Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#476 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

šarf wrote:Hajde da analiziramo.
Ja ću se služiti Biblijom a ti izaberi oružje.Može?
e ne moze tako, prvo nije mi cilj voditi sukob,a drugo, trebaju se kommpariati svi izvori :)

zasto bi Bibila bila bolji izvor od ostalih izvora :lol:
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#477 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Predložio sam ti da podijelimo posao.Ti istraži neke izvore i prikupi informacije ,ja ću neke izvore pa da onda kompariramo.
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#478 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Ostavimo sad astrologiju.Hajde da se koncentrišemo na ovu temu.
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#479 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Evo ja ću početi.
VJEROVANJE: Isus je rođen 25. prosinca.
BIBLIJA OTKRIVA: TO JE ZABLUDA.
U Bibliji se ne navodi ni mjesec ni dan Isusovog rođenja. Kako je onda došlo do toga da se 25. prosinca smatra datumom Isusovog rođenja? U djelu The Encyclopaedia Britannica stoji da su neki koji su sebe nazivali kršćanima “željeli da se taj datum poklapa s poganskim rimskim blagdanom kojim se obilježavao (...) zimski solsticij, kad dani ponovno postaju sve duži, a Sunce je sve više na nebu.” U toj istoj enciklopediji piše da su mnogi božićni običaji potekli od poganskih svetkovina vezanih uz poljoprivredu i kult Sunca koje su se slavile u vrijeme zimskog solsticija.
Bi li se Isus složio s tim da se njegovo rođenje slavi 25. prosinca? Razmislite o sljedećem: Točan datum Isusovog rođenja nije poznat. Biblija nigdje ne kaže da bismo trebali slaviti dan njegovog rođenja, a nema ni dokaza da su to činili prvi kršćani.
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#480 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

VJEROVANJE: Isus nije imao braće ni sestara.
BIBLIJA OTKRIVA: TO JE ZABLUDA.
Evanđelja jasno pokazuju da je Isus imao braću i sestre. U Lukinom evanđelju stoji da je Isus bio Marijin “prvorođenac”, što upućuje na zaključak da je ona kasnije rodila još djece (Luka 2:7). Iz Markovog evanđelja saznajemo da su neki ljudi iz Nazareta smatrali kako Isus ni po čemu nije poseban te da su na njega gledali kao i na njegovu braću i sestre. Govorili su: “Nije li ovo (...) brat Jakovljev, i Josipov, i Judin, i Šimunov? I nisu li mu sestre ovdje među nama?” (Marko 6:3, Jeruzalemska Biblija; Matej 12:46; Ivan 7:5).
Unatoč tome što kažu evanđelja, mnogi teolozi i dalje tvrde da je Isus bio Marijino jedino dijete. Neki kažu da su Isusova braća i sestre koji se spominju u evanđeljima zapravo njegovi bratići i sestrične. Drugi tvrde da su oni bili Marijini pastorci. No razmislite o sljedećem: Da je Isus doista bio Marijino jedino dijete, bi li ljudi iz Nazareta spominjali njegovu braću i sestre? Štoviše, neki od njih vjerojatno su i sami vidjeli da je Marija više puta bila trudna. Oni su dobro znali da je Marija osim Isusa rodila još djece.
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#481 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

VJEROVANJE: Tri mudraca (ili tri kralja) posjetila su Isusa čim se rodio.
BIBLIJA OTKRIVA: TO JE ZABLUDA.
Vjerojatno ste mnogo puta vidjeli božićne jaslice ili slike koje prikazuju malog Isusa kako leži u jaslama, a oko njega stoje tri mudraca s darovima. No taj prikaz nije u skladu s onim što se stvarno dogodilo.
Točno je da su ljudi s Istoka posjetili malog Isusa kako bi mu se poklonili. No ti su posjetitelji zapravo bili astrolozi ili magi, kako to stoji u prijevodu Ljudevita Rupčića i u bilješci prijevoda Ivana Šarića (Matej 2:1). A jesu li oni našli Isusa u jaslama? Nisu, posjetili su ga u kući. Očigledno su došli k Isusu nekoliko mjeseci nakon njegovog rođenja (Matej 2:9-11).
A koliko je bilo tih posjetitelja — dva, tri ili možda trideset? Biblija o tome ništa ne kaže. Uvriježeno vjerovanje da su Isusa posjetila tri mudraca vjerojatno je proizašlo iz toga što su mu ti posjetitelji donijeli tri različita dara (Matej 2:11). Neki čak tvrde da su ta tri mudraca predstavljala tri ljudske rase. No ta tvrdnja nema biblijski temelj. U jednom priručniku koji tumači evanđelja stoji kako je ta zabluda djelo “jednog povjesničara iz 8. stoljeća koji je imao bujnu maštu”.
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#482 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

ZAŠTO ŽIDOVI NE PRIHVATAJU ISUSA KAO MESIJU

Otpadništvo kršćanstva
Za većinu je ne-kršćana kršćanstvo, čiji su pripadnici navodno slijedili Kristova učenja, prouzročilo averziju prema samom Isusovom imenu. Mnogi su narodi, u Isusovo ime, podnosili patnje od ruku kršćanstva, ali je židovski narod bez sumnje patio više od bilo koga.

U naše je vrijeme antisemitizam u kršćanstvu doživio vrhunac u nacističkom holokaustu. Iako su bili uključeni mnogi faktori, ne može se ignorirati religioznu mržnju kao jednu od najvećih mržnji. A ako bi neki u kršćanstvu to htjeli i opovrći, činjenicu da su “kršćani”, i katolici i protestanti, bili među onima koji su ubijali ili to odobravali ne može se poreći. Elie Wiesel u svojoj knjizi A Jew Today sažima gledište Židova: “Čime se može objasniti da ni Hitler ni Himmler nisu bili ekskomunicirani iz crkve? Da Pio XII nikad nije smatrao potrebnim, da ne kažemo prijeko potrebnim, osuditi Auschwitz i Treblinku? Da su među SS-ovcima velik dio njih bili vjernici koji su ostali do kraja vjerni svojim kršćanskim svezama? Da je bilo ubojica koji su odlazili na ispovijed između masakrâ? I da su svi oni došli iz kršćanskih obitelji i s kršćanskim obrazovanjem?” Prema tome, koliko bi se od židovskog naroda moglo očekivati da pokazuje vjeru u nekoga čije je ime stoljećima bilo povezano sa svim tim poniženjima i udarcima koje su primili?

Osim otvorenog progona, kakvu su vrstu moralnog primjera “kršćanske” zemlje pružile ostalom svijetu? Ništa drugo do ratove, križarske pohode i “svetu” Inkviziciju. Čak su i prvi i drugi svjetski rat započeli u “kršćanskim” zemljama. Može li se reći da je “kršćanski” moral bio primjeran? Sida je, primjerice, raširena u zemljama gdje se većina stanovništva izjašnjava kao kršćani. Skandali među svećenstvom nazovikršćanstva opće su poznati. Nemoralni televangelisti koji zgrću milijune dolara i žive kao kraljevi, te homoseksualno svećenstvo, od kojih je protiv nekih čak podignuta tužba zbog spolnog iskorištavanja muških maloljetnika, samo su neke od stvari za koje ne-kršćani smatraju da su obilježje kršćanstva — plod koji kalja ime Isusa, za koga “kršćani” tvrde da ga slijede.

Pored toga, i judaizam i islam s pravom se gnušaju na idolopoklonstvo koje je uzelo maha u nazovikršćanstvu. Mnoge od nebiblijskih doktrina u nazovikršćanstvu, kao što su štovanje Marije kao “Majke Božje”, također su tim religijama prijekora vrijedne. Doktrinu o Trojstvu Židovi naročito promatraju s prezirom, kao potpuno proturječnu samoj biti judaizma — monoteističkom konceptu jasno izraženom u riječima: “Čuj, Izraele: Gospodin je Bog naš jedini Gospodin” (5. Mojsijeva 6:4).

Praktički jedina sličnost između nazovikršćanstva i prvih kršćana je u tome što koriste ime Isus.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#483 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

šarf wrote: judaizam i islam s pravom se gnušaju na idolopoklonstvo koje je uzelo maha u nazovikršćanstvu.
Islam je prihvatio Isusa kao jednog od vjerovnijesnika, izabranog Bozijeg civjeka, no judaizam Isusa iskljucvo opisuje kao preacher-govornika i pobunjenika u sukobu sa "vlasti" , znaci, obican covjek
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#484 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by šarf »

Što misliš da li je Isus bio takva osoba kako ga opisuju neki židovi?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#485 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

šarf wrote:Što misliš da li je Isus bio takva osoba kako ga opisuju neki židovi?
pa izgleda normlanije od hriscnakog i islamskog Isusa :)

jevreji imaju svog Davida :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#486 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote:
Islam je prihvatio Isusa kao jednog od vjerovnijesnika, izabranog Bozijeg civjeka, no judaizam Isusa iskljucvo opisuje kao preacher-govornika i pobunjenika u sukobu sa "vlasti" , znaci, obican covjek
Znaš kako to inače vlasti rade: uzmu pa te razapnu ili već nekako zgaze i kada si neobičan čovjek a pozivaš na milost i samilost, oprost, pravdu, ukazuješ na laž, licemjerje...A kada si običan čovjek, tad mo'š štrajkovat pred zgradom Vlade FBiH ili RS-a do Sudnjeg dana, ne moraju te razapinjat, već si razapet ili raspet...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#487 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Islam je prihvatio Isusa kao jednog od vjerovnijesnika, izabranog Bozijeg civjeka, no judaizam Isusa iskljucvo opisuje kao preacher-govornika i pobunjenika u sukobu sa "vlasti" , znaci, obican covjek
Znaš kako to inače vlasti rade: uzmu pa te razapnu ili već nekako zgaze i kada si neobičan čovjek a pozivaš na milost i samilost, oprost, pravdu, ukazuješ na laž, licemjerje...A kada si običan čovjek, tad mo'š štrajkovat pred zgradom Vlade FBiH ili RS-a do Sudnjeg dana, ne moraju te razapinjat, već si razapet ili raspet...
tako je, ubijen je i objesen na krizu , kao vecina pobunjenika ili kriminalaca od strane rimaljana , a to je bila praksa kaznjavanja i od strane hirscana, tj. pocetom 4 stoljeca, Kosntatin se sjetio da doticna kazna nije vise potreban i da podsjeca na ubijenog Isusa :D

trebamo dodati tadanje pagansko , sto god, vjerovanje rimljanja u njihove Bogove , a rimljani tek krajem prvog stoljeca ,kao friski hriscani, su se poceli odvajati od judaizma :) hriscantc je trebalojos tri stojeca da se formira kao relgiija :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#488 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:Jao ljubinka.. kako to mislis da su se pogani mnogobosci rimljani odvajali od judaizma?
Kad su to rimljani bili monoteisti?
Aj ala' Ala'

Za sta je Isus bio osudjen i tko ga je osudio?
sve sam objasnila :-D

zasto kazes da su bili pogani :lol:

sto konkretno tebi nije jasno :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#489 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sherbett wrote:Jao ljubinka.. kako to mislis da su se pogani mnogobosci rimljani odvajali od judaizma?
Kad su to rimljani bili monoteisti?
Aj ala' Ala'

Za sta je Isus bio osudjen i tko ga je osudio?
sve sam objasnila :-D

zasto kazes da su bili pogani :lol:

sto konkretno tebi nije jasno :-D
Mi krscani ih zovemo pogani.. jos iz tih doba.. s poganim obicajima.
Sporan ti je dio di pises da su se pogani rimljani kao friski krscani u 1.st poceli odvajati od judaizma. Al vjerujem da, kao i uvijek, ti znas sta si htjela reci i to je, kao i uvijek, sasvim dovoljno.

Nego.. za sta je bio isudjen Iszs i tko ga je osudio?
prvi put cujem da svi hriscani kazu "pogani" :D

pisala sam o tranzicijskim periodima vejrovanja od strane rimljana, sto ti nije dovojno jasno :lol:

napisala razlog zasto je osudjen Isus , sad ti napisi sto je tvoje misljenje :-D
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#490 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Connaisseur Karlin wrote:
tako je, ubijen je i objesen na krizu , kao vecina pobunjenika ili kriminalaca od strane rimaljana , a to je bila praksa kaznjavanja i od strane hirscana, tj. pocetom 4 stoljeca, Kosntatin se sjetio da doticna kazna nije vise potreban i da podsjeca na ubijenog Isusa :D

trebamo dodati tadanje pagansko , sto god, vjerovanje rimljanja u njihove Bogove , a rimljani tek krajem prvog stoljeca ,kao friski hriscani, su se poceli odvajati od judaizma :) hriscantc je trebalojos tri stojeca da se formira kao relgiija :)
Kad pomislim da nesto znas ti mene ovako negativno iznenadis i pokazes koliko je tvoje (ne)znanje :run: :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#491 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

JVC wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tako je, ubijen je i objesen na krizu , kao vecina pobunjenika ili kriminalaca od strane rimaljana , a to je bila praksa kaznjavanja i od strane hirscana, tj. pocetom 4 stoljeca, Kosntatin se sjetio da doticna kazna nije vise potreban i da podsjeca na ubijenog Isusa :D

trebamo dodati tadanje pagansko , sto god, vjerovanje rimljanja u njihove Bogove , a rimljani tek krajem prvog stoljeca ,kao friski hriscani, su se poceli odvajati od judaizma :) hriscantc je trebalojos tri stojeca da se formira kao relgiija :)
Kad pomislim da nesto znas ti mene ovako negativno iznenadis i pokazes koliko je tvoje (ne)znanje :run: :D
ah ne dopada ti se moja prica o Isusu , to je tvoj problem :D

pa napisi sto je tvoja prica o Isusu :D
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#492 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Connaisseur Karlin wrote: ah ne dopada ti se moja prica o Isusu , to je tvoj problem :D

pa napisi sto je tvoja prica o Isusu :D
Ja problema nemam. Prica o Isusu je zapisana u Bibliji, pa ako si je procitala onda je i znas.
Mislim, smijesno je i da mi postavljas takvo pitanje kao krscaninu, zar ne?
Ako ti imas neku drugu pricu o Isusu izvoli pa je napisi, sem Kuranske price, please ta knjiga se ne moze sloziti ko je kome bio ujak, stric, djed i tako u nedogled.

Peace and Love :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#493 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

JVC wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ah ne dopada ti se moja prica o Isusu , to je tvoj problem :D

pa napisi sto je tvoja prica o Isusu :D
Ja problema nemam. Prica o Isusu je zapisana u Bibliji, pa ako si je procitala onda je i znas.
Mislim, smijesno je i da mi postavljas takvo pitanje kao krscaninu, zar ne?
Ako ti imas neku drugu pricu o Isusu izvoli pa je napisi, sem Kuranske price, please ta knjiga se ne moze sloziti ko je kome bio ujak, stric, djed i tako u nedogled.

Peace and Love :thumbup:
imas problem, jer ti iskljucivo bazrias svoju istinu na religijskoj istini Bibilije o zivotu Isusa :-D

ne razmislja svaki krscanin poput tebe :)

nijenda od tri abrhamske knjige nisu adekvatan izvor zivota Isusa

kriscani su Isusa opisali poput osobe iz mitova i legendi , jer religije jesu korsitile mitove i legende u svojim Knjigama , kao sto su jevrjesi dali svom Davidu ii muslimani Muhamedu :-D
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#494 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Connaisseur Karlin wrote:
imas problem, jer ti iskljucivo bazrias svoju istinu na religijskoj istini Bibilije o zivotu Isusa :-D

ne razmislja svaki krscanin poput tebe :)

nijenda od tri abrhamske knjige nisu adekvatan izvor zivota Isusa

kriscani su Isusa opisali poput osobe iz mitova i legendi , jer religije jesu korsitile mitove i legende u svojim Knjigama , kao sto su jevrjesi dali svom Davidu ii muslimani Muhamedu :-D
Totalno bezvezna prica sa tvoje strane. Ja svoju istinu baziram ne samo na Bibliji, vec i tekstovima i knjigama koje nemaju veze sa istom.
U to ime, ako imas kakvih drugih informacija, i u cilju pametne rasprave napisi i postavi koga uzimas kao izvor i daj da upoznam "pravog" Isusa ako si ga ti vec upoznala?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#495 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

JVC wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
imas problem, jer ti iskljucivo bazrias svoju istinu na religijskoj istini Bibilije o zivotu Isusa :-D

ne razmislja svaki krscanin poput tebe :)

nijenda od tri abrhamske knjige nisu adekvatan izvor zivota Isusa

kriscani su Isusa opisali poput osobe iz mitova i legendi , jer religije jesu korsitile mitove i legende u svojim Knjigama , kao sto su jevrjesi dali svom Davidu ii muslimani Muhamedu :-D
Totalno bezvezna prica sa tvoje strane. Ja svoju istinu baziram ne samo na Bibliji, vec i tekstovima i knjigama koje nemaju veze sa istom.
U to ime, ako imas kakvih drugih informacija, i u cilju pametne rasprave napisi i postavi koga uzimas kao izvor i daj da upoznam "pravog" Isusa ako si ga ti vec upoznala?
postavi izvore :-D
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#496 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by irac300 »

sherbett wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sherbett wrote:Jao ljubinka.. kako to mislis da su se pogani mnogobosci rimljani odvajali od judaizma?
Kad su to rimljani bili monoteisti?
Aj ala' Ala'

Za sta je Isus bio osudjen i tko ga je osudio?
sve sam objasnila :-D

zasto kazes da su bili pogani :lol:

sto konkretno tebi nije jasno :-D
Mi krscani ih zovemo pogani.. jos iz tih doba.. s poganim obicajima.
Sporan ti je dio di pises da su se pogani rimljani kao friski krscani u 1.st poceli odvajati od judaizma. Al vjerujem da, kao i uvijek, ti znas sta si htjela reci i to je, kao i uvijek, sasvim dovoljno.

Nego.. za sta je bio isudjen Iszs i tko ga je osudio?
Toliko pogani, da ste prisvojili većinu pAganskih običaja. Ma haj'te molim vas... Inače, ta vrsta propagande je poznata od starog Rima, ako želih istisnuti konkurenciju, onda je dehumaniziraj.(čitaj šta su pisali o Kartagi) Sve abrahamske religije su rasle nauštrb druge/ih religija, a tu konkurencije nema, niti se konkurent toleriše.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#497 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by JVC »

Connaisseur Karlin wrote:
JVC wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
imas problem, jer ti iskljucivo bazrias svoju istinu na religijskoj istini Bibilije o zivotu Isusa :-D

ne razmislja svaki krscanin poput tebe :)

nijenda od tri abrhamske knjige nisu adekvatan izvor zivota Isusa

kriscani su Isusa opisali poput osobe iz mitova i legendi , jer religije jesu korsitile mitove i legende u svojim Knjigama , kao sto su jevrjesi dali svom Davidu ii muslimani Muhamedu :-D
Totalno bezvezna prica sa tvoje strane. Ja svoju istinu baziram ne samo na Bibliji, vec i tekstovima i knjigama koje nemaju veze sa istom.
U to ime, ako imas kakvih drugih informacija, i u cilju pametne rasprave napisi i postavi koga uzimas kao izvor i daj da upoznam "pravog" Isusa ako si ga ti vec upoznala?
postavi izvore :-D
Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#498 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

irac300 wrote:
sherbett wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sve sam objasnila :-D

zasto kazes da su bili pogani :lol:

sto konkretno tebi nije jasno :-D
Mi krscani ih zovemo pogani.. jos iz tih doba.. s poganim obicajima.
Sporan ti je dio di pises da su se pogani rimljani kao friski krscani u 1.st poceli odvajati od judaizma. Al vjerujem da, kao i uvijek, ti znas sta si htjela reci i to je, kao i uvijek, sasvim dovoljno.

Nego.. za sta je bio isudjen Iszs i tko ga je osudio?
Toliko pogani, da ste prisvojili većinu pAganskih običaja. Ma haj'te molim vas... Inače, ta vrsta propagande je poznata od starog Rima, ako želih istisnuti konkurenciju, onda je dehumaniziraj.(čitaj šta su pisali o Kartagi) Sve abrahamske religije su rasle nauštrb druge/ih religija, a tu konkurencije nema, niti se konkurent toleriše.
hihihi :D :thumbup:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#499 Re: Biblija i hrišćanstvo/kršćanstvo - pitanja i odgovori

Post by Zejnep »

Zar nije "pagani"? :zoka:
Post Reply