BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1876 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by The Realist »

Del_Boy1 wrote:Ne možeš odma prenijeti broj koji si tek aktivirao, mora proći određeni period, da bi prenos bio moguć.
Mislim 2 dana, tako nekako. Uradio vec jednom.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#1877 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Posto je doslo do pomutnje s informacijama, ovdje su vam prave informacije (moj tekst sa druge teme):
OD 1.4.2016.

SUPER 15 - 100 minuta prema svim mobilnim i fixnim mrezama u BiH, 100 SMS i 200 MB brzog interneta, nakon toga 64kbps (neograničeno)
SUPER 25 - 200 MIN, 1000 SMS, 2 GB brzog neta
SUPER 35 - 300 MIN, 1000 SMS, 4 GB brzog neta
SUPER 50 - 450 MIN, 1000 SMS, 8 GB brzog neta, nakon toga - 128kbps
SUPER 80 - 750 MIN, 1000 SMS, 16 GB brzog neta, nakon toga - 128kbps

Sto se tice bonus minuta za prijenos broja, to traje do 31.3.2016. i jos nije donesena odluka o produzavanju te akcije (zvanicna informacija.)
Te minute se nikad nisu odnosile na NOVE KORISNIKE (koji prave novi ugovor sa 063 brojem) nego samo na korisnike koji prenesu broj s druge mreze. Da bi se broj prenio, potrebno ga je samo aktivirati, ne mora proc nikakav period. Mozda je prije nekad moralo, za to ne mogu tvrdit, ali sada ne mora.
Produzavanjem ugovora ste STARI KORISNIK i nemate bonus minute (za koje se i ne zna hoce li postojati od 1.4.), medjutim imate opciju kupovine odredjenih uredjaja na rate a novi korisnici (bilo oni koji prenose posojeci broj ili prave skroz novi ugovor) to nemaju.
Sto se tice !hej Savrsene, s prenosom broja na Eronet od 1.4. automatski se aktivira ta tarifa i dobijate BONUS OD 500MB svaki mjesec narednih 12 mjeseci, dakle ukupno 6GB na poklon :)
Takodjer je uradjen redizajn MI100 tarifne opcije koja je kostala 3km i davala 100mb interneta mjesec dana na tarifama koje nemaju internet ukljucen. Sada se ta tarifa zove MI200, kosta takodjer 3 km i traja mjesec dana, ali dobijate 200 umjesto 100mb.

Ukoliko ovih dana bude informacija oko bonusa za prijenos broja na postpaid (KOJIH ZA SAD, NAPOMINJEM, NEMA), bit cete obavijesteni.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1878 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Ima li iko info dokle je doslo sa zahtjevom RAK-a da dopune vaze minimum 90 dana? :D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1880 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by The Realist »

Cupko_ wrote: Sto se tice bonus minuta za prijenos broja, to traje do 31.3.2016. i jos nije donesena odluka o produzavanju te akcije (zvanicna informacija.)
Te minute se nikad nisu odnosile na NOVE KORISNIKE (koji prave novi ugovor sa 063 brojem) nego samo na korisnike koji prenesu broj s druge mreze.
Da, o bonus minutama se radi, a nije se to reklo odmah. Logično da to ide samo novim korisnicima, mi stari smo već koristili pogodnosti (većina barem koja je u zadnje vrijeme potpisala, jedino oni baš "stari" nemaju nekih pogodnosti).
Da bi se broj prenio, potrebno ga je samo aktivirati, ne mora proc nikakav period. Mozda je prije nekad moralo, za to ne mogu tvrdit, ali sada ne mora.
Ja mislim da treba dan, ili dva, ne više.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1881 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Grof »

StupskaBitanga wrote:Eto izi prestao da radi
Gdje je bila obavijest? Šta će biti sa korisnicima? :?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1882 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Grof wrote:
StupskaBitanga wrote:Eto izi prestao da radi
Gdje je bila obavijest? Šta će biti sa korisnicima? :?

:mrgreen: :lol:
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1883 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

Grof wrote:
StupskaBitanga wrote:Eto izi prestao da radi
Gdje je bila obavijest? Šta će biti sa korisnicima? :?
Preći će na haloo :-D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1884 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ovog Go Free-a mane nigdje kupit.
Cak ima i izija al besplatnog go-a mane.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1885 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:Ovog Go Free-a mane nigdje kupit.
Cak ima i izija al besplatnog go-a mane.
vala ako im je mreza ko na izi a kreces se i okolinim dijelovima sarajeva ne kupuj
mreza ocajna
cim uđeš u objekat gubi se 3g
na dosta mjesta oko sarajeva nema ni na otvorenom 3g mreze
u samom gradu je ok
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1886 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ovog Go Free-a mane nigdje kupit.
Cak ima i izija al besplatnog go-a mane.
vala ako im je mreza ko na izi a kreces se i okolinim dijelovima sarajeva ne kupuj
mreza ocajna
cim uđeš u objekat gubi se 3g
na dosta mjesta oko sarajeva nema ni na otvorenom 3g mreze
u samom gradu je ok
Znaci definitivno moram halo uzet.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1887 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
kloniran wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ovog Go Free-a mane nigdje kupit.
Cak ima i izija al besplatnog go-a mane.
vala ako im je mreza ko na izi a kreces se i okolinim dijelovima sarajeva ne kupuj
mreza ocajna
cim uđeš u objekat gubi se 3g
na dosta mjesta oko sarajeva nema ni na otvorenom 3g mreze
u samom gradu je ok
Znaci definitivno moram halo uzet.
ja koristom izi vec nekoliko mjeseci a oni koriste mtel infrastrukturu u punom kapacitetu
vjeruj samo u urbanom dijelu grada je dobar net
odas na ilidzu nema 3g na dosta mjesta, posebno u objektima
isto tako je i u svim naseljima oko sarajeva

odes iz grada negdje drugo i ako ima 3g onda je oko 1 mbps brzina

Sve u svemu jedina prednost im je sto je 6 maraka mjesec tj giga mjesecno i sto dopuna od 5 i vise maraka traje 45 dana
imao sam i halo i malo je bolji od izija na mjestima gdje sam ga koristio, po meni jedina mana trajanje dopune
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#1888 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

A kada sam ja to napisao za m:tel u laz me utjerivali. Pogotovo onaj ko fol smart :oops:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1889 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

sto ne ponudi ultra nesto slicno da ne moramo ove druge koristiti ;-)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#1890 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

mirza_15 wrote:A kada sam ja to napisao za m:tel u laz me utjerivali. Pogotovo onaj ko fol smart :oops:
Smart ti je govorio da je laz da puca veza, jer je smart koristio mtel dok je bio povoljan i nikad mu sr to nije desilo. Jel tako bilo? Al evo kazem ti da je moj grad pokriven 3G mrezom, tu nema problema, za ostalo ne znam. Znaci da ja mkgu koristit bez problema. Za zabiti me ne zanima, ako odem kratko se svejedno zadrzim.
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#1891 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Istina je da im puca veza. Zali se ova raja iz telemacha. Oni koriste njihovu mrezu.

A nije svijet od m.dvora do bascarsije. Ima nas koji ipak odemo i malo dalje. Meni ne treba polu mobilna, nego mobilna usluga.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#1892 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

Ja opet kazem da ne puca, koristio par godina, ni jednom.se nije desilo da je pukla veza. Samo ti koji radis u telekom to tvrdis. Aee uredu je.

Kukas i za haloo. Into studenti masovno koriste, jer im odgovara. A ti generalizujes stvar i kazes da ni oni nevaljaju. I haloo ima dobru pokrivenost u mom gradu, a bht nema.signala u Orasju. I jel ja.sad treba da kazem.da bht ima losu pokrivenost?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1893 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Koristim mtel i jučer sam na 15km od Zenice gledao FCB na telefonu preko njihove mreže. Toliko o brzini i pucanju veze.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1894 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

mirza_15 wrote:Istina je da im puca veza. Zali se ova raja iz telemacha. Oni koriste njihovu mrezu.

A nije svijet od m.dvora do bascarsije. Ima nas koji ipak odemo i malo dalje. Meni ne treba polu mobilna, nego mobilna usluga.
U Mostaru ne puca nikako i net su strasno popravili tako da hvata H u i oko grada bez ikakvih problema.
Juce sam se vozao po gradu i na viber pricao preko 8 minuta i nije ni jednom ni štucnula veza :thumbup:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#1895 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

Ma ne puca uopste veza, to kaze samo mirza jer je radin telekoma. A to mu kao jaran reko. Znaci prica ide s koljena na koljeno a takve price obicno dozive ozbiljne promjene.

Inace pojedini uposlenici telekoma idu do te mjere da govore da telekom ima najjacu ponudu u regionu. Zato ih i ne treba uzet za ozbiljno.

Mtelu nikad veza nije pucala pa tako ni sad. Nek ti kolega promijeni mob pa nek vidi, al sigurno ne puca.
kolacodjagoda
Posts: 172
Joined: 25/02/2016 09:58

#1896 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kolacodjagoda »

smartXL wrote:Ma ne puca uopste veza, to kaze samo mirza jer je radin telekoma. A to mu kao jaran reko. Znaci prica ide s koljena na koljeno a takve price obicno dozive ozbiljne promjene.

Inace pojedini uposlenici telekoma idu do te mjere da govore da telekom ima najjacu ponudu u regionu. Zato ih i ne treba uzet za ozbiljno.

Mtelu nikad veza nije pucala pa tako ni sad. Nek ti kolega promijeni mob pa nek vidi, al sigurno ne puca.
A tebe neko da uzme za ozbiljno koji tvrdiš da 3G mreža može imati bolju pokrivenost od 2G mreže?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#1897 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

kolacodjagoda wrote:A tebe neko da uzme za ozbiljno koji tvrdiš da 3G mreža može imati bolju pokrivenost od 2G mreže?
Naravno, kad se ide logikom tvog kolege da cijene BS nakon par godina padnu 50%. Analogno tome, nakon nekih 7-8 godina cijena je jeftinija za nekih 70-80% dakle skoro pa badava, onda ih mozes kupit kolko hoces i dobit pokrivenost kao 2G. Kontas?

Sve je pocelo sa ovim 50% :thumbup:
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#1898 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by i_ja_na_forumu »

prenjela sam broj iz telecoma u mtel na prepaid.. sad mislim uzeti postpaid u mtelu, jer mi rekose ako ne uzmem telefon da mogu raskinuti ugovor u bilo kom trenutku bez naknade.
zanima me jel istina da se placaju 4 mjeseca unaprijed kad se potpise ugovor
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1899 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Nije istina. Možda dobiješ i 10 posto nizu pretplatu tokom cijelog ugovornog odnosa.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1900 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

i_ja_na_forumu wrote:prenjela sam broj iz telecoma u mtel na prepaid.. sad mislim uzeti postpaid u mtelu, jer mi rekose ako ne uzmem telefon da mogu raskinuti ugovor u bilo kom trenutku bez naknade.
zanima me jel istina da se placaju 4 mjeseca unaprijed kad se potpise ugovor
Ja nisam platio.
Racun stize oko 8-mog a moras platit do 20-tog + opomena 7 dana traje.
Post Reply