BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
56
12%
mtel
83
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 459

bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5227 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

Mene juce tacno u 14 sati prebacili sa BHTelecoma na GOfre i to je bilo bezbolno i sve ok ali ja jutros dopunio 20 KM i aktivirao 3 G za cenera i dobio sam poruku na viber od rodjaka ali poslije da guglam nesto nece i nazovem podrsku, umalo da okrenem 1444 :D ali sjetih se da nije to nego 067 1 777 777 i javi mi se gospodjica i objasni mi da trebam otici na postavke pa na nešta više ali ja to više nemam :D pa na mobilne mreže pa na pristupne tacke na ime ukucati gofree pa na APN ukucati gofree pa to sacuvati i ja sam to sve obavio ali opet mi nesto nece net pa cu im sutra otici u poslovnicu na dobrinju da mi nastimaju mobitel J7 na njihov net.

Sve ostalo sam za sad zadovoljan :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5228 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

haloo_korisnik wrote:pokaži ti svoj majstore

Image
Evo me preuhitriše

Onda gledaj lafčino, vidiš ga ...
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5229 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

bumerangss wrote:Mene juce tacno u 14 sati prebacili sa BHTelecoma na GOfre i to je bilo bezbolno i sve ok ali ja jutros dopunio 20 KM i aktivirao 3 G za cenera i dobio sam poruku na viber od rodjaka ali poslije da guglam nesto nece i nazovem podrsku, umalo da okrenem 1444 :D ali sjetih se da nije to nego 067 1 777 777 i javi mi se gospodjica i objasni mi da trebam otici na postavke pa na nešta više ali ja to više nemam :D pa na mobilne mreže pa na pristupne tacke na ime ukucati gofree pa na APN ukucati gofree pa to sacuvati i ja sam to sve obavio ali opet mi nesto nece net pa cu im sutra otici u poslovnicu na dobrinju da mi nastimaju mobitel J7 na njihov net.

Sve ostalo sam za sad zadovoljan :thumbup:
nazovi ponovo gospođicu i reci da je glupača
u APN ujucaj
mtelfrend
a u naziv GO

i jesi li uopste dokupio internet za 10 KM
preko menija *777#
inače će ti derat internet po klasičnom cjenovniku a to znači da ćeš brzo ostat bez 20 KM
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5230 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

ing-ecc wrote:
zateznistub wrote:Toliko

Image

Image
:lol:
pa jel to vrijedno 10 KM za gigu
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#5231 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

Naravno da jeste, cak mozda vrijedi i 20 KM :lol: :lol: :lol:
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5232 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

možda u tvojoj glavi

jer bht uhljebi su i lošiji

Image
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5233 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

haloo_korisnik wrote:
bumerangss wrote:Mene juce tacno u 14 sati prebacili sa BHTelecoma na GOfre i to je bilo bezbolno i sve ok ali ja jutros dopunio 20 KM i aktivirao 3 G za cenera i dobio sam poruku na viber od rodjaka ali poslije da guglam nesto nece i nazovem podrsku, umalo da okrenem 1444 :D ali sjetih se da nije to nego 067 1 777 777 i javi mi se gospodjica i objasni mi da trebam otici na postavke pa na nešta više ali ja to više nemam :D pa na mobilne mreže pa na pristupne tacke na ime ukucati gofree pa na APN ukucati gofree pa to sacuvati i ja sam to sve obavio ali opet mi nesto nece net pa cu im sutra otici u poslovnicu na dobrinju da mi nastimaju mobitel J7 na njihov net.

Sve ostalo sam za sad zadovoljan :thumbup:
nazovi ponovo gospođicu i reci da je glupača
u APN ujucaj
mtelfrend
a u naziv GO

i jesi li uopste dokupio internet za 10 KM
preko menija *777#
inače će ti derat internet po klasičnom cjenovniku a to znači da ćeš brzo ostat bez 20 KM
Jesam aktivirao 3 gige preko tog koda *777# i skinulo mi je 10 km sto znaci da je to to ali maloprije otvorih da vidim mail i dosao mi isti od logosofta sa porukom da su me jutros zvali kad sam aktivirao net ali sam bio nedostupan i kazu da moram otici u bhtelecom da odjavim broj iz Moj izbor jer mi je broj bio uvezan sa Moja TV pa zbog toga nije moguce upotpunosti realizirati prenos broja u gofree :roll:

Ja pobudalio i nazovem sa fiksnog sa moja tv 1444 i pitam kako je moguce da dabijem potvrdu da sam sve izmirio dugove i da odnesem potvrdu drugom opreateru a da me glupan na salteru nije odjavio iz moj izbor?! Ona kaze pa mozda nije vidio to pa izvinjava se u njegovo ime :-)

Sutra cu otici u bhtelecom da im saspem sve nesposobno ako mi odmah ne rijese problem prijavit cu ih RAK-u zalit cu se da zbog neznalica ne mogu da guglam dva dana i po ovom kijametu moram da hodam :oops:
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5234 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

de ti ukucaj u APN: mtelfrend
a u naziv: GO
pa probaj da li radi internet
ako imas pozive ne vidim zasto i internet ne bi radio
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5235 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

haloo_korisnik wrote:de ti ukucaj u APN: mtelfrend
a u naziv: GO
pa probaj da li radi internet
ako imas pozive ne vidim zasto i internet ne bi radio
Do toga je bilo :-D hvala haloo :thumbup:

Za sad sve fercera perfektno i ne mogu da vjerujem da za cenera imam 3 gige brzog neta :sretan: :sretan:
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5236 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

vjeruj, vjeruj
dobro da si se otarasio bht uhljeba

sad nagovoriš i one sa kojima najviše pričaš da prenesu broj i onda pričate do besvjesti za samo 0,06 KM po pozivu, o čemu ultra korisnici mogu samo sanjat :lol:

i opali jedan speed test
za inat ovim bhtelekomcima

p. s.
gdje si napravio dopunu 20 KM
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5237 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

haloo_korisnik wrote:vjeruj, vjeruj
dobro da si se otarasio bht uhljeba

sad nagovoriš i one sa kojima najviše pričaš da prenesu broj i onda pričate do besvjesti za samo 0,06 KM po pozivu, o čemu ultra korisnici mogu samo sanjat :lol:

i opali jedan speed test
za inat ovim bhtelekomcima

p. s.
gdje si napravio dopunu 20 KM
Duhanpromet trafika
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#5238 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

haloo_korisnik wrote:vjeruj, vjeruj
dobro da si se otarasio bht uhljeba

sad nagovoriš i one sa kojima najviše pričaš da prenesu broj i onda pričate do besvjesti za samo 0,06 KM po pozivu, o čemu ultra korisnici mogu samo sanjat :lol:

i opali jedan speed test
za inat ovim bhtelekomcima

p. s.
gdje si napravio dopunu 20 KM
O ovome mogu sanjat i korisnici eroneta i mtela (prepaid)
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5239 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

bumerangss wrote:
haloo_korisnik wrote:vjeruj, vjeruj
dobro da si se otarasio bht uhljeba

sad nagovoriš i one sa kojima najviše pričaš da prenesu broj i onda pričate do besvjesti za samo 0,06 KM po pozivu, o čemu ultra korisnici mogu samo sanjat :lol:

i opali jedan speed test
za inat ovim bhtelekomcima

p. s.
gdje si napravio dopunu 20 KM
Duhanpromet trafika
provjeru stanja MB radiš ukucavanjem
*777*3*1*2*3#
a ako dan prije isteka tog dokupa, ponovo dokupiš 3 GB onda će ti se prenijeti nepotrošeni MB i sabrati sa tih novih 3 GB, pa tako takvim stalnim dokupima možeš akumulirat i nekoliko giga!!

o ovome ultraši samo sanjat mogu sa jadnom gigom za 10 KM :lol:
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5240 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

E hvala i za ovaj kod kako da vidim potrosnju MB :thumbup:

Drago mi je da cu moci prenijeti ostatak MB u iducih 30 dana jer do sad sam gigu vecinom potrosio do 15-og 17-og u mjesecu pa se patim na 64 kbs jer iz principa nisam htio dokupiti net jer bi mi to dodatno naplatili na 17,55 pretplate koliko je moj mini. Imam wifi i kuci i na poslu tako da mi je ovo sasvim dovoljno za put od kuce do posla i kad negdje odem da ne prosim sifru wifi-a od konobara :D

Kad kolegama kazem da sam presao sa bhtelecoma na gofree svi me blijedo gledaju jer dosta raje ne zna da moze prenijeti svoj broj i ne vjeruju da je 3 gige 30 dana samo 10 KM i da je obracunska jedna sekunda a ne 30 koliko je na moj mini ili 60 na ultri. Doduse za mnoge je to visa matematika jer ne znaju sta je bolje :lol:

Nas narod je u principu neinformiran, da ne kazem glup :skoljka:
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#5241 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

Steta sto nema pretplatu gofree, ima li ko da nudi nesto tako ili blizu, ali da je postpaid? Do nekih 15 KM.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#5242 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Steta je i sto nema kakve pakete minuta,pa izadju skupi razgovori.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#5243 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

rovac13 wrote:Steta je i sto nema kakve pakete minuta,pa izadju skupi razgovori.
Kako izadju skupi razgovori? kada po obracunskoj i cijenama razgovora najjeftiniji.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#5244 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Gdje god se minute obracunavaju po cjenovniku meni to bude preskupo.
Zato rekoh steta sto nemaju i oni pakete minuta.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#5245 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

rovac13 wrote:Gdje god se minute obracunavaju po cjenovniku meni to bude preskupo.
Zato rekoh steta sto nemaju i oni pakete minuta.
Pa ne znam, meni se na sadasnjem student paketu po cjenovniku obracunava, i bas me guzi, pricao sekund ili pola minute, isto mi. Mislim da te izadje jeftinije kada je ovakav cjenovnik gdje je obracunska 1 sec, ali eto, svako ima svoju racunicu.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#5246 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Do sad imao :
200 min + 1000 sms + 2 GB = 29,25 KM

Sad bi trebao imat :
200 min + 300 sms + 1,5 GB = 20 KM

Toga nema na go free.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#5247 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

smartXL wrote:
O ovome mogu sanjat i korisnici eroneta i mtela (prepaid)
Ima(m) na m:telu 4GB, mjesec, 11.7KM, sto je opet OK ponuda u odnosu na druge. :)
rovac13 wrote:Steta je i sto nema kakve pakete minuta,pa izadju skupi razgovori.
Valjalo bi to i ja sam skontao, bolje je kad se kupuju paketi ili kad imas tako neke dodatne pakete/opcije i sl.

Bio sam na ivici prelaska na gofree, ali skontah i ne treba mi, ne bih Bog zna sta ustedio.

Zakljucak, sve je to nekako tu negdje kad se sabere/oduzme i dok ne uleti neko sa strane nema nekog 'rahatluka' od raznih halooa, gofreeova i sl. Ko koristi pozive dosta, svakako je na postpaidu.
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5248 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

kao prvo nije 4 gb nego 5 gb na mtelu
kao drugo, to je tek odskora, ne znam da li ima i mjesec, dok GOfree ima već 2-3 godine ponudu od 3 gb za 10 KM
kao treće, i na GO je moguće vremenom nakupit sa opcijom prenosa i akumuliranja i više od 5 GB a realno uz wifi na svakom čošku prosječna potreba je 2-3 GB
kao četvrto, moraš pakete gkedat u cjelini, a to znači da je džaba mtelu 5 gb kad ima obračunsku jedinicu minuta i kad ona košta 0,20 spram GO! kod koje je sekunda obračunska a 0,15 po minuti
i kao peto jesu bolji ovi novi bhtelekom oaketi, a i oni su odskora sa novom ultrom, za one koji koriste puno razgovor, jer minuta izađe 0,10 a inače je na ultri klasičnoj 0,20
ali zato paket ima malo interneta, pa kako kome šta treba
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5250 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

@bumerangss

daj zvekni taj speed test sa GOfree
Post Reply