BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#51 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rizibizi »

'Dje Halo u svemu ovome. Sto neko jednom rece, da svi uzmu halo citava BiH bi dzaba pricala. Na BHT sam iz prostog razloga sto i 90% mog okruzenja koristi usluge ovog operatera, a niti jedan drugi operater mi nece dati jeftiniju cijenu poziva prema tim brojevima i nece mi dati da koristim brojeve drugog operatera za besplatne pozive-logicno. E da i zato sto cini mi se samo kod njih mozes kupiti vise mobitela na jednu pretplatu Osim mobitela sve ostale usluge BHT sam odjavio posto se shisham samo kod frizera. Prvi telekom sa bilo kojim nacionalnim predznakom koji mi ponudi povoljniju i bolju uslugu moze racunati na mene. Mislim da bi BHT napravio cudo kad bi uveo normalne prepaid tarife da uplatis neku normalnu cifru kredita, aktiviras tarifu i budes rahat mjesec dana. Nemam nista protiv njih, ali ipak mi je moj novcanik i budzet na prvom mjestu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#52 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

g_i_l_i_p_t_e_r wrote: :lol: :lol: :lol:
joj biznisa i kurca, navedi ijednu značajniju firmu koja nešto proizvodi, koja je iz realnog sektora
da nemate sjedišta državnih kompanija, administracije, ambasade i da ne pljačkate druge kantone zbog kretenskog zakona da u raspodjeli prihoda sarajevski i goraždanski kanton imaju duplu prednost, vi bi prosili, jer ni zašta drugo niste sposobni osim pravit džamije na svakom čošku....i nemoj mislit da ovo piše neki "katolik ili pravoslavac" nego ti piše Bošnjo iz drugog kantona kojem je privilegije i bahatog ponašanja Sarajeva pun kurac
Naravno, znamo u kojem grmu leži zec, džamije smetaju. :wink: Tim si rekao sve, ne treba više ni riječi da znamo ko si i šta si. Time si samo podebljao našu svijest da MTEL i HT zapobilazimo revnosno u širokom luku. Hvala. :|

Ali evo da ti ne ostanem dužan za komentar i udjelim besplatnu edukciju koju inače naplatim od takvih osoba.

Volkswagen, Standard, Unis Pretis-NIS, SM BH, Bosnalijek, Meltal d.o.o. Sarajevo, Fogs d.o.o., Robot d.o.o., Telma d.o.o. najznačajnije firme koje ostvare gotovo 50% izvoza iz kantona. Pored ovih najvećih izvoznika imaš desetine drugih iz realnog sektora koje su respektabilne firme. Naravno da će KS dobivati najviše jer je tu smješteno najviše državnih institucija (ne sve :shock: ), ambasade, predstavništva...itd. Ta priča separatista o tobožnjoj otimačini Sarajeva je obična propaganda za svakog onog koji zna sabrati 2+2.Činjenice su čudo.

Meni je drago da tebi i takvima smeta Goražde koje ima 5% nezaposlenih, koje ostvaruje u ova krizna vremena nevjerovatan napredak na ekonomskom i gospodarskom planu.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#53 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Naravno, znamo u kojem grmu leži zec, džamije smetaju. :wink: Tim si rekao sve, ne treba više ni riječi da znamo ko si i šta si.
Ali evo da ti ne ostanem dužan za komentar i besplatnu edukciju koju inače naplatim od takvih osoba.
znaš ti kurac moj, ne ide vama u glavu da ima i ateista koje zaboli moja kita i za džamijom i za crkvom, i za hodžom i za popom
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Volkswagen, Standard, Unis Pretis-NIS, SM BH, Bosnalijek, Meltal d.o.o. Sarajevo, Fogs d.o.o., Robot d.o.o., Telma d.o.o. najznačajnije firme koje ostvare gotovo 50% izvoza iz kantona. Pored ovih najvećih izvoznika imaš desetine drugih iz realnog sektora koje su respektabilne firme. Naravno da će KS dobivati najviše jer je tu smješteno najviše državnih institucija (ne sve :shock: ), ambasade, predstavništva...itd. Ta priča separatista o tobožnjoj otimačini Sarajeva je obična propaganda za svakog onog koji zna sabrati 2+2.Činjenice su čudo.
to izdvojeno jedino, ostalo je kurčevina kao što se i vidi iz statistike, a prazne priče palamudi nekom drugom

Image
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#54 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by hipija »

Ja takodje korisnim mobilnu tel. i internet od BHT, tj. od kada sam uveo ovu uslugu. I mislim, ne dovodeci u pitanje ulogu BHT u punjenju budzeta, ipak ne mogu a da se cesto ne zapitam, pa zar su morali Telemach i Logosoft prvi uvesti flat internet, a ja se patiti prvo na 3 pa na 5 Gb za 30 KM, iako im je prvobitni moto bio "idemo prvi, dajemo (naj)vise"?
Evo i sada netflat5 vec vise od dvije godine se nista ne mijenja ni sa povecanjem brzine ni sa smanjenjem cijene.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#55 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

g_i_l_i_p_t_e_r wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Naravno, znamo u kojem grmu leži zec, džamije smetaju. :wink: Tim si rekao sve, ne treba više ni riječi da znamo ko si i šta si.
Ali evo da ti ne ostanem dužan za komentar i besplatnu edukciju koju inače naplatim od takvih osoba.
znaš ti kurac moj, ne ide vama u glavu da ima i ateista koje zaboli moja kita i za džamijom i za crkvom, i za hodžom i za popom
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Volkswagen, Standard, Unis Pretis-NIS, SM BH, Bosnalijek, Meltal d.o.o. Sarajevo, Fogs d.o.o., Robot d.o.o., Telma d.o.o. najznačajnije firme koje ostvare gotovo 50% izvoza iz kantona. Pored ovih najvećih izvoznika imaš desetine drugih iz realnog sektora koje su respektabilne firme. Naravno da će KS dobivati najviše jer je tu smješteno najviše državnih institucija (ne sve :shock: ), ambasade, predstavništva...itd. Ta priča separatista o tobožnjoj otimačini Sarajeva je obična propaganda za svakog onog koji zna sabrati 2+2.Činjenice su čudo.
to izdvojeno jedino, ostalo je kurčevina kao što se i vidi iz statistike, a prazne priče palamudi nekom drugom

Image
:lol: Sam sebe demantuješ. Prvo kažeš nabroj firme pa kada ti nabrojim onda se vadiš statistikom koja je tačan skup netačnih podataka. Naravno da će KS uvoziti najviše kada samo EP (INA) uveze preko 250 miliona maraka :shock: goriva da podmiri stanovništvo, provredu, domaće i strane institucije. U tu cifru uvoza se ubrajaju i ostali energenti, plin, struja, maziva...itd. :mrgreen: Po izvozu kao što sam vidiš KS je na trećem mjestu tako da tvoja argumentacija nema smisla. :wink:
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#56 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

:lol: :lol: :lol:
veze ti nemaš
sad to izračunaj "po glavi stanovnika"
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#57 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

g_i_l_i_p_t_e_r wrote::lol: :lol: :lol:
veze ti nemaš
sad to izračunaj "po glavi stanovnika"
E pravi si gelipter. :lol: Govori li ti šta broj registrovanih vozila u KS od 130.000 sa tendencijom rasta od 3.5% u 2014 na prema 87.000 u ZDK, 65.000 HNK...ostali kantoni svi ispod. :zzzz:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 21/06/2015 11:02, edited 1 time in total.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#58 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by belami1111 »

hipija wrote:Ja takodje korisnim mobilnu tel. i internet od BHT, tj. od kada sam uveo ovu uslugu. I mislim, ne dovodeci u pitanje ulogu BHT u punjenju budzeta, ipak ne mogu a da se cesto ne zapitam, pa zar su morali Telemach i Logosoft prvi uvesti flat internet, a ja se patiti prvo na 3 pa na 5 Gb za 30 KM, iako im je prvobitni moto bio "idemo prvi, dajemo (naj)vise"?
Evo i sada netflat5 vec vise od dvije godine se nista ne mijenja ni sa povecanjem brzine ni sa smanjenjem cijene.
Evo zašto u početku pa se podlije otelo kontroli.
Pitao sam poznanika prije par gidina što bh telekom ne spusti cijene niže od konkurencije. Odgovor nedaju bh telekomu da bude najjeftiniji zato što bi propali ti mali provajder zajedno sa opremom i bilo bi izgubljeno na stotine radni mjesta.
A ti mali provajderi sad uvalili kitu državi nahapali bez poreza milione , postavili infrastrukturu bespravno i sve to još unovčili prodajom strancima koji udput i dalje rade polulegalno i većinom na crno
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#59 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Mozete mi vjerovati ili ne, ali kada govorimo o mobilnim operaterima, mreza m:tel-a ne valja. Imam prijatelja koji radi u kompaniji koja koristi m:tel kao mobilnog operatera (pored tog sluzbenog covjek ima i BH Telecom-ov broj). Kaze covjek da imaju strasnih problema. Losa pokrivenost, veza tokom razgovora jako cesto puca. Zbog prirode posla (koristenje nekih poslovnih aplikacija preko interneta. Radi se o jednoj velikoj kompaniji) potreban im je 3G. Tek ovdje imaju cirkus jer je m:tel strasno lose pokrio federaciju. A znate li zasto nece da predju na BH Telecom? Zato sto im je sjediste u Beogradu!
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#60 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

mirza_15 wrote:Mozete mi vjerovati ili ne, ali kada govorimo o mobilnim operaterima, mreza m:tel-a ne valja. Imam prijatelja koji radi u kompaniji koja koristi m:tel kao mobilnog operatera (pored tog sluzbenog covjek ima i BH Telecom-ov broj). Kaze covjek da imaju strasnih problema. Losa pokrivenost, veza tokom razgovora jako cesto puca. Zbog prirode posla (koristenje nekih poslovnih aplikacija preko interneta. Radi se o jednoj velikoj kompaniji) potreban im je 3G. Tek ovdje imaju cirkus jer je m:tel strasno lose pokrio federaciju. A znate li zasto nece da predju na BH Telecom? Zato sto im je sjediste u Beogradu!
Rekla kazala. Mislim da svaki korisnik koji je isprobao mreže zna za sebe šta i kako se ponaša mreža, kartica je 3-4 KM pa je jako jednostavno za provjeriti kakav je signal 3G mreže na određenom području.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#61 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mirza_15 wrote:Mozete mi vjerovati ili ne, ali kada govorimo o mobilnim operaterima, mreza m:tel-a ne valja. Imam prijatelja koji radi u kompaniji koja koristi m:tel kao mobilnog operatera (pored tog sluzbenog covjek ima i BH Telecom-ov broj). Kaze covjek da imaju strasnih problema. Losa pokrivenost, veza tokom razgovora jako cesto puca. Zbog prirode posla (koristenje nekih poslovnih aplikacija preko interneta. Radi se o jednoj velikoj kompaniji) potreban im je 3G. Tek ovdje imaju cirkus jer je m:tel strasno lose pokrio federaciju. A znate li zasto nece da predju na BH Telecom? Zato sto im je sjediste u Beogradu!
Naravno, masa firmi tako gleda stvari pa zašto da i mine gledamo istom mjerom. :oops:
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#62 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

fortaleza wrote:
mirza_15 wrote:Mozete mi vjerovati ili ne, ali kada govorimo o mobilnim operaterima, mreza m:tel-a ne valja. Imam prijatelja koji radi u kompaniji koja koristi m:tel kao mobilnog operatera (pored tog sluzbenog covjek ima i BH Telecom-ov broj). Kaze covjek da imaju strasnih problema. Losa pokrivenost, veza tokom razgovora jako cesto puca. Zbog prirode posla (koristenje nekih poslovnih aplikacija preko interneta. Radi se o jednoj velikoj kompaniji) potreban im je 3G. Tek ovdje imaju cirkus jer je m:tel strasno lose pokrio federaciju. A znate li zasto nece da predju na BH Telecom? Zato sto im je sjediste u Beogradu!
Rekla kazala. Mislim da svaki korisnik koji je isprobao mreže zna za sebe šta i kako se ponaša mreža, kartica je 3-4 KM pa je jako jednostavno za provjeriti kakav je signal 3G mreže na određenom području.
Covjek ne laze niti ima razloga za to, a jedan mi od najboljih prijatelja pa ga odlicno poznajem. To na onoj drugoj temi tvrdi i LiP koji je probao i m:tel i BHT. Ako znas ko je LiP onda vjerovatno znas da on bas nikako nema razloga da siri neku propagandu u korist BH Telecom-a.
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#63 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ljakan »

Mtel je bio los kad sam ga ja koristio to je tacno,cesto je pada mreza.Godinu ga ne koristim jesu li se promjenili neznam al znam da zato haloo radi za 10. :D
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#64 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
mirza_15 wrote:Mozete mi vjerovati ili ne, ali kada govorimo o mobilnim operaterima, mreza m:tel-a ne valja. Imam prijatelja koji radi u kompaniji koja koristi m:tel kao mobilnog operatera (pored tog sluzbenog covjek ima i BH Telecom-ov broj). Kaze covjek da imaju strasnih problema. Losa pokrivenost, veza tokom razgovora jako cesto puca. Zbog prirode posla (koristenje nekih poslovnih aplikacija preko interneta. Radi se o jednoj velikoj kompaniji) potreban im je 3G. Tek ovdje imaju cirkus jer je m:tel strasno lose pokrio federaciju. A znate li zasto nece da predju na BH Telecom? Zato sto im je sjediste u Beogradu!
Naravno, masa firmi tako gleda stvari pa zašto da i mine gledamo istom mjerom. :oops:
Evo i Telemach je jedan od primjera. Posluju iskljucivo na podrucju FBiH, ali koriste m:tel. Tvrdim odgovorno da nema sanse da im je povoljnije poslovati u Sarajevu sa m:tel-om, tim prije jer BH Telecom u TOPTIM-u nudi i fiksne prikljucke koje Telemach ima kod BH Telecom-a. A sjediste grupaciji za Balkan je, pogodi gdje!
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#65 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ljakan wrote:Mtel je bio los kad sam ga ja koristio to je tacno,cesto je pada mreza.Godinu ga ne koristim jesu li se promjenili neznam al znam da zato haloo radi za 10. :D
Za eronet-ovu mrezu ne znam (i haloo radi preko iste). Samo tvrdim za m:tel-ovu da je smece.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#66 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta

i evo ono što si ti bio nesposoban naći a ljudi ti tražili, karta pokrivenosti usranaca, pa vidi sam kolko rupaju imaju

Image
Last edited by g_i_l_i_p_t_e_r on 21/06/2015 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#67 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by friskyoreo »

Ja ne znam ko je gori, il' ovi sto brane bht gdje fakat nema prostora da se brani, zato sto su uhljebljeni, primaju dividende, kako god imaju direktne koristi od njega, ili ovi sto su ogorceni prema uhljebima.
Kako god, ovdje administrator treba da dodje s metlom.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#68 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

g_i_l_i_p_t_e_r wrote:opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta
BHT je svugdje dobar jer je ulozio u mrezu, ali nebitno. Bitno je to da se ne isplati koristiti m:tel na podrucju FBiH, ali si nam ti dosao "otvarati oci" sa nekom akcijom koju ovaj operater nudi a koja traje dva-tri mjeseca. Mene ismijaste na onoj temi kada sam govorio da ne valja.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#69 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

mirza_15 wrote:
g_i_l_i_p_t_e_r wrote:opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta
BHT je svugdje dobar jer je ulozio u mrezu, ali nebitno. Bitno je to da se ne isplati koristiti m:tel na podrucju FBiH, ali si nam ti dosao "otvarati oci" sa nekom akcijom koju ovaj operater nudi a koja traje dva-tri mjeseca. Mene ismijaste na onoj temi kada sam govorio da ne valja.
Image
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#70 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Kada ovako nesto postavis, postavis i link odakle si to preuzeo.

A i ova karta je tri puta bolja od karata pokrivenosti koje ima konkurencija. Svi gradovi i putne komunikacije pokriveni, ali prvo daj link da vidim o cemu se radi. Na toj karti nigdje ne pise 3G i iz kojeg je perioda.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#71 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

g_i_l_i_p_t_e_r wrote:opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta

i evo ono što si ti bio nesposoban naći a ljudi ti tražili, karta pokrivenosti usranaca, pa vidi sam kolko rupaju imaju

Image
U odnosu na HT (IZI koristi njihovu infrastrukturu) BHT je Vodafon. :mrgreen:

Image

MTEL rupa do rupe...

Image
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#73 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

mirza_15 wrote:Kada ovako nesto postavis, postavis i link odakle si to preuzeo.

A i ova karta je tri puta bolja od karata pokrivenosti koje ima konkurencija. Svi gradovi i putne komunikacije pokriveni, ali prvo daj link da vidim o cemu se radi. Na toj karti nigdje ne pise 3G i iz kojeg je perioda.
pa kako ti bhtelekomovac ne znaš za izdanja svojih jarana
https://www.bhtelecom.ba/fileadmin/egla ... eb2012.pdf
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Nasao sam sam: Dakle o cemu se radi:
U periodu od jedne godine, Faza VII je uglavnom uspješno realizovana (od planiranih 76 realizovane su 73
GSM bazne stanice i puštene u rad). Realizacija GSM baznih stanica na području Prozora, Čitluka i Doljana
naišla je na neočekivane poteškoće u toku implementacije, te je njihova realizacija izvršena krajem ljeta 2006.
godine. Ovim je bio ispunjen uslov iz prve Licence koji se odnosio na pokrivanje stanovništva BiH i većine
zadatih magistralnih putnih komunikacija. Na Slici 2.1. je prikazana karta pokrivenosti GSM radio signalom
teritorije BiH nakon realizacije VI i VII faze proširenja radio dijela mobilne mreže.
Krajem 2003. i početkom 2004. godine započete su aktivnosti na realizaciji VIII faze proširenja GSM mreže
BH Telecoma, koja je obuhvaćala nastavak pokrivenosti GSM signalom BH Telecoma kako magistralnih putnih
pravaca, tako i naseljenih mjesta duž magistralnih putnih pravaca na čitavom području BiH. Ukupno je planirano 120 lokacija za izgradnju GSM baznih stanica i repeater-a od čega su bile i 4 među-stanice za povezivanje GSM
baznih stanica na sistem prijenosa BH Telecoma. Sa ovom Fazom započinje realizacija 2.5G mobilne mreže
(GPRS/EDGE). Naime, tokom 2003. i 2004. godine izvršena su testiranja kada je u pitanju rad GPRS mreže za
prijenos podataka, čiji je pravi komercijalni rad započeo u lje
to 2005. godine
:lol: :lol: :lol:

Mozes ti to bolje.
Last edited by mirza_15 on 21/06/2015 12:10, edited 1 time in total.
g_i_l_i_p_t_e_r
Posts: 94
Joined: 17/06/2015 12:53

#75 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by g_i_l_i_p_t_e_r »

mirza_15 wrote:Nasao sam sam: Dakle o cemu se radi:
U periodu od jedne godine, Faza VII je uglavnom uspješno realizovana (od planiranih 76 realizovane su 73
GSM bazne stanice i puštene u rad). Realizacija GSM baznih stanica na području Prozora, Čitluka i Doljana
naišla je na neočekivane poteškoće u toku implementacije, te je njihova realizacija izvršena krajem ljeta 2006.
godine. Ovim je bio ispunjen uslov iz prve Licence koji se odnosio na pokrivanje stanovništva BiH i većine
zadatih magistralnih putnih komunikacija. Na Slici 2.1. je prikazana karta pokrivenosti GSM radio signalom
teritorije BiH nakon realizacije VI i VII faze proširenja radio dijela mobilne mreže.
:lol: :lol: :lol:

Mozes ti to bolje.
i šta je tu smiješno bolidu
Post Reply