BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
gentoo
Posts: 3281
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5301 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gentoo »

Pa opet su Super tarife daleko bolje.. Za 28KM na slagalici dobijem 200min+60SMS+5GB a za 29.25 na Super35 (ug. na 2 god.) dobijem 450min+1000SMS+6GB..


ili ono sto je na Super25 NET 23KM na slagalici kosta 26KM (uz 60SMS-ova, jer realno danas ne treba nikom vise od 60-100SMS-ova mjesecno)

Tako da.. fail :roll:
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5302 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

escobar__ wrote:
Cupko_ wrote:Image
Cupko, lutko, aktivirah ja Slagalicu i odabrao sam samo Internet paket (minute i poruke mi nisu interesantne). Samo mi reci koja je cijena poziva/poruka bez aktiviranih opcija, te koja je obračunska u tarifi?
Cijena poziva je 0.20 KM/min prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH dok je cijena poruke 0,10 KM.
Obračunska jedinica je 60+10.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5303 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

gentoo wrote:Pa opet su Super tarife daleko bolje.. Za 28KM na slagalici dobijem 200min+60SMS+5GB a za 29.25 na Super35 (ug. na 2 god.) dobijem 450min+1000SMS+6GB..


ili ono sto je na Super25 NET 23KM na slagalici kosta 26KM (uz 60SMS-ova, jer realno danas ne treba nikom vise od 60-100SMS-ova mjesecno)

Tako da.. fail :roll:
Pa i treba da budu bolje, bilo bi nelogično da je prepaid ponuda bez obaveznog trajanja bolja od postpaida :roll:
Tako da.. post ti je fail :-)
User avatar
gentoo
Posts: 3281
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5304 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gentoo »

Covjece na Slagalici 450min+1000SMS+ 6GB kosta 68KM (i to 430 minuta al hajd..), gdje je to sve na Super bez ugovora 41KM.. Da, fail
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5305 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

gentoo wrote:Covjece na Slagalici 450min+1000SMS+ 6GB kosta 68KM (i to 430 minuta al hajd..), gdje je to sve na Super bez ugovora 41KM.. Da, fail
Ako je neko takav da pored postpaida troši 68 KM mjesečno na prepaid, ne znam šta da ti kažem...
Zna se za šta je prepaid a za šta postpaid, koje su prednosti jednog i drugog i ko šta koristi.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#5306 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

gentoo wrote:Covjece na Slagalici 450min+1000SMS+ 6GB kosta 68KM (i to 430 minuta al hajd..), gdje je to sve na Super bez ugovora 41KM.. Da, fail
Ovo su paketi za 10-20 KM bolji od super tarifa.
Vecina se tu nadje.

Ti si pretposatvio da svi jedva cekaju potpisati ugovor 2 godine.
Pa si pretpostavio da niko nece prenijet broj u eronet.
Pa u toj kombinaciji ganjas slicnosti.

Ali neko nece da se veze ugovorom,a neko ce prenijet broj iz druge mreze.
Tek onda su ove tarife dobre.

Sto se tice vecih paketa mtel za 36,5 KM ima 3000 min neogranicen sms i 4gb.
Koliko bi ovaj promet kostao na super tarifi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5307 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Pa i nije recimo ako je tacno ovo sta si naveo. Meni odmah nampalo sta, kako ali cune da podijelim sta, kako. Usporedbi sa pretplatom jest ali sa prepejdom drugih i nije.
User avatar
gentoo
Posts: 3281
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5308 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gentoo »

Da,upravu ste. Ovo je za curice od 13 godina da dokupe par puta po 150MB za 3KM (jer nemaju vise) da mogu status na FB postaviti. :mrgreen:
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#5309 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

gentoo wrote:Da,upravu ste. Ovo je za curice od 13 godina da dokupe par puta po 150MB za 3KM (jer nemaju vise) da mogu status na FB postaviti. :mrgreen:
Sto si ti ljut :D

Evo primjer kao ja prelazim sa druge mreze.
Platim 20 KM
Dobijem sa bonusima 200 min + 3,5 GB

Meni je ovo super povoljno a nemam 13 godina.
Ovo nema na super tarifi za 20 KM.

Ugovor na 24 mjeseca ne zelim potpisati.
Odradio sam dva takva upravo na super tarifi,ali vise necu.

Ima jos solucija :

200 min + 10,5 GB = 25 KM
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5310 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ma nije povoljno kako kazes ali opet za nas sa prepaida jest, pogotovo za jedne. Ali cune ko, sta, kako. Skontace i oni mnogi isto sta i ja, valjda.
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5311 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

po prvi put na tržištu
80 min za 5 KM
i 200 min za 10 KM
još sa opcijom višekratnih istih dokupa u toku istog mjeseca i prenosa nepotrošenih MB
ako sam dobro skonto
pa se u toku mjeseca može po potrebi npr. dokupit dva puta po 80 minuta, tj. 160 a za 10 KM
ili dva puta po 200 minuta, sveukupno 400 a za 20 KM

Ćupko jel tako ili ipak nije?
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#5312 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

haloo_korisnik wrote:GO bi trebo imat isto ko i mtel
a nema jednog od one dvojice da baš postave
jedan je prenio broj, drugi je kupio kao drugu karticu u dual sim mobu
Evo mene sto sam prenio broj 061 xxx-xxx u GOfre ali ne znam postaviti sliku na forum :cry:

trenutno mi je 10,07/2,38 na tom speedtestu i ja prezadovoljan

Naravno kao svaki muškarac volio bih da mi je veci :D ali bitno mi je da je stalno tako velik i zadovoljava sva moja ocekivanja a ne da mi na pola mjeseca spadne na 64kbs kao sto mi je bilo na Moj mini i to još uvezan u moj izbor sa MojaTV pa mi kao dobrom korisniku poklonili cak pola gige :lol:
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5313 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

:lol:
eh pa da
spram ušljivih 64 kbps kod bht uhljeba
ti si sad na konju sa 10 Mbps :D

jel imas u svim dijelovima grada dobar signal
da dokusurimo ove bhtelekomce
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#5314 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

haloo_korisnik wrote::lol:
eh pa da
spram ušljivih 64 kbps kod bht uhljeba
ti si sad na konju sa 10 Mbps :D

jel imas u svim dijelovima grada dobar signal
da dokusurimo ove bhtelekomce
Krecem se od Vratnika do Blažuja i Vogošce a najviše po Otoci, Alipašinom, Dobrinji, Stupu, Hrasnici, Ilidji... i nisam imao nikakvih problema sa signalom. Cak u kotlini Boljakovog Potoka kod dzamije gdje mi je signal bhtelecoma uvijek pao na jednu crticu pa cak na tenutke ni jednu i fb mi zakoci sad je tu 3 od moguce 4 crtice signal

Još nisam išao na Igman Bjelašnicu, Brus... a ako i odem ici cu da šetam par sati a ne da surfam i fejzbucim, tako da mi nece smetati ako je gore signal slabiji. Posao mi je takav da se krecem po svim naseljenim mjestima u KS i tu mi je bitno da je signal dobar a vidim da jeste
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5315 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

@bumerangss
:thumbup:

uf kakav udarac telekomcima :lol:
ovo je nokaut čisti :zjev:
Last edited by haloo_korisnik on 18/11/2017 12:13, edited 1 time in total.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#5316 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

Kakve su ovo nebuloze. Zvao eronet da ih pitam za projenos broja na ovu novu tarifu. Kaže dama ovako, prilikom prijenosa, aktivira se savršena tarifa sa 1KM na računu. Ako promijenite tarifu na slagalicu, gubite bonuse koje ste dobili prililom projenosa broja. Pa koji klinac reklamiraju bonus 6000 MB ako ih je nemoguće dobit na slagalici.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#5317 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

zateznistub wrote:
rovac13 wrote:Ako nije on......navuce lika na go free i to samo dan prije nego sto ce izac slagalica
Ma ubjedenje sam 100% evo ako moderacija može NEK provjeri IP adrese i ako ja griješim NEK meni opale trajni
Evo i ja molim onog Ozona i druge moderatore da ispitaju te adrese pa nek te trajno banuju :lol:

A predlazem ti da se i licno upoznamo sva trojca, cetvorica i ostali zainteresirani da k'o ljudi sjednemo i popijemo kafu da vam pokažem sve papire od BHTelecoma i od GOfree a i racune od MojaTV od 2011-te kad je mogla samo sa 070 pozivnim pa sve do proslog mjeseca kad sam dobivao jedan racun od 47 KM (Moja TV phone i moj mini) i dokaz iz spomenara iz srednje skole iz 2001.god na stranici gdje je pitanje "Koji je tvoj broj telefona?" piše ovaj isti 061 xxx-xxx koji sam sad prenio u GOfree. Živim sam na svom spratu porodicne kuce a sprat ispod mene mi je brat koji koristi telemah za tri televizije u tri sobe i neki dobar brzi internetn ne znam koji je to paket ali placa 30 i nest KM i meni je dao šifru svog wi-fi de se ja ne bih patio na onom socijalnom netu koji dodje uz MojaTV phone paket a koristim Moja TV samo zato sto ima timeshift tj da se može vratiti program unazad. Medjutim konkurencija napreduje i mozda i ja predjem na telemah jer i oni imaju sad tu mogucnost vracanja programa a iskreno fiksni u zadnje vrijeme sve manje koristim.

Vidiš da ne znam postaviti sliku na forum (pogledaj moje postove) i neces je nigdje naci. Slab sam sa IT naukom jer sam zdravstveni radnik. Pogledaj moje postove, najmanje ih je na temu Racunari i tehnologija. I to malo sto ih je su na temi BHTelecoma i to da sam ga nekad prije falio ali doslo vrijeme da se konkurencija gleda i da se gleda svoj djep!

Pogledaj desetak dvadeset stranica i na ovoj temi sam se raspitivao da li da predjem i kod kojeg operatera jer trosim samo 5 6 KM i to na vrlo kratke pozive kad pacijent nema interfon ili pise sasvim drugo prezime na njemu pa ga zovnem da mi otvori vrata haustora. Naravno prvo pogledam da li ima viber ako je mobilni broj. Viber zakon :thumbup:

Tražio sam interneta više od jedne gige koliko mi je bhtelekom davao jer mi je ta giga mogla biti do polovine mjeseca a onda se patim na 64 kbps jer nisam htio iz principa da dokupim jer se taj dokup dodatno naplati a ne iz pretplate!

Sad imam 3 gige za 10 KM koje važe 30 dana a ako i potrošim ranije imat cu net od 128 kbps duplo brži nego prije.
Uspostava poziva mi je 6 feninga i obracunska mi je 1 sekunda a (kod moj mini je 30 a kod ultre 60 sekundi) a minuta razgovora je 15 feninga a kod moj mini ne znam koliko je tacno ali znam da je skuplje
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5318 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

minuta na MojMini15 je 0,23
pa će ti GoFree biti povoljniji i na pozivima !!!

čak i na prvoj minuti na koju se zbraja uspostava poziva 0,06
na svim sljedećim minutama gdje je 0,15 nije ni vrijedno komentarisat...

Image
Last edited by haloo_korisnik on 18/11/2017 18:03, edited 2 times in total.
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5320 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

Image
Last edited by haloo_korisnik on 18/11/2017 18:06, edited 1 time in total.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5321 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

doff wrote:Kakve su ovo nebuloze. Zvao eronet da ih pitam za projenos broja na ovu novu tarifu. Kaže dama ovako, prilikom prijenosa, aktivira se savršena tarifa sa 1KM na računu. Ako promijenite tarifu na slagalicu, gubite bonuse koje ste dobili prililom projenosa broja. Pa koji klinac reklamiraju bonus 6000 MB ako ih je nemoguće dobit na slagalici.
Ne gube se ti bonusi nego ako tada aktiviraš nešto na Savršenoj i pređeš na Slagalicu, taj mjesec nemaš pravo na duple MB na Slagalici (akcija Dupli MB), a bonuse za prijenos broja (500 MB mjesečno prvih 12 mjeseci) imaš svakako i na Savršenoj i na Slagalici.
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5322 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

jel prenos nepotrošenih boba važi za svaki mjesec
ili samo jedan se može prenijeti
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#5323 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Nigdje ne pise kakve su tarife (minute i sl.) kad se potrose dokupi na slagalici :-)
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5324 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

nagibSA wrote:Nigdje ne pise kakve su tarife (minute i sl.) kad se potrose dokupi na slagalici :-)
Pisao sam negdje vec;
0,20 KM/min prema svim mob. i fiksnim mrezama
0,10 KM sms prema svima
0,20 KM/MB
Pretpostavka je da ces koristit pakete jer na malom paketu razgovora za 3 KM dobijes 30 minuta sto je 0,10 KM/min, na paketu od 5 KM dobijes 80 minuta i izadje te 0,0625 KM/min, a na velikom paketu od 10 KM dobijes 200 min sto je 0,05 KM/min.
Zbog toga nisu nigdje naglasene cijene mada vjerujem da ce biti i to, tek je krenulo.
U svakom slucaju jedna od povoljnijih (ako ne i najpovoljnija) prepaid ponuda na trzistu ako uzmemo u obzir sve 3 komponente (minute, SMS i net).
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#5325 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Cupko_ wrote: U svakom slucaju jedna od povoljnijih (ako ne i najpovoljnija) prepaid ponuda na trzistu ako uzmemo u obzir sve 3 komponente (minute, SMS i net).
:thumbup:

Pa kako ne. Pola sata razgovora za mjesec bi me mozda pokrilo, i 1.5GB neta (nekad i manje), poruke ne bih ni uzimao, a to izdaje kol'ko vec 13KM i miran. Nigdje povoljnije. Mada i protegnuti se za 80 minuta i 1.5GB neta, 15KM. :)

Mislim da ce i mtel odgovoriti do Nove godine sa paketima prema svima, zato cu malo sacekati. Uvijek kad sam govorio da ce i oni mijuenjati nesto mijenjali su, bonus za internet i uveli su tarife, moraju i sada s obzirom da BHT i Eronet imaju dokupe za prema svima. :)
Post Reply