji.Većina njegovih potomaka bili su beduini koji su živjeli u šatorima raspršeni po Sinajskom poluotoku od Egipta do Asirije.Bili su poznati kao žestoki i ratoborni ljudi s kojima je bilo teško složiti se i zato ove riječi"On će biti kao zebra. Ruka će se njegova dizati na svakoga i svačija će se ruka dizati na njega, i pred licem sve braće svoje podignut će šatore svoje."
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#331 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

U tekstu ne stoji da će biti ubojica.
To je nečije osobno tumačenje.Prevoditelj je htio da ubaci neko svoje viđenje stvari.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#332 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

Evo nađoh nešto na što sam mislio u ovoj poslanici (Rimljanima, 10:19)

Onda pitam: Zar Izrael nije shvatio? Najprije Mojsije veli:
Ja ću vas na ljubomor
izazvati pukom ništavnim,
razdražit ću vas glupim nekim narodom.
(prevod KS:http://biblija.ks.hr/search.aspx?k=52&p=10&r=19)

Nego velim: Zar ne razumje Izrailj? Prvi Mojsije govori:
Ja ću vas izazvati, ne svojijem narodom, nerazumnijem
narodom rasrdiću vas.
(prevod: Daničić)

A ja pitam: Zar Izrael nije shvatio? Najprije Mojsije kaže:
"Ja ću izazivati ljubomoru vašu onim što nije narod,
narodom bezumnim izazivat ću gnjev vaš."
(prevod: Novi svijet (Jehovini svjedoci))


...a onda sam tim tragom došao do onog o čemu sam pitao (a možda se nisam sjećao najbolje pročitanog :mrgreen: ):

Ništavnim me bogom na ljubomor potakoše,
razdražiše me ništavilima svojim,
i ja ću njih ljubomornim učinit’, pukom ništavnim,
razdražit ću ih glupim nekim narodom!


(5. Mojsijeva, 32:21)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#333 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

Jel ima gdje kakav tefsir, tumačenje Biblije i stihova online, neka stranica na kojoj mogu pogledati o čemu se govori u nekom stihu, i sl? Al' da je, nako okvirno i uvjetno (ako je i to uopće moguće), općeprihvaćena unutar hrišćanstva? Ili par takvih stranica (naprimjer iz ugla katolicizma, pravoslavlja, protestantizma i sl) pa da mogu uspoređivati?

Pretpostavljam da su odstupanja u tumačenju minimalna...
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#334 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:Jel ima gdje kakav tefsir, tumačenje Biblije i stihova online, neka stranica na kojoj mogu pogledati o čemu se govori u nekom stihu, i sl? Al' da je, nako okvirno i uvjetno (ako je i to uopće moguće), općeprihvaćena unutar hrišćanstva? Ili par takvih stranica (naprimjer iz ugla katolicizma, pravoslavlja, protestantizma i sl) pa da mogu uspoređivati?

Pretpostavljam da su odstupanja u tumačenju minimalna...
Ovdje imaš odgovore na mnoga pitanja a i tumačenja nekih stihova,doista bitno protestantskih ali po meni bolja tumačenja!
https://www.gotquestions.org/bosanski/Isus-Bog.html
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#335 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:Jel ima gdje kakav tefsir, tumačenje Biblije i stihova online, neka stranica na kojoj mogu pogledati o čemu se govori u nekom stihu, i sl? Al' da je, nako okvirno i uvjetno (ako je i to uopće moguće), općeprihvaćena unutar hrišćanstva? Ili par takvih stranica (naprimjer iz ugla katolicizma, pravoslavlja, protestantizma i sl) pa da mogu uspoređivati?

Pretpostavljam da su odstupanja u tumačenju minimalna...
Ovdje imaš odgovore na mnoga pitanja a i tumačenja nekih stihova,doista bitno protestantskih ali po meni bolja tumačenja!
https://www.gotquestions.org/bosanski/Isus-Bog.html
https://www.gotquestions.org/Bosanski/
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#336 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:Jel ima gdje kakav tefsir, tumačenje Biblije i stihova online, neka stranica na kojoj mogu pogledati o čemu se govori u nekom stihu, i sl? Al' da je, nako okvirno i uvjetno (ako je i to uopće moguće), općeprihvaćena unutar hrišćanstva? Ili par takvih stranica (naprimjer iz ugla katolicizma, pravoslavlja, protestantizma i sl) pa da mogu uspoređivati?

Pretpostavljam da su odstupanja u tumačenju minimalna...
Ovdje imaš odgovore na mnoga pitanja a i tumačenja nekih stihova,doista bitno protestantskih ali po meni bolja tumačenja!
https://www.gotquestions.org/bosanski/Isus-Bog.html
https://www.gotquestions.org/Bosanski/
kliknuo sam na stranicu inaletim na ovo

Pitanje: Da li je Isus Bog? Da li je Isus ikada tvrdio da je Bog?

Odgovor: Nigdje u Bibliji nije zapisano da je Isus tačno rekao, “Ja sam Bog.” Ali ovo isto ne znači da on nije objavio da je Bog. Uzmimo, na primjer, Isusove riječi u Ivanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.”


pazi molim te ovo, na sta oni svoj uvjeru baziraju :-) Ja i Otac jedno smo

ako vam je ovo najveci dokaz da je Isus BOg, onda ste u golemoj zabludi, a sto je jos jadnije, da Isus je licno objasio ovu izjavu u Bibliji u uopste ne znaci da je On Bog, nego se radi o svrhi, jer je rekao ucenicima, Ja i Otac smo jedno hocu da i vi budete jedno, pa da budete jedno samnom , Ocom, i da svi budemo jedno. Sto jasno upucuje da su im isti ciljevi, jedno su po tom pitanju, a ne jedno kao nekakav sos :-)
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#337 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by wmosi »

Smrcak15 wrote: ako vam je ovo najveci dokaz da je Isus BOg, onda ste u golemoj zabludi, a sto je jos jadnije, da Isus je licno objasio ovu izjavu u Bibliji u uopste ne znaci da je On Bog, nego se radi o svrhi, jer je rekao ucenicima, Ja i Otac smo jedno hocu da i vi budete jedno, pa da budete jedno samnom , Ocom, i da svi budemo jedno. Sto jasno upucuje da su im isti ciljevi, jedno su po tom pitanju, a ne jedno kao nekakav sos :-)
Imam jedan pošten i koristan prijedlog. Zašto bi se mi ubjeđivali čija je verzija tačna/tačnija i slične stvari..Biblija ni u jednom slučaju ne pominje ni Arape, ni Muhameda niti Alaha. Sa te strane naša je pozicija vrlo korektna. Pa hajde onda da muslimani fino izbace iz svojih svetih tekstova sve gdje se pominju Jevreji, jevrejske ličnosti, hrišćanske ličnosti (sve, bilo pozitivno bilo negativno)..Onda bi bili jedni prema drugima na najkorektnijem mogućem nivou. Niko ne bi nikoga vrijeđao, već svakom svoje.
Kako nema vjerskih trzavica između hindusa i hrišćana, ili hindusa i muslimana..? Ima svako svoju priču i svog boga i svima lijepo.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#338 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:
Smrcak15 wrote: ako vam je ovo najveci dokaz da je Isus BOg, onda ste u golemoj zabludi, a sto je jos jadnije, da Isus je licno objasio ovu izjavu u Bibliji u uopste ne znaci da je On Bog, nego se radi o svrhi, jer je rekao ucenicima, Ja i Otac smo jedno hocu da i vi budete jedno, pa da budete jedno samnom , Ocom, i da svi budemo jedno. Sto jasno upucuje da su im isti ciljevi, jedno su po tom pitanju, a ne jedno kao nekakav sos :-)
Imam jedan pošten i koristan prijedlog. Zašto bi se mi ubjeđivali čija je verzija tačna/tačnija i slične stvari..Biblija ni u jednom slučaju ne pominje ni Arape, ni Muhameda niti Alaha. Sa te strane naša je pozicija vrlo korektna. Pa hajde onda da muslimani fino izbace iz svojih svetih tekstova sve gdje se pominju Jevreji, jevrejske ličnosti, hrišćanske ličnosti (sve, bilo pozitivno bilo negativno)..Onda bi bili jedni prema drugima na najkorektnijem mogućem nivou. Niko ne bi nikoga vrijeđao, već svakom svoje.
Kako nema vjerskih trzavica između hindusa i hrišćana, ili hindusa i muslimana..? Ima svako svoju priču i svog boga i svima lijepo.
spominje i Allaha i muhammeda, i arape, a to sto vi neznate citati orginalne textove biblije pa da to vidite , tu lezi porblem kod vas, dok vecina vas cita prevod, ono sto vam drugi prevede..nije to dobro.
Zašto bi se mi ubjeđivali čija je verzija tačna/tačnija i slične stvari..
istina mora izaci na vidjelo pa makar se to meni i tebi ne svidjalo, nije mudro samo zazmiriti na sve bez analiziranja nasih i vasih stvari, jer ti se moze odbiti od glavu kad dodjes na Sudnji dan kod Boga.
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#339 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by wmosi »

Smrcak15 wrote: spominje i Allaha i muhammeda, i arape, a to sto vi neznate citati orginalne textove biblije pa da to vidite , tu lezi porblem kod vas, dok vecina vas cita prevod, ono sto vam drugi prevede..nije to dobro.

istina mora izaci na vidjelo pa makar se to meni i tebi ne svidjalo, nije mudro samo zazmiriti na sve bez analiziranja nasih i vasih stvari, jer ti se moze odbiti od glavu kad dodjes na Sudnji dan kod Boga.
Mi ne znamo svi hebrejski jezik da bi čitali original. Zato čitamo prevode, koji su svakakvi.
Ali Jevreji znaju hebrejski, oni valjda bolje od svih nas znaju šta tamo piše. Da se nekim slučajem u Bibliji pominju Arapi (sa svojim imenom), Alah, Muhamed..Jevreji bi to znali bolje od svih. Ovako se sigurno ubiše od smjeha kad čuju muslimane kako traže u Bibliji pridjeve da naprave imenicu-Muhamed.

Istina je uvjek cilj..Ali, zašto vi tražite istinu u našim knjigama, a kad je nađete, onda je zamutite? Zašto se ne bavite religijama drugih naroda nego se okomili na judaizam i hrišćanstvo? Musa, Harun, Sulejman..radili ovo, rekli ono..a sve Jevreji. Da ne pominjem "Isu"..
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#340 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:
Smrcak15 wrote: spominje i Allaha i muhammeda, i arape, a to sto vi neznate citati orginalne textove biblije pa da to vidite , tu lezi porblem kod vas, dok vecina vas cita prevod, ono sto vam drugi prevede..nije to dobro.

istina mora izaci na vidjelo pa makar se to meni i tebi ne svidjalo, nije mudro samo zazmiriti na sve bez analiziranja nasih i vasih stvari, jer ti se moze odbiti od glavu kad dodjes na Sudnji dan kod Boga.
Mi ne znamo svi hebrejski jezik da bi čitali original. Zato čitamo prevode, koji su svakakvi.
Ali Jevreji znaju hebrejski, oni valjda bolje od svih nas znaju šta tamo piše. Da se nekim slučajem u Bibliji pominju Arapi (sa svojim imenom), Alah, Muhamed..Jevreji bi to znali bolje od svih. Ovako se sigurno ubiše od smjeha kad čuju muslimane kako traže u Bibliji pridjeve da naprave imenicu-Muhamed.

Istina je uvjek cilj..Ali, zašto vi tražite istinu u našim knjigama, a kad je nađete, onda je zamutite? Zašto se ne bavite religijama drugih naroda nego se okomili na judaizam i hrišćanstvo? Musa, Harun, Sulejman..radili ovo, rekli ono..a sve Jevreji. Da ne pominjem "Isu"..
zato sto nas je Allah obavijestio da je nagovjestio dolazak Muhammed u tori i evandjelju.
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#341 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by wmosi »

Smrcak15 wrote: zato sto nas je Allah obavijestio da je nagovjestio dolazak Muhammed u tori i evandjelju.
I tako je vješto sakrio da već 1200 godina ne možete naći..Kad do sad niste, i nećete. Ovo 1200 računam od pretpostavljenog vremena prvog prevoda Biblije na Arapski. Recimo da je od tada počela potraga.
Ostaje samo Barnabino "jevanđelje" koje je napisao neki musliman, koje nema nikakvu vrijednost ko i svaki falsifikat.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#342 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:
Smrcak15 wrote: zato sto nas je Allah obavijestio da je nagovjestio dolazak Muhammed u tori i evandjelju.
I tako je vješto sakrio da već 1200 godina ne možete naći..Kad do sad niste, i nećete. Ovo 1200 računam od pretpostavljenog vremena prvog prevoda Biblije na Arapski. Recimo da je od tada počela potraga.
Ostaje samo Barnabino "jevanđelje" koje je napisao neki musliman, koje nema nikakvu vrijednost ko i svaki falsifikat.
evo ti detaljno obradjena tema

Nagovjestaj Muhammeda u starom i novom zavjetu, spominjanje muslimana, njegovog nadimka "Ahmed", koji ce se pojaviti u Mekki i Medini+Islamska molitva identicna sa molitvom iz Starog zavjeta kad Uzejr/Ezra predvodi namaz/molitvu, Mojsije i Aron idu na Hadzdz u Mekku po Hebrejskoj Bibliji i mnogo toga jos prezentovano u ovim dolje slikama

ako su neke slike male i nemoze im se procitati tekst, otvorite ih u novom prozoru, sa desnim misom i imate opciju da otvorite u novom windows prozoru u vecem formatu.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#343 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:Jel ima gdje kakav tefsir, tumačenje Biblije i stihova online, neka stranica na kojoj mogu pogledati o čemu se govori u nekom stihu, i sl? Al' da je, nako okvirno i uvjetno (ako je i to uopće moguće), općeprihvaćena unutar hrišćanstva? Ili par takvih stranica (naprimjer iz ugla katolicizma, pravoslavlja, protestantizma i sl) pa da mogu uspoređivati?

Pretpostavljam da su odstupanja u tumačenju minimalna...
Ovdje imaš odgovore na mnoga pitanja a i tumačenja nekih stihova,doista bitno protestantskih ali po meni bolja tumačenja!
https://www.gotquestions.org/bosanski/Isus-Bog.html
https://www.gotquestions.org/Bosanski/
kliknuo sam na stranicu inaletim na ovo

Pitanje: Da li je Isus Bog? Da li je Isus ikada tvrdio da je Bog?

Odgovor: Nigdje u Bibliji nije zapisano da je Isus tačno rekao, “Ja sam Bog.” Ali ovo isto ne znači da on nije objavio da je Bog. Uzmimo, na primjer, Isusove riječi u Ivanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.”


pazi molim te ovo, na sta oni svoj uvjeru baziraju :-) Ja i Otac jedno smo

ako vam je ovo najveci dokaz da je Isus BOg, onda ste u golemoj zabludi, a sto je jos jadnije, da Isus je licno objasio ovu izjavu u Bibliji u uopste ne znaci da je On Bog, nego se radi o svrhi, jer je rekao ucenicima, Ja i Otac smo jedno hocu da i vi budete jedno, pa da budete jedno samnom , Ocom, i da svi budemo jedno. Sto jasno upucuje da su im isti ciljevi, jedno su po tom pitanju, a ne jedno kao nekakav sos :-)
Samo taj stih si našao?Jel se ti to sprdaš ili bježiš od istine?
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#344 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by dadinjo33 »

Nocty wrote:
aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:...Vi J.Svjedoci sebe smatrate duhovnim Arijevcima!A početak vam je katastrofalan,tri puta navjestište sudnj dan a njega nikako! :-D
Rugala se žaba žabi.

Isus kaže po Mateji (16:28) “Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi sa svojim kraljevstvom.”

Obećao Isus da će se vratiti a po gornjem veoma brzo. Ni traga ni glasa.

Baš me čudi!?!



Kad se pojede gljiva udje se u realm izmedju života i smrti...Totalna smrt ega...Tijelo se oslobodi i telepatija počne da teče sama od sebe...Samo neke od tajni kraljevstva božjeg

Čudi te a? Samo se ti čudi...mLogo ćeš naučit ovdje od ovih silnih Mega teologa.

Pogledaj ko je bila Maria Sabina
Postojala žena,kontaš?
Sve vrijeme sam mislio da pravis aluzije na to da je Nazif Gljiva-Bog, ali onda se sjetim da je i smrčak vrsta gljive.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#345 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by aurora313 »

dadinjo33 wrote:... ali onda se sjetim da je i smrčak vrsta gljive.
Hajd' kada je neko gljiva, ali problem nastaje kada postane gljivično oboljenje... :D
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#346 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by dadinjo33 »

aurora313 wrote:
dadinjo33 wrote:... ali onda se sjetim da je i smrčak vrsta gljive.
Hajd' kada je neko gljiva, ali problem nastaje kada postane gljivično oboljenje... :D
:D

Inače, da dragi Allah dž.š. našem Nazifu podari lijepo zdravlje. :razz:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#347 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

aurora313 wrote:
dadinjo33 wrote:... ali onda se sjetim da je i smrčak vrsta gljive.
Hajd' kada je neko gljiva, ali problem nastaje kada postane gljivično oboljenje... :D
Znači ako nema prilike onda se ona izmisli kako bi se malo spomenuo @smrčak, malo ruganja na ličnoj ravni i to... :mrgreen:

A sve: Diiiraaa nas @smrleeee, aaaj...

Krpa & zakrpe, doboši und šipke, lonci i poklopci :mrgreen:
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#348 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by dadinjo33 »

To ti nekog kudis za ad hominem? :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#349 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

Kakvo kuđenje, tamam posla, ja samo otvaram oči, onako naučno i empirijski :mrgreen:
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#350 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by dadinjo33 »

arzuhal wrote:Kakvo kuđenje, tamam posla, ja samo otvaram oči, onako naučno i empirijski :mrgreen:
Dobro jutro onda, da ih jednom otvoriš ;)

A malo mi dođe taj šablon pisanja neumornih ad hominema i istovremeno pisanje da ih ne treba koristiti skroz u duhu one naše narodne-"Radi šta hodža govori, ali ne radi ono što hodža radi". Ako si kojim slučajem hodža, oprostićemo ti, ipak je ramazan mjesec opraštanja grešnicima :P
Post Reply