BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#4601 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

mirza_15 wrote:U BH Telecomu rade najbolji studenti etf-a bez ikakve stele. Na prosjek ocjena dobili stipendiju i poslije fakulteta radno mjesto u bh telecomu.
Moram reagovat, jer sam nekad bio student. Najbolji prosjek ne mora značit najbolji student. Imaš dosta štrebera, pa su na trud nagurali prosjek a da u suštini ne razumiju.

To je generalna opaska, ne mora značit da su i ti takvi.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4602 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

PRO165 wrote:
dugonja wrote:pa da neko uprazno pizdi vjerovatno bi vratio svoj ultra broj na bhtelekom a ne evo već drugu godinu sam na drugom operateru i ne pada mi na pamet da se vratim
i o čemu ti onda pizdiš
PRO165 wrote:
A ove trolove koji igraju da je BH TELECOM samo skupa, arogantna, uhljebarska firma smatram petom kolonom. Odmah da kažem da niti sam ja niti mi je iko od familije zaposlen u BH TELECOMu. Jesu oni sve to pomalo ali su i mnogo više na pozitivnoj strani: društveno odgovorna firma koja za naše uslove pruža odlučnu uslugu (naročito u zadnje vrijeme), ne duguje poreze i doprinose, zapošljava veliki broj ljudi koji imaju velike plate. Da rade dobar posao govori rast udjela na tržištu jer je tržište najbolji sudija. Da bi mogli puno bolje, mogli bi!

P.S.
Ne volim pisati pristrasne postove ali sam morao radi osjećaja objektivnosti jer, brate, sjašite malo kako BH TELECOM ne valja i kako je najskuplji a drugi su kao eto dobri.
nije skupa ???
0,20 po minuti na ultri dok je haloo 0,18 plus džaba razgovori unutar mreže
gofree ima 0,15 po minuti uz obračunsku SEKUNDA !!!!! i isto džaba unutar mreže

na ultri 1 GB je 10 KM (doskora 13) dok je na haloo 2 GB 8 KM
a na gofree 3 GB je 10 KM plus flat na 128 kbps !!!!

i o čemu ti pričaš

Pričam o onome što se se zove zaokružena usluga: cijena, kvalitet, kanali distribucije, postprodajna podrška. Ne znam koliko godina imaš ali ako voziš auto sigurno nisi kupio Geely-a(kinesko super jeftino auto) a pri tome sjetio se majke Volkswagenu. Dakle nisi gledao samo cijenu ;-).

I što neko napisa za podobne a ne sposobne. I ja sam tako mislio dok nisam upoznao par ljudi u telekom na menadžerskim pozicijama. Vjeruj mi ljudi znaju o čemu pričaju. Vjerujem da su došli kao podobni ali su i sposobni. Na kraju krajeva kako imaju dobro mrežu ako su svi samo podobni i nesposobni? Međutim korupcija i nepotizam je jedna tema i jednako nagrizaju sve operatere a kvalitet usluge nešto drugo. Da li misliš da u MTEL-u zapošljavaju sposobne ili slučajno u ERONET-u?
vrtiš se ukrug sa istim glupostima i istu mantru ko pravi bhtelekomovac vrtiš li vrtiš

haloooo ja reko da sam zadovoljan kompletnom uslugom drugog operatera, čak jei bht mreža gora a o kojoj stalno pizdite kao ko biva nekoj prednosti bht, ranije opisao da ne pomavljam
da nije tako ne bi već dvije godine imao prenesen ultra !!! broj sa 061 na drugog operatera već bi se vratio bht pizdonjama, a ne pada mi napamet
možeš li ti to skontat
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4603 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Ja odnedavno imam jednog menadzera u BHT koji mi je bio prvi komsija. Covjek promijenio stranku 2014 i fino sa FPN menadzer ljudskih resursa. Prije toga radio nesta kao komercijalu kod Selimovica u pivari. Da vidis menadzera, nije u zivotu cuo za pojam sekvencijalni intervju, da ne pricam o procjeni ljudskih resursa i iskoristenosti istih... Ali zato lola sada voza najnovijeg Passata i naravno odlucio da se malo dokvalifikuje u Travniku da mu ne bude ofirno :D

Sto se mene tice neka je ziv i zdrav 100 godina, ali meni dosta o BHT. Doduse imam i jednog druga kojeg su stipendirali na ETF i automataki dobio posao i lik je institucija. Nije sve tako crno.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#4604 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

doff wrote:
mirza_15 wrote:U BH Telecomu rade najbolji studenti etf-a bez ikakve stele. Na prosjek ocjena dobili stipendiju i poslije fakulteta radno mjesto u bh telecomu.
Moram reagovat, jer sam nekad bio student. Najbolji prosjek ne mora značit najbolji student. Imaš dosta štrebera, pa su na trud nagurali prosjek a da u suštini ne razumiju.

To je generalna opaska, ne mora značit da su i ti takvi.
Nisam ja ni napisao da sam medju tim najboljim. A nije bas na etf-u lako nastrebati i poloziti bez razumjevanja. Ali eto da korigujem: studenti sa najboljim prosjekom na etf-u sto uopste nije lako, rade u bh telecomu.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4605 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

studentima sa najboljim prosjekom na ETF treba skinuti kapu i reći svaka čast.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#4606 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

svi smo mi bili studenti i svi dobro znamo kako se te desetke dobijaju, cast izuzecima koji su haman pa endemska vrsta na svim fakultetima pa zasluze ono sto dobiju
dobar dio ostalih je ne zasluzi
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#4607 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

mirza_15 wrote:
Nisam ja ni napisao da sam medju tim najboljim. A nije bas na etf-u lako nastrebati i poloziti bez razumjevanja. Ali eto da korigujem: studenti sa najboljim prosjekom na etf-u sto uopste nije lako, rade u bh telecomu.
Nisam mislio na tebe nego općenito govorim. Kroz svoje obrazovanje sam nebrojeno puta čuo od profesora da ocjena nije mjerilo znanja. To je tačno. Neko sjedne, nabuba napamet a da uopšte ne razumije. Danas je takav sistem, provjera znanja ide pismeno, što napišeš to i ocijene. Profesori nemaju kad da provjere studenta da li razumije ili je gradivo napamet naštrebano. Zato danas izlazi na vazdan visokoobrazovanog kadra, na svim univerzitetima.

Zato kažem da najbolji prosjek ne znači najbolji student (čast izuzecima).
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4608 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

kloniran wrote:svi smo mi bili studenti i svi dobro znamo kako se te desetke dobijaju, cast izuzecima koji su haman pa endemska vrsta na svim fakultetima pa zasluze ono sto dobiju
dobar dio ostalih je ne zasluzi
ja nisam imao nijednu, moj prosjek je bio dosta nizi na drugom fakultetu. ja se nisam ni trudio nikad vise od 7-8, nisam imao zivaca. draze mi je bilo igrati igrice i visiti u kafanama. medjutim oni koji su vecinu svog slobodnog vremena posvetili fakultetu i imali 9-10 su znali sta rade i gdje to vodi. mogu ja sada pricati kako sam pametniji od njih ili kako sam im objasnjavao zadatke na kafama i na pauzama, ali... nije mi nikad cilj bio da budem najbolji. ako neko misli da sve desekte mogu na guzove onda je taj vjerovatno ili baketov sin ili zavrsio u Kiseljaku ili Travniku.

ocjena nije nikada bilo mjerilo znanja, ali ocigledno je u vecini slucajeva dokaz da je neko ulozio mnogo truda.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#4609 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dugonja »

Bill Gates i Steve Jobs napustili fakultete a postali info i tehno magovi
jebo fakultet u državnoj firmi, ne moraš se ničim dokazivat, stara komunističko socijalistička parola koja još živi u tim javnim komunističkim iliti partijskim preduzećima a glasi: završi fakultet da ništa ne bi radio ili što manje radio

na slobodnom tržištu u privatnoj kapitalističkoj konkurenciji se dokaže ko je ko, brale
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#4610 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

febo_acm wrote:
kloniran wrote:svi smo mi bili studenti i svi dobro znamo kako se te desetke dobijaju, cast izuzecima koji su haman pa endemska vrsta na svim fakultetima pa zasluze ono sto dobiju
dobar dio ostalih je ne zasluzi
ja nisam imao nijednu, moj prosjek je bio dosta nizi na drugom fakultetu. ja se nisam ni trudio nikad vise od 7-8, nisam imao zivaca. draze mi je bilo igrati igrice i visiti u kafanama. medjutim oni koji su vecinu svog slobodnog vremena posvetili fakultetu i imali 9-10 su znali sta rade i gdje to vodi. mogu ja sada pricati kako sam pametniji od njih ili kako sam im objasnjavao zadatke na kafama i na pauzama, ali... nije mi nikad cilj bio da budem najbolji. ako neko misli da sve desekte mogu na guzove onda je taj vjerovatno ili baketov sin ili zavrsio u Kiseljaku ili Travniku.

ocjena nije nikada bilo mjerilo znanja, ali ocigledno je u vecini slucajeva dokaz da je neko ulozio mnogo truda.

bas tako, ali budimo malo i realni kod mene ih je bilo na faxu poprilicno a licno sam ih gledao kad idu moliti kod profesora da im da tu pisanu desetku da im ne kvari prosjek ili da ne gube stipendije
znam likove kojima treba ustati kad se spomene njihovo ime, a znam i teletabise koji su dobijali desetke na kukukmakanje

zavrsio sam i ja tehnicki fax i imao poprilicno dobar prosjek ali nikad nisam isao da molim za ocjenu, vazno je bilo da se polozi i da se ne moram previse peglati

al eto vidis da sam bio pametan, a ne mlad i glup mogao sam u telecomu raditi :mrgreen:

p.s. bas taj jedan teletabis radi u telekomu, a jedan gigant je morao otici iz zemlje jer nije mogao naci posao ovdje :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4611 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

kloniran wrote:
al eto vidis da sam bio pametan, a ne mlad i glup mogao sam u telecomu raditi :mrgreen:

to je to :-D :-D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#4612 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

febo_acm wrote:
kloniran wrote:
al eto vidis da sam bio pametan, a ne mlad i glup mogao sam u telecomu raditi :mrgreen:

to je to :-D :-D
jebo telecom gdje bi i na sta toliku platu potrosio, vako mi tamam bude :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4613 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

ima i ta mjesta, sto mi treba da sjedim kuci i razmisljam gdje da milju potrosim. ovako se knap rasporedim :D
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4614 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Vizionar 1985 wrote:
probook wrote: Pa eto neka sada izbace ponudu za 30 KM ili 35 KM 3000 minuta prema svima 1000 poruka i 4 GB neta i ja cu prvi preci kod njih, svakako mi za koji mjesec istice ugovor na mtel.
Kolko efektivno razgovaras na ovoj tarifi. Ja nagovaro svoje da predzemo na nju ali nece. Kontam nek je od 3.000 cak efektivno 1.000 minuta opet bi bilo isplatnije nego sto sad placamo, ali dzaba nece moji da predzu.
Oko 800 - 900 min (po njihovoj racunici sa racuna koji dobijem). Poenta je sto ne moram da pazim koliko razgovori traju i koju mrezu zovem i sto sam viber batalio potpuno za pozive u BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4615 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

probook wrote:
Oko 800 - 900 min (po njihovoj racunici sa racuna koji dobijem). Poenta je sto ne moram da pazim koliko razgovori traju i koju mrezu zovem i sto sam viber batalio potpuno za pozive u BiH.
Ma konto sam oko tako nesto. Ali nece moji. Usteda bi bila kako sam konto na netu. Hvala na infu.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4616 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

mirza_15 wrote: Nisam ja ni napisao da sam medju tim najboljim. A nije bas na etf-u lako nastrebati i poloziti bez razumjevanja. Ali eto da korigujem: studenti sa najboljim prosjekom na etf-u sto uopste nije lako, rade u bh telecomu.
Ja dok sam bio na ETF-u, nepismeni nisu mogli završiti.
Ali očigledno su i to promijenili ili su možda i u Kiseljaku i Travniku otvorili neku katedru?! :lol:
A odgovorno tvrdim da na jednog ETFovca stručnjaka u tvojoj firmi dođe 10 "stručnjaka" s višim i visokim školama iz Širokog, Travnika, Kiseljaka, Gradiške i sl.
Vizionar 1985 wrote:
probook wrote:
Oko 800 - 900 min (po njihovoj racunici sa racuna koji dobijem). Poenta je sto ne moram da pazim koliko razgovori traju i koju mrezu zovem i sto sam viber batalio potpuno za pozive u BiH.
Ma konto sam oko tako nesto. Ali nece moji. Usteda bi bila kako sam konto na netu. Hvala na infu.
Ne valja im obračunska jedinica, sad će nama stručnjaci pojasniti da ti u biti ne dobiješ 3000 minuta nego 2500 ako pričaš po 29 sekundi :lol:
A po meni bi i ostali trebali da prate ovaj trend ubacivanja veće količine minuta, ako ne prema svima, barem u svojoj mreži.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4617 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Vizionar 1985 wrote:
probook wrote:
Oko 800 - 900 min (po njihovoj racunici sa racuna koji dobijem). Poenta je sto ne moram da pazim koliko razgovori traju i koju mrezu zovem i sto sam viber batalio potpuno za pozive u BiH.
Ma konto sam oko tako nesto. Ali nece moji. Usteda bi bila kako sam konto na netu. Hvala na infu.
Ako nemas đevojku negdje u drugom gradu nema sanse potrositi :lol: :lol:
To je kada saberem njihov obracun i onda mi dole ostane koliko nisam iskoristio. Uglavnom nisam ni jednom bio ni blizu 50% bonisa da iskoristim.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4618 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Evo kakva je situacija na kraju mjeseca. Znaci ovo stanje je ukupno sto sam potrosio i od ovog iznosa ce se na racunu odbiti bonusi (malo zbunjujuce na prvu ruku), a druga slika je preostali bonus za ovaj mjesec. Tarifa je moj mix extra pretplata oko 40 KM ppsto sam telefon uzeo

Image
Image
lossless image upload
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#4619 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ing-ecc »

evo i kod mene ostatka na kraju mjeseca :D
Image
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#4620 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Covjek nikako da skonta da nemam namjeru trositi energiju na rasprave sa njim i sa njemu slicnim. Ne zelim da se spustam na taj nivo komunikacije. Ta potreba za uvijek agresivnim komentarom koji ima za cilj da nekom sukne, da se sa nekim svadja, odrazava konstantnu frustraciju. A normalan nacin komunikacije uz uvazavanje drugih i njihovih stavova... E to se vec ne uci na fakultetu. Ali neka nastavi covjek da se trudi. Ako nastavi da me citira i ako stavi dovoljno razlicitih smajlija mozda jednom i odgovorim na njegov komentar.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4621 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mali_milojica »

Ova ponuda od mtela je stvarno dobra za 40 KM.
Vjerujem da ima korisnika kojima to moze koristiti.
Opet,ona je za mene licno skuplja nekih 20 KM nego sto meni treba :D :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4622 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

ing-ecc wrote:evo i kod mene ostatka na kraju mjeseca :D
Image
Ono kod njega je prema svima, a kod tebe je prema samo par ljudi. To dvoje nije ni blizu, ali s obzirom da znam ko si, ne znam ni sto ista komentarišem.

Usput, mtelov extra paket je 45,63 KM.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4623 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Mtel Moj Mix Extra je 36,5KM ako potpišeš na dvije godine koliko sam upratio.
A treba sada i on od ovog najbroja ostaviti koliko mu je minuta ostalo :lol: Jedan najbroj potpuno besplatno razgovaraš u svim Moj Mix paketima a ovaj od 3000 minuta ti dođe kao da su ti svi najbrojevi tako da je suvišno i komentarisati :mrgreen:

p.s.
BHT uveo "flat" u mreži od "samo" 1500 minuta i to na dosta skupljem paketu od ovog tako da je pljačka očigledna :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4624 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ma kako god sam racunao, sracunao da bi na netu ustedili. Da sebi ovo uvodim ne mogu jer ni s kim preko telefona ne razgovaram. Kod mene sve uzivo komunikacija ili preko neta. Istina imao bi manje upola neta, ali ne bi bilo bigi u vezi toga, ima halo za to. Pa i ovako sad imam puno neta i ne znam na sta da ga potrosim. Sad stalno ganjam linkove za utakmice, itd. i opet mi ostalo jos skoro 4 gige do 11 sljedeceg mjeseca. Nisam neki zahtjevan korisnik sto se tice neta, uopste.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4625 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

avaks wrote:Mtel Moj Mix Extra je 36,5KM ako potpišeš na dvije godine koliko sam upratio.
A treba sada i on od ovog najbroja ostaviti koliko mu je minuta ostalo :lol: Jedan najbroj potpuno besplatno razgovaraš u svim Moj Mix paketima a ovaj od 3000 minuta ti dođe kao da su ti svi najbrojevi tako da je suvišno i komentarisati :mrgreen:

p.s.
BHT uveo "flat" u mreži od "samo" 1500 minuta i to na dosta skupljem paketu od ovog tako da je pljačka očigledna :lol:
36,5 je kad potpišes da nećeš kupovati nikakav telefon.
Post Reply