BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#4476 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

TESLA_EDISON wrote: Pa što ako je samo prema BHT mreži? Mogli su dati i prema cijelom svijetu ali kad su mi svi kontakti BHT mreža tad meni ispada isto kao da su minute prema svima. Nema razlike ni tu ;).
:shock: :shock: :shock:
Odustajem od dalje rasprave!
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#4477 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

IkaIJ wrote:
Ponavljam, zna li neko da li je ista brzina haloo neogranicenog dnevnog neta i regularne opcije dnevne od 1GB?
Ne, nije ista. Brzina kod neograničenog je dosta, dosta manja. Baš sam testirao na razne načine, ali evo par primjera:
1. Razgovor na Viberu toliko kasni kod neograničene tarifne opcije u odnosu na ograničenu tarifnu opciju interneta da ne preporučujem da se uzima neograničena opcija.
2. Koristio sam neograničenu opciju i putem USB sticka na laptopu, osjetno sporije učitava stranice.
3. Ne sjećam se tačno jer sam testove vršio par dana nakon što je ova opcija puštena ali mislim da mi je speadtest na neograničenoj opciji maximalno izvlačio download do 2Mbps dok na ograničenoj opciji to ide I do 15Mbps. Testovi su vršeni na području grada Banja Luka.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4478 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

:wink:
daky585 wrote:
TESLA_EDISON wrote: Ne izmišljaj.
Konkretno. Put Lašva-Jajce, Mtel ima polovičan 2G a BHT pun 3G. Krajina, BHT pun 3G, Mtel ni 2G nema. Konjic-Mostar, BHT pun 3G, Mtel jedva 2G.

Svakodnevno idem se krećem ovim rutama i koristim i jedne i druge tako da ja najbolje znam od bilo koga na forumu kakva je pokrivenost Mtela a kakva BHT-a. Jedini grad gdje BHT nema 3G je Trebinje a Mtel nema 3G u jedno 70% geografske teritorije BIH.

Toliko o pokrivenosti.
Što se podrške tiče i tu iznosite neistine. Sve što sam tražio od BHT-a a što je njihova NADLEŽNOST to sam i dobio. To što vi zovete 1444 i žalite se kako je baterija loša ili kako ne radi Facebook i loš kvalitet slika na Instagramu i poslije se žalite kako vam niko nije pomogao, to nije problem BHT-a već vas samih.
m:tel ima puno više korisnika u RS i zato je tamo 3G dostupan skoro svuda. Ista stvar je sa BHT koji ima 3G po Federaciji, a u RS po većim gradovima. Recimo znam da je u Banjaluci 3G od BHT dosta brži od m:tel-a, možda zbog preopterećenosti m:tel-a ili nečeg drugog. Vidim da se većinom krećeš po Federaciji ali uzmi u obzir cijelu državu.
Mogu se složiti sa tobom. Nego nerviraju me ovi sa "mapama" koje je mtel sam sebi kreirao i veze nemaju sa stvarnim stanjem. Prava mapa se nalazi na aGsm web site-u. Inače A-GSM je svjetska asocijacija mobilnih telekom operatera. U Federaciji mtel je bas očajan. U RS-u nije nešto naročito bolji a čitajući srbijanske forume, i u Srbiji Mtel (MTS) ima slabu pokrivenost. Izgleda da se politika firme ne zasniva na izgradnji jake infrastrukture.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4479 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Koje ublehe :lol:
A kako ti znaš kakva je mreža Mtela i Eroneta kada samo koristiš BHT i svi tvoji kontakti su na BHT pa nemaš koga ni upitati?!

Doduše ti moraš slušati šefove šta kažu pa prenositi na forume i društvene mreže :lol: :run:
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#4481 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by odokativan »

avaks wrote:Koje ublehe :lol:
A kako ti znaš kakva je mreža Mtela i Eroneta kada samo koristiš BHT i svi tvoji kontakti su na BHT pa nemaš koga ni upitati?!

Doduše ti moraš slušati šefove šta kažu pa prenositi na forume i društvene mreže :lol: :run:
:lol:
jesi uhljeba zakuco :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4482 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

smartXL wrote:Saraf osmica 100% :lol:
Iceman, asilkar, HDMI itd... Sve raja iz banovića (uposlenici BHT) a i ovaj će uskoro kako je krenuo :lol:

@odokativan, pa teško činjenicama lika zakucat...
Ne koristim ni Mtel ni BHT ali ako je nešto povoljnije onda je povoljnije, nemaš tu šta toplu vodu izmišljati... Ali ipak je bolje 46KM i 1500min na BHT nego 36KM i 3000 minuta na Mtelu :lol: :lol: :lol:
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#4483 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by odokativan »

ništa čudno takva je pamet današnji crvenih (a i zelenih) mladih skojevaca, partijaca
sa diplomama travničkih, kiseljačkih, brčanskih, bjeljinskih, fočanskih, paljanskih... "univerziteta" a partijski uhljebljenih u javnim preduzećima (poput bhtelekoma ili Elektroprivrede kao najbolje plaćeni) te raznoraznim javnim ustanovama, institucijama, kurcima, palcima
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4484 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

IkaIJ wrote:Ponavljam, zna li neko da li je ista brzina haloo neogranicenog dnevnog neta i regularne opcije dnevne od 1GB?
Vidim nekome brzina nije ista. ja imam drugacija iskustva. brzina mi je ista i na mjesecnoj i dnevnoj i dnevnoj flet opciji. naravno oscilacije postoje, zavisi od perioda, lokacije itd. brzine mi inace na podrucju KS idu preko 10mb/s. dnevnu flet sam bas mjerio neki dan, oko 13/2-3 sam uspio izvuci. na vikendici malo nesto sporije, ali to sto kazem zavisi od perioda i lokacije, tj bazne na koju se kacis.

Kako god, brzine su iste, ova nova dnevna nije nista brza od ostalih. ali ni losija kada je brzina u pitanju. to su moja iskustva.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#4485 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

odokativan wrote:
diablobih wrote:Eno sad govori i da koristi mtelovu mrezu hahahaha, joj kakav lik :D Da stvarno koristis vidio bi da je i tu mtelova mreza puna, a ovako laprdas bezveze.
možda je bht mreža i bolja, ali ne konta lik da je na području federacija ona preopterećena i da zato kurcu ne valja
kako sam kupio haloo karticu preporodio se, ama baš svugdje sa 3G fercera internet ko lud, dok na debilnom bhtelekomu ili pređe na 2G ili čak GPRS :-) ili jednostavno zablokira te moram resetovat konekciju nekoliko puta na dan
mtel je nešto slabiji ali takođe bolji od bhtelekoma
Dileja zar kod tebe nije GoFree ????? :D :D :D :D
I de bogati samo malo " skarati soma pobi lovac djecu " !!!! :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4486 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Alkos wrote:
Vidim nekome brzina nije ista. ja imam drugacija iskustva. brzina mi je ista i na mjesecnoj i dnevnoj i dnevnoj flet opciji. naravno oscilacije postoje, zavisi od perioda, lokacije itd. brzine mi inace na podrucju KS idu preko 10mb/s. dnevnu flet sam bas mjerio neki dan, oko 13/2-3 sam uspio izvuci. na vikendici malo nesto sporije, ali to sto kazem zavisi od perioda i lokacije, tj bazne na koju se kacis.

Kako god, brzine su iste, ova nova dnevna nije nista brza od ostalih. ali ni losija kada je brzina u pitanju. to su moja iskustva.
Jel ide automatsko biranje servera na spid testu ili rucno, posto ne znam. Kad stavim automatsko drugi server uzme na kojem je sporija brzina a kad rucno prebacim na server iz mog grada brza, dok je ovaj iz Sarajeva automatski. Ne kontam ovo nikako, jbg duduk.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4487 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Na jednom 5,5 na drugom 7,5.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4488 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Na jednom 5,5 na drugom 7,5.
Nemam mjerac za mtel ali cini mi se da je malo brzi od hala. Vidim po sinhronizaciji. Brze na mtelu ide malo. Minimalno brze.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4489 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Vizionar 1985 wrote:
Alkos wrote:
Vidim nekome brzina nije ista. ja imam drugacija iskustva. brzina mi je ista i na mjesecnoj i dnevnoj i dnevnoj flet opciji. naravno oscilacije postoje, zavisi od perioda, lokacije itd. brzine mi inace na podrucju KS idu preko 10mb/s. dnevnu flet sam bas mjerio neki dan, oko 13/2-3 sam uspio izvuci. na vikendici malo nesto sporije, ali to sto kazem zavisi od perioda i lokacije, tj bazne na koju se kacis.

Kako god, brzine su iste, ova nova dnevna nije nista brza od ostalih. ali ni losija kada je brzina u pitanju. to su moja iskustva.
Jel ide automatsko biranje servera na spid testu ili rucno, posto ne znam. Kad stavim automatsko drugi server uzme na kojem je sporija brzina a kad rucno prebacim na server iz mog grada brza, dok je ovaj iz Sarajeva automatski. Ne kontam ovo nikako, jbg duduk.
Ma ja ne cackam to, ostavim da on izabere auto, uvijek. :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4490 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Alkos wrote:
Ma ja ne cackam to, ostavim da on izabere auto, uvijek. :)
Ma kad stavim auto bira Sarajevo a ja iz Ze. Kad stavim Ze brzi net na testu. Ovaj 7,5 je Ze a 5,5 je Sarajevo. Vidio sam na Guglu da imaju i neke aplikacije koje mogu optimizirat net. Nisam probo. Valjda prebace na bolju stanicu, tako nesto. Ja sam zadovoljan. Nista puno nije halo losiji od mtela. Primjetio bi. Evo filmove gledam i na jednom i drugom i normala rade. Nije zaglavljivalo do sad. Zna nekad jutub na mtelu, malo ponekad reklame sljakaju na halu.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4491 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

evo jedna mala primjedba na Gofre. Na području Sarajeva mi se ovih dana masovno gubi 3G i samim tim mobitel mi skoro postaje neupotrebljiv...
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#4492 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

febo_acm wrote:evo jedna mala primjedba na Gofre. Na području Sarajeva mi se ovih dana masovno gubi 3G i samim tim mobitel mi skoro postaje neupotrebljiv...
Meni fercera sve normalno, koristim ga od ilidze do bascarsije i nije mi se desavalo da prekida.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4493 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Izgleda da je fri mrezu prodaje prosirio po Zenici. Trebam pogledat imal li dopuna i po drugim radnjama u Zenici ne samo duhan promet. Ali zadovoljan sam i sa Halom. A ko zna mozda uzmem i fri. Nije danas bas toliki problem broj promjenit jer vecinom ljudi nas imaju u kontaktima na fejsu itd. Istina nekima je to i dalje problem. Meni nikad nije bio jer mi se komunikacija svodi uzivo.

Cudi me da niko nije neku novu ponudu izbacio. Obicno su u ovo vrijeme prije izbacivali i oko nove godine. Izgleda nece dalje.

Jel ko isprobao ikako ove neke aplikacije sto optimiziraju signale, pa bolje hvata net itd. Znam da nije ovo tema o tome al eto da vidim jel ko probo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#4495 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

odokativan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
odokativan wrote::thumbup:
javi jel fercera dobro
:thumbup:
pošto je još u toku akcija dupla dopuna
ustvari bi trebo imat 4 GB !!!
provjeri sa *117*2#

Fercera
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#4496 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Opet ja,naime,imam dvije kartice i na jednoj,eronet sam u pocetku koristio mobilni internet,kad je proslo mjesec dana poceo sam koristiti haloo mobilni internet ,dva puta mi se desilo da doplatim.kredit za eronet broj i da mi taj kredit nekim cudom za dva tri minuta odmah nestane ,nisam nikog zvao,iako mi je koliko znam i koliko sam znao provjeriti ukjucen haloo mobilni nternet a ne eronetov,u cemu moze biti kvaka?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4497 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote:Opet ja,naime,imam dvije kartice i na jednoj,eronet sam u pocetku koristio mobilni internet,kad je proslo mjesec dana poceo sam koristiti haloo mobilni internet ,dva puta mi se desilo da doplatim.kredit za eronet broj i da mi taj kredit nekim cudom za dva tri minuta odmah nestane ,nisam nikog zvao,iako mi je koliko znam i koliko sam znao provjeriti ukjucen haloo mobilni nternet a ne eronetov,u cemu moze biti kvaka?
Desavalo se i meni ali ne toliko. Mislim da su one poruke za sifru trosile. Onaj sigurnosni kod na fejsu itd. Ne znam nisam strucnjak, duduk sam.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4498 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Ma ne moze ti kredit sam od sebe nestajati. Samo internet, nista drugo. Ako nemas aktiviranu opciju, bezobrazno su skupi. Svi!
Provjeri da ti mob ne prebacuje, iako mi i to izgleda nemoguće, ali vjerovatnije od toga da kredit sam nestane...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#4499 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Alkos wrote:Ma ne moze ti kredit sam od sebe nestajati. Samo internet, nista drugo. Ako nemas aktiviranu opciju, bezobrazno su skupi. Svi!
Provjeri da ti mob ne prebacuje, iako mi i to izgleda nemoguće, ali vjerovatnije od toga da kredit sam nestane...

ne bih ovo pisao da mi se to bas tako nije desilo,prije dvije sedmice sam dopunio 2 km na eronetov broj,na njemu vise nisam imao mobilnog interneta,vec poceo koristiti haloo mob. internet,provjerim poslije dopune od 2 km,0,01 km kredita na erontovom broju
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4500 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ma meni je trosilo na nesto. Uvijek na 6 ili 9 ono 18, 36 i tako feninga. Par puta. Mislim da su ove poruke fejs i slicno to trosile. A nisam reagovao nikad jer mi se sa sluzbom ne da zaj-bavat. Plus dobijem one bonuse. Povuklo marku, marku bonusa dobio. Evo neki dan 30 feninga. Samo da se zna nikog ne zovem.
Post Reply