BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3226 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
kloniran wrote:
avaks wrote:Ma sve rekla/kazala po ko zna koji put ali živi bili pa vidjeli.
Meni bolji signal bio na IZI u po Sarajeva nego na BHT, toliko o njihovom 3G :lol:
Do jučer imali 50MB u postpaid paketima a sada ćemo se sa 4G dusati :run:
Ne treba nama u Bosni ni 2G kako su siromašni i skupi paketi a ne 4G :mrgreen:

Bas tako, ni 2G nemamo odlicnu pokrivenost a prica se o 4G :lol:
Moze pitanje.
Kupio davno halo vec start paket al ga nisam ukljucio do sada.
Jel ima neki rok ukljucivanja il nesto tako.
Nisam ga iskoristio zbog nekih podataka na mobu jer mi ne dela mob dobro.
ja mislim da ima na start paketu datum do kojeg vazi kartica

a akcija ti traje jos 5 dana, tako da ako ti treba ukljuci, a ako ne treba cekaj drugu akciju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23271
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3227 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:
Vizionar 1985 wrote: Moze pitanje.
Kupio davno halo vec start paket al ga nisam ukljucio do sada.
Jel ima neki rok ukljucivanja il nesto tako.
Nisam ga iskoristio zbog nekih podataka na mobu jer mi ne dela mob dobro.
ja mislim da ima na start paketu datum do kojeg vazi kartica

a akcija ti traje jos 5 dana, tako da ako ti treba ukljuci, a ako ne treba cekaj drugu akciju.
Ma ne pise nista samo na start paket godina proizvodnje 2016.
A konto sam ukljucit u ponedeljak reko ak bude nekih problema da mogu centralu nazvat.
Valjda bi trebalo da vazi start paket barem ovu godinu.
Il ne.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3228 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
kloniran wrote:
Vizionar 1985 wrote: Moze pitanje.
Kupio davno halo vec start paket al ga nisam ukljucio do sada.
Jel ima neki rok ukljucivanja il nesto tako.
Nisam ga iskoristio zbog nekih podataka na mobu jer mi ne dela mob dobro.
ja mislim da ima na start paketu datum do kojeg vazi kartica

a akcija ti traje jos 5 dana, tako da ako ti treba ukljuci, a ako ne treba cekaj drugu akciju.
Ma ne pise nista samo na start paket godina proizvodnje 2016.
A konto sam ukljucit u ponedeljak reko ak bude nekih problema da mogu centralu nazvat.
Valjda bi trebalo da vazi start paket barem ovu godinu.
Il ne.
vazi sigurno ovu godinu
a ponedjeljak je jos uvijek u akcijskoj ponudi tako da ne bi trebalo biti problema
samo mogu povecati kolicinu podataka ko i do sad
User avatar
Sanjarko
Posts: 23271
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3229 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:
vazi sigurno ovu godinu
a ponedjeljak je jos uvijek u akcijskoj ponudi tako da ne bi trebalo biti problema
samo mogu povecati kolicinu podataka ko i do sad
Hvala vam raja na odgovorima. :thumbup: :kiss:
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#3230 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dudlov »

ja sam na eronet savršenoj. naspem cenera mjesečno i imam internet 200 mb, 150 sms, 80 minuta prema svim mobilnim mrežama u bih, meni taman. bonus internet od 500 mb dobijem svakog mjeseca. uglavnom, nakon što mi istekne ovih 12 mjeseci dobijanja bonusa, ja odoh na drugu mrežu koja tada bude najviše nudila za najmanje love. nervira me što često kod eroneta puca 3g mreža pa budem offline i onda moram u postavkama isključiti-uključiti 3g. dok sam bio na haloo to mi se nije dešavalo.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3231 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ima neka caka vjerovatno, koriste ti istu infrastrukturu i Haloo i Eronet tako da bi isti i net trebao da bude :-)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#3232 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by hakazvaka »

Maharadza wrote:
Lopov-eliminator wrote:
kloniran wrote:nije u tome fazon, ne potrosim ni ja, nego sto ucjenjuju za bonus
na halo da bi dobio bonus 6 mjeseci moras potrositi 20 maraka
na ultri 60 :-)
jes da je duplo manje ali meni haman pa moze biti, ako zafali doplatim jos 3 markice i imam gigu, ovi odmah pa po ceneru opleli :-)
Pa da, o tome se i radi, cista ucjena, da ljudi barem vecinom trose 10 KM mjesecno svakako pa da ovo nekako i prodje ali ovako neko da bi imao ovaj bonus mora da se rastegne do 10 KM iako mjesecno trosi manje od toga.

Ovo oni vjerovatno racunaju malo podbadati haloo posto raja nerijetko na haloo kupi 10 KM pa od toga 8 KM ostavi za net i ostatak od 2 (ili vise ako je u haloo klubu) za druge stvari. A i po samoj akciji je vidljivo da im je glavna meta haloo jer je u sustini rijec o istoj akciji kao i na haloo samo s malo drukcijim parametrima (12 mjeseci bonusa vs 6, 1gb vs 555 mb) , naravno minus ova ucjena s 10 KM mjesecno koje na haloo nema i jos neke parametre.

S obzirom da ovo nude samo za prenos broja, vjerovatno s prepaidom najvise racunaju na to da vrate korisnike koji su otisli na haloo jer je, kako mi se cini, najveci odliv prepaid korisnika bhta upravo bio u korist haloo.

Iako im ovo nije nesto konkurentna ponuda, u odnosu na prethodne akcijske ponude koje su imali ovo je znatno bolje. Pomalo se i oni bude, samo je pitanje koliko ce se brzo probuditi i da li ce tad biti prekasno.
Ma ako dilFa dobije naredbu da prodaje, idu i oni na bubanj kao i FDS, a za kojeg su btw stalno tvrdili kako 'nema govora o prodaji' i na kraju naravno slagali i prodali FDS za siću nekoj fiktivnoj firmi od 2 uposlenika...nuff said, a sigurno je da isto čeka i ostale 'zlatne koke' ukoliko ista mafija ostane na vlasti.
@maharadza i ostali, off topic
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#3233 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by merkato »

Iskustvo sa. Mtel Moj mix net?
Općenito sa mtel mrežom?

Prešla bi iz Eroneta (tarifa super 25) u mtel...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3234 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

U Sarajevu dobre brzine i internet radi bez problema, pokrivenost kao i ostali operateri.
Najlakše ti je kupiti neki start paket i nekoliko dana istestiraš na području gdje živiš da iz prve ruke znaš na čemu si :thumbup:
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#3235 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by merkato »

avaks wrote:U Sarajevu dobre brzine i internet radi bez problema, pokrivenost kao i ostali operateri.
Najlakše ti je kupiti neki start paket i nekoliko dana istestiraš na području gdje živiš da iz prve ruke znaš na čemu si :thumbup:
Hvala ;-)
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#3236 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nj0be »

Pitanja vezano za mtel.
Kod mix paketa, recimo ovaj od 33 KM, da li se dobiju te 33 KM na racunu pa imamo pored toga ove pogodnosti (besplatan sms, 100 min itd) ili za tih 33 KM ja imam samp ove pogodnosti plus 4 GB interneta?
Da li pri kupovini telefona na rate ovih 20% placam odmah ili dolazi racun na kucnu adresu?
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#3237 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

nj0be wrote:Pitanja vezano za mtel.
Kod mix paketa, recimo ovaj od 33 KM, da li se dobiju te 33 KM na racunu pa imamo pored toga ove pogodnosti (besplatan sms, 100 min itd) ili za tih 33 KM ja imam samp ove pogodnosti plus 4 GB interneta?
Da li pri kupovini telefona na rate ovih 20% placam odmah ili dolazi racun na kucnu adresu?
Za te pare imaš navedene pogodnosti. Nakon što potrošiš minute plaćaš dodatno na tih 33KM
MrRango
Posts: 166
Joined: 10/08/2012 11:47

#3238 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MrRango »

Pozdrav svima.
U narednih par mjeseci mi treba mobilni internet, nista pretjerano, do nekih 1GB ja msm da mi moze biti.
Ne bih volio ici na neki postpaid paket, niti potpisivati obavezni ugovor na 12/24 mj, jer mi ne odgovara tako, trenutno mi odgovara jednokratno aktiviranje opcije.
Pregledao sam ponude raznih operatera u BiH, i izdvajaju mi se izimobile i haloo, ali bi morao prenijeti broj u njihovu mrezu.
Koliko imaju pokrivenosti u BiH signalom, to mi je isto bitno.
Kod Bh Telecoma sam pikirao "mNet mFlat" paket, ali on je samo za internet, ne mogu pozive i sms preko tog paketa, sto mi ne odgovara, dok kod m:tel-a "m:net 2GB" isto mi odgovara, ali moram provjeriti da li i preko tog paketa samo internet ide, bez poziva i sms, dalje kod ht-eronet paket "MI S" mi takodje odgovara, ali isto nisam siguran da li je moguce pozive i sms preko tog paketa.
Ako je neko upoznat sa ovim paketima, neka napise ovdje :D :D

Ako bi išao na izimobile mrežu ili čak haloo, ajmo reći da donekle rizikujem, jer ne znam kakvi su s uslugom, niti ko od poznanika koristi tu mrežu.
Pozive i sms vrlo malo koristim, svega možda nekih 10 minuta u mjesecu cijelom, isto tako sms nekih 10-20 hahaha, ali zato mi je internet prijeko potreban :P

Ajde, ako imate neku preporuku za neki od paketa, ili mrežu dobro su došle sve preporuke.
Uglavnom,cilj mi je da što jeftinije prođem, budući da sam student i putujem na fax, tako da mi je mobilni internet vrlo potreban.
Hvala unaprijed.
iziboy
Posts: 16
Joined: 05/10/2016 11:56

#3239 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by iziboy »

tebi izgleda dosadno
čemu ponovo pitanje na drugoj temi, kad ti je odgovoreno ovdje

haloo koristi mrežu eroneta, izimobil mrežu m:tela
tako da ti se to svodi na isto

ako već nećeš da prenosiš broj, kupi mobitel sa dual sim, ubaci drugu karticu koju hoš a koja će bit za mobilni internet i mirna Bosna
Spasitelj
Posts: 99
Joined: 11/04/2016 15:27

#3240 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Spasitelj »

Bhtelekom nikome ne bih preporucio.koji su tu uhljebi boze mili...bili smo u 2 krugu zemalja za iphone7.cim je receno da krecu narudzbe zovnem medju prvima da bi me nazvali nakon par dana i kazu nece ih dobiti i uopste ne znaju kad bi mogli...evo susjedi(srbija) nije ih bilo ni na mapi evo dobili isporuke a od ovih uhljupa jos ni rijeci.mtel poceo davno btw
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3241 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Ima li iko od korisnika mtela da je dobio kovertiran racun ? Dosad sam dobijao kovertom, a za prosli mi mjesec dodje emailom :roll: .
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#3242 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by macanSA »

Izimobil d.o.o u skladu sa zakonskom regulativom od 15.11.2016. prestaje nuditi mobilne usluge u BiH.
Svim korisnicima će od 15.11.2016. biti omogućeno dalje korištenje mobilnih usluga u tarifi GO! free kompanije Mtel a.d. Banjaluka.
Stanje i validnost glavnog računa će korisnicima ostati nepromjenjeno i nakon migracije. Napominjemo korisnike da najkasnije do 14.11.2016. iskoriste preostale izimobil bonuse (jedinice na računima izimix, izimanija, izi svi me časte) jer navedene od 15.11.2016. u tarifi GO! free vise neće moći koristiti.
Korisnici će od 15.11.2016. moći dopunjavati svoj račun na svim GO! free prodajnim mjestima.
Više na http://www.gofree.ba.
Svim korisnicima se zahvaljujemo na dugogodišnjoj saradnji i žao nam je, da smo zbog ekonomskih razloga prisiljeno došli u situaciju povlačenja sa tržišta u BiH.
Ekipa IZI mobil
http://www.izimobil.ba/
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#3243 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by macanSA »

GO free najbolji sa internetom, čak i od haloo
3 GB na mjesec za samo 10 KM
http://www.gofree.ba/tarife/goMeni
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#3244 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by IstinitaPoruka »

Zanima me cijena sim kartica, ko nudi najpovoljnije cijene?
Znam da haloo daje 2 kartice (račun na njima je 2 KM) za 4 KM gotovine, šta je sa ostalima?
Ima li još neko ovako low budget kartice?
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3245 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zenny »

odem promjeniti paket sa Student 2 na Student 1 u BHTelecom, hajd sto oni pojma nemaju nego ja ispadam kreten jer nisam zadovoljan odgovorom i uzimam im pola minute vise da mi objasne logiku...
uglavnom, ukoliko hocu da promijenit paket npr danas, na raju mjeseca cu platiti i 23KM i 12KM, sto je iznos oba paketa. je li neko ovo radio, je li moguce da su toliki cigani?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3246 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ko su i šta su vidi se i na temi, više njihovih uposlenika je dobilo banove tako da me ništa ne bi čudilo...
Ali i njihova je dogorila. Evo i GoFree postaje veoma zanimljiva ponuda s tim da imaju najbolju obračunsku u državi :bih:
Sve promjene na bolje su dobrodošle :thumbup:
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#3247 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by macanSA »

kontal ko ovo kod gofree
hvale se da je obračunska jedna sekunda, a ovdje kažu 0,15 po minuti http://www.gofree.ba/cjenovnik/premaDrugimBHmrezama

jel to znači da me razgovor od 20 sekundi dože 0,05 :?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3248 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

macanSA wrote:kontal ko ovo kod gofree
hvale se da je obračunska jedna sekunda, a ovdje kažu 0,15 po minuti http://www.gofree.ba/cjenovnik/premaDrugimBHmrezama

jel to znači da me razgovor od 20 sekundi dože 0,05 :?
Da s tim što imaš uspostavu poziva pa to na prvu minutu dodaj....
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#3250 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by hakazvaka »

macanSA wrote:po ovome su im vlalsnici Logosoft
http://www.gofree.ba/postaniKorisnik/prenesiBroj

e sad čiji je Logosoft :-)
mtel-ov
Post Reply