BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3951 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ma kakve povoljnosti za Hrvatsku kakvi bakrači, gledaj ponuda u susjeda, mi još 10 godina možemo samo da maštamo o ovome dok je uber Telekoma i Eroneta toraša:
Iz Hrvatskog Telekoma nam javljaju kako su dodatno podebljali i poboljšali svoju Simpa Zmajsku opciju. Naime, od 20. veljače ona uključuje 5000 MB, minuta i SMS-ova, koje za 69 kuna mjesečno možete koristiti kako vas volja, što Zmajsku opciju čini najfleksibilnijom na tržištu.

p.s. 69kn je oko 18KM

Blejimo ovce Jakobsfelda i raspravljajmo je li bolja obračunska 30+30 ili 60+10 za 17,55KM :lol:

Izvor:
http://www.smartphonehrvatska.com/2017/ ... i-sms-ova/
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3952 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Od sutra u Eronetu nove količine Samsung aparata (J5 2016, J3 2016, S7, S7 Edge). Nažalost, za sada nema više modela A3 i A5 2016, ali zato od sutra stižu nasljednici, A3 2017 i A5 2017 :D prvi telekom operater u BiH koji ih sada nudi a uz još neke nove modele koji su od sutra u ponudi, definitivno operater sa najboljim izborom mobilnih uređaja :)
Napominjem da ovih mobitela neće možda sutra biti na svim prodajnim mjestima, ali u toku naredne sedmice hoće sigurno jer su uređaji stigli :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3953 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Dzabe im sve ako im cijena bude visoka, kao sto bude. Mogu doci i oni iz 2020. godine, jer samo ce skupljati prasinu.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3954 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

channel10 wrote:Dzabe im sve ako im cijena bude visoka, kao sto bude. Mogu doci i oni iz 2020. godine, jer samo ce skupljati prasinu.
Svi modeli A serije iz 2016 (A3 i A5) su rasprodati tako da mislim da to dovoljno govori o cijeni, a i ovi novi modeli 2017 su maloprodajnim cijenama kao i u radnjama poput Univerzalno :) nema potrebe uporedjivati garanciju od godinu dana i garanciju iz ovlastenog servisa od 2 godine.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3955 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Samo postoji problem vezivanja uz ugovor od 24 mjeseca. Nedovoljno je to niska cijena za takve ugovore. Pljacka kao i kod ostalih telekom operatera u ovoj drzavi.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3956 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

channel10 wrote:Samo postoji problem vezivanja uz ugovor od 24 mjeseca. Nedovoljno je to niska cijena za takve ugovore. Pljacka kao i kod ostalih telekom operatera u ovoj drzavi.
Citaj sta sam napisao :) MALOPRODAJNA cijena je ista kao u radnjama, a ako se vežeš ugovorom onda ostvaruješ i popust. Ta cijena u radnjama je za gotovinu takva, a gdje god hoćeš platit na rate, cijena je odmah veća dok toga nemaš kod telekom operatera :) I na kraju ono najvažnije, ne uzima se pretplata zbog telefona, tj. ako stvarno ne trošiš ono što plaćaš, nego se telefon uzima kao dodatak uz pretplatu i na osnovu toga ostvaruješ popust.
A evo ti uporedi cijene telefona kod telekom operatera u našoj državi sa cijenama u Hrvatskoj, Italiji, Njemačkoj i sl. Nećeš pronaći baš neku ogromnu razliku s tim da treba uzeti u obzir tržište na kojemu su naši operatiri u poređenju sa tržištem od npr. 60ak miliona korisnika koje imaju operateri u Njemačkoj :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3958 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Cupko_ wrote:
channel10 wrote:Samo postoji problem vezivanja uz ugovor od 24 mjeseca. Nedovoljno je to niska cijena za takve ugovore. Pljacka kao i kod ostalih telekom operatera u ovoj drzavi.
Citaj sta sam napisao :) MALOPRODAJNA cijena je ista kao u radnjama, a ako se vežeš ugovorom onda ostvaruješ i popust. Ta cijena u radnjama je za gotovinu takva, a gdje god hoćeš platit na rate, cijena je odmah veća dok toga nemaš kod telekom operatera :) I na kraju ono najvažnije, ne uzima se pretplata zbog telefona, tj. ako stvarno ne trošiš ono što plaćaš, nego se telefon uzima kao dodatak uz pretplatu i na osnovu toga ostvaruješ popust.
A evo ti uporedi cijene telefona kod telekom operatera u našoj državi sa cijenama u Hrvatskoj, Italiji, Njemačkoj i sl. Nećeš pronaći baš neku ogromnu razliku s tim da treba uzeti u obzir tržište na kojemu su naši operatiri u poređenju sa tržištem od npr. 60ak miliona korisnika koje imaju operateri u Njemačkoj :)
Kod maloprodavaca ima na rate bez kamata. Nazalost, pregledao sam cijene telefona kod sve tri operatera i cijene su visoke. Bez obzira sto bi pretplata bila 50 KM na mjesecnom nivou, opet telefon kosta kao u bilo kojoj radnji.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3959 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

channel10 wrote:
Cupko_ wrote:
channel10 wrote:Samo postoji problem vezivanja uz ugovor od 24 mjeseca. Nedovoljno je to niska cijena za takve ugovore. Pljacka kao i kod ostalih telekom operatera u ovoj drzavi.
Citaj sta sam napisao :) MALOPRODAJNA cijena je ista kao u radnjama, a ako se vežeš ugovorom onda ostvaruješ i popust. Ta cijena u radnjama je za gotovinu takva, a gdje god hoćeš platit na rate, cijena je odmah veća dok toga nemaš kod telekom operatera :) I na kraju ono najvažnije, ne uzima se pretplata zbog telefona, tj. ako stvarno ne trošiš ono što plaćaš, nego se telefon uzima kao dodatak uz pretplatu i na osnovu toga ostvaruješ popust.
A evo ti uporedi cijene telefona kod telekom operatera u našoj državi sa cijenama u Hrvatskoj, Italiji, Njemačkoj i sl. Nećeš pronaći baš neku ogromnu razliku s tim da treba uzeti u obzir tržište na kojemu su naši operatiri u poređenju sa tržištem od npr. 60ak miliona korisnika koje imaju operateri u Njemačkoj :)
Kod maloprodavaca ima na rate bez kamata. Nazalost, pregledao sam cijene telefona kod sve tri operatera i cijene su visoke. Bez obzira sto bi pretplata bila 50 KM na mjesecnom nivou, opet telefon kostao kao u bilo kojoj radnji.
Imaš ti na rate bez kamata ali su uveli opciju koja se zove POPUST NA GOTOVINU, i NIJE ista cijena gotovo nigdje (u 99% radnji) za gotovinu i na rate.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3960 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Druže tebi sve najbolje ali nemam se vremena raspravljati i objašnjavati nekoliko puta jednu te istu stvar.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3961 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Raja kakva vam je brzina na haloo, kod mene 1/1 Mbps :twisted:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#3962 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

kloniran wrote:Raja kakva vam je brzina na haloo, kod mene 1/1 Mbps :twisted:
Dosta !!! :-D
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#3963 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Kod mene 4/0,5 prvo mjerenje, a drugo 6/0,6. Očigledno imaju neki problem, jer je brzina inače 2 puta bolja od ove...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3964 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

kloniran wrote:Raja kakva vam je brzina na haloo, kod mene 1/1 Mbps :twisted:
http://www.speedtest.net/my-result/a/2614508164

Meni dovoljno. :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3965 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

kod mene je sad 3,5/1 ali danas je bas lose bilo na mjestima gdje je islo i preko 12
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#3966 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Running »

Kod mene bude 20ak Mbps. To je ustvari i neki maximum do 21Mbps, HSPA+, dok ne dodje LTE.

Sent from my G
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3967 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Evo sada mi je dosao racun za citav mjesec pa mogu adekvatnije uporediti bh mobile mini 15 sa eronet super 15. Iskoristio sam cjelih 15km mozda koji fening preko i ostvario 75 minuta poziva ukljucujuci mobilne, fiksne i naj brojeve (sa zaokruzivanjem obr. jedinice 30 sekundi). Na Eronetu bi zbog nepovoljnije obrac. jedinice to sigurno bilo vise tj. oko 100 minuta, a mozda i preko s obzirom da nemam mogucnost izbora super broja iz druge mob. mreze kao na bht. Uz ovo poslao sam i 47 SMS poruka i neta oko 750MB.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3968 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by purgatorio »

mariobl wrote:Evo sada mi je dosao racun za citav mjesec pa mogu adekvatnije uporediti bh mobile mini 15 sa eronet super 15. Iskoristio sam cjelih 15km mozda koji fening preko i ostvario 75 minuta poziva ukljucujuci mobilne, fiksne i naj brojeve (sa zaokruzivanjem obr. jedinice 30 sekundi). Na Eronetu bi zbog nepovoljnije obrac. jedinice to sigurno bilo vise tj. oko 100 minuta, a mozda i preko s obzirom da nemam mogucnost izbora super broja iz druge mob. mreze kao na bht. Uz ovo poslao sam i 47 SMS poruka i neta oko 750MB.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
To na eronetu dođe na prepaidu na savršenoj 10 :-)
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3969 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Pa sad poredim pretplatu. Bio sam na savrsenoj i tamo je obracunska jedinica znatno nepovoljnija 60+60 tako da bi ovi 75 minuta na savrsenoj izaslo mozda i 120 minuta. Na savrsenoj bonus je samo za pozive u mob.mrezi

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3970 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

75 minuta na BHT bi izašlo 120 minuta na Eronet :thumbup:
Genijalno :mrgreen:
To neki novi zakoni fizike? Ide li ono zvuk preko HDMI?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3971 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

ja mislim da nije htio to reci al haj :-)
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3972 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Pa izaslo bi jer je nepovoljnija obracunska jedinica. Ja sam efektivno imao i manje minuta razgovora mozda ni 50. Na bht gdje je 30+30 mi je moju potrosnju obracunalo kao 75 minuta, dok na savrsenoj gdje je obracunska 60+60 bi to sigurno bilo preko 100 minuta. Jer kratki pozivi do 30 sekundi bi se racunali kao minut i tu bi gubio. Ne kontam nije to visa matematika da nemozete skontati.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3973 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

avaks wrote:75 minuta na BHT bi izašlo 120 minuta na Eronet :thumbup:
Genijalno :mrgreen:
To neki novi zakoni fizike? Ide li ono zvuk preko HDMI?
To ti je novi SDA kalkulator obračunskih jedinica! :oops:

Taj novi kalkulator btw ima samo jednu tipku koja pritiskom izbacuje broj centrale sda koja potom zove Baketa i njega pita, jer kao što znamo on diktira šta će ovi uhljebi uključujući ove u telecomu misliti i smatrati empirijskom istinom! :oops:
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3975 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Pih samo 150 MB, a dokup net skup. Ja na bht tu gigu imam gratis ovdje dokup kosta 11,70 KM.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
Post Reply