BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
zvucnikk
Posts: 147
Joined: 08/07/2012 21:16

#52276 Re: BHTelecom All About

Post by zvucnikk »

Zna li neko sta je potrebno od papira prilikom predaje uredjaja na servis.Da li samo treba garantni list, ili treba i onaj ugovor i racun.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52277 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

zvucnikk wrote:Zna li neko sta je potrebno od papira prilikom predaje uredjaja na servis.Da li samo treba garantni list, ili treba i onaj ugovor i racun.
Samo garancija. A ako kojim slučajem nisi ti taj ko je kupio uređaj nećeš moći dobiti zamjenski telefon, nego onda mora doći osoba sa LK koja je kupila uređaj.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52278 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

zateznistub wrote: Samo garancija. A ako kojim slučajem nisi ti taj ko je kupio uređaj nećeš moći dobiti zamjenski telefon, nego onda mora doći osoba sa LK koja je kupila uređaj.
Može dobit i zamjenski uređaj. Ja sam ga dobio a telefon bio na burazovoj pretplati.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#52279 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

doff wrote: Samo garancija. A ako kojim slučajem nisi ti taj ko je kupio uređaj nećeš moći dobiti zamjenski telefon, nego onda mora doći osoba sa LK koja je kupila uređaj.
Koliko znam uopšte ne treba LK osobe koja je kupila uređaj jer je garancija na uređaj, neovisno ko je njegov vlasnik.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52280 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

doff wrote:
zateznistub wrote: Samo garancija. A ako kojim slučajem nisi ti taj ko je kupio uređaj nećeš moći dobiti zamjenski telefon, nego onda mora doći osoba sa LK koja je kupila uređaj.
Može dobit i zamjenski uređaj. Ja sam ga dobio a telefon bio na burazovoj pretplati.
Ja odnio u TC Dobrinja aparat koji je punac kupio a koristi ga moja supruga i nisu nam dali, morao on doći da podigne uređaj.
Mislim na zamjenski, bilo ko ima garanciju može predati za servis...
Last edited by zateznistub on 04/08/2017 10:02, edited 1 time in total.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#52281 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

zateznistub wrote: Ja odnio u TC Dobrinja aparat koji je punac kupio a koristi ga moja supruga i nisu nam dali, morao on doći da podigne uređaj.
Ma ne znaju radit svoj posao. Jel tvom djetetu nisu dali nedavno bonus mobilnog neta, superodlikaš il kako se već zvalo, pa onda poslije može.
Last edited by doff on 04/08/2017 10:05, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52282 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

doff wrote:
zateznistub wrote:
Može dobit i zamjenski uređaj. Ja sam ga dobio a telefon bio na burazovoj pretplati.
Ja odnio u TC Dobrinja aparat koji je punac kupio a koristi ga moja supruga i nisu nam dali, morao on doći da podigne uređaj.
Ma ne znaju radit svoj posao. Jel tvom djetetu nisu dali nedavno bonus mobilnog neta, superodlikaš il kako se već zvalo, pa onda poslije može.[/quote]
:cry: doduše...
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#52283 Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Da nije i to dio programa zastite licnih podataka? Ja da platim racune, kaze ne moze racun. Znaci prvo me kao ekoloski osvjestena firma natjeraju da predjem na dostavu racuna mailom, onda kad dodjem da uplatim racun (koji ne stampam jer sam se ekoloski onesvijestio) kazete ne moze racun osim ako nije na moje ime a i ako jeste moram dati licnu kartu da dokazem da sam to ja jer to je zastita licnih podataka, da me zastite da slucajno ne bi neko dosao i poplacao racune za mobitel svih stanara zgrade u kojoj zivim jer je kod nas inace praksa svratiti u telekom i platiti tudji racun. Apsurdistan.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52284 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

Ma nema veceg smeca od telekoma. Mobilni internet kao da ne postoji , vise vidim ikonicu od Edge nego 3g , a pricaju o uvodjenju 4g...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52285 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

djama wrote:Ma nema veceg smeca od telekoma. Mobilni internet kao da ne postoji , vise vidim ikonicu od Edge nego 3g , a pricaju o uvodjenju 4g...
U kojoj si to ti zabiti pa nemaš 3g stalno
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52286 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

Sarajevo , zivim na Malti cak sta vise 200 metara od telekoma i vecinu dana imam edge. (Napomena koristim samsung galaxy note 5)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52287 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

rizibizi wrote:Da nije i to dio programa zastite licnih podataka? Ja da platim racune, kaze ne moze racun. Znaci prvo me kao ekoloski osvjestena firma natjeraju da predjem na dostavu racuna mailom, onda kad dodjem da uplatim racun (koji ne stampam jer sam se ekoloski onesvijestio) kazete ne moze racun osim ako nije na moje ime a i ako jeste moram dati licnu kartu da dokazem da sam to ja jer to je zastita licnih podataka, da me zastite da slucajno ne bi neko dosao i poplacao racune za mobitel svih stanara zgrade u kojoj zivim jer je kod nas inace praksa svratiti u telekom i platiti tudji racun. Apsurdistan.
Ja na listic papira napisem 4 pretplatnička broja ukućana i na desku u Merkatoru platim sve.
Izgleda da baš imaju retardiranih uposlenika, sudeći po čestim suludim zahtjevima i preprekama.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52288 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

djama wrote:Sarajevo , zivim na Malti cak sta vise 200 metara od telekoma i vecinu dana imam edge. (Napomena koristim samsung galaxy note 5)
Garantujem životom da ili petljaš ili ti aparat nije ok. Svašta im se ima prigovoriti ali pokrivenost 3G mrežom je više nego dobra.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52289 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

zateznistub wrote:
djama wrote:Sarajevo , zivim na Malti cak sta vise 200 metara od telekoma i vecinu dana imam edge. (Napomena koristim samsung galaxy note 5)
Garantujem životom da ili petljaš ili ti aparat nije ok. Svašta im se ima prigovoriti ali pokrivenost 3G mrežom je više nego dobra.

Malta 29 adresa bujrum provjeriti. a i upravo na poslu evo sjedim u kancelariji (na stupu) i patim se sa edge. prvi put nosio rekli do kartice, ajde uzmem novu karticu i opet sve isto.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52290 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

djama wrote:
zateznistub wrote:
djama wrote:Sarajevo , zivim na Malti cak sta vise 200 metara od telekoma i vecinu dana imam edge. (Napomena koristim samsung galaxy note 5)
Garantujem životom da ili petljaš ili ti aparat nije ok. Svašta im se ima prigovoriti ali pokrivenost 3G mrežom je više nego dobra.

Malta 29 adresa bujrum provjeriti. a i upravo na poslu evo sjedim u kancelariji (na stupu) i patim se sa edge. prvi put nosio rekli do kartice, ajde uzmem novu karticu i opet sve isto.
Ja ne pamtim kad sam bilo gdje u i oko Sarajeva vidio edge ikonicu a promjenio metar aparata. Provjeri ti to negdje ha je kartica ha aparat u pitanju.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52291 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

http://imgur.com/a/CmBqk

evo dok sam upload... trenutno stanje...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52292 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

djama wrote:http://imgur.com/a/CmBqk

evo dok sam upload... trenutno stanje...
Ne vidi ti se slika.

Sad se vidi.
Ja ti kažem, garant ti je do kartice ili aparata.
Last edited by zateznistub on 04/08/2017 13:53, edited 1 time in total.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52293 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

zateznistub wrote:
djama wrote:http://imgur.com/a/CmBqk

evo dok sam upload... trenutno stanje...
Ne vidi ti se slika
Ispravio sam u medjuvremenu :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52294 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Jel ti uopste u postavkama ukljuceno da sim koristi bhmobile mrezu automatski za LTE/3G /2G promet?
Edge je tzv. 2,5G tehnologija, pa mi više ima logike da je do uređaja ili postavki na njemu, nego do mreže, obzirom da meni 3g fercera odlično i u gradu i na cesti.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52295 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

drugi profil wrote:Jel ti uopste u postavkama ukljuceno da sim koristi bhmobile mrezu automatski za LTE/3G /2G promet?
Edge je tzv. 2,5G tehnologija, pa mi više ima logike da je do uređaja ili postavki na njemu, nego do mreže, obzirom da meni 3g fercera odlično i u gradu i na cesti.
LTE/3g/2g (auto connect) trentuno na postavkama
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52296 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Imas li neki drugi uredjaj da probas sa svojom karticom? Da rasclanimo uzroke.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#52297 Re: BHTelecom All About

Post by djama »

zateznistub wrote:
djama wrote:http://imgur.com/a/CmBqk

evo dok sam upload... trenutno stanje...
Ne vidi ti se slika.

Sad se vidi.
Ja ti kažem, garant ti je do kartice ili aparata.
Mijenjao prosle godine kada sam presao uzeo ovaj note 5 jer sam presao na nano sim... i poslije toga opet jednom mijenjao kada sam im ukazao na problem.
sto se tice aparata uredno radi obzirom kad izadjem van drzave i koristim druge kartice extra radi (s tim da je aparat kupljen u SAD i umjesto 3g stoji 4g ikonica)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52298 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

djama wrote:
zateznistub wrote:
djama wrote:http://imgur.com/a/CmBqk

evo dok sam upload... trenutno stanje...
Ne vidi ti se slika.

Sad se vidi.
Ja ti kažem, garant ti je do kartice ili aparata.
Mijenjao prosle godine kada sam presao uzeo ovaj note 5 jer sam presao na nano sim... i poslije toga opet jednom mijenjao kada sam im ukazao na problem.
sto se tice aparata uredno radi obzirom kad izadjem van drzave i koristim druge kartice extra radi (s tim da je aparat kupljen u SAD i umjesto 3g stoji 4g ikonica)
Kao što ti reče drugi, probaj kombinovati:tvoja kartica, drugi uređaj i obrnuto. Rekoh ti, 3G je sasvim ok. Do tebe je, samo ne znam da li aparat ili sim. Moguće da je do aparata posto nisu iste frekvencija gsm-a ovdje i tamo...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#52299 Re: BHTelecom All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

Stavi 3G only i završi priču. Mobitel piči onu generaciju koja mu treba u datom momentu a to radi tako da ti troši što manje baterije i potrebnih kB da bi aplikacija radila. Moguće je da je aktivan jedan ili više servisa koji su po defaultu/kodirani vezani za prenos podataka prioritetno preko EDGE tehnologije (weather servisi i milion drugih aplikacija koje hvataju sadržaje teksualnog karaktera ili sa malo slika).

Ako ideš izvan grada na čuke samo promijeniš na automatic opet i to je to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52300 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Vrlo moguće da je aparat napravljen za 3g frekvencije koje nisu evropske.
3g mreza je valjda W-CDMA 2100, a data tehnologija je HSDPA 14.4 Mbps / HSUPA 2 Mbps.
To su jedini podaci koje sam iskopao o mreži.
Locked