BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2526 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Meni danas ovi iz haloo poslase marku kredita, nako na kafu :D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#2527 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Officer Crabtree »

kloniran wrote:Meni danas ovi iz haloo poslase marku kredita, nako na kafu :D
:lol: da se nisi kojim slučajem prijavio za onaj klub, tu još dadnu bonusa na osnovu mjesečne potrošnje
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2528 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Officer Crabtree wrote:
kloniran wrote:Meni danas ovi iz haloo poslase marku kredita, nako na kafu :D
:lol: da se nisi kojim slučajem prijavio za onaj klub, tu još dadnu bonusa na osnovu mjesečne potrošnje
nisam nista prijavljivao niti sam dopunjavao ovaj mjesec :D
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2529 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Nisu li operateri bili dužni da od 1. jula ili ukinu naknadu za uspostavu poziva, ili smanje obračunsku jedinicu? Vidim na haloo i dalje ostala naknada, a i obračunska 60 sekundi.
U skladu sa Odlukom o usklađivanju cijena usluga mobilne telefonije i uslova za pružanje telekomunikacijskih usluga, na snagu stupa Mjera iz tačke II c) koja nalaže da se u sklopu postpaid i prepaid tarifnih modela u kojima postoji naplata uspostave poziva primjene ili obračunsku jedinicu 1 sekund ili ukinu naplatu uspostave poziva. Uspostava poziva se izuzetno može naplaćivati za bonus minute koje korisnik dobija u okviru paketa koji uključuju neograničen saobraćaj (Flat paketi), tarifnih opcija, tarifnih paketa koji uključuju besplatne vikend minute i slično.
CRA
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2530 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

pa obračunska jedinica ti je NULA jer imaš samo uspostavu poziva 9 pt i onda džaba priču, šta bi ti da ti ukine i to, pa da skroz džabalesku pričaš
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2531 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

escobar__ wrote:Nisu li operateri bili dužni da od 1. jula ili ukinu naknadu za uspostavu poziva, ili smanje obračunsku jedinicu? Vidim na haloo i dalje ostala naknada, a i obračunska 60 sekundi.
U skladu sa Odlukom o usklađivanju cijena usluga mobilne telefonije i uslova za pružanje telekomunikacijskih usluga, na snagu stupa Mjera iz tačke II c) koja nalaže da se u sklopu postpaid i prepaid tarifnih modela u kojima postoji naplata uspostave poziva primjene ili obračunsku jedinicu 1 sekund ili ukinu naplatu uspostave poziva. Uspostava poziva se izuzetno može naplaćivati za bonus minute koje korisnik dobija u okviru paketa koji uključuju neograničen saobraćaj (Flat paketi), tarifnih opcija, tarifnih paketa koji uključuju besplatne vikend minute i slično.
CRA
nema naplate uspostave poziva prema drugim mrezama nego samo u lokalu gdje ne naplacuju dodatno osim uspostave poziva
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2532 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Ma ja, do mene je, glupo pitanje. :cry:
smeker28
Posts: 22
Joined: 08/04/2013 17:52

#2533 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smeker28 »

Za sve korisnike BH telekoma bolje pricekajte jer konkurencija sprema duplo bolju ponudu od ovog smeca kod telekoma ,naravno to je preporuka da se ne vezujete ugovorom da pricekate jer cete inace pozaliti :)
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2534 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

pa i ovako su bhtelekom uhljebi najgori, naročito na prepaid sa ultrom
mogu samo neiformisani, nezainterresovani, neki po inerciji ili što su lijeni, i naravno lažne patriJote da budu kod njih

na postpaid uglavnom fataju raju na prodaju mobitela, gdje polete mnogi jer je na rate,
a nisu svjesni da ih izađe skuplje pita o tepsije, kroz godinu dana u radnjama se isti takav može kupit upola cijene, baš za onoliko koliko je njima još ostalo da otplate, a tek polovinu platili
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#2536 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Adi-g »

smeker28 wrote:Za sve korisnike BH telekoma bolje pricekajte jer konkurencija sprema duplo bolju ponudu od ovog smeca kod telekoma ,naravno to je preporuka da se ne vezujete ugovorom da pricekate jer cete inace pozaliti :)
Koji, sta, gdje, kada?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2537 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Pa to se čeka, odgovor konkurencije koja je još uvijek povoljnija a biće još povoljnija ako zboriš istinu :lol: :thumbup:
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2538 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

ma neće ni konkurencija puno letit da bude povoljnija, pored ovakvih bht uhljeba nemaju ni potrebe, pa nisu ni oni blesavi da uz bht uhljebe ne uzimaju extra profite, adauzimaju extra profite i dobro na nama zarađuju, najbolji jedokaz naredba RAKa da "probaju" snizit cijene, jer se analizom utvrdilo da imaju najskuplje usluge u regionu, šta dalje reći
i telekom operateri su uvezani u kartel kao i naftaški lobi banda, gdje lafo imaju slobodno formiranje cijena a ono im razlike od pumpe do pumpe u vrh glave 10feninga...banda...baš kao i ovi...elem, neće konkurencija puno ići sa nižom ponudom od bht uhljeba koji su reper, nego se jedino nadati da će se bht uhljebi probudit opasnim gubljenjem naročito ultra korisnika, te oni da nanovo koriguju cijene da bi zadržali i nanovo privukli iste korisnike, a onda će to po domino efektu da natjera i ostale da se opet korigijuju spram bht, a sve u našu korist...nadati se
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#2539 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by uvijekIInikadI »

bosnian batman wrote:...
i telekom operateri su uvezani u kartel kao i naftaški lobi banda, gdje lafo imaju slobodno formiranje cijena a ono im razlike od pumpe do pumpe u vrh glave 10feninga...banda...baš kao i ovi...
SVI osim IZI-ja :D
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2540 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

svi su oni isti, manji se ravnaju prema najvećim banditima na trźištu, kod naftaša spram bande INA, Energopetrol, a kod telekom operatera spram najvećeg bandita na trźištu, bht uhljupa, a da nas deru pokazala je analiza RAKa po kojoj su im usluge najskuplje, a onda i naredba da moraju snizit cijene, sami od sebe banditi ne bi nikad
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2541 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

avaks wrote:Pa to se čeka, odgovor konkurencije koja je još uvijek povoljnija a biće još povoljnija ako zboriš istinu [emoji38] [emoji106]
Jos kad bi objasnio sta to konkurencija nudi bolje od mini 15 u ovom trenutku kada je pretplata u pitanju bilo bi odlicno.

P.S. da ne spominjem ponudu koju je zabranjeno spominjati na ovoj temi jer se od nje svi ospu [emoji38]

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2542 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

u tom rangu

hej savršena 20 je daleko bolja
200 minuta na raspolaganju, 200 sms i 500 MB

mini15 za 17,5 KM daje samo 75 minuta ( 17,5 KM podjeljeno sa 0,23 po minuti) i isto 500 MB i ništa sms

a da ne govorim da joj je vrlo blizu po minutama čak i haloo ili IZI, a po internetu daleko bolji, pa je povoljnija opcija sigurno onima kojima je važnije više interneta nego minuta

haloo za 18 KM daje 2 GB i 55 minuta [ 10 KM podjeljeni sa 0,18 po minuti]
IZI za 17,7 KM daje 1 GB interneta (5,7 KM) i 67 minuta (12 KM podjeljeno sa 0,18 po minuti)
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2543 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

mirza_15 wrote:
avaks wrote:Pa to se čeka, odgovor konkurencije koja je još uvijek povoljnija a biće još povoljnija ako zboriš istinu [emoji38] [emoji106]
Jos kad bi objasnio sta to konkurencija nudi bolje od mini 15 u ovom trenutku kada je pretplata u pitanju bilo bi odlicno.

P.S. da ne spominjem ponudu koju je zabranjeno spominjati na ovoj temi jer se od nje svi ospu [emoji38]

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Pa niko ne spominje Logosoft integrisane pakete niti, Eronet pa ni Telemach (doduše nemaju mobilnu kod nas) tako da ne vidim svrhu da ti spominješ MojaTV.
Raspravlja se o mobilnim operaterima i njihovim ponudama.

Na Super 15 (obična ne ova simonly koja je još jeftinija) trenutno imam više minuta razgovora prema svim mrežama nego taj mini 15 i imam + 100 sms unutar BiH. Interneta je bilo duplo više do prije 10 dana kao i flat koji se ko fol i može koristiti dok to nije bio slučaj sa mini 15.
Sada je jedina prednost tih 500MB vs 200MB koje daje BHT i nešto puno bolje dokup koji nije dostupan kod Ere.
200MB neta je mizerno, 500 puno bolje ali ja to prika mogu potrošiti za sedmicu tako da se ne treba time busati. Nadam se da će konkurencija sada i poduplati. Kada haloo može dati 2GB za 8KM mjesečno trebaju vala i u pretplati staviti to kao minimum.
A što se pretplate tiče, Simonly Super 35 je najbolja tarifa u državi i tu još uvijek nema premca.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2544 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

avaks wrote:
mirza_15 wrote:
avaks wrote:Pa to se čeka, odgovor konkurencije koja je još uvijek povoljnija a biće još povoljnija ako zboriš istinu [emoji38] [emoji106]
Jos kad bi objasnio sta to konkurencija nudi bolje od mini 15 u ovom trenutku kada je pretplata u pitanju bilo bi odlicno.

P.S. da ne spominjem ponudu koju je zabranjeno spominjati na ovoj temi jer se od nje svi ospu [emoji38]

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Pa niko ne spominje Logosoft integrisane pakete niti, Eronet pa ni Telemach (doduše nemaju mobilnu kod nas) tako da ne vidim svrhu da ti spominješ MojaTV.
Raspravlja se o mobilnim operaterima i njihovim ponudama.

Na Super 15 (obična ne ova simonly koja je još jeftinija) trenutno imam više minuta razgovora prema svim mrežama nego taj mini 15 i imam + 100 sms unutar BiH. Interneta je bilo duplo više do prije 10 dana kao i flat koji se ko fol i može koristiti dok to nije bio slučaj sa mini 15.
Sada je jedina prednost tih 500MB vs 200MB koje daje BHT i nešto puno bolje dokup koji nije dostupan kod Ere.
200MB neta je mizerno, 500 puno bolje ali ja to prika mogu potrošiti za sedmicu tako da se ne treba time busati. Nadam se da će konkurencija sada i poduplati. Kada haloo može dati 2GB za 8KM mjesečno trebaju vala i u pretplati staviti to kao minimum.
A što se pretplate tiče, Simonly Super 35 je najbolja tarifa u državi i tu još uvijek nema premca.
Da li imas vise minuta je upitno. Sa dva najbroja iz bilo koje mreze i obracunskom od 30 sec (sto za ovaj rang moze biti jako bitno) dodje to na isto. Vise interneta vs 100 sms poruka.... Vise interneta! Mozemo dodati i prenos neutrosenog saobracaja u naredni obracunski period.

A sto se tice quad paketa logosoft zbog baze korisnika nije vrijedan pomena u ovoj raspravi. Imas barem 450k-500k mobilnih brojeva kod korisnika koji imaju moja tv (>150k korisnika moja tv x barem 3 mobilna broja) plus broj potencijalnih korisnika. Ali i bez toga je mini 15 najbolja ponuda.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2545 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Više interneta nakon 5 godina, pomalo ba dok odgovori konkurencija :lol:
Ja ti odgovorno tvrdim da ima više minuta i to puno a ti kako hoćeš, najbrojevi su za djecu mani mi se toga isfurano 90tih godina prošlog stoljeća :thumbup:
Nego kako gledam i u BHT po statistikama opada broj korisnika, prenosi raja na Haloo brojeve. Kako je krenulo Ultra će biti zanemariva pa ti i to u vodu pada :lol: :lol: :lol:

p.s.
Super 15 bez uređaja, ugovor 24 mjeseca, cijena 14KM mjesečno sa PDV... Kakav ba mini15 i najbrojevi :run:
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#2546 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bosnian batman »

obračunska od 30 sa kojom se ovaj hvali je jednako sms koja zamjeni kratki poziv, tako da te prednosti obračunske nema
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2547 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ma uposlenik BHT, ne treba to za ozbiljno ni uzimati :lol:
Vidiš da samo kmeče :run: :mrgreen: a pogotovo kad se konkurencija spomene odma im se oni gasni haparati popale po poslovnicama...
Sljedeće je barem 5 padobranaca koji kmeče o naj brojevima, obračunskoj jedinici i broju korisnika MojaTV :lol: :lol: :lol: :lol:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2548 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

avaks wrote:Više interneta nakon 5 godina, pomalo ba dok odgovori konkurencija [emoji38]
Ja ti odgovorno tvrdim da ima više minuta i to puno a ti kako hoćeš, najbrojevi su za djecu mani mi se toga isfurano 90tih godina prošlog stoljeća [emoji106]
Nego kako gledam i u BHT po statistikama opada broj korisnika, prenosi raja na Haloo brojeve. Kako je krenulo Ultra će biti zanemariva pa ti i to u vodu pada [emoji38] [emoji38] [emoji38]

p.s.
Super 15 bez uređaja, ugovor 24 mjeseca, cijena 14KM mjesečno sa PDV... Kakav ba mini15 i najbrojevi :run:
To na super 15 za 3 KM manje, a veze te 24 mjeseca [emoji38] I ti to jos hvalis? Pa bolje telefon na rate uzeti. Ali zato prenos neutrosenog iznosa je nista. Dva najbroja u pola cijene nista... Jesi li ti iz Hercegovine kad po svaku cijenu nastojis popljuvati bh telecom, a nahvaliti ove hercegovce?

Sent from my mobile phone using Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2549 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

:lol: :lol: :lol: Evo sad sam i Hercegovac :thumbup:
Ma pljujem lopove i pljuvaću sve dok ne budu jeftiniji, kada budu onda ću prenijeti br i pljuvati po ostalima.
Jedini mi je minus što me ne plaćaju za ovo pljuvanje za raliku od vas :thumbup:
Nego koliko ono MojaTV ima korisnika? Koliko ja od 100 minuta mogu iskoristiti ako mi je obračunska 60+1 a nemam poziv ispod minute?
Da li bih uštedio 3KM da ubacim par najbrojeva? :lol: :lol: :lol:
Za 14KM 100 minuta, 100sms, 200MB neta + flat od 64kbps puž interneta, pa kakva ta mini od 17,55KM :run:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#2550 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Pa ti ne znas ni koja je obracunska jedinica operatera kojeg hvalis [emoji38]

Ti posaljes tih 100 sms poruka pored vibera i drugih opcija? Kakve bolan sms poruke. Ja dvije-tri mjesecno posaljem i to kada dopunjujem sa pretplate neku ultru.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
Post Reply