BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#53276 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

uvijekIInikadI wrote:
semirsar wrote:sta ba, pa ja dobio za prosli mjesec a ni istekao nije, 27-og, cini mi se :evil:
To ti je od Telemacha racun.
jok, taj dolazi oko 7-og :mrgreen:
User avatar
Tegla ajvara
Posts: 192
Joined: 30/03/2014 23:18

#53277 Re: BHTelecom All About

Post by Tegla ajvara »

jel neko zna koji su papiri potrebni da se uzme onaj studentski paket
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#53278 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Tegla ajvara wrote:jel neko zna koji su papiri potrebni da se uzme onaj studentski paket
Potvrda sa fakulteta da si student, licna karta, cips prijava (ako nemas ni jednu uslugu na svoje ime u telecomu, ako imas, onda cips ne treba), ultra certifikat ako sa ultre prelazis na taj studentski paket.
User avatar
Tegla ajvara
Posts: 192
Joined: 30/03/2014 23:18

#53279 Re: BHTelecom All About

Post by Tegla ajvara »

Hyperthalamus wrote:
Tegla ajvara wrote:jel neko zna koji su papiri potrebni da se uzme onaj studentski paket
Potvrda sa fakulteta da si student, licna karta, cips prijava (ako nemas ni jednu uslugu na svoje ime u telecomu, ako imas, onda cips ne treba), ultra certifikat ako sa ultre prelazis na taj studentski paket.
živ bio
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#53280 Re: BHTelecom All About

Post by sagosen »

Prije pet mintuta zovem call centar BHT 1444 i javlja mi se neka cura, preusmjerava me na tehničku podršku. Javlja se neki momak, baja neki odmah po glasu vidiš. Rekoh dobro večer, možete li mi ikako uraditi tamo kod vas u sistemu neki reset postavki za mobilni internet. I poče me momak ispitivati, pa zašto to? :D Pa rekoh ako možete molim vas nekako resetovati tamo nešto kako bi mi se dodijelila nova IP adresa (jer inače kod haloo/Eronet kad nazovem call centar i samo kažem možete li kod vas resetovati postavke on kažu da) i nakon toga dobijem potpuno novu ip adresu (ne mijenjaju se samo zadnje tri znamenke kao kad upalim airplane mode pa isljucim, već se promijeni skoro čitava).

Reče mi taj iz BHTelecoma "ŠTA ĆE TI IP ADRESA? Treba ti samo APN. Radim ovo deset godina i niko me nikad nije nazvao za ovo. Ne znam kako je u mtelu i eronetu, al mi u bh telecomu..." u sebi se mislim wtf, zastidi me lik jbt, zacrvenih se kakav baja, ali takav glas ima egoističan, kao da sam ja čiča od 70 godina pa me on uči o tehnologijama hahah..

I prekinem poziv, ovaj ne uradi ništa (a iako sam ih zvao i prije za ovo i neko razuman se nekim slučajem javi i uradi nekakav reset i nakon airplanea off/on dobijem potpuno drugaciju, iako su me nekad znali ispitivati "a za šta će ti nova ip", kažem im samo zbog igrice da ih se riješim), ismijem se dobro. I nakon pola minuta zovem ponovo, htjedoh pitati za ime tog lika, ali naravno nije se niko javio "servis preopterećen" hahah. Kakvi uhljebi nebo ti jebem, nisam prije koristio nikad bhtelecom, al ovi su deset puta veći uhljebi od mtela izglda hhaha

Eto, ako čita ovo onaj ko mi se javio, dat ću svoj broj sa kojeg sam zvao, nek mi se javi u pm, dolazim u Sarajevo i plaćam mu večeru u najskupljem restoranu, kako me nasmijao kralj :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53281 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Pa i ne treba IP adresa, samo APN i furaj. Dobro ti je baja i rek'o.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#53282 Re: BHTelecom All About

Post by sagosen »

Ma baja uopšte nije ni shvatio sta mu pričam :D Trebao mi je reci moze li resetirati IP resetiranjem nekih postavki u sistemu (tako da dobijem drugaciju ip adresu kao sto bi dobio resetovanjem adsl rutera izmedju ostalog) kod njih ili ne. Vec sam imao apn... Ugl, seljoberi su samo takvi, u call centru svi uhljebi pokupili svu pamet svijeta, a poslije 22:00 skoro i da ne rade. Daleko najbolja i najljubaznija podrska eroneta, grijeh i staviti u istu kesu sa ovim bakirovim uhljebima.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#53283 Re: BHTelecom All About

Post by un1ted »

Nisi ti shvatio :) Zahtjev za resetovanjem IP nije tehnički problem, niti se to radi. To što si uradio je tvoja želja i bilo koji drugi operater koji je normalan bi kulturno naveo da nemaju mogucnost pojedinačnog resetovanja IP adrese :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#53284 Re: BHTelecom All About

Post by ferratilis »

Zna se desit kad nazoves 1444 da se javi neki lik u rangu ovcara sa Vlasica i svercera cigara. "Hoolooo, ja, sta treba...". Ovaj gore kolega je jos dobro i prosao, taj je barem znao sta je APN. Sjecam se da mi je jednom dosao radnik telekoma da nesto popravi, citav dan sam morao drzat otvorene prozore nakon sto je otisao da se izvjetri smrad rakije i cigara. Tacno da ih covjek ne pusti u kucu, bagra od zla oca i od gore matere :-)
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#53285 Re: BHTelecom All About

Post by sagosen »

un1ted wrote:Nisi ti shvatio :) Zahtjev za resetovanjem IP nije tehnički problem, niti se to radi. To što si uradio je tvoja želja i bilo koji drugi operater koji je normalan bi kulturno naveo da nemaju mogucnost pojedinačnog resetovanja IP adrese :)
Shvatio sam druze :) Kod nekih operatera, primjera radi u susjednoj Hrvatskoj ti promijene IP nakon poziva :) Druga stvar sto se meni javila egoistična seljacina koja mi je pocela drzati priču kako njega niko nikad nije nazvao za to i da on radi tu deset godina. Da je fino rekao "nemam tu mogućnost" i to je to hvala laku noc, a ne "NE TREBA TEBI IP" pazi kako samo retardirano zvuči ta recenica. Vjerovatno navikao da ga zovu ljudi kojima je samo bitno da radi Facebook i koji nemaju blage veze.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#53286 Re: BHTelecom All About

Post by sagosen »

ferratilis wrote:Zna se desit kad nazoves 1444 da se javi neki lik u rangu ovcara sa Vlasica i svercera cigara. "Hoolooo, ja, sta treba...". Ovaj gore kolega je jos dobro i prosao, taj je barem znao sta je APN. Sjecam se da mi je jednom dosao radnik telekoma da nesto popravi, citav dan sam morao drzat otvorene prozore nakon sto je otisao da se izvjetri smrad rakije i cigara. Tacno da ih covjek ne pusti u kucu, bagra od zla oca i od gore matere :-)
Upravo tako, desavalo mi se da mi se jave bas takve seljacine u fazonu "sta me zoveš koju picku materinu sad" Izuzetno los call centar i neljubazan i jos ne rade od 22:00, druga dva operatera u državi sto se tice call centra su mila majka.

I onda odem u Hrvatsku, i place mi se kakva razlika. Tele2 ti na fb poruku u cetiri ujutru odgovori u roku od pet minuta, nevjerovato (za naše standarde) ljubazni operateri na call centru koji ce ako treba s tobom razgovarati pola sata. Mada, glupo je i porediti ove uhljebe s njima.
User avatar
Truba
Posts: 81762
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53287 Re: BHTelecom All About

Post by Truba »

nedavno sam imao nekih problema s kompovima pa sam se potucao po call centrima
slično iskustvo...
posljednji put sam se s lošim radnikom telekoma susreo 2004. kad su me bukvalno provocirali u firmi i podjebavali dok smrde na njivu odakle su i došli u telekom

potucanje po call centru bi se nastavilo... uz savjete formatiraj disk, instaliraj antivirus nazove europronet
i tome slično da se jedna kulturna i pametna i školovana cura nije javila i sve mi fino objasnila da je problem u nekom 825 portu i da sačekam malo jer je problem u telekomu ne mojim postavkama


s druge strane europronet je kulturan i u e mail i preko telefona mada su i njhovi savjeti bili pogrešni a svodili su se na to nazovi telekom :D ili predjite kod nas


ti bukvalno u tonu glasa call centra uposlenika čuješ da on blage veze nema o čemu mu pričaš
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53288 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

moja bajna brzina ovih dana...paket moja tv net
ovo je kada je upaljen tv a kada nije,bude 3 Mbps veca,dakle 9 Mbps
Image

ima li neko od insidera ovdje da mi provjeri parametre profila...ovo se nije moglo samo pokvariti,neko je garant resetovao profil
da se ne peglam sa 1444,samo cu se iznervirati sa onim jadovima u call centru
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53289 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

samo da jos jednom pohvalim kolegu TESLA_EDISON,koji mi je vrlo brzom reakcijom vratio staru brzinu interneta
javio sam mu se na PM i momak mi je odmah rijesio problem...da su bogdom i oni sa 1444 ovako brzi

Image
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#53290 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Šta je ovo , ti bi rekao telekom je sad nekakva firma iz ne znam odakle, te onaj morao provjeriti sobu koliko smrde monteri na rakiju, onome drugom smrde na balegu i na njivu, pa kakvih ovdje likova ima
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#53291 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

IkaIJ wrote:Prije pet mintuta zovem call centar BHT 1444 i javlja mi se neka cura, preusmjerava me na tehničku podršku. Javlja se neki momak, baja neki odmah po glasu vidiš. Rekoh dobro večer, možete li mi ikako uraditi tamo kod vas u sistemu neki reset postavki za mobilni internet. I poče me momak ispitivati, pa zašto to? :D Pa rekoh ako možete molim vas nekako resetovati tamo nešto kako bi mi se dodijelila nova IP adresa (jer inače kod haloo/Eronet kad nazovem call centar i samo kažem možete li kod vas resetovati postavke on kažu da) i nakon toga dobijem potpuno novu ip adresu (ne mijenjaju se samo zadnje tri znamenke kao kad upalim airplane mode pa isljucim, već se promijeni skoro čitava).

Reče mi taj iz BHTelecoma "ŠTA ĆE TI IP ADRESA? Treba ti samo APN. Radim ovo deset godina i niko me nikad nije nazvao za ovo. Ne znam kako je u mtelu i eronetu, al mi u bh telecomu..." u sebi se mislim wtf, zastidi me lik jbt, zacrvenih se kakav baja, ali takav glas ima egoističan, kao da sam ja čiča od 70 godina pa me on uči o tehnologijama hahah..

I prekinem poziv, ovaj ne uradi ništa (a iako sam ih zvao i prije za ovo i neko razuman se nekim slučajem javi i uradi nekakav reset i nakon airplanea off/on dobijem potpuno drugaciju, iako su me nekad znali ispitivati "a za šta će ti nova ip", kažem im samo zbog igrice da ih se riješim), ismijem se dobro. I nakon pola minuta zovem ponovo, htjedoh pitati za ime tog lika, ali naravno nije se niko javio "servis preopterećen" hahah. Kakvi uhljebi nebo ti jebem, nisam prije koristio nikad bhtelecom, al ovi su deset puta veći uhljebi od mtela izglda hhaha

Eto, ako čita ovo onaj ko mi se javio, dat ću svoj broj sa kojeg sam zvao, nek mi se javi u pm, dolazim u Sarajevo i plaćam mu večeru u najskupljem restoranu, kako me nasmijao kralj :D
dje broj da te nazovem da vodis na veceru :mrgreen:
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#53292 Re: BHTelecom All About

Post by papebih »

Posto kod ponude moj mini paketa nema cijena poziva, neko da kaze cijene poziva na mini15 unutar bht i drugim operaterima i da li je obracunska 30sec ili neka druga?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#53293 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

papebih wrote:Posto kod ponude moj mini paketa nema cijena poziva, neko da kaze cijene poziva na mini15 unutar bht i drugim operaterima i da li je obracunska 30sec ili neka druga?
interval 30 sec., 0,20 KM/min + PDV. pema svim mobilnim, 0,17 + PDV prema svim fiksnim
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#53294 Re: BHTelecom All About

Post by sagosen »

semirsar wrote:
IkaIJ wrote:Prije pet mintuta zovem call centar BHT 1444 i javlja mi se neka cura, preusmjerava me na tehničku podršku. Javlja se neki momak, baja neki odmah po glasu vidiš. Rekoh dobro večer, možete li mi ikako uraditi tamo kod vas u sistemu neki reset postavki za mobilni internet. I poče me momak ispitivati, pa zašto to? :D Pa rekoh ako možete molim vas nekako resetovati tamo nešto kako bi mi se dodijelila nova IP adresa (jer inače kod haloo/Eronet kad nazovem call centar i samo kažem možete li kod vas resetovati postavke on kažu da) i nakon toga dobijem potpuno novu ip adresu (ne mijenjaju se samo zadnje tri znamenke kao kad upalim airplane mode pa isljucim, već se promijeni skoro čitava).

Reče mi taj iz BHTelecoma "ŠTA ĆE TI IP ADRESA? Treba ti samo APN. Radim ovo deset godina i niko me nikad nije nazvao za ovo. Ne znam kako je u mtelu i eronetu, al mi u bh telecomu..." u sebi se mislim wtf, zastidi me lik jbt, zacrvenih se kakav baja, ali takav glas ima egoističan, kao da sam ja čiča od 70 godina pa me on uči o tehnologijama hahah..

I prekinem poziv, ovaj ne uradi ništa (a iako sam ih zvao i prije za ovo i neko razuman se nekim slučajem javi i uradi nekakav reset i nakon airplanea off/on dobijem potpuno drugaciju, iako su me nekad znali ispitivati "a za šta će ti nova ip", kažem im samo zbog igrice da ih se riješim), ismijem se dobro. I nakon pola minuta zovem ponovo, htjedoh pitati za ime tog lika, ali naravno nije se niko javio "servis preopterećen" hahah. Kakvi uhljebi nebo ti jebem, nisam prije koristio nikad bhtelecom, al ovi su deset puta veći uhljebi od mtela izglda hhaha

Eto, ako čita ovo onaj ko mi se javio, dat ću svoj broj sa kojeg sam zvao, nek mi se javi u pm, dolazim u Sarajevo i plaćam mu večeru u najskupljem restoranu, kako me nasmijao kralj :D
dje broj da te nazovem da vodis na veceru :mrgreen:
Hahaha kralju, al' stvarno me zasramoti lik jbt, ko da sam ja dijete od 5 godina a on back-end developer u Googleu. Reci mi fino ne moze to kod nas i to je to. Ko da ja njega zovem sto nemam pametnija posla...
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#53295 Re: BHTelecom All About

Post by papebih »

drugi profil wrote:
papebih wrote:Posto kod ponude moj mini paketa nema cijena poziva, neko da kaze cijene poziva na mini15 unutar bht i drugim operaterima i da li je obracunska 30sec ili neka druga?
interval 30 sec., 0,20 KM/min + PDV. pema svim mobilnim, 0,17 + PDV prema svim fiksnim
Hvala ti. Jos jedno pitanje, na ovom novom extra paketu, da li je obracunska takodjer 30 sec?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#53296 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Nemam pojma, mada cisto sumnjam.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#53297 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

kakaljin
Posts: 11649
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#53298 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Znaci da nije do telecoma uvodjenje 4G mreze.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#53299 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

kakaljin wrote: Znaci da nije do telecoma uvodjenje 4G mreze.
Kaze "neophodan sinhronizovan rad više institucija" , pa covjece kod nas se komsija sa komsijom ne moze dogovoriti a kamoli institucije , nacekat cemo se mi dobro da se ovo zavrsi..
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#53300 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

Uzeo mobitel preko telekoma na dvije godine I pod garancijom je. Puklo mi prednje staklo ispao i puklo vazi li garancija mislim hoce li BHT to odraditi
Locked