BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1026 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Mostarac_x wrote:
M:tel - dio grupacije mt:s telekom Srbije i nema virtualnog operatera
zajebo si se,, upravo promoviraju neki debilski GOfree
By the way, šaren si, jos se nisi izjasnio kojem stadu TI pripadas, tj.kojem operateru dajes pare
User avatar
Cracked
Posts: 577
Joined: 16/05/2012 02:31

#1027 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cracked »

A to za flat internet je postalo isto upitno. Nakon 250mb je pitanje kako ces ista moci. Do sada je bilo 64/kbit sto je funkcionisalo za slanje prouka na viber i duze cekanje da sliku posaljes/dobijes. Surfanje je islo skoro nikako, ali se mogla brzina dokupiti iz pretplate. Sada su smanjili tih 64 na 32, znaci na brzinu onih starih modema na dial-up, cak ni zadnje generacije od 56k. Da li ce ista funkcionisati je upitno. Ope tnebi problem bio da se internet moze iz pretplate dokupiti a ne da se daje minimalno 7km na pretplatu
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1028 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Nisi to skonto, nije na msurf smanjen flat na 32 brzinu
, ostalo je 64
nego na internetu koji dođe uz paket, konkretno od midi 30
Uz mini15 i nema flata, po potrosenih 100 mb nema vise cak ni na 32 nego samo dokup

Za krakatog, vidi sto su ukinuli izimobil

Image
User avatar
escobar__
Posts: 8891
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1029 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

I na mSurf ide na 32 Kbit/s.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23418
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1031 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

dileja wrote:IZI tarifa svi me časte http://www.izimobil.ba/Tarife/tarife-1/ ... me-caste-1
5 km na 45 dana validnost !!!
Plus za svaki poziv sa druge mreže tebi se povećava kredit za 0,03 za 30 sekundi poziva
Kartica košta 2 km koje imaš odmah kao kredit i pri prvoj dopuni dobijas od njih 2 km poklona

Imaš i opciju 5 najbrojeva prema kojima plaćaš samo uspostavu poziva 0,07 i imas maximalno sat vremena džaba razglabanja
Kad bi 5 tih najbrojeva mogli biti od bilo kojeg telekoma u Bosni Izi bi bio najpovoljniji.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1032 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Pa potrudiš se da nagovoriš tih 5 ljudi da prenesu broj i svi imate koristi, a ne samo ti
I riješio si problem
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#1033 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Smori ti sa Izijem. Ima li negdje podatak koliko korisnika ima Izi? Kako objasniti mali broj korisnika a po tvojoj prici toliko povoljni? Nisu oni bas od juce na trzistu
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1034 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Moze se objasnit samo neznanjem, neobavještenosti, nezainteresovanošću i klasičnim bosanskim mentaltetom učmalosti filozofije ne diraj i ne talasaj nista
I naravno glupošću raje
Ja ne vidim nijedan jedini nedostatatak spram ultre koju sam koristio 15 godina
a prednosti su drastične
User avatar
Sanjarko
Posts: 23418
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1035 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

dileja wrote:Pa potrudiš se da nagovoriš tih 5 ljudi da prenesu broj i svi imate koristi, a ne samo ti
I riješio si problem
Ma nece da prenesu ili da uzmu nove brojeve,
misle da je zapetljano podijeliti nove brojeve ili novi pozivni broj poznanicima i drugima.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1036 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Pa upravo o tome sam i pričo prethodno
A broj ostaje apsolutno isti i sa istim prefiksom kod mene je konkretno sa 061i ko te zvao zvat ce te i dalje isto a nema pojma da ti nisi više korisnik bht uhljeba nego na izimobile
A prenos broja je kod izi najjednostavniji.... obavi se preko e-maila dakle iz fotelje kraj kompjutera
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1037 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Kako mislis obavi se prijenos broja od kuće? Imaju lakši način od drugih operatera?
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1038 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Koji ?
Prosvjetli me, koji to moze bit laksi nacin od e-maila
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#1039 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

On te pita koji je to kod njih nacin promjene :-)
Po meni se kvalitet neke ponude mjeri da ona cim se odlucim za nju meni daje mnogo vise od konkurencije, a sa Izijem to nije slucaj. Ja sa Izijem imam prednost samo ako nagovorim 3-5 ljudi da koriste isto sto i ja. To je vec komplikovan proces ne samo kod nas nego i inace.
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1040 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Pričam to cijelo vrijeme znači
Nahrani kerove i ne diraj ništa
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1041 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by getriba »

dileja wrote:Koji ?
Prosvjetli me, koji to moze bit laksi nacin od e-maila
I haloo isto radi: http://www.haloo.ba/prenesi-broj-s72
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1042 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Opet spominju neke pošiiljke i komplikuju
https://docs.google.com/forms/d/1MkIwPC ... I/viewform
A i to je tek odskora i to maltene ne, mozda i na moju kritiku kada sam ih pitao emailom sto ne pojednostave proceduru kao izi, jer nisu imali to, nego si se moro gnjavit po nekom kiosku, te slati postom podatke itd. uglavnom bila petljanija, zbog čega sam između ostalog od njih i odusto i odlučio se za izi
User avatar
Sanjarko
Posts: 23418
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1043 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

dileja wrote: nego si se moro gnjavit po nekom kiosku
Pa ovo svaki ozbiljni provajder treba da ima.
Znaš koliko je informatički nepismenih i polupismenih u našoj lijepoj Bosni.
Evo prvi sam Ja polupismen.
Moja Stara ima mobitel 15 godina samo zna se javiti i pozvati.
Jedva je nagovorili da uzme novi mobitel kada joj je baterija otišla na
Nokiji 3310.
Žena ima mobitel 15 godina a ne zna SMS poslati i otvoriti,
ali ne sto je nepismena nego zbog vida dalekovida.
Ne da joj se gnjavit. :mrgreen:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1044 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Slažem se, treba da postoji mogucnost za one koji nisu baš informatički obrazovani (nemaju net konekciju, mail, skener i šta već treba za prijenos broja). Onaj gore prica kao da u Bosni svi imaju komp i skener. I u hrvatskoj operateri koriste kioske i upravo se na njima vrsi prijenos broja.

Izi nema toliko losu ponudu, ali su pogrijesili pri samom ulasku na trziste, a to evo radi i ovaj novi gofree. Sve je to kap u moru, a da bi ovdje nesto napravio, moras biti drugaciji i povoljniji. Ovo sve je u 5 deka. Iskreno se nadam dolasku tele 2 ili nekog slicnog operatera na trziste BiH da sve ovo razjebe. :mrgreen:

dileja wrote:Koji ?
Prosvjetli me, koji to moze bit laksi nacin od e-maila
Mal' ti ne rekoh... Fino sam pitao, nije mi namjera bila da se ukljucim u bilo kakvu svadju tipa "moj je babo jaci". Ja sam kod halloa prenosio broj i uopšte nije komplikovana procedura. Ostaviš svoje podatke, oni sve popune za tebe, pošalju ti na adresu, ti potpišeš i njima vratiš i to je to. Naknadno dobijes info kada ti je prijenos. Jedina komplikacija mi je bila doći do pukova i pinova.

Inace, koristim kartice 3 operatera i napravio sam sebi sam svoju savrsenu kombinaciju. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
dileja
Posts: 645
Joined: 01/10/2015 13:38

#1045 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dileja »

Popunis, pa onda oni popune, pa posaljes, pa oni tebi pošalju...ma daj ba biži
Halooo......ja preko emaila zavrsio sa izi slanjem dvije slike !! Popunjenog zahtjeva kojeg skines s njihovog site http://www.izimobil.ba/Ponuda/usluge/pr ... u-izimobil
i uslikanog certifikata prethodnog operatera i lične karte
Vizionar 1985 wrote:
dileja wrote: nego si se moro gnjavit po nekom kiosku
Pa ovo svaki ozbiljni provajder treba da ima.
Znaš koliko je informatički nepismenih i polupismenih u našoj lijepoj Bosni.
Evo prvi sam Ja polupismen.
Moja Stara ima mobitel 15 godina samo zna se javiti i pozvati.
Jedva je nagovorili da uzme novi mobitel kada joj je baterija otišla na
Nokiji 3310.
Žena ima mobitel 15 godina a ne zna SMS poslati i otvoriti,
ali ne sto je nepismena nego zbog vida dalekovida.
Ne da joj se gnjavit. :mrgreen:
Kakve veze ima način rada i vrsta mibitela sa datom temom, plus nisi skonto pored tog staromodnog načina kojeg i ima svaki operater morao je da uvede i moderniji elektronski način za one koji nece da se gnjave po šalterima i kioscima, nego da to obave jednostavnijim putem
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1046 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nightvision »

mirza_15 wrote:Prvo nisam nista slagao nego ti nisi skonto. .... I cijena nije 0,11 sa pdv-om jer se pdv nece dodati na svaki poziv pojedinacno nego na kraju kada se saberu sve cijene bez pdva. Ti si namjerno iznos od 0,1053 zaokruzio na 0,11. Znamo i zasto.

Kod bht-a su dva najbroja, a i ti sada pravis racunice koje se primicu cijeni no limit paketa gdje bht ima 1500 minuta u mrezi, a ako ces racunati sms on je neogranicen prema svima plus 1 GB interneta.

Dalje, sta ako hocu i taj najbroj da nazovem vise puta, a da pricam krace? Sta ako se desi da i njega koji put nazovem i obavim kratak razgovor? Sta ako taj broj nazovem 4 puta u danu? Onda dodjem do no limit-a :-)
Bas tako, dodjes do paketa koji kosta 70.20 KM na bht spram eronetovog koji sa ukljucenom opcijom najbroja moze kostati cca 40 KM sa PDV. :lol:
Ja sam, kao i ti poredio pakete podjednakog cjenovnog ranga, super25 i mojmidi30, ali kad vec rastezes cinjenice i spominjes nolimit pakete onda trebas reci koliko i isti kostaju. :wink:
A nisam ja lazirao cijene. Cijene koje ja spominjem su uredno prikazane u cjenovniku bht-a.
Image
mirza_15
Posts: 10628
Joined: 19/01/2015 09:26

#1047 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Pa no limit ti je 40 + pdv. 1500 u bht mrezi, neograniceno sms prema svima i 1 GB interneta.

Necu uzeti midi 30 ili super 25 pa trosio toliko.

Taj najbroj je samo u eronetovoj mrezi i moze biti samo jedan. Na bht-u imas dva prema svima. Kada vec ides u nemoguce kombinacije sve sto imas prema jednom najbroju racunaj i prema drugom (dakle na eronetu taj drugi broj bez popusta).

I opet: sabrace se cijene bez pdv-a pa ce se onda dodati pdv.

Najveca greska koju pravite je ta da uzmete sta eronet nudi pa to trpate bht-u. To je isto kao da ja uradim ovako: Trema mi 2 kratka poziva dnevno (60 minuta na eronetu), 60 minuta prema dva najbroja u svim mrezama i 110 minuta prema svima plus 1 GB interneta. Koliko to kosta na super 25? 41,4 + pdv. E tako vi racunate. Utrpate sms-ove i saberete. To je isto kao kada bi ja recimo 2.000 sms-ova na no limit paketima uzeo u racunicu. A nemoj zaboraviti ni prenos neutrosenog saobracaja u sljedeci obracunski period. Da ne govorim o tome da je tamo gdje se ja krecem eronet malo-malo bez 3G signala.

I na kraju: Svi imamo razlicite potrebe. Ovo gore je samo primjer. Ali nije dobar jer je moda pljuvati po bht-u. Mora ispasti da ne valja i da je tri puta gore. Neko ce mozda koristiti eronet na takav nacin kako si ti naveo. Neko ce koristiti bht na nacin kako sam ja naveo. Ali ti to neces priznati jer mora nekako ispasti da je bht ubkedljivo losiji od sviju. M:tel je tek katastrofa na pretplati.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#1048 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ja sam amoniman »

Pa od mini15 je čak i haloo bolji

Image
Last edited by ja sam amoniman on 06/11/2015 12:25, edited 2 times in total.
mirza_15
Posts: 10628
Joined: 19/01/2015 09:26

#1049 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Prepaid, postpaid. Koja li je Boze razlika? Telefon, rate, popust.... Aha ima univezalno :thumbup:

Haj vozdra!
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#1050 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by ja sam amoniman »

Razlika drastična, na haloo za 5 km 1 gb i to iz kredita
Na mojmini15 pisljivih 500 mb za 7 km i to uz posebnu doplatu, pa sve izađe 25 km
a ti kupuj telefone i o toj gluposti je bila rasprava kako se ovce navlače
Post Reply