BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4651 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ne znam kada se planira uvođenje 4G mreže ali ovo na jeftinijim paketima je još uvijek pljačka po meni...
Moraš ići na opciju 40KM mjesečno da bi imao solidno interneta i dovoljno minuta da ne zivkaš preko viber/whatsapp ili šta već jbg.
A govorimo o paketima na pretplatu i to na period 12/24 mjeseca :run:

Ako ostane ovako vjerovatno ću da pređem na BHT, barem ću imati više interneta, ako mi ovi ne ponude nešto konkretno za lojalnost :lol:
A Mojmix Extra od mtela za 36KM i ugovor na 2 godine još uvijek najbolji, 3000min prema svima + 4GB neta
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4652 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

Cupko_ wrote:Od 1.9. u Eronetu ide redizajn tarifa i uvođenje nove tarife Super 25 Net. Izgledat će ovako:

Super 15 - 100 minuta razgovora prema svim mobilnim i fiksnim mrežama unutar BiH, 100 poruka i 500MB brzog interneta.
Super 25 - 200 minuta razgovora, 1000 poruka i 2GB interneta.
Super 35 - 350 minuta, 1000 poruka i 6GB interneta.
Super 50 - 650 minuta, 1000 poruka i 8GB interneta.
Super 80 - 1050 minuta, 1000 poruka i 16GB interneta.
Super VIP - 8000 minuta, 1000 poruka i 32GB interneta.

Nova tarifa Super 25 Net će imati:
125 minuta za razgovore prema svima,
1000 poruka
i 5GB interneta.

moRe l' se normalno preći sa Super 25 na Super 25 Net bez plaćanja?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#4653 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

avaks wrote:Koliko ja vidim, sve mlaćenje prazne slame :D
Dva najatraktivnija paketa evo sada po tom novom tri, a ništa konkretno... 15 mjeseci sam na pretplati na Eronetu, najmanji paket i jedina promjena je s 200 na 500MB mobilnog interneta :run:
Žešće ublehe... Sve su prilike da će se operater mijenjati čim ugovor istekne.
Znači da za godinu i kusur nisu htjeli ni minute dodatne da ubace nego samo 300MB što već odavno i više imaš na bonove... Razočarali u svakom pogledu :lol:
Pa ova Super 25 Net će uz SimOnly biti 23,40KM, a imat ćeš 125 minuta, 1000 poruka i 5GB interneta. Zar ima logike da se na Super 15 paketu stavi više od 500MB kada BHTelecom nudi ist toliko (a ne možeš ostvarit 100 minuta i 100 poruka) a m:tel na svom Moj Mix Mini koji je 22.23KM (gotovo 5KM skuplji) nudi samo 150MB?
Ne razumijem šta je sad ovdje lošije?
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4654 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Nema prijatelju u ovoj drzavi nista logike. Nema jer ti pitas jer ima logike da Eronet daje vise kad druga dva daju isto ili manje...


Logika bi bila da vi date duplo vise svega, pa da i ostali daju isto to i da mi imamo dobru ponudu. To bi bilo logicno.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#4655 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

febo_acm wrote:Nema prijatelju u ovoj drzavi nista logike. Nema jer ti pitas jer ima logike da Eronet daje vise kad druga dva daju isto ili manje...


Logika bi bila da vi date duplo vise svega, pa da i ostali daju isto to i da mi imamo dobru ponudu. To bi bilo logicno.
Po toj logici bi Bingo trebao dati duplo jeftinije cijene, pa i Konzum da snizi svoje i da tako ide u nedogled. Razumijem ja tebe i bilo bi to super za korisnike, al moraš shvatit da je cilj svakom (ko se bavi prodajom) da izvuče najviše iz najmanje, a u toj borbi trgovaca i kupaca rijetko kupci izađu kao pobjednici, nažalost...
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4656 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Postoji velika razlika izmedju Binga i Eroneta. Prva i glavna stvar je ta sto Eronet prodaje uslugu, a tu se lakse ostvaruje profit.
E sad sa druge strane imas situaciju oko Konzuma, pa da ne idemo tako siroko. Zna se sta je Bingo pocinio Konzumu u BiH...


Objasni mi jednu stvar. Sta Eronet gubi ako ponudi 2 GB u Super 15? Moze li ista izgubiti, nemate kapacitet za to? Po svoj logici moze samo dobiti vise korisnika, bolji imidz, brend itd...

Ono sto je jedina istina da ovdje treba doci stranac i posamarati sve ponudom, nama drugog spasa nema.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#4657 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

febo_acm wrote:Postoji velika razlika izmedju Binga i Eroneta. Prva i glavna stvar je ta sto Eronet prodaje uslugu, a tu se lakse ostvaruje profit.
E sad sa druge strane imas situaciju oko Konzuma, pa da ne idemo tako siroko. Zna se sta je Bingo pocinio Konzumu u BiH...


Objasni mi jednu stvar. Sta Eronet gubi ako ponudi 2 GB u Super 15? Moze li ista izgubiti, nemate kapacitet za to? Po svoj logici moze samo dobiti vise korisnika, bolji imidz, brend itd...

Ono sto je jedina istina da ovdje treba doci stranac i posamarati sve ponudom, nama drugog spasa nema.
Objasni ti meni zašto prije 10 godina nije odmah proizvedena memorijska kartica (ili usb stick) sa kapacitetom od 128GB, a moglo se proizvesti? Šta bi Kingston/Samsung i slični izgubili time? Postoji neka logika prodaje, bio to proizvod ili usluga, i ja se slažem s tobom da ne bi niti jedan operater ništa izgubio da sada stavi 2GB na najmanjem paketu, međutim postoji neki redoslijed kojim se ide kako bi od neke stvari mogao ostvarivati profit što duži vremenski period.
Proizvođači HDD/SSD-ova to rade na svoj način (postepeno povećanje kapaciteta), proizvođači kamera/foto-aparata na svoj način (postepeno uvođenje boljih senzora i sl.), proizvođači mobitela na svoj način (mogao je Samsung prije 3 godine u S5 ubaciti procesor sa 8 jezgri i 4GB rama, ali šta bi onda prodavao danas?). Ovako možemo nabrajati u nedogled, svugdje je stvar ista.

Ulazak stranih operatera (bar u neko skorije vrijeme, teoretski) će se desiti samo preko već postojećih domaćih, tj. privatizacijom. A sad pogledaj ponudu T-mobile u Hrvatskoj i u Njemačkoj, pa ćeš vidjet da i stranci kroje ponudu naspram konkurencije. Ne kažem da to možda neće donijeti pozitivne promjene, sasvim vjerovatno hoće, ali ništa spektakularno se neće desiti.
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4658 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

ja kupio prije par godina SSD sa 64GB memorije, danas već imam SSD od 250 GB.
ponuda od 500 MB na ovim najmanjim pretplatama se nije makla sa mjesta već godinama, čak šta više BHT poveća pa smanji MB... tom nekom logikom bi ja sada trebao imati barem 3-4 puta više MB, ali nemam. 3-4 jača HD klipa od po 5-6 minuta će mi za ukupno 20 minuta "pojesti" internet.
prije je klip na yt imao 5 MB, a danas ima 250 MB.
naravno, ne kažem ja sada da treba imati flat za 15 KM. koliko para, toliko muzike. to stoji.

naši operateri su najgori u Evopri i to je neoboriva činjenica. ponuda nam je cirkus. ja sam u Njemačkoj za 10€ imao prepaid sa 3 GB neta i besplatnim pozivima u mreži. nedavno sam skoro mjesec dana bio u Beogradu i u VIP-u sam za 300(5 KM) dinara imao 4 GB interneta, a za jos 10 KM sam imao 150 minuta prema svim mrežama, 1500 minuta u mreži i 1500 sms + 500 MB. Dakle, za 15 KM sam dobio 1750 minuta, 4 GB interneta i 1500 sms na prepaid... nemam više šta reći.
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4659 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4660 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Cupko_ wrote: Pa ova Super 25 Net će uz SimOnly biti 23,40KM, a imat ćeš 125 minuta, 1000 poruka i 5GB interneta. Zar ima logike da se na Super 15 paketu stavi više od 500MB kada BHTelecom nudi ist toliko (a ne možeš ostvarit 100 minuta i 100 poruka) a m:tel na svom Moj Mix Mini koji je 22.23KM (gotovo 5KM skuplji) nudi samo 150MB?
Ne razumijem šta je sad ovdje lošije?
Premalo minuta za 23,40KM (uz ugovor na 24 mjeseca).
BHT je do ovaj mjesec nudio 1GB u akciji ali koliko vidim smanjili su na 500MB sada, a imali su 100MB kada je Eronet 200. Eto sad su na 500 pa zašto i vi niste mogli 1GB vala ne bi se prekinuli, a i to je tanko mada od koga je eto vidim i previše.
To što je lihvarski ubačena nova tarifa ne želim da komentarišem.
Koliko znam Mtel još nije korigovao tarife i sumnjam da će ostati na 150MB za 22.23KM, živi bili pa vidjeli. Znam samo kako je krenulo da neću ni produživati ugovor s Eronetom, jer za mojih 15 mjeseci u Super 15 tarifi se ništa nije promijenilo osim da je dodano bijednih 300MB i to će sigurno do sljedeće godine u ovo vrijeme tako da bude. :run:
Valjda sam previše očekivao ali vidim da su to sve isti torovi i napretka nema dok neko 4ti ne poljulja malo.
Čuj što bi oni davali više od 500MB kada i BHT toliko nudi već duže vrijeme, kako ću zadovoljno i vama da lansiram odjeb čim istekne ovaj ugovor :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4661 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

mirza_15 wrote:Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
A jesi ga ubo' svaka ti dala, gledaj mtela zato, otkida na 21Mbps :lol:
Nego deder mi vidi šta dobijem ako prenesem br na BHT, morel na Mini 15 barem 1GB neta za prenos broja jer nemam MojaTV niti ću je uvoditi?!
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4662 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

avaks wrote:Čuj što bi oni davali više od 500MB kada i BHT toliko nudi već duže vrijeme, kako ću zadovoljno i vama da lansiram odjeb čim istekne ovaj ugovor :lol:
meni je to bilo cudno maloprije. i sad ja trebam kao da kazem, pa dobro nemaju ni drugi to je ok :D
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4663 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Pa RS :mrgreen:

Ide 1 GB za prenos broja u bht na ultru ili na pretplatu i 1 GB za prenos sa ultre na pretplatu. Od 01.09. Imas i onih 500 MB sto je u paketu.

Edit: mislim 12 mjeseci. Provjerim sutra.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4664 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

febo_acm wrote:
avaks wrote:Čuj što bi oni davali više od 500MB kada i BHT toliko nudi već duže vrijeme, kako ću zadovoljno i vama da lansiram odjeb čim istekne ovaj ugovor :lol:
meni je to bilo cudno maloprije. i sad ja trebam kao da kazem, pa dobro nemaju ni drugi to je ok :D
Nema tu zdrave konkurencije ba... BHT je povećao jednom pa onda i par akcija, koliko god nehljebi bili nešto se barem dešava i prije će dati neku bolju ponudu nego ovi kako stvari stoje. Teška srca ovo velim ali tako je jbg...
AKo ništa u Istočnoj Bosni imaju signala a Ero nema :lol:

@mirza
Znači sigurica je da bih imao barem 1GB ako bih prešao na Mini 15 tj. da se dobije još 500MB na ovih 500MB?
Doduše dok meni ugovor ovamo istekne BHT će i ponuditi 1GB u najmanjem paketu :lol:
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4665 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ide akcija dodatni 1 GB za prenos broja. Imao bi 1,5 GB.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4666 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

mirza_15 wrote:Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
Normalno da nema kada su "torovi" još uvijek prisutni, mada bi i oni mogli ubrzo nestati jer bi Fadil prodao rođenu mater a kamo li telecom(e) kako bi "skupio" za plate budžetlijama i parazitima! :oops:
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4667 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by stachu »

mirza_15 wrote:Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
Gdje ovo titat?
Mislim gdje u i. Bosni?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4668 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

mirza_15 wrote:Ide akcija dodatni 1 GB za prenos broja. Imao bi 1,5 GB.
Zahvaljujem.
E evo ti moj Cupko odgovra u čemu je problem. Kada prenesem br. imaću 1,5GB mjesečno a na najmanjem paketu.
Isplati li se zbog 1GB mjesečno preći, za ove novce da, i tako će najvjerovatnije i biti.
Kada dođe vrijeme tražim mirzu po forumu :lol:
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4669 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

stachu wrote:
mirza_15 wrote:Image

Istocna Bosna. Nema signala eroneta nikako :thumbup:
Gdje ovo titat?
Mislim gdje u i. Bosni?
U blizini Rudog.
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4670 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by stachu »

U onoj Strgacini, dobro je da ista hvata... :P
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4671 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

stachu wrote:U onoj Strgacini, dobro je da ista hvata... :P
E na tom potezu. Strmica, Strgacina, Setihovo... Ovo je konkretno iz Setihova. Ima bazna stanica na jednom uzvisenju koje dominira tim prostorom ali ne znam je li m:telova ili bh telecomova. Eronetova ocigledno nije :mrgreen:
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4672 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by stachu »

Ocito da nije... :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4673 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

Ima li kakvih naznaka da će BH Telecom čačkati išta oko post paid tarifa. Neko poboljšanje, minute prema drugim mrežama ili tako nešto
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#4674 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

zrakomlat wrote:Ima li kakvih naznaka da će BH Telecom čačkati išta oko post paid tarifa. Neko poboljšanje, minute prema drugim mrežama ili tako nešto
U M paketima nema minuta prema bilo kome. Ima iznos pretplate da se trosi, a cijena je ista prema svima. Minute imaju na noLimit paketima. Ne znam hoce li biti nekih promjena.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4675 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

mirza_15 wrote:
zrakomlat wrote:Ima li kakvih naznaka da će BH Telecom čačkati išta oko post paid tarifa. Neko poboljšanje, minute prema drugim mrežama ili tako nešto
U M paketima nema minuta prema bilo kome. Ima iznos pretplate da se trosi, a cijena je ista prema svima. Minute imaju na noLimit paketima. Ne znam hoce li biti nekih promjena.
A znam. Dugo sam već na M paketima. 15, 30 pa opet 15. A računi nikad ispod 60-70 :D pa bi mi baš leglo nešto ko onaj mtelov extra. To bi mogao biti onaj najmanji NoLimit da mu ubace 150-200 min prema drugim mrežama pa nek skinu gigu interneta kao kompenzaciju ili ostave mogućnost izbora. Potpisao bih ugovor na 10 godina ako treba. Al jbg.
Post Reply