BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#53301 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

afannedim wrote:Uzeo mobitel preko telekoma na dvije godine I pod garancijom je. Puklo mi prednje staklo ispao i puklo vazi li garancija mislim hoce li BHT to odraditi
Pise ti u garantnom listu sta podrazumijeva garancija, fizicka ostecenja ne ulaze u to
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53302 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

smartXL wrote:
afannedim wrote:Uzeo mobitel preko telekoma na dvije godine I pod garancijom je. Puklo mi prednje staklo ispao i puklo vazi li garancija mislim hoce li BHT to odraditi
Pise ti u garantnom listu sta podrazumijeva garancija, fizicka ostecenja ne ulaze u to
Mrsko mi bilo iz kreveti ustajati I citati pa rekao da pitam . Hvala ti u svakom slucaju
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53303 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

afannedim wrote:Uzeo mobitel preko telekoma na dvije godine I pod garancijom je. Puklo mi prednje staklo ispao i puklo vazi li garancija mislim hoce li BHT to odraditi
Zavisi. Pogledaj kakva je garancija. Neki telefoni imaju garanciju "Bez obzira na bilo šta" i takve garancije pokrivaju i fizička oštećenja. Ako je takva vrsta garancije, nosi na šalter telefon i neka predaju na servis. Obavezno pokaži i tu garanciju.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53304 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

Jbg pise da garancija nece biti valjana u slucaju mehanickog ostecenja zbog korisnickog nemara
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53305 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

afannedim wrote:Jbg pise da garancija nece biti valjana u slucaju mehanickog ostecenja zbog korisnickog nemara
E onda je ta obična. U tom slučaju ne može :(.

Neki Huawei, Cubot, Vivax i Tesla telefoni imaju takvu garanciju. Ne svi doduše ali dosta ih ima sa tim.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53306 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

TESLA_EDISON wrote:
afannedim wrote:Jbg pise da garancija nece biti valjana u slucaju mehanickog ostecenja zbog korisnickog nemara
E onda je ta obična. U tom slučaju ne može :(.

Neki Huawei, Cubot, Vivax i Tesla telefoni imaju takvu garanciju. Ne svi doduše ali dosta ih ima sa tim.
Ok hvala ti
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#53307 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

afannedim wrote:
Mrsko mi bilo iz kreveti ustajati I citati pa rekao da pitam . Hvala ti u svakom slucaju
'si ti to u Banovicima faso'vo kak'u bolestinu? :?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53308 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

semirsar wrote:
afannedim wrote:
Mrsko mi bilo iz kreveti ustajati I citati pa rekao da pitam . Hvala ti u svakom slucaju
'si ti to u Banovicima faso'vo kak'u bolestinu? :?
Boze sacuvaj pu pu :lol: Duze se pajkilo i ostao jos lezati.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#53309 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

afannedim wrote:
semirsar wrote:
afannedim wrote:
Mrsko mi bilo iz kreveti ustajati I citati pa rekao da pitam . Hvala ti u svakom slucaju
'si ti to u Banovicima faso'vo kak'u bolestinu? :?
Boze sacuvaj pu pu :lol: Duze se pajkilo i ostao jos lezati.
aj dobro je, moro bi smanjit tu konzumaciju vesele sveske, vis da ti skodi :evil: :lol:
P.S. moram dohaberit @MTV da nabaci kod naske LoL-i nasem da smanj broj veselih kanala, :mrgreen: :skoljka:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#53310 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

semirsar wrote:
afannedim wrote:
Boze sacuvaj pu pu :lol: Duze se pajkilo i ostao jos lezati.
aj dobro je, moro bi smanjit tu konzumaciju vesele sveske, vis da ti skodi :evil: :lol:
P.S. moram dohaberit @MTV da nabaci kod naske LoL-i nasem da smanj broj veselih kanala, :mrgreen: :skoljka:
Ma gledo Zadrugu na pink-u. Pusti ti te folove dugo spavao :skoljka:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53311 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

MTV wrote:
semirsar wrote:
afannedim wrote:
Boze sacuvaj pu pu :lol: Duze se pajkilo i ostao jos lezati.
aj dobro je, moro bi smanjit tu konzumaciju vesele sveske, vis da ti skodi :evil: :lol:
P.S. moram dohaberit @MTV da nabaci kod naske LoL-i nasem da smanj broj veselih kanala, :mrgreen: :skoljka:
Ma gledo Zadrugu na pink-u. Pusti ti te folove dugo spavao :skoljka:
Ma kakva zadruge ja samo na netu bacim pogled ako je kakva tuca bila
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#53312 Re: BHTelecom All About

Post by realna do boli »

Pretplatnik od kada postoji bh telecom....valjda oko 20 godina.
Kupljeno ko zna koliko mobitela na rate. Pretplata postpaid.
Kupljen posljednji mobitel koji je dosao sa zakljucanom drugom sim karticom. Na salteru receno da se podnese zahtjev..podnesen.
Danas stigao odgovor :
..bla.... bal.... bal....s obzirom da ste uredzaj kupili ..20.06.2017 ne mozemo vam udovoljiti. Prije ovoga..bla, bla. bla..trebate biti pretplatnik 2 g i izmiriti sve obaveze te tada podnijeti zahtjev..bla, bla, bla..
Nisu ni provjerili koliko godina sam na ovoj mrezi..Smatra li se svaka kupovina novog uredzaja, pocetkom sexa s njima. Nigdje na vidnom mjestu ne stoji upozorenje da su dualsim kartice ISKLJUCIVO..OBJE..samo za bh telekom i tek nakon isteka ugovora mozes podnijeti zahtje za otkljucavanje druge..
E paa..zdravooooooo
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#53313 Re: BHTelecom All About

Post by O'zone »

realna do boli wrote:Pretplatnik od kada postoji bh telecom....valjda oko 20 godina.
Kupljeno ko zna koliko mobitela na rate. Pretplata postpaid.
Kupljen posljednji mobitel koji je dosao sa zakljucanom drugom sim karticom. Na salteru receno da se podnese zahtjev..podnesen.
Danas stigao odgovor :
..bla.... bal.... bal....s obzirom da ste uredzaj kupili ..20.06.2017 ne mozemo vam udovoljiti. Prije ovoga..bla, bla. bla..trebate biti pretplatnik 2 g i izmiriti sve obaveze te tada podnijeti zahtjev..bla, bla, bla..
Nisu ni provjerili koliko godina sam na ovoj mrezi..Smatra li se svaka kupovina novog uredzaja, pocetkom sexa s njima. Nigdje na vidnom mjestu ne stoji upozorenje da su dualsim kartice ISKLJUCIVO..OBJE..samo za bh telekom i tek nakon isteka ugovora mozes podnijeti zahtje za otkljucavanje druge..
E paa..zdravooooooo
Čudno...Obično znam da je SIM 1 uvijek zaključan na matičnog operatera ali SIM 2 je otključan, zato i jeste dual SIM majke mu ga ....baš prate onu svoju "idemo dalje dajemo više"
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#53314 Re: BHTelecom All About

Post by realna do boli »

Da ali ne i u behtelecom..bar ne u ovoj godini..do sada je bilo..Sto se mene tece..cao.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#53315 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Drugi sim je zakljucan ako ti padne na pamet pored pretplate imati i ultru (mozda za shvalerku nova koka nova ultra..biznis) pa ako ne dopunis kredit neces ni da umocis :D . Nebuloza u svakom slucaju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#53316 Re: BHTelecom All About

Post by O'zone »

rizibizi wrote:Drugi sim je zakljucan ako ti padne na pamet pored pretplate imati i ultru (mozda za shvalerku nova koka nova ultra..biznis) pa ako ne dopunis kredit neces ni da umocis :D . Nebuloza u svakom slucaju.
Jedino što saznah u zadnjih par sati jeste da ti je njihova logika dual SIM-a sljedeća: Dva broja, jedan poslovni, jedan službeni, ali oba od istog operatera.

Image



:mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#53317 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

Deleted.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#53318 Re: BHTelecom All About

Post by suad-sarajevo »

Ultra korisnici mogu razgovarati besplatno sa DVA Naj broja iz mobilne ili fiksne mreže BH Telecoma, samo uz naplatu uspostave poziva!
https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5ec2be95b11.html

Nisam ni znao za ovo, sad tek vidjeh. Koja je cijena uspostave poziva? Hvala.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53319 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

suad-sarajevo wrote:
Ultra korisnici mogu razgovarati besplatno sa DVA Naj broja iz mobilne ili fiksne mreže BH Telecoma, samo uz naplatu uspostave poziva!
https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5ec2be95b11.html

Nisam ni znao za ovo, sad tek vidjeh. Koja je cijena uspostave poziva? Hvala.
10 feninga.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#53320 Re: BHTelecom All About

Post by suad-sarajevo »

Hvala. Malo mi je ovo čudno ali ispade ultra povoljnija od moj mini 15 ili ja nisam nešto dobro upratio!?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53321 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

suad-sarajevo wrote:Hvala. Malo mi je ovo čudno ali ispade ultra povoljnija od moj mini 15 ili ja nisam nešto dobro upratio!?
Da, pogotovo ove lagano, opušteno i sl. tarife ali ovaj novi extra paket je meni baš extra :D.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#53322 Re: BHTelecom All About

Post by zrakomlat »

Raja, ako bih se prebacio na Ultru i uzeo onu tarifu koja košta 30 KM s najviše minuta i recimo prije isteka 30 dana ispucam te minute. Mogu li ponovo "uključiti" tu ili neku drugu tarifu da imam nove besplatne minute ili do isteka važenja te tarife dopunjavam i trošim po standardnom obračunu.
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#53323 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

Da li ima neko ko koristi Moja TV Net ili Moja TV Full paket + Dodatni paket 1 ili Dodatni paket 2 da bi bio voljan da mi da kod za Moja TV Multiscreen uslugu uz mjesečnu doplatu od 3.5 KM (koliko košta aktivacija dodatnog uređaja putem ove usluge)?

Uplatu bih vršio svakog prvog u mjesecu u vidu dopune kredita od 3.5 KM za Ultru ili kredita bilo kojeg drugog mobilnog operatera kojeg koristite.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#53324 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

O'zone wrote:Jedino što saznah u zadnjih par sati jeste da ti je njihova logika dual SIM-a sljedeća: Dva broja, jedan poslovni, jedan službeni, ali oba od istog operatera.

Image



:mrgreen:
Znaci sluzbeni je onaj sto deres do koske, placa firma, a "poslovni" je za zakazivanje termina za masazu :D i oba moraju da budu BHT. Dakle genijalna ideja, volio bih vidjeti tintaru doticnog organa odllucivanja u ovoj kompaniji da provjerim ima li sta osim zahrdjale zice.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#53325 Re: BHTelecom All About

Post by ado_sar »

realna do boli wrote:Pretplatnik od kada postoji bh telecom....valjda oko 20 godina.
Kupljeno ko zna koliko mobitela na rate. Pretplata postpaid.
Kupljen posljednji mobitel koji je dosao sa zakljucanom drugom sim karticom. Na salteru receno da se podnese zahtjev..podnesen.
Danas stigao odgovor :
..bla.... bal.... bal....s obzirom da ste uredzaj kupili ..20.06.2017 ne mozemo vam udovoljiti. Prije ovoga..bla, bla. bla..trebate biti pretplatnik 2 g i izmiriti sve obaveze te tada podnijeti zahtjev..bla, bla, bla..
Nisu ni provjerili koliko godina sam na ovoj mrezi..Smatra li se svaka kupovina novog uredzaja, pocetkom sexa s njima. Nigdje na vidnom mjestu ne stoji upozorenje da su dualsim kartice ISKLJUCIVO..OBJE..samo za bh telekom i tek nakon isteka ugovora mozes podnijeti zahtje za otkljucavanje druge..
E paa..zdravooooooo
pa svi smo mi pretplatnici 20 godina, ako racunamo i fiksnu telefoniju onda smo pretplatnici cijeli zivot. Moj dedo npr pretplatnik nekih 60 godina. I zasto mislis da bi mu to dalo za pravo da kupi telefon po povlastenim uslovima i da ga dva mjeseca nakon toga otkljuca za sve mreze?
Locked