BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#151 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Nabijem ja na qrac i vas i pokrivenost signalom, isto se ko neki d3bili ovde danima raspravljate. Boli me qrac da je 100% pokrivensto 3G signala, kada su cijene ubij Boze kod svih operatera. Kada imali za max 20 KM po 1000 min, sms, mb onda pricajte o pokrivenosti signalom.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#152 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

tasmanijska neman wrote:
getriba wrote: Jednostavno, u FBIH već 20 godina su suvereno čuvali sve centre (Sarajevo, Zenica, Tuzla, Bihać, dio Mostara) dok je Eronet imao samo Hercegovinu, čak ni cijeli Mostar. Opet m:tel ima cijeli RS (Banja Luka, Prijedor, Bijeljina...). S tim u vezi po meni je ova pokrivenost za većinu korisnika više nego dobra.
kolko su degeni tek para skrhali za tih 20 godina trebali bi imat 4G mrežu na cijeloj BH
Trolčino, ne petljaj se u stvari koje tvoj mozak ne može da shvati. 4G mreža nije moguća u BiH zbog analognog TV signala budući da radi na istoj frekvenciji. Trolčino smrdljiva banjalučka
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#153 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by neki »

zasto se spustate na debilov intelektualni nivo? :?
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#154 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

neki wrote:zasto se spustate na debilov intelektualni nivo? :?
I sad bas tuče iskustvom. Upravu si al opet povuče (me za nešta) i odgovorim mu :-)
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#155 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rida1976 »

Koji od ova tri najveca operatera nudi najnizu pretplatu? Treba mi kartica sa najnizom pretplatom radi centrale za alarm
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#156 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

Nitko. Svi nude minimalno za oko 17,55 KM mjesečno, Mini 15 kod Telecoma, Super tarifa 15 kod Eroneta i Mojmix 15 kod Mtela. Samo trebaš odvagati koja od ovih nudi najviše. :P
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#157 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by p206 »

Čuo sam da je sad najbroj u BHT 27 feninga za jedan poziv,a ranije je bilo samo 7 feninga.Kad su to uveli? Nikakve obavijesti nije bilo...
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#158 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Del_Boy1 »

p206 wrote:Čuo sam da je sad najbroj u BHT 27 feninga za jedan poziv,a ranije je bilo samo 7 feninga.Kad su to uveli? Nikakve obavijesti nije bilo...
NIje baš 0.27 KM ali jest 0.20 sa PDV-om

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52e06868936.html

https://www.bhtelecom.ba/4431.html
Peryton_
Posts: 1011
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#159 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Peryton_ »

0,27 je cijeli dan a u periodu od 22-08 sati je 0,20 prema Naj broju uz Ultra prica tarifu.
to je cijena za uspostavu poziva.
znaci negdje oko 3-4 puta skuplje.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#160 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Del_Boy1 »

Ja sam to ovako shvatio, 0.20 KM sa PDV-om je cijena minute razgovora prema svima, samo što je prema najbroju posle te prve minute dalje besplatan razgovor.
Možda i griješim ali sam ja to tako razumio.

Edit:
Evo sad gledam cjenovnik, stvarno na ovu cijenu poziva ide još + 0.07 KM za uspostavu poziva, pa tako izađe da je prva minuta 0.27 KM.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#161 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

Ja prenio broj u IZI mrezu, najvise zbog ovog bonusa sa internetom a i obracunske jedinice jer su mi svi pozivi kraci. Nije mi se isplatilo kupovati na bht buy & surf, tako da sam se dvoumio izmedju ovog i eronet super tarife od 10 KM.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#162 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

kazo wrote:Ja prenio broj u IZI mrezu, najvise zbog ovog bonusa sa internetom a i obracunske jedinice jer su mi svi pozivi kraci. Nije mi se isplatilo kupovati na bht buy & surf, tako da sam se dvoumio izmedju ovog i eronet super tarife od 10 KM.
Del_Boy1 wrote:Ja sam to ovako shvatio, 0.20 KM sa PDV-om je cijena minute razgovora prema svima, samo što je prema najbroju posle te prve minute dalje besplatan razgovor.
Možda i griješim ali sam ja to tako razumio.

Edit:
Evo sad gledam cjenovnik, stvarno na ovu cijenu poziva ide još + 0.07 KM za uspostavu poziva, pa tako izađe da je prva minuta 0.27 KM.
Zna li neko koji operater ima najjeftinije pozive prema smecu od bh telekoma? Ovo dodatno 7pf za svaku uspostavu poziva je kap koja je prelila casu. Nije rijec o duplo skupljem pozivu vec je rijec o cetiri puta vecoj pljacki. Ne zelim vise da finansiram stranacke uhljebe i njihovu familiju niti s jednim feningom.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#163 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

nightvision wrote:
kazo wrote:Ja prenio broj u IZI mrezu, najvise zbog ovog bonusa sa internetom a i obracunske jedinice jer su mi svi pozivi kraci. Nije mi se isplatilo kupovati na bht buy & surf, tako da sam se dvoumio izmedju ovog i eronet super tarife od 10 KM.
Del_Boy1 wrote:Ja sam to ovako shvatio, 0.20 KM sa PDV-om je cijena minute razgovora prema svima, samo što je prema najbroju posle te prve minute dalje besplatan razgovor.
Možda i griješim ali sam ja to tako razumio.

Edit:
Evo sad gledam cjenovnik, stvarno na ovu cijenu poziva ide još + 0.07 KM za uspostavu poziva, pa tako izađe da je prva minuta 0.27 KM.
Zna li neko koji operater ima najjeftinije pozive prema smecu od bh telekoma? Ovo dodatno 7pf za svaku uspostavu poziva je kap koja je prelila casu. Nije rijec o duplo skupljem pozivu vec je rijec o cetiri puta vecoj pljacki. Ne zelim vise da finansiram stranacke uhljebe i njihovu familiju niti s jednim feningom.
Eronet hej savršena:
http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... -savrsena/

0,18 + pdv prema svim mobilnim mrežama uz obračunsku 60+10. Nema nikakve uspostave!

Isto tako imaš mogućnost na ovoj tarifi aktivirati bonus u trajanju 30 dana i to za 10KM ili 20KM...dobiješ minute, sms i MB
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#164 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

Razmisli izmedju savrsene i ovih http://www.izimobil.ba/Aktuelno/novo-u- ... enos-broja obracunska je 15 sekundi. Presao sam najvise zbog neta, jer sam trosio tu 5-6 KM, a na pozive 3-4 KM. Ovdje mi je taman 5 KM da dopunim, a dobijem 400 poruka i 400 mb. Minute cu s djevojkom koristiti tako da mi opet ostane citav kredit na raspolaganju. Po meni, ako si manje zahtjevan korisnik tj do 10 KM onda nemas boljih opcija od ove dvije.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#165 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

Haman pa je hej!savrsena najpovljnija tarifa spram cijena poziva prema ostalim mrezama i spram odnosa ulozeno/dobijeno. Za moje potrebe mobilne telefonije dovoljno je 10KM mjesecno i zato mi se nije ulazilo u pretplatnicki odnos a ova zadnja pljacka bhlecoma je malo je reci bezobrazluk. Koliko vidim, za 10KM mjesecno na hej!savrseno dobija se bonus od 80min/150sms/200mb sto je nezamislivo dobiti od pljackasa iz bhtelecoma. Ima li neko da kaze kakva su konkretno iskustva sa eronet mrezom, znate li kako fercera ovaj sistem bonusa, da li se podrazumijeva da poslije potrosenog bonusa nastavljas trositi nadopunu ili je iznos min/sms/mb zapravo saobracaj koji mozes koristiti za iznos nadopune a nazvan je bonusom radi navlakuse. Da se razumijemo, nemam nikakvih iluzija spram bilo kog operatera, svi su ista bagra, samo bhtelecom trenutno ide prvi i krade najvise.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#166 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

nightvision wrote:Haman pa je hej!savrsena najpovljnija tarifa spram cijena poziva prema ostalim mrezama i spram odnosa ulozeno/dobijeno. Za moje potrebe mobilne telefonije dovoljno je 10KM mjesecno i zato mi se nije ulazilo u pretplatnicki odnos a ova zadnja pljacka bhlecoma je malo je reci bezobrazluk. Koliko vidim, za 10KM mjesecno na hej!savrseno dobija se bonus od 80min/150sms/200mb sto je nezamislivo dobiti od pljackasa iz bhtelecoma. Ima li neko da kaze kakva su konkretno iskustva sa eronet mrezom, znate li kako fercera ovaj sistem bonusa, da li se podrazumijeva da poslije potrosenog bonusa nastavljas trositi nadopunu ili je iznos min/sms/mb zapravo saobracaj koji mozes koristiti za iznos nadopune a nazvan je bonusom radi navlakuse. Da se razumijemo, nemam nikakvih iluzija spram bilo kog operatera, svi su ista bagra, samo bhtelecom trenutno ide prvi i krade najvise.
Uplatom od 10KM automatski ti se aktivira bonus 80/150/200 i tih 10KM se ne prikazuje na stanju računa (pretvorene su u bonus). Nakon isteka 30 dana možeš opet uplatiti 10KM i aktivirati bonus novih 30 dana. Svaka druga uplata unutar tih 30 dana ti ide na račun. Ako ne želiš aktivirati bonus možeš nadoplatiti račun sa bilo kojim iznosom osim 10 i 20 i regularno koristiti po važećem cjeniku.

Vodi samo računa da se bonus minute troše isključivo za pozive prema svim mobilnim mrežama ali ne i prema fiksnim telefonima. Pozivi prema fiksnoj telefoniji se naplaćuju iz kredita koji imaš na kartici.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#167 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirsek »

Koji provajder i koji paketi su najbolji za razgovore izmedju 2 naj broja (3-4 poziva dnevno od pola sata do jedan sat trajanja )a da to bude sto jeftinije na mjesecnoj bazi npr. da dopune za oba broja ne prelaze 10 KM mjesecno ili ako moze i manje ?
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#168 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

mirsek wrote:Koji provajder i koji paketi su najbolji za razgovore izmedju 2 naj broja (3-4 poziva dnevno od pola sata do jedan sat trajanja )a da to bude sto jeftinije na mjesecnoj bazi npr. da dopune za oba broja ne prelaze 10 KM mjesecno ili ako moze i manje ?
Jedan primjer :

Ako ste oboje na halo.........tri poziva dnevno samo se placa uspostava po 0,09 sa pdv-om(minute se dzaba).......dnevno 0,27 KM........mjesecno 8,1 KM (ukupno za oboje)........dopunjavate naizmjenicno .......da onom drugom ne istekne broj.......pricate bez ogranicenja,koliko god zelite...........bar gledajte da se ne ozracite :D
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#169 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ili......izi za dvoje........dopunjavate slicno samo da ne istekne kredit........uspostava kosta 0,07 KM sa pdv om........minute su dzaba.......svaki razgovor prema tom broju je ogranicen na 60 minuta.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#170 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ili happy isto tako 0,09 KM (sa PDV-om) uspostava poziva.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#171 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Opet onaj banovani na temi. Admini reagujte!!!!
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#172 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

krakatoa wrote:Opet onaj banovani na temi. Admini reagujte!!!!
Ali koliko puta se registrovao vidis po broju glasova za m:tel i izi na anketi. :mrgreen:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#173 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Del_Boy1 »

Sad će da bude zanimljivo, kad njega nema slabo se šta piše, sa njim nije dosadno uvijek ima poneka provala za pročitat i nasmijat se malo. :thumbup: :run:
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#174 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kazo »

hugoboss wrote:s tim što happy i haloo imaju obračunske jedinice 60 sec pa kad zovete za onaj kredit dobro će vas odrat po pozivu
a izi 15 sec
haloo i happy traže mjesečno dopunu 10 KM da broj ostane aktivan,
izi samo 5 KM, a u tarifi "svi me časte" 5 KM u 45 dana !!!!!

izi ima opciju 5 najbrojeva sa kojima je samo naplata uspostave 0,07 KM i onda sat priče
samo sto izi ima malim slovima napisano da je uspostava poziva 7 fen :-D ja tek vidio kad sam prenio broj :-D
mehohem
Posts: 144
Joined: 30/11/2013 13:53

#175 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mehohem »

hugoboss wrote:s tim što happy i haloo imaju obračunske jedinice 60 sec pa kad zovete za onaj kredit dobro će vas odrat po pozivu
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Besplatni neograniceni pozivi u cijeloj mrezi i ovaj kaze ne valja obracunska jedinica oderat ce vas

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Sta sve ovdje neces procitat majko moja mila

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Post Reply