BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1776 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Officer Crabtree wrote:
krakatoa wrote:Samo da napomenem, bolje opcije od ove nema

Happy 400 MB 48 sati cijena 50 KF
Happy 1 GB 14 dana cijena 3,00 KM
Happy 4 GB 60 dana cijena 10,00 KM
kako nema,

1. to traje još 50 dana
2. uračunava upload

:)
Svi operateri na svijetu u mobilni saobraćaj računaju i upload. Jedino kod DSL pristupa upload je uvijek flat-rate
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#1777 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Officer Crabtree »

koliko ja znam haloo ne, zato sam i naveo
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1778 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Officer Crabtree wrote:koliko ja znam haloo ne, zato sam i naveo
Jesi li siguran? Testiraj i vidjećeš da naplaćuju.

Btw., 2GB za 10KM odnosno 4 za 10 KM (30/60) je najpovoljnije bez obzira na upload. Svakako 99,999% korisnika mobilnog interneta napravi zanemarivo mali upload saobraćaj.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#1779 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Officer Crabtree »

E jebiga sad hehehe

Pa probaj eto i ti, meni je svejedno, ha haloo ha happy ha bh telecom gledam šta je bolje...

Ja mislim da nemaju upload, a i ako imaju, stavi karticu haloo pa probaj njihov brojač, ono je neka čudna biljka, nevjerovatno netačno (na svoju štetu) zbraja, jedino ako ne računa uplaod.... al proguglaj malo pa vidi da ljudi kažu da ne računa... skida iskreno jako sporo te megabajtiće, za razliku od telekomovog (sad sam na pretplati)... probaj jebeš 4 marke za karticu. :D

ma de ta druga rečenica te pobija ipak, 2GB je (kažem ti još 50 dana, dakle samo 1 od danas možeš iskoristiti tu ponudu za 60 dana)... al sigurno je da u te 2 marke koliko se razlikuje od haloo uplad uzme više.... barem tom 0,001% korisniku - neprosječnom korisniku. :D

pozdrav
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1780 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

Officer Crabtree wrote:Ja mislim da nemaju upload, a i ako imaju, stavi karticu haloo pa probaj njihov brojač, ono je neka čudna biljka, nevjerovatno netačno (na svoju štetu) zbraja, jedino ako ne računa uplaod.... al proguglaj malo pa vidi da ljudi kažu da ne računa... skida iskreno jako sporo te megabajtiće, za razliku od telekomovog (sad sam na pretplati)... probaj jebeš 4 marke za karticu. :D
Ovo mogu potvrditi, slična stvar je i na Eronetu (a Haloo je njihov svakako), od 4 GB potrošio sam svega 500 MB kroz mjesec, a koristio sam telefon i laptop preko dijeljene veze maltene konstantno. :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1781 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

fortaleza wrote:
Officer Crabtree wrote:Ja mislim da nemaju upload, a i ako imaju, stavi karticu haloo pa probaj njihov brojač, ono je neka čudna biljka, nevjerovatno netačno (na svoju štetu) zbraja, jedino ako ne računa uplaod.... al proguglaj malo pa vidi da ljudi kažu da ne računa... skida iskreno jako sporo te megabajtiće, za razliku od telekomovog (sad sam na pretplati)... probaj jebeš 4 marke za karticu. :D
Ovo mogu potvrditi, slična stvar je i na Eronetu (a Haloo je njihov svakako), od 4 GB potrošio sam svega 500 MB kroz mjesec, a koristio sam telefon i laptop preko dijeljene veze maltene konstantno. :thumbup:
i kod mene je ista situejšn bila :thumbup:
i na izi je cini mi se ista situacija
do sad imam downloada 770 Mb a ostalo mi jos 204 bobe
uploada sam imao sigurno 200 Mb tako da sam vec trebao potrositi kompoletan bonus
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1782 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Ipak je razlika kada je obracun 10 kB u odnosu na 100 kB, isto kao sto je razlika izmedju 10 sekundi i 60 s. :) Ljudi nisu svjesni kako su to razliciti obracuni kada se stalno koristi internet :)
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1783 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

na izimix je 64 kb obracunska
na haloo 10 kb
al mislim da to nije toliko bitno kad je u pitanju bonus saobracaj, a bitno je i to poprilicno kad prekoracis bonus :D

ali sve ove ponude su bezveze dok se ne uvede ko u hrvatskoj da je najmanje trajanje dopuna 90 dana, a trajanje ovih bonusa 30 dana
tek tad ce se vidjeti ciji je veci i koja je pouda bolja
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1784 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

kloniran wrote:na izimix je 64 kb obracunska
na haloo 10 kb
al mislim da to nije toliko bitno kad je u pitanju bonus saobracaj, a bitno je i to poprilicno kad prekoracis bonus :D

ali sve ove ponude su bezveze dok se ne uvede ko u hrvatskoj da je najmanje trajanje dopuna 90 dana, a trajanje ovih bonusa 30 dana
tek tad ce se vidjeti ciji je veci i koja je pouda bolja
E to bi bilo pravo, samo će ova bagra iz torova to odlagati koliko god budu mogli! :P
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1785 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Maharadza wrote:
kloniran wrote:na izimix je 64 kb obracunska
na haloo 10 kb
al mislim da to nije toliko bitno kad je u pitanju bonus saobracaj, a bitno je i to poprilicno kad prekoracis bonus :D

ali sve ove ponude su bezveze dok se ne uvede ko u hrvatskoj da je najmanje trajanje dopuna 90 dana, a trajanje ovih bonusa 30 dana
tek tad ce se vidjeti ciji je veci i koja je pouda bolja
E to bi bilo pravo, samo će ova bagra iz torova to odlagati koliko god budu mogli! :P
i jos malo duze :lol:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1787 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Alkos wrote:Ipak je razlika kada je obracun 10 kB u odnosu na 100 kB, isto kao sto je razlika izmedju 10 sekundi i 60 s. :) Ljudi nisu svjesni kako su to razliciti obracuni kada se stalno koristi internet :)
Da bitno je ako stalno gasiš pa pališ mobilne podatke. Ako su ti stalno uključeni, nema nikakve razlike. To ti je isto kao i sa razgovorom. Ako duže pričaš nije ti bitno da li je OJ 1 ili 60 sekundi.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#1790 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Naslovnica »

Up
Naslovnica wrote:Molim za pomoć!
Trenutno sam na BHT pretplati od 15km + 2,5km internet (sve bez PDV). Uvijek uzmem telefon uz pretplatu, ali da me sve zajedno ne izađe više od 30km. To je bilo u sklopu one akcije 200%. Rijetko kada sam prekoračio tu sumu.
Ovaj mjesec mi ističe ugovor koji je bio 24mj.
Planirao sam da se prebacim na mtel MojMix Net (pretplata 29km + pdv - 100min sve mreže, 50min prema Srbiji, SMS bez limita, 4GB interneta po punoj brzini), i uz to dobijem Sony Aqua 4 za 1km ako potpišem ugovor na 24 mjeseca.
To je otprilike u okviru onih 30km koje sam sebi zacrtao.
Moje pitanje je - da li je ovo OK ponuda, i da li BHT ili ERONET ima nešto na ovaj fazon (ne moraju biti pozivi prema Srbiji), a da dobijem i smartphone?
Svaka sugestija je dobrodošla!
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1791 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Naslovnica wrote:Up
Naslovnica wrote:Molim za pomoć!
Trenutno sam na BHT pretplati od 15km + 2,5km internet (sve bez PDV). Uvijek uzmem telefon uz pretplatu, ali da me sve zajedno ne izađe više od 30km. To je bilo u sklopu one akcije 200%. Rijetko kada sam prekoračio tu sumu.
Ovaj mjesec mi ističe ugovor koji je bio 24mj.
Planirao sam da se prebacim na mtel MojMix Net (pretplata 29km + pdv - 100min sve mreže, 50min prema Srbiji, SMS bez limita, 4GB interneta po punoj brzini), i uz to dobijem Sony Aqua 4 za 1km ako potpišem ugovor na 24 mjeseca.
To je otprilike u okviru onih 30km koje sam sebi zacrtao.
Moje pitanje je - da li je ovo OK ponuda, i da li BHT ili ERONET ima nešto na ovaj fazon (ne moraju biti pozivi prema Srbiji), a da dobijem i smartphone?
Svaka sugestija je dobrodošla!
Uzmi NO Limit M i imaš sve neograničeno u BHT mreži. Pretplata je simbolično veća u odnosu na taj paket telekoma iz manjeg entiteta.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1792 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

Naslovnica wrote:Up
Naslovnica wrote:Molim za pomoć!
Trenutno sam na BHT pretplati od 15km + 2,5km internet (sve bez PDV). Uvijek uzmem telefon uz pretplatu, ali da me sve zajedno ne izađe više od 30km. To je bilo u sklopu one akcije 200%. Rijetko kada sam prekoračio tu sumu.
Ovaj mjesec mi ističe ugovor koji je bio 24mj.
Planirao sam da se prebacim na mtel MojMix Net (pretplata 29km + pdv - 100min sve mreže, 50min prema Srbiji, SMS bez limita, 4GB interneta po punoj brzini), i uz to dobijem Sony Aqua 4 za 1km ako potpišem ugovor na 24 mjeseca.
To je otprilike u okviru onih 30km koje sam sebi zacrtao.
Moje pitanje je - da li je ovo OK ponuda, i da li BHT ili ERONET ima nešto na ovaj fazon (ne moraju biti pozivi prema Srbiji), a da dobijem i smartphone?
Svaka sugestija je dobrodošla!
Imaš kod Eroneta super25 za 25 KM + pdv imaš 150 minuta sve mreže, 150 SMS prema svima i 2 GB interneta po punoj brzini, poslije 64 kbit/s. A evo gledam taj Sony Aqua na Eronetu bi bio dosta skuplji (200 KM), tako da ni ta mtel-ova ponuda nije loša.

Jedino premalo mi je to minuta, samo 100, a obračunska 60s.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1793 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

Naslovnica wrote:Up
Naslovnica wrote:Molim za pomoć!
Trenutno sam na BHT pretplati od 15km + 2,5km internet (sve bez PDV). Uvijek uzmem telefon uz pretplatu, ali da me sve zajedno ne izađe više od 30km. To je bilo u sklopu one akcije 200%. Rijetko kada sam prekoračio tu sumu.
Ovaj mjesec mi ističe ugovor koji je bio 24mj.
Planirao sam da se prebacim na mtel MojMix Net (pretplata 29km + pdv - 100min sve mreže, 50min prema Srbiji, SMS bez limita, 4GB interneta po punoj brzini), i uz to dobijem Sony Aqua 4 za 1km ako potpišem ugovor na 24 mjeseca.
To je otprilike u okviru onih 30km koje sam sebi zacrtao.
Moje pitanje je - da li je ovo OK ponuda, i da li BHT ili ERONET ima nešto na ovaj fazon (ne moraju biti pozivi prema Srbiji), a da dobijem i smartphone?
Svaka sugestija je dobrodošla!
Imas izuzetno povoljnu bht no limit M tarifu koja je simbolicno skuplja posto no limit M kosta samo 46.80 KM naspram mtelovih 34-35 KM, a i povoljnije je jer no limit M ima ukljuceno samo 1Gb interneta naspram mtelovih 4Gb ili eronetova 2Gb. Takodje taj sony aqua na mtelu se dobije za marku a na no limt M ces uz ugovor od dvije godine povoljno placati dodatno 9.29 KM (bez pdv) mjesecno.
Sarkazam na stranu, No limit je povoljan samo ako se ima potrebe za 1500 minuta razgovora. Ti si vec dovoljno informisan, tesko da trenutno ima bolja ponuda od te mtelove, ali naravno po isteku ugovora jos jednom pregledaj sta bude aktuelno, mozda neko bude nudio i bolji uredjaj od tog sonija.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1794 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

krakatoa wrote:
Alkos wrote:Ipak je razlika kada je obracun 10 kB u odnosu na 100 kB, isto kao sto je razlika izmedju 10 sekundi i 60 s. :) Ljudi nisu svjesni kako su to razliciti obracuni kada se stalno koristi internet :)
Da bitno je ako stalno gasiš pa pališ mobilne podatke. Ako su ti stalno uključeni, nema nikakve razlike. To ti je isto kao i sa razgovorom. Ako duže pričaš nije ti bitno da li je OJ 1 ili 60 sekundi.
Mislim da nisi u pravu, citao sam nesto na tu temu kada sam van granica BiH naletio na obracunsku 1MB. :D Nacin na koji se obracunava net nije ni priblizan razgovorima. Net se obracunava po sesijama, a koliko dnevno napravimo sesija to je vec upitno, bez obzira sto ti je internet stalno upaljen. Zavisi i od telefona danasnjih, i oni imaju neke procese u pozadini, i od tvog surfanja, otvaranja mailova, stranica, opcenito surfanje. Otvoris mail od 15kb, on ga zaokruzi na 100 kb. Velika je razlika!

Zato kod BHT net leti, dok kod haloo izgleda kao da mjeraci nisu podeseni kako treba. :)
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#1795 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Naslovnica »

Hvala svima na javljanju i izdvojenom vremenu vezano za moje pitanje.
Kako mi ističe tih famoznih 24mj, ne želim biti donji.
BH Telecom NoLimit M nije loša (za one koji imaju većinu brojeva BHT), ali je van budžeta i bez telefona. Kada se sabere, izađe na oko 50km sa telefonom, + pozivi prema drugim mrežama.
Eronet slično, opet je veliki minus cifra za mobilni.
Meni je i prethodni BHT ugovor od 15km + 2.5km (+pdv) za internet bio skoro pa dovoljan što se tiče poziva, sa ovim novim su zeznuli, jer kada se presaberem, dodaj dodatni paket interneta koji više nije 2.5km+telefon.
Mislim da ću se prešaltati na ovu mtel ponudu, javim utiske za koju heftu.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#1796 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Naslovnica »

A šta se to ovdje desilo pa se vodi ovaj akademski dijalog?!
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1797 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Naslovnica wrote:Hvala svima na javljanju i izdvojenom vremenu vezano za moje pitanje.
Kako mi ističe tih famoznih 24mj, ne želim biti donji.
BH Telecom NoLimit M nije loša (za one koji imaju većinu brojeva BHT), ali je van budžeta i bez telefona. Kada se sabere, izađe na oko 50km sa telefonom, + pozivi prema drugim mrežama.
Eronet slično, opet je veliki minus cifra za mobilni.
Meni je i prethodni BHT ugovor od 15km + 2.5km (+pdv) za internet bio skoro pa dovoljan što se tiče poziva, sa ovim novim su zeznuli, jer kada se presaberem, dodaj dodatni paket interneta koji više nije 2.5km+telefon.
Mislim da ću se prešaltati na ovu mtel ponudu, javim utiske za koju heftu.
Nije da ti na silu preporučujem telekom ali nemoj da te mtel privuče telefonom. Na toj OJ te minute su ništa, mreža je loša da bi te 4 gige rahat iskoristio tako da... Nezz ali mene ta ponuda mtela ne bi privukla.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1798 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

Naslovnica wrote:A šta se to ovdje desilo pa se vodi ovaj akademski dijalog?!
zar ne vidis da pazljivo biramo rijeci da ne aktiviramo botove, inace ode glava. :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1799 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

Naslovnica wrote:A šta se to ovdje desilo pa se vodi ovaj akademski dijalog?!
provocirali lika danima i sad im on vraca istom mjerom :roll:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1800 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Naslovnica wrote:Hvala svima na javljanju i izdvojenom vremenu vezano za moje pitanje.
Kako mi ističe tih famoznih 24mj, ne želim biti donji.
BH Telecom NoLimit M nije loša (za one koji imaju većinu brojeva BHT), ali je van budžeta i bez telefona. Kada se sabere, izađe na oko 50km sa telefonom, + pozivi prema drugim mrežama.
Eronet slično, opet je veliki minus cifra za mobilni.
Meni je i prethodni BHT ugovor od 15km + 2.5km (+pdv) za internet bio skoro pa dovoljan što se tiče poziva, sa ovim novim su zeznuli, jer kada se presaberem, dodaj dodatni paket interneta koji više nije 2.5km+telefon.
Mislim da ću se prešaltati na ovu mtel ponudu, javim utiske za koju heftu.
Prvo uzmi njihov prepaid i isprobaj nekoliko dana na onim lokacijama gdje najčešće budeš, pa tek onda donesi odluku.
Post Reply