BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3976 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Maharadza wrote:
avaks wrote:75 minuta na BHT bi izašlo 120 minuta na Eronet [emoji106]
Genijalno :mrgreen:
To neki novi zakoni fizike? Ide li ono zvuk preko HDMI?
To ti je novi SDA kalkulator obračunskih jedinica! :oops:

Taj novi kalkulator btw ima samo jednu tipku koja pritiskom izbacuje broj centrale sda koja potom zove Baketa i njega pita, jer kao što znamo on diktira šta će ovi uhljebi uključujući ove u telecomu misliti i smatrati empirijskom istinom! :oops:
Eto ja iz BL bas agitujem za SDA. Stvarno ispadate smjesni. Ako vec neznate racunati i ne znate pojam obracunske jedinice onda nemojte se bar s tim javno hvaliti. Sta vrijedi 100 minuta ako ce ti za svaki uspostavljeni poziv bez obzira koliko traje skidati cijeli minut.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3977 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Pa covjek vjerovatno ima najvise razgovora do 30sec, a Eronet bi mu to racunao kao minutu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3978 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Ne znam zašto uopšte raspravljate koji qratz? Valjda svako zna otić na Website operatera i skontat sebi šta mu najviše odgovara.

Meni lično Eronet ima najbolju postpaid ponudu iako koristim pretplatu BH Telekoma. :D Nije nešto značajno bolja od ovog šta imam pa mi se ne dâ ponovo prenosit broj ali ako bih sad uzimao pretplatu uzeo bih Eronetovu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3979 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Alkos wrote:Kod mene 4/0,5 prvo mjerenje, a drugo 6/0,6. Očigledno imaju neki problem, jer je brzina inače 2 puta bolja od ove...
Pisao sam al me niko ne slusa. Neka greska bila neki dan. Al jbg Ja sam lud.

http://forum.klix.ba/android-os-t83095s ... #p13357231

Net sam palio, malo samo, nisam provjeravao.
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3980 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Podaci o broju korisnika u trecem kvartalu http://www.nezavisne.com/ekonomija/anal ... ona/412802
Bht napravio blagi rast. Svi alternativni operateri svi zajedno nemaju ni 1%, toliko o tome da haloo ima 200.000 korisnika.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3981 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

U izvještaju nemaš posebno podatke za haloo i happy jer su ti podaci obrađeni u sklopu njihovih vlasnika. Ako pogledaš bolje, vidjet ćeš da eronet bilježi blagi porast u udjelu, dakle taj porast čine haloo i eronet. Tačne podatke nemamo, al dok reklamiraju da imaju 200 000 korisnika, sigurno onda da i imaju. Imam jednog jarana koji je prenio broj baš u haloo, ostali niko ništa.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3982 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

Prenio sam i ja broj iz eroneta u haloo, sest mjeseci bonus neta dovoljnog za vajber razgovore, sto mi je trenutno najpotrebnije, a za sest mjeseci opet pregledati koja mreza daje najpovoljniju ponudu za prenos broja. Ovaj prenos broja je nesto najbolje sto su mogli napraviti da razbiju ili bar ublaze dogovoreni monopol "nacionalnih" operatera.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3983 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#3984 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zutipatak »

kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
Kakve veze to ima sa Telekomom života ti? Telekom nema svoj servis niti ima bilo šta sa telefonima. Inspekcija će se samo nasmijati ako im odeš a vjeruj mi nisi ni prvi ni posljedni.

Ti trebaš servis uhvatiti "za vrat" jer su oni ti koji ne priznaju garanciju kao i proizvođač. BHT ne proizvodi niti servisira telefone.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3985 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

zutipatak wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
Kakve veze to ima sa Telekomom života ti? Telekom nema svoj servis niti ima bilo šta sa telefonima. Inspekcija će se samo nasmijati ako im odeš a vjeruj mi nisi ni prvi ni posljedni.

Ti trebaš servis uhvatiti "za vrat" jer su oni ti koji ne priznaju garanciju kao i proizvođač. BHT ne proizvodi niti servisira telefone.

vec sam bio u inspekciji danas ali nisam mogao podnijeti prijavu jer su svi bili na dzumi,mobitel je kupljen u telekomu,kontas?
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3986 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zutipatak wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
Kakve veze to ima sa Telekomom života ti? Telekom nema svoj servis niti ima bilo šta sa telefonima. Inspekcija će se samo nasmijati ako im odeš a vjeruj mi nisi ni prvi ni posljedni.

Ti trebaš servis uhvatiti "za vrat" jer su oni ti koji ne priznaju garanciju kao i proizvođač. BHT ne proizvodi niti servisira telefone.

vec sam bio u inspekciji danas ali nisam mogao podnijeti prijavu jer su svi bili na dzumi,mobitel je kupljen u telekomu,kontas?
ne kontam ja? oni poslali na servis i servis vratio uz obrazlozenje da je mehanicki kvar... nema nista operater sa tim, bez obzira sto su ga kupili.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3987 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

ko ima,onaj ko ga je kupio?,krajnji korisnik?
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 24/02/2017 21:54, edited 1 time in total.
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#3988 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zutipatak »

kakavdanakneiskustvu wrote:ko ima,onaj ko ga je kupio?
Image
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3989 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

kakavdanakneiskustvu wrote:ko ima,onaj ko ga je kupio?,krajnji korisnik?

ljudino... nije ti prodavac odgovoran za servis. imas li garantni list? piše li igdje u njemu da je telekom serviser? možeš ti poslati 101 inspekciju telekomu, ali to je uzalud. oni će je isto kao i tvoj mobitel proslijediti u ovlašteni servis. inače ne kontam zašto gubite vrijeme sa servisom i nosite u telekom? odneseš mobitel direktno u servis i sa njima se peglaš.
na tvom garantom listu ako je mobitel LG piše Stanić, ako je Samsung piše Kimtec... Tamo se mobitel nosi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3990 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

febo_acm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ko ima,onaj ko ga je kupio?,krajnji korisnik?

ljudino... nije ti prodavac odgovoran za servis. imas li garantni list? piše li igdje u njemu da je telekom serviser? možeš ti poslati 101 inspekciju telekomu, ali to je uzalud. oni će je isto kao i tvoj mobitel proslijediti u ovlašteni servis. inače ne kontam zašto gubite vrijeme sa servisom i nosite u telekom? odneseš mobitel direktno u servis i sa njima se peglaš.
na tvom garantom listu ako je mobitel LG piše Stanić, ako je Samsung piše Kimtec... Tamo se mobitel nosi.

valjda se nosi tamo gdje je kupljen?
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3991 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
febo_acm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ko ima,onaj ko ga je kupio?,krajnji korisnik?

ljudino... nije ti prodavac odgovoran za servis. imas li garantni list? piše li igdje u njemu da je telekom serviser? možeš ti poslati 101 inspekciju telekomu, ali to je uzalud. oni će je isto kao i tvoj mobitel proslijediti u ovlašteni servis. inače ne kontam zašto gubite vrijeme sa servisom i nosite u telekom? odneseš mobitel direktno u servis i sa njima se peglaš.
na tvom garantom listu ako je mobitel LG piše Stanić, ako je Samsung piše Kimtec... Tamo se mobitel nosi.

valjda se nosi tamo gdje je kupljen?
mozes ga odnijeti, ali onda čekaš da ga oni pošalju na servis, pa čekaš da ga vrate sa servisa itd... ovako odneseš direktno u servis i oni te nazovu i kažu to je i to. i onda ti njima zoveš inspekciju ako si nezadovoljan. svaki uređaj koji ima garantni list i ima i adresu ovlaštenog servisa. najbolje, najbrže i najbezbolnije je pravo otići u taj servis. meni su tako popravili za dan LG G3 u Staniću, a u BHT mi rekli da će ga poslati za koji dan na servis, pa će čekati povratnu informaciju.
svaki operater ili prodavnica mobitela je samo posrednik u prodaji, a garancijom se obavi ovlašteni distributer, odnosno servis.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3992 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

febo_acm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ko ima,onaj ko ga je kupio?,krajnji korisnik?

ljudino... nije ti prodavac odgovoran za servis. imas li garantni list? piše li igdje u njemu da je telekom serviser? možeš ti poslati 101 inspekciju telekomu, ali to je uzalud. oni će je isto kao i tvoj mobitel proslijediti u ovlašteni servis. inače ne kontam zašto gubite vrijeme sa servisom i nosite u telekom? odneseš mobitel direktno u servis i sa njima se peglaš.
na tvom garantom listu ako je mobitel LG piše Stanić, ako je Samsung piše Kimtec... Tamo se mobitel nosi.

valjda se nosi tamo gdje je kupljen?
mozes ga odnijeti, ali onda čekaš da ga oni pošalju na servis, pa čekaš da ga vrate sa servisa itd... ovako odneseš direktno u servis i oni te nazovu i kažu to je i to. i onda ti njima zoveš inspekciju ako si nezadovoljan. svaki uređaj koji ima garantni list i ima i adresu ovlaštenog servisa. najbolje, najbrže i najbezbolnije je pravo otići u taj servis. meni su tako popravili za dan LG G3 u Staniću, a u BHT mi rekli da će ga poslati za koji dan na servis, pa će čekati povratnu informaciju.
svaki operater ili prodavnica mobitela je samo posrednik u prodaji, a garancijom se obavi ovlašteni distributer, odnosno servis.[/quote]


je li ti bio pod garancijom aparat?
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3993 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

da, naravno. bio star 2 mjeseca. bio ota update i izbirsao se imei. ponio račun i garanciju i u Stanić na Stup.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#3994 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by JedanOdBraceMorica »

Ja ne bih bio korisnik BH Telekoma sve da mi daju neogranicene razgovore dozivotno, eto toliko
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3995 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

Direktno u servis nosi onaj kome je to usput. Nema logike da neko putuje u drugi grad da bi došao da ovlaštenog servisa kad taj posao može obaviti preko posrednika, odnosno prodavača, jer na taj način izbjegava eventualne troškove prijevoza...

Dakle i jedan i drugi slučaj su ispravni.

U svakom slučaju, inspekcija se šalje onome ko je uradio pregled i dao zaklljučak. Nadam se da si dobio napismeno konačan zapisnik onoga ko je pregledao telefon. Taj papir ti je bitan za sljedeće korake.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3996 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

doff wrote:Direktno u servis nosi onaj kome je to usput. Nema logike da neko putuje u drugi grad da bi došao da ovlaštenog servisa kad taj posao može obaviti preko posrednika, odnosno prodavača, jer na taj način izbjegava eventualne troškove prijevoza...

Dakle i jedan i drugi slučaj su ispravni.

U svakom slučaju, inspekcija se šalje onome ko je uradio pregled i dao zaklljučak. Nadam se da si dobio napismeno konačan zapisnik onoga ko je pregledao telefon. Taj papir ti je bitan za sljedeće korake.

To svakako :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3997 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
Tako je i meni sa starim Huawei G3610 bilo, nije htjeo 060 brojeve da prima.
Nikad nisu popravili.

Bio i sa motorolom kvar davno, al su to tada popravili. Prije 5 i 9 godina mozda.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#3998 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

doff wrote:Direktno u servis nosi onaj kome je to usput. Nema logike da neko putuje u drugi grad da bi došao da ovlaštenog servisa kad taj posao može obaviti preko posrednika, odnosno prodavača, jer na taj način izbjegava eventualne troškove prijevoza...

Dakle i jedan i drugi slučaj su ispravni.

U svakom slučaju, inspekcija se šalje onome ko je uradio pregled i dao zaklljučak. Nadam se da si dobio napismeno konačan zapisnik onoga ko je pregledao telefon. Taj papir ti je bitan za sljedeće korake.

da,jesam
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#3999 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by hostapler »

kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
:shock:
Mehanicki kvar?
U telefonu?
:D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#4000 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kakavdanakneiskustvu »

hostapler wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:prije godinu i po kupljen mobitel u bh telecomu,uz garanciju od dvije godine,prije dvadesetak dana touch screen prestao fercerati,mobitel odnesen u bh telecom,oni zaprimili,u zapisniku napisano da kvar podlijeye garanciji,danas kad se otislo po mobitel kazu da je mehanicki kvar i da treba jos doplatiti 140 km za popravak aparata,u ponedeljak im ide prijava inspekcije
:shock:
Mehanicki kvar?
U telefonu?
:D

da,tako rekose
Post Reply