Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#151 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:Kao što je to bilo uobičajeno u ono doba, Pavao svoje poslanice nije pisao vlastitom rukom nego ih je diktirao.
Naravno. Po DaVinčiju, Isus sjedi u ogromnoj prostoriji za velikim stolom i 12 apostola. Banket ahll, što bi se reklo.
Izgleda da po tvome svi imaju pisare (uključujem ovdje i miuslimanske vjernike koji i dalje vjeruju da Muhamed ništa nije napisao), a zašto ih imaju i čemu služe, to samo vi znate.

Bolujete od izmišljotina i vlastitih tumačenja, a kada vas neko logički stjera u kut, onda izmišljate odgovore do u najsitinje detalje. Odmah se pojavljuju pismeni 'dokazi' šta je ko i u detalj rekao ili mislio. Naravno, nigdje ni traga originalima tih dokaza, nego postoji samo rekla/kazala pisano par stotina godina kasnije, ali to vama ne smeta. Vama je to dovoljan dokaz.
Što ga ti baljezgaš,to je čudo!Piše lijepo da je nešto pisao a nešto nije!"Ja Tercije vas pozdravljam koji pisah ovo(dok je Pavao diktirao) i na jednom mjestu piše "Ja pavao pišem svojom rukom".
Po tebi niš drugo nije radio nego diktirao pisma!Ti ćeš nekog stjerati u kut,ti koji nemaš pojma o Bibliji i načinu života ljudi tog doba,pogotovo kršćana!
Uhvatiš se nebuloza tipo D.Vinči ili nekih drugih neznalica koji tvrde da je Novi Zavjet pisan par stotina kasnije i misliš da si pobrao pamet cjelog svijeta jer 90 % stručnjaka za Novi Zavjet lažu kad kažu da je nastao u prvih 100 g.Kakve veze ima slika sa pisanjem poslanica?Oni koji nisu imali problem sa vidom pisali su sami!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#152 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by patriot_1 »

Vizionar 1985 wrote:
patriot_1 wrote: Piše,Toma ga naziva gospodin moj i Bog moj!
Poslanice puno puta kažu Gospodin!

Dali je rekao farizejima da NIJE Bog kad su ga optužili ?
Morao je uzeti tjelo jer jedino u tjelu je mogao doživjeti bol i patnju te smrt ,umjesto čovjeka!
Sto bog uze uopste ljudski oblik. Sto nije mogu uzet oblik sotone, kako sotonu prikazujete ili neki najodvratniji i najstrasniji oblik, ili bilo koji drugi oblik.

Zar nije lako bogu dokazat da je bog bez obzira koji oblik uzme.

I sta bog inace ima vama, nama ljudima da dokazuje. Ne mora da nam ni dokazuje da postoji uopste.
Ne pise ti u bibliji gospodin uopste. Nego kako sam ja saznao pise Rabi a ta rijec Rabi znaci Ucitelj. Znaci zvao ga je uciteljem a ne gospodinom, gospodarem, gospodom.

To je neka konfuzija radi rijeci Master sto znaci i ucitelj i gospodar, gospod, gospodin i rijeci Rabi, Rab, Rabin, Rabbi, Rabb koja je Arapska rijec koja moze znaciti i gospodar, gospod, gospodin i ucitelja. Ali mislim u Arapa samo kada se na boga odnosi da znaci gospod, gospodar, gospodin dok kada se na ljude odnosi znaci Ucitelj.

Stalno vam isusa u serijama, filmovima itd. zovu uciteljem njegovi ucenici, sljedbenici a ne gospodarem, gospodinom, gospodom.

I ovo Rabb, Rabbi, Rabbin, Rab, Rabi, Rabin samo mozda ide u prilog Kemala Salibija da je biblija iz Arabije dosla. Da se sve iz biblije u Arabiji odvijalo.
Gdje je u Novom Zavjetu Isus nazvan Gospodinom!
http://www.novizivot.net/2016/04/06/isus-gospodin/
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#153 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

patriot_1 wrote: Islamski odgoj,vi čak vjerujete da će te u raju sexati!
Dakako! Mislim, kakav bi to raj bio a da nema žena, seksa i vina? Šta fali? Da samo sjediš u bijelog togi, s harfom, uz neko drvce...Okolo male buce s krilima? I TAKO VJEČNO!? :mrgreen:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#154 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:...Uhvatiš se nebuloza tipo D.Vinči ili nekih drugih neznalica koji tvrde da je Novi Zavjet pisan par stotina kasnije i misliš da si pobrao pamet cjelog svijeta jer 90 % stručnjaka za Novi Zavjet lažu kad kažu da je nastao u prvih 100 g.Kakve veze ima slika sa pisanjem poslanica?Oni koji nisu imali problem sa vidom pisali su sami!
Eto, i sada ti znaš bolje od tih 90 procenata stručnjaka?! A na bazi čega, bogati?

NIKAKVIH DOKAZA NEMAŠ, NEGO LUPAŠ ŠTO TI JE SRCU DRAGO! Tebi je dovoljno što je neko, nešto, navodno rekao (ponavljam, dokaza nema). I sada to svi mi treba da kupimo kao istinu?!

SVE ŠTO ZNAŠ OKO ISUSA SU TI IMIDŽI DRUGIH UCRTANI U TVOJ MOZAK. Pa kako ti to već do sada nije jasno?

Ukratko, evo ti izazova. Nađi mi 3 originalna zapisa iz tzv. Isusovog doba, sa tri razna geografska prostora (recimo, zapis iz Sirije, te Izraela i recimo Aleksandrije) koja su IDENTIČNA po stilu i sardržaju. Šaljem ti odmah $1000 kao nagradu. (Ali, nemoj se truditi jer to još niko nije našao. Zašto: zato što nikakvih originala nema, a nazovimo kopije su prepravljane hiljadama puta.)

Kako bi se bolje objasnio košmar sa jevanđeljima i to sa stanovišta zvaničnih teoloških autoriteta, evo još interesantnih detalja. Jedna od veoma važnih knjiga koju hrišćanski teolozi redovno upotrebljavaju oko tumačenja Novog Testamenta naziva se “The Interpreter’s Dictionary of the Bible.” (Tumačev Rječnik za Bibliju).
Na strani 594 Engleskog izdanja stoji:

• ”… Novi Testament, u cijelini ili svojim dijelovima, ima skoro pet hiljada manuskripti pisanih na grčkom. Svaka se od ovih rukom pisanih kopija razlikuje jedna od druge. Pored ovih grčkih manuskripti, Novi Testament je sačuvan na više od deset hiljada manuskripti ranijih verzija, kao i hiljadama navoda crkvenih otaca. I jedan i drugi materijal su različiti isto tako kao što se razlikuju grčki manuskripti… Predpostavlja se da se manuskripti i navodi crkvenih otaca međusobno razlikuju između 150.000 i 250.000 puta...”

• ”… Samo za jevanđelje po Luki postoji oko 30.000 različitih kopija.

• ”... Mnoge su varijacije namjerno stavljene u Novi Testament. One nisu rezultat proste nepažnje ili grešaka prilikom rada na tekstu. Mnoge su bile kreirane iz teoloških ili dogmatskih razloga.
Zato što je materijal Novog Testamenta religiozan, sveti, i kanonski, manuskripti su mijenjani da bi se uklopili u šta je onaj koji je prepisivao vjerovao da bi tako stvarno trebalo da bude.”…

Siguran sam da nam je svima ostao nejasan ovaj zadnji pasus, pa hajde da ga glasno ponovimo:
“Zato što je materijal Novog Testamenta religiozan, sveti, i kanonski, manuskripti su mijenjani da bi se uklopili u šta je onaj koji je prepisivao vjerovao da je tako stvarno trebalo da bude.”

I ti ćeš sada da nas ovdje ubijeđuješ u svoje jadno vjerovanje o tome šta je isina oko Novog Zavjeta a šta nije?!?

P.S. A za Vinčija... shvataš li da i ti tako vidiš skup 12 apostola u VEEELIKOJ dvorani koju su iznajmili siroti ribari!?! Misliš li da je u to vrijeme bilo velikih dvorana za zabavu u Jerusalemu!?! ALI TAJ IMIDŽ TZV. POSLIJEDNJE VEČERE JE UCRTAN U GLAVE MILIONA VJERNIKA. Svi vide taj veliki stol, zlatni kalež (halo.... zlatni sirotom i skromnom ribaru), pa se kalež i dalje užurbano traži po svijeu! Suckers.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#155 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

Vizionar 1985 wrote:
Smrcak15 wrote:jer vece je uzivanje kad dusa i tijelo uziva naspram samo kad dusa uziva.
Sto je vece. Zar nije blje da dusa samo uziva a da se tijela rijesimo. Zar nam tijelo nije samo smetnja. Zar nas tijelo ne boli, muci, navodi na grijeh itd. I dusa isto tako mozda ali i tijelo.

I sto bi bilo vece uzivanja da samo dusa uziva. I sto uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni. Zar nismo u ovom svijetu mnogi od nas uzivali, mnogi nisu. Mnogi su se samo tako napatili i pate i dan danas.

I gladuju, i boluju itd.

Mozda cak i svi, bez obzira kakvi smo, ko smo, sta smo itd.

Sto moramo rajem biti nagradzeni. Uopste.
Evo unistili smo mnogi od nas planetu skoro skroz, zagadili mora, vode, zemlju, zrak itd.
Sta smo ucinili mnogi od nas da to sprijecimo. Nismo mozda mnogi od nas to uradili ali nismo nista ni uradili ni da to sprijecimo.
Pa cak i kada mnogi od nas hoce da ucine nesto da sprijece to, mnogi i drugi govore da je to ludo, itd. i ne slusaju uopste. Svasta govore i ne slusaju.
Sto je vece. Zar nije blje da dusa samo uziva a da se tijela rijesimo.
dokaz zasto je vece uzivanje jeste tvoj san navece, kada si ti dusa sa svijesti koja izadje iz tijela, ti napustis svoje tijelo tokom sna i u snu dusa osjeca uzivanje ali to uzivanje nije kao kad dusa i tijelo zajedno uzivaju na javi, intezivnije je kad dusa i tijelo uzivaju nego samo dusa.

Zar nam tijelo nije samo smetnja. Zar nas tijelo ne boli, muci, navodi na grijeh itd. I dusa isto tako mozda ali i tijelo.
kad govori o uzivanju na buducem svijetu poslije smrti, to uzivanje je u Raju sa tijelom i dusom, ali to tijelo ce biti ocisceno od svih nedostataka i mahana, znaci u Raju covjek ne stari, nemoze biti bolestan, biti depresivan, tuzan, zavidan , osjecati mrznju itd itd

nego samo srecu i ono sto u cemu uziva. tako da tijelo u raju je u uzivanju a ne u nikakvim problemima kako ti nazivas "u problemima"

I sto uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni.
a kako bi te drukcije nagradio osim uzivanjem, nesto sto ti prija dusi i tijelu.

evo da ti dadnem punu saku kamencica u raznim bojama, i kazem ti to je tvoja nagrada.....ti bi ovako gledao u mene :shock: i pitao se, pa na kakvim si ti bobama junace

a ja ti samo kazem, zar ti ne rece na forumu to uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni pa dao sam ti nesto sto nije uzivanje ali sam procijenio da ti to ne predstavlja uzivanje pa ti dao kamencice u raznim lijepim bojama, onako fino na oci i to je to.
nije uzivanje ni za dusu ni za tijelo, pa sto se onda bunis za nagradu :D

Zar nismo u ovom svijetu mnogi od nas uzivali, mnogi nisu. Mnogi su se samo tako napatili i pate i dan danas.
uzivati u dozvoljenim stvarima nije grijeh, uzivati u zabranjenim stvarima je grijeh

kad nebi uzivali nikako na ovom svijetu, nebi znali sta je uzivanje, nebi znali sta nam dusi prija, pa kad bi poslije Bog govorio dobit ce te ovo ili ono...bilo bi kao da kamenu govori, jednostavno ako ne osjecas uzivanje, jeste kao kad bi ti rekao dobit ces punu kesu klikera u Raju kao nagradu...znaci nista privlaci, los mamac do bola...bolje da ga nie ni spominjao kontao bi, ovako bi na mastu isao ali kesa klikera, ma odo radije uskocit u dzehennem jer odose mi svi prijatelji, kud turci tu i mali mujo.

Sto moramo rajem biti nagradzeni. Uopste.
daj ti nesto bolje od raja

ali pazi ovo vjernici ce biti nagradjeni Rajom i necim boljim od Raja, a to je gledanje u lice Boga direktno bez ikakvih poteskoca, to ce biti bolje uzivanje od samog Raja za vjernike koji udju u raj.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#156 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote: Kakvo nakaradno razmišljanje!
Materija nemože trajati vječno!
Ti zbilja misliš da Bog i Anđeli jedu?
Islamski odgoj,vi čak vjerujete da će te u raju sexati!
Isus nije mislio ni na kakvu hranu i piće nego na zajedništvo!
Isusov primjer je zanimljiv,moglo se dotaknuti njegovo tijelo(Toma ga dotiče) a ipak prolazi kroz zaključana vrata!Bar tih 40 dana nakon uskrsnuća!
Pojavi se sad ovdje sad ondje!Ispred dvojice učenika u Emausu samo nestane!
Materija nemože trajati vječno!
moze ako Bog promijeni prirodne zakone
Ti zbilja misliš da Bog i Anđeli jedu?
ni bog ni andjeli ne jedu, ali jedu ljudi.
Islamski odgoj,vi čak vjerujete da će te u raju sexati!
itekako, i tu je islamski opis raja potukao krscanski opis raja do nogu :D pitaj koga hoces kad predstavis krscanski siromasni opis raja sa islamskim opisom, nema tog covjeka koji nebi prihvatio se islamskog opisa raja.

sporedjenje krscanskog i islamskog opisa raja , tema sex :D

Isus nije mislio ni na kakvu hranu i piće nego na zajedništvo!
sinko uci bibliju malo bolje, jer je ocito neznas

pa da krenemo

hrana se jede u raju prema onome sto je Isus rekao:

Luka 14:15 A kad ču to neki od onijeh što sjeđahu s njim za trpezom reče mu: blago onome koji jede hljeba u kraljevstvu Božijemu!

pice se pije u raju prema onome sto je Isus rekao:

Matej 26,29 Ali vam kažem: Od sada neću više piti od ovoga roda trsova do onog dana, kad ga budem pio s vama posve novoga u kraljevstvu Oca svojega."

ljudi moji hocete nesto da nam misionarite ovdje o krscanstvu a muslimani bolje poznaju vasu knjigu od vas samih :-) sramota, i jos se kofrcis da imas ostembiljanu kartu za Raj od Boga licno :-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#157 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote: Islamski odgoj,vi čak vjerujete da će te u raju sexati!
Dakako! Mislim, kakav bi to raj bio a da nema žena, seksa i vina? Šta fali? Da samo sjediš u bijelog togi, s harfom, uz neko drvce...Okolo male buce s krilima? I TAKO VJEČNO!? :mrgreen:
vala bas

pogledaj Arzuhale onaj gore video na tu temu kad se sporedi krscansko i islamsko vjeorvanje o sexu u Raju :D


Nemoguce je da moze ista bole biti ovdje na zemlji naspram onoga sto ima u Raju

ako ovdje imaju lijepe zene i sex, onda tamo ima sto puta ljepse zene i sto puta bolji sex

ako ovdje ima vina, tamo ga ima jos boljeg sa otklonjenim mahana itd itd
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#158 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

Vizionar 1985 wrote:
Smrcak15 wrote:
Vizionar 1985 wrote: Pa znamo i neznamo. Niko se do sada nije vratio da nam kaze kakav je pakao ili raj. Ali opet mislim da ce biti grozno mjesto mozda. Ne mogu sigurno tvrditi kada to ne znam. Znam samo sta nam je receno, i nista vise od toga.
pa muhamemd se otamo vratio, vidio ga je svojim ocima

i ne samo muhammed, nego ga nam je Bog opisao u svom Kur'anu
Pa ne kazem da nije. Ovo mnogi drugi govore da se jos niko iz smrti nije vratio da nam kaze kako je tamo.
Nije ovo bas moje, ne mislim ja ovo, samo kazem sta mnogi drugi ljudi misle. O ovome.

Ne kazem da nam nisu opisali.
Sad je to stvar vjere. Od osobe do osobe.
iz smrti klasicne nije niko ali bilo je odlazaka na granice onoga svijeta gdje su duse dosle u dodir sa buducim svijetom kroz iskustva bliske smrti (NDE) i to su iskusili i neki nevjernici i neki vjernici....samo kada nevjernik dozivi to onda on odluci da nebude vise nevjernik nego se pridruzi vjernicima.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#159 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Nocty »

Vizionar 1985 wrote:
Nocty wrote:
easy there tiger :)
Bio si paralisan jer ti je skupna tacka bila pomjerena u drugi polozaj dok ti je dmt teko kroz duh i tijelo :) tj dok si sanjao
skupna tacka je u kicmi gdje se povezuje vrat ,malo nize jos ,i desi se u panicnim situacijama da se probudis ali si jos uvjek u snu i to se zakoci tamo (neugodno stanje,znam) i sve sto ti pricam i za druge vrste pricam jer sam vidio sto sta...
engleska je nprimjer dobar pokazatelj metafizickih stvari,radi njene globalne pozicije i struja...Vise se ulozi u zemlju i uci o njoj i svakom cosku nje ,a manje u sebe i o sebi...to se pomiri s bogom samo da budes na putu od srca.Misli na sta su ti stari preci morali proc u tom loncu tu :)
Pa bas ne znam da je bila paraliza sna. Mozda jest, ne znam. Znam da sam bio budan, cuo, vidio, i vidi ova bica neka. Drugi put viko duh, duh, duh a prvi put me bice davilo. Nikome ovo nisam nikad ni govorio. Bica razlicita bila, jedno sam na mjesecini vidio drugo na svjetlosti od sijalice.

Ne znam ja nista o tom dmt puno. Znam da je u drogama i biljkama.

Ne znam sta su morali proci. Znam da su mozda gore prolazili od mene, siguran sam da jesu mnogi. Znam da jesu jedni.

Meni je super kako je bilo pradidi mom i njegovoj zeni i djeci njegovoj i mojoj nani, majci i pratetci. Ali i dugim mojim pretcima.

Znam kako mogu mnoge stvari uticati na nas. Recimo kafetin koji sam uzimao za bolove kako me je on puko i sta sam sve dozivio zog njega. Morfij su mi u urinu radi njega nasli i dogodilo mi se to sto mi se dogodilo ne samo radi njega i radi mene isto tako i radi onoga sto sam ja tada cinio i sto cinim i sada nekad.

Pozdrav svima za sada se odjevljujem. Nastavit cemo mozda, ako bude Bozija volja.
Skupna tačka mijenja tvoju realnost
Dok si budan može se pomjeriti isto
A dmt je i u ljudima ne samo biljkama i životinjama.
Treba raditi s njim a ne potiskivati i čekati nekog da on to uradi za tebe...Nećeš taj dan dočekat.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#160 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by vazi »

Nocty wrote:Vi stvarno mislite da je dovoljno rec sebi "ja vjerujem u isusa" i ti dobar!
Haha

I Carlos castaneda je pisao o tome samo što se tu mora radit i radit a ne ic u crkvu i skupljati prašinu , hranit
beštiju.Iscrpljujući rad koji traje čitav život skoro.
A to je ionako igra s riječima....
.Kako nikad nije postojala , zbunjujes ?
Kako jest?
Pa ko je rodio Isusa :?

Ako nije postojala zasto onda "zdravo Marijo " ?
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#161 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:
"Materija nemože trajati vječno!"
moze ako Bog promijeni prirodne zakone...
Bog možda po tebi može da radi šta želi, ali ne da promjeni prirodne zakone.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#162 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by fatamorgana »

arzuhal wrote:
Vizionar 1985 wrote:
patriot_1 wrote: Odavno imam stav da bih rađe poštenog i dobrog čovjeka volio imati za susjeda bio on ateista,musliman ili nešto treće nego lošeg i pokvarenog kršćanina
Pa ako je los, pokvaren i zao onda nije odmah vijernik, zar ne.
Evo primjerice Arkan svi ga krscaninom smatraju i Cecu krscankom i vjernicima, ali kako je Arkan mogao biti vjernik kada je ubijao, pljackao i drogu prodava, cak i Srpskoj omladini i Srpskom narodu. Ne samo drugima, nije samo zla drugima, ne Srbima ucinio, nego i je i Srbima zla ucinio, kako ja znam. Nek me neko ispravi.l
I kako Ceca moze biti vjernica kada je se udala za Arkana i kada je sve ovo morala znati o njemu, da je ovo sve radio. Svi su skoro to znali. Da je ovo cinio sve.

I kako on moze biti Heroj i Uzor Srbima, Krscanima, i Vjernicima. A kako i Ceca moze biti Srpska Mati. S cim je ona zasluzila da bude Srpska majka. :?:
Jednom se Sale vozio tramvajem bez karte. Ušli revizori, počeli s pregledom karti putnika, pa tako došli i do njega:

- Molim kartu na pregled!
- Nemam kartu...
- Kako nemaš kartu? Pa ne možeš se voziti bez karte!?
- Kako ne mogu!? Vidiš da mogu!


Tako i to. Kako može? Vidiš da može. Kako može vladika Nikolaj Velimirović koji je hvalio Hitlera i poredio njegovu mudrost, viziju i djelovanje sa svetim Savom, te neko ko je podržavao i hvalio politiku i djelo Dimitrije Ljotića do kraja, itd. biti proglašen svecem? A ne može Stepinac?

Pa može, ljepo.
Nije moglo dok je Tile bio revizor u trajvanu!
Ovdje još fali samo Busulaga pa da ovaj Magnusov Trio Fantastikus bude kompletan! :wink:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#163 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:
"Materija nemože trajati vječno!"
moze ako Bog promijeni prirodne zakone...
Bog možda po tebi može da radi šta želi, ali ne da promjeni prirodne zakone.
onaj ko ih prvi put uspostavi mocan je i da kreira svijet sa drugim zakonima

ako je stvorio ovaj univerzum sa ovim zakonima, zasto bi mu tesko bilo stvoriti Raj sa drugim zakonima, gdje recimo nema starenja, nema gladi, nema negativnosi, nema smrti itd itd
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#164 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

patriot_1 wrote:on će ih razlučiti jedne od drugih kao što pastir luči ovce od jaraca. Postavit će ovce sebi s desne strane, a jarce s lijeve.
Odkad su jarci zli ili losi. Ja kako znam jarac je plemenita zivotinja ko konj i koje prinose i prinosili su kao zrtvu bogu i koje ljudi jedu. I sto desna i lijeva strana. Zar je desna strana dobra a lijeva strana zla ili losa.

Zar su desnjaci dobri po tome a lijevaci zli ili losi. Zar je voznja jednom od tih strana po tome dobra a druga zla ili losa.

Znam reci cete metafora da je. Ali sto metafora zar se nije moglo bolje reci, bolje napisati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#165 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

patriot_1 wrote: Gdje je u Novom Zavjetu Isus nazvan Gospodinom!
http://www.novizivot.net/2016/04/06/isus-gospodin/
E jbg sad. Cuj nije i ne zove te ga vi krscani gospodinom, gospodom. To ja umislio i lazem.

A fino vam u bibliji pise rabi, sto znaci ucitelju i fino ga uciteljem zovu u serijama itd.

Ja sam umislio ovo i lazem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#166 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote: Islamski odgoj,vi čak vjerujete da će te u raju sexati!
Dakako! Mislim, kakav bi to raj bio a da nema žena, seksa i vina? Šta fali? Da samo sjediš u bijelog togi, s harfom, uz neko drvce...Okolo male buce s krilima? I TAKO VJEČNO!? :mrgreen:
Ja mislim da mozda bude ko virtuelna realnost ili neki magijski, magican svijet. Mozda bude se svakome zelja ispunila kakvu je imao tokom zivota a nesto nije imao. Nekome da stvara nesto, nekome mir, nekome ovo, nekome ono itd.

Sad za zene, seks i vino ne znam.

Mozda bude takav. Naravno ako ga zasluzimo. Ko virtuelna realnost.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#167 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

aurora313 wrote: P.S. A za Vinčija... shvataš li da i ti tako vidiš skup 12 apostola u VEEELIKOJ dvorani koju su iznajmili siroti ribari!?! Misliš li da je u to vrijeme bilo velikih dvorana za zabavu u Jerusalemu!?! ALI TAJ IMIDŽ TZV. POSLIJEDNJE VEČERE JE UCRTAN U GLAVE MILIONA VJERNIKA. Svi vide taj veliki stol, zlatni kalež (halo.... zlatni sirotom i skromnom ribaru), pa se kalež i dalje užurbano traži po svijeu! Suckers.
Pa dobro ima smisla sta pises ali mozda nisu bili siroti rabari uopste. Ima teorija da je isus bio potomak cezara.
Da se radilo o borbi za prijestolje. Ima taka teorija. Znam luda ali postoji, nije moja. Citao sam o tome. Ima vec.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#168 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Smrcak15 wrote:

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"][quote="Smrcak15"]jer vece je uzivanje kad dusa i tijelo uziva naspram samo kad dusa uziva.[/quote]

Sto je vece. Zar nije blje da dusa samo uziva a da se tijela rijesimo. Zar nam tijelo nije samo smetnja. Zar nas tijelo ne boli, muci, navodi na grijeh itd. I dusa isto tako mozda ali i tijelo.

I sto bi bilo vece uzivanja da samo dusa uziva. I sto uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni. Zar nismo u ovom svijetu mnogi od nas uzivali, mnogi nisu. Mnogi su se samo tako napatili i pate i dan danas.

I gladuju, i boluju itd.

Mozda cak i svi, bez obzira kakvi smo, ko smo, sta smo itd. 

Sto moramo rajem biti nagradzeni. Uopste. 
Evo unistili smo mnogi od nas planetu skoro skroz, zagadili mora, vode, zemlju, zrak itd.
Sta smo ucinili mnogi od nas da to sprijecimo. Nismo mozda mnogi od nas to uradili ali nismo nista ni uradili ni da to sprijecimo.
Pa cak i kada mnogi od nas hoce da ucine nesto da sprijece to, mnogi i drugi govore da je to ludo, itd. i ne slusaju uopste. Svasta govore i ne slusaju.[/quote]


[quote]Sto je vece. Zar nije blje da dusa samo uziva a da se tijela rijesimo.[/quote]

dokaz zasto je vece uzivanje jeste tvoj san navece, kada si ti dusa sa svijesti koja izadje iz tijela, ti napustis svoje tijelo tokom sna i u snu dusa osjeca uzivanje ali to uzivanje nije kao kad dusa i tijelo zajedno uzivaju na javi, intezivnije je kad dusa i tijelo uzivaju nego samo dusa.


[quote]Zar nam tijelo nije samo smetnja. Zar nas tijelo ne boli, muci, navodi na grijeh itd. I dusa isto tako mozda ali i tijelo.[/quote]

kad govori o uzivanju na buducem svijetu poslije smrti, to uzivanje je u Raju sa tijelom i dusom, ali to tijelo ce biti ocisceno od svih nedostataka i mahana, znaci u Raju covjek ne stari, nemoze biti bolestan, biti depresivan, tuzan, zavidan , osjecati mrznju itd itd

nego samo srecu i ono sto u cemu uziva. tako da tijelo u raju je u uzivanju a ne u nikakvim problemima kako ti nazivas "u problemima"


[quote] I sto uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni. [/quote]

a kako bi te drukcije nagradio osim uzivanjem, nesto sto ti prija dusi i tijelu.

evo da ti dadnem punu saku kamencica u raznim bojama, i kazem ti to je tvoja nagrada.....ti bi ovako gledao u mene  :shock: i pitao se, pa na kakvim si ti bobama junace

a ja ti samo kazem, zar ti ne rece na forumu [b]to uospte moramo sa uzivanjem biti nagradzeni[/b] pa dao sam ti nesto sto nije uzivanje ali sam procijenio da ti to ne predstavlja uzivanje pa ti dao kamencice u raznim lijepim bojama, onako fino na oci i to je to.
nije uzivanje ni za dusu ni za tijelo, pa sto se onda bunis za nagradu  :D 


[quote]Zar nismo u ovom svijetu mnogi od nas uzivali, mnogi nisu. Mnogi su se samo tako napatili i pate i dan danas.[/quote]

uzivati u dozvoljenim stvarima nije grijeh, uzivati u zabranjenim stvarima je grijeh

kad nebi uzivali nikako na ovom svijetu, nebi znali sta je uzivanje, nebi znali sta nam dusi prija, pa kad bi poslije Bog govorio dobit ce te ovo ili ono...bilo bi kao da kamenu govori, jednostavno ako ne osjecas uzivanje, jeste kao kad bi ti rekao dobit ces punu kesu klikera u Raju kao nagradu...znaci nista privlaci, los mamac do bola...bolje da ga nie ni spominjao kontao bi, ovako bi na mastu isao ali kesa klikera, ma odo radije uskocit u dzehennem jer odose mi svi prijatelji, kud turci tu i mali mujo.


[quote]Sto moramo rajem biti nagradzeni. Uopste. [/quote]

daj ti nesto bolje od raja

ali pazi ovo vjernici ce biti nagradjeni Rajom i necim boljim od Raja, a to je gledanje u lice Boga direktno bez ikakvih poteskoca, to ce biti bolje uzivanje od samog Raja za vjernike koji udju u raj.
Ma dobro sve je dure sto pises ali opet ponavljam zar ne bi bila nagrada da se vise nikada ne rodimo u ovom svijetu, gdje bi da te se primjerice hijene scepaju zivog, ni te i zivog jele, razne zivotinje druge isto tako.

Zar ne bi bila dovoljna nagrada da se ne rodimo vise u ovom svijetu.

I evo gdje su andzeli u tome svemu. Zar oni nisu u raju. Zar onda ispada da oni samo uzivaju. Zar andzeli ne rade za boga i sta im bog naredi. Ako su andzeli u raju sto onda andzeli ne uzivaju, sto onda rade i moraju da sllusaju sta im bog naredi i to da urade.

Znam reci cete nemaju slobodnu volju itd. ali zar andzeli nisu u raju. Ako ovo sve rade sta sam napisao to znaci da ni andzeli nisu u raju nego da su u ovome svijetu kao i mi. Zar ne.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#169 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Nocty wrote: Skupna tačka mijenja tvoju realnost
Dok si budan može se pomjeriti isto
A dmt je i u ljudima ne samo biljkama i životinjama.
Treba raditi s njim a ne potiskivati i čekati nekog da on to uradi za tebe...Nećeš taj dan dočekat.
Pa znam da covjek u mozgu ima najaci oblik morfija i najcistiji. Znam da su govorili kada bi to aktivirali da ne bi bilo potrebe za lijekovima protiv bola. Za dmt nisam znao to prvi put cujem.

Nista ja ne potiskujem i ne cekam nekog da nesto uradi za mene. I ne moram da dozivim. Ne kontam sta sa zadnjim recenicama hoces da kazes.

Da ja cekam nekog. Koga ja cekam. I da ja nesto potiskujem. I da necu to nesto docekati.

Ako mislis da nesto trebam da radim, sta da radim. Za sve te treba neko naucit nesto, ali danas malo ko hoce da te necemu nauci i da ti nesto pokaze. Mene je malo ko sta ucio. Dosta sam toga sam naucio, nisu me drugi ucili. Autodidakta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#170 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Smrcak15 wrote:
aurora313 wrote:
Bog možda po tebi može da radi šta želi, ali ne da promjeni prirodne zakone.
onaj ko ih prvi put uspostavi mocan je i da kreira svijet sa drugim zakonima

ako je stvorio ovaj univerzum sa ovim zakonima, zasto bi mu tesko bilo stvoriti Raj sa drugim zakonima, gdje recimo nema starenja, nema gladi, nema negativnosi, nema smrti itd itd
Pa mogo je. Nesto ko matriks i virtuelna realnost. Sto da ne, a opet mozda i materijalni i nematerijalni svijet. Sto da ne oba.
Zasto bi to bilo nemoguce. Nesto kao matriks i virtuelna reaknost i nematerijalni i materijalni svijet.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#171 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Nocty »

Vizionar 1985 wrote:
Nocty wrote: Skupna tačka mijenja tvoju realnost
Dok si budan može se pomjeriti isto
A dmt je i u ljudima ne samo biljkama i životinjama.
Treba raditi s njim a ne potiskivati i čekati nekog da on to uradi za tebe...Nećeš taj dan dočekat.
Pa znam da covjek u mozgu ima najaci oblik morfija i najcistiji. Znam da su govorili kada bi to aktivirali da ne bi bilo potrebe za lijekovima protiv bola. Za dmt nisam znao to prvi put cujem.

Nista ja ne potiskujem i ne cekam nekog da nesto uradi za mene. I ne moram da dozivim. Ne kontam sta sa zadnjim recenicama hoces da kazes.

Da ja cekam nekog. Koga ja cekam. I da ja nesto potiskujem. I da necu to nesto docekati.

Ako mislis da nesto trebam da radim, sta da radim. Za sve te treba neko naucit nesto, ali danas malo ko hoce da te necemu nauci i da ti nesto pokaze. Mene je malo ko sta ucio. Dosta sam toga sam naucio, nisu me drugi ucili. Autodidakta.
Ne mislim bukvalno na tebe nego generalno kažem treba da se "trenira"
Sam dabome,kao i ja... Ali ništa se opet ne može potpuno sam,ipak treba ljudi koji su malo stariji i koji su prošli što šta u životu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#172 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

fatamorgana wrote:
arzuhal wrote:
Jednom se Sale vozio tramvajem bez karte. Ušli revizori, počeli s pregledom karti putnika, pa tako došli i do njega:

- Molim kartu na pregled!
- Nemam kartu...
- Kako nemaš kartu? Pa ne možeš se voziti bez karte!?
- Kako ne mogu!? Vidiš da mogu!


Tako i to. Kako može? Vidiš da može. Kako može vladika Nikolaj Velimirović koji je hvalio Hitlera i poredio njegovu mudrost, viziju i djelovanje sa svetim Savom, te neko ko je podržavao i hvalio politiku i djelo Dimitrije Ljotića do kraja, itd. biti proglašen svecem? A ne može Stepinac?

Pa može, ljepo.
Nije moglo dok je Tile bio revizor u trajvanu!
Ovdje još fali samo Busulaga pa da ovaj Magnusov Trio Fantastikus bude kompletan! :wink:
Može i on po svom djelovanju samo što nije po značaju i uticaju u ravni vladiki Nikolaju (kao ni kardinalu Stepincu) ni po svjetovnom položaju, ni po duhovnom rangu jednog hrišćanskog sveca...Busuladžića izvrgnuti krtici, na temelju dokaza, može biti sporno određenoj grupi Bošnjaka, kako i jest. Izvrgnuti vladiku Nikolaja znači, uglavnom, "udarati na Srpsku pravoslavnu crkvu, njenu svetost i sav srpski rod, porod i nejač!" :mrgreen:

Moglo je za Titinog vakta svašta, ko je umio. A i Tile je umio... :mrgreen:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#173 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

Vizionar 1985 wrote: Ma dobro sve je dure sto pises ali opet ponavljam zar ne bi bila nagrada da se vise nikada ne rodimo u ovom svijetu, gdje bi da te se primjerice hijene scepaju zivog, ni te i zivog jele, razne zivotinje druge isto tako.

Zar ne bi bila dovoljna nagrada da se ne rodimo vise u ovom svijetu.

I evo gdje su andzeli u tome svemu. Zar oni nisu u raju. Zar onda ispada da oni samo uzivaju. Zar andzeli ne rade za boga i sta im bog naredi. Ako su andzeli u raju sto onda andzeli ne uzivaju, sto onda rade i moraju da sllusaju sta im bog naredi i to da urade.

Znam reci cete nemaju slobodnu volju itd. ali zar andzeli nisu u raju. Ako ovo sve rade sta sam napisao to znaci da ni andzeli nisu u raju nego da su u ovome svijetu kao i mi. Zar ne.
Ma dobro sve je dure sto pises ali opet ponavljam zar ne bi bila nagrada da se vise nikada ne rodimo u ovom svijetu, gdje bi da te se primjerice hijene scepaju zivog, ni te i zivog jele, razne zivotinje druge isto tako.

Zar ne bi bila dovoljna nagrada da se ne rodimo vise u ovom svijetu.
pa ko je rekao da cemo biti rodjeni ponovo na ovom svijetu

NIkad vise necemo zivjeti na zemlji, Raj nije zemlja, raj je prostranstvo veliko koliko je i Univerzum, kada bi se cijelo covjecanstvo skupilo u jedan njegov predio nebi ga popunili ali u Raju ima 100 nivoa ili predjela.

I evo gdje su andzeli u tome svemu. Zar oni nisu u raju. Zar onda ispada da oni samo uzivaju. Zar andzeli ne rade za boga i sta im bog naredi. Ako su andzeli u raju sto onda andzeli ne uzivaju, sto onda rade i moraju da sllusaju sta im bog naredi i to da urade.

Znam reci cete nemaju slobodnu volju itd. ali zar andzeli nisu u raju. Ako ovo sve rade sta sam napisao to znaci da ni andzeli nisu u raju nego da su u ovome svijetu kao i mi. Zar ne
Andjeli nemaju slobodnu volju nit strasti, nit jedu nit piju, oni su poput robota koji su programirani da sluze i obavljaju zadatke koje im je Bog zadao.

Dali roboti uzivaju na ovom svijetu? ne

tako isto i Andjeli vjerovatno u Raju.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#174 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Smrcak15 »

Vizionar 1985 wrote:
Smrcak15 wrote:
aurora313 wrote:
Bog možda po tebi može da radi šta želi, ali ne da promjeni prirodne zakone.
onaj ko ih prvi put uspostavi mocan je i da kreira svijet sa drugim zakonima

ako je stvorio ovaj univerzum sa ovim zakonima, zasto bi mu tesko bilo stvoriti Raj sa drugim zakonima, gdje recimo nema starenja, nema gladi, nema negativnosi, nema smrti itd itd
Pa mogo je. Nesto ko matriks i virtuelna realnost. Sto da ne, a opet mozda i materijalni i nematerijalni svijet. Sto da ne oba.
Zasto bi to bilo nemoguce. Nesto kao matriks i virtuelna reaknost i nematerijalni i materijalni svijet.
ovdje mi ne pricamo o virtualnoj realnosti kad pricamo o Raju, Raj je realnost kao sto je realnost ovaj materijalni svijet.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#175 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:ovdje mi ne pricamo o virtualnoj realnosti kad pricamo o Raju, Raj je realnost kao sto je realnost ovaj materijalni svijet.
Ako je realnost, kaži nam gdje je?
Post Reply