BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
kakaljin
Posts: 11678
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#50501 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Dzontra_Volta wrote:
kakaljin wrote:
arnes_king wrote:Koliko je ovaj BHT bijedna firma to covjek ne moze da povjeruje.... Znaci modem mi je prestao raditi, ima desetak dana a BHT nema modema na stanju a bave se tim poslom, gdje je logika...

Sto je najgore, dobijem jos nakon par dana info da su narucili 50 modema i cekaju da im stignu a samo u mom mjestu ima 30 kvarova :-) :-) :-)

Fuj, cim budem imao bilo kakvu alternativu odmah cu preci.
Nazalost sve sto je to tako, ali telecom podlijeze tenderima i nabavkama tako da ne moze instant naruciti opremu kao telemach ili Mtel..
Odavno je BH Telecom oslobođen obaveza iz Zakona o javnim nabavkama. To više ne pije vode.
Mozda sam ja pogresno informisan, ali ako mi mozes dati informacije gdje to pise da promjenim misljenje.

Hvala
Dzontra_Volta
Posts: 6524
Joined: 20/01/2011 11:10

#50502 Re: BHTelecom All About

Post by Dzontra_Volta »

kakaljin wrote:
Dzontra_Volta wrote:
kakaljin wrote:
Nazalost sve sto je to tako, ali telecom podlijeze tenderima i nabavkama tako da ne moze instant naruciti opremu kao telemach ili Mtel..
Odavno je BH Telecom oslobođen obaveza iz Zakona o javnim nabavkama. To više ne pije vode.
Mozda sam ja pogresno informisan, ali ako mi mozes dati informacije gdje to pise da promjenim misljenje.

Hvala
http://bih.banke-biznis.com/component/k ... -nabavkama
kakaljin
Posts: 11678
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#50503 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Dzontra_Volta wrote:
kakaljin wrote:
Dzontra_Volta wrote:
Odavno je BH Telecom oslobođen obaveza iz Zakona o javnim nabavkama. To više ne pije vode.
Mozda sam ja pogresno informisan, ali ako mi mozes dati informacije gdje to pise da promjenim misljenje.

Hvala
http://bih.banke-biznis.com/component/k ... -nabavkama

Hvala na informaciji, sada me onda bas čudi da imaju nestašicu nečega duže vrijeme, mogu razumjeti trenutnu nestašicu opreme, ali sada komotno mogu korisnicima dati mogućnost da rezervišu neki uredjaj i da nabavljaju po tim količinama koje se rezervišu npr na mjesečnom nivou.
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#50504 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

kakav vam je internet?

meni blago rečeno katastrofa, moja tv full, evo ne moze ni da 2mbps prebaci, i to je ovako vec duze vrijeme

danas resetovao router, ukinuo one opcije da oni ne mogu kontrolisati, imao poslije reseta brzinu do 7mbs.

evo večer, ne moze se video na yt pogledati, a da ne pricam de mi treba za nekih tutorijala i jos vise tabova otvorenih .

zvao ih rekli su da su podnijeli zahtjev, al ko mene hebe
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50505 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

Quaresma wrote:kakav vam je internet?

meni blago rečeno katastrofa, moja tv full, evo ne moze ni da 2mbps prebaci, i to je ovako vec duze vrijeme

danas resetovao router, ukinuo one opcije da oni ne mogu kontrolisati, imao poslije reseta brzinu do 7mbs.

evo večer, ne moze se video na yt pogledati, a da ne pricam de mi treba za nekih tutorijala i jos vise tabova otvorenih .

zvao ih rekli su da su podnijeli zahtjev, al ko mene hebe
evo sada sam provjerio brzinu,brzina je OK ali od jutros imam neke problemcice,da ih tako nazovem
prvo mi jutros nije radio wifi,nisam se sa mobitela mogao konektovati...pa sam resetovao ruter i proradilo je
onda u vecernjim satima mi je cijelo vrijeme sjeckala slika i ton na vecini programa,na arenama,na ftv,na hayatu
uglavnom nesto je nestabilno
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2531
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#50506 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

zippoo87 wrote:
Quaresma wrote:kakav vam je internet?

meni blago rečeno katastrofa, moja tv full, evo ne moze ni da 2mbps prebaci, i to je ovako vec duze vrijeme

danas resetovao router, ukinuo one opcije da oni ne mogu kontrolisati, imao poslije reseta brzinu do 7mbs.

evo večer, ne moze se video na yt pogledati, a da ne pricam de mi treba za nekih tutorijala i jos vise tabova otvorenih .

zvao ih rekli su da su podnijeli zahtjev, al ko mene hebe
evo sada sam provjerio brzinu,brzina je OK ali od jutros imam neke problemcice,da ih tako nazovem
prvo mi jutros nije radio wifi,nisam se sa mobitela mogao konektovati...pa sam resetovao ruter i proradilo je
onda u vecernjim satima mi je cijelo vrijeme sjeckala slika i ton na vecini programa,na arenama,na ftv,na hayatu
uglavnom nesto je nestabilno
I kod mene je sinoć cijelo vrijeme slika sjeckala, prvi put da nisam imao brzinu koju treba i da slika konstantno sjecka na svim kanalima, otkako sam priključio Moja TV, mislio ih zvati ali evo vidim da nije samo kod mene problem.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#50507 Re: BHTelecom All About

Post by didgeridoo »

Dzontra_Volta wrote:
Odavno je BH Telecom oslobođen obaveza iz Zakona o javnim nabavkama. To više ne pije vode.


http://bih.banke-biznis.com/component/k ... -nabavkama
Ne podlijeze zakonu ali podlijeze pravilniku koji je uprostio nabavku jedno 3%...
Skoro sve ostalo isto...
Jedino pozitivno je da se debelo naplacuje dokazano neosnovano obaranje tendera...
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#50508 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

Del_Boy1 wrote:
I kod mene je sinoć cijelo vrijeme slika sjeckala, prvi put da nisam imao brzinu koju treba i da slika konstantno sjecka na svim kanalima, otkako sam priključio Moja TV, mislio ih zvati ali evo vidim da nije samo kod mene problem.
al kod mene ovo traje mjesecima, bar sto se tice interneta, jako sporo, posto studiram u sarajevu, pa me nema kuci dugo vremena i ne pogadja me toliko, moji su zivkali telekom, ali nista, mene ubi spor internet, ko da mi je pc star 20 godina, takav je osjecaj.

a sto se tice stabilnosti televizije, bar jednom u dva dana moram sve poistekati da bi pročepilo, mjenjao se stb, ni sam ne znam sta su sve vec radili.


ludilo, ja se pojede, u sarajevu placam 23 marke logosoftov internet sa 16mbs downloada na papiru, dok u praksi dobijem i 19.
User avatar
Truba
Posts: 82103
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#50509 Re: BHTelecom All About

Post by Truba »

zippoo87 wrote:"ma hajte molim vas",sta kukate...poklonu se ne gleda u zube :D
ja se jutros obradova,cvrku neka poruka,kontam neka đevojka mi poslala SMS,kad ja BHTelekom...pokvari mi dan,iako je "dobra" ponuda :D
zar cure trose pare na sms :D danas
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2531
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#50510 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Quaresma wrote:
Del_Boy1 wrote:
I kod mene je sinoć cijelo vrijeme slika sjeckala, prvi put da nisam imao brzinu koju treba i da slika konstantno sjecka na svim kanalima, otkako sam priključio Moja TV, mislio ih zvati ali evo vidim da nije samo kod mene problem.
al kod mene ovo traje mjesecima, bar sto se tice interneta, jako sporo, posto studiram u sarajevu, pa me nema kuci dugo vremena i ne pogadja me toliko, moji su zivkali telekom, ali nista, mene ubi spor internet, ko da mi je pc star 20 godina, takav je osjecaj.

a sto se tice stabilnosti televizije, bar jednom u dva dana moram sve poistekati da bi pročepilo, mjenjao se stb, ni sam ne znam sta su sve vec radili.


ludilo, ja se pojede, u sarajevu placam 23 marke logosoftov internet sa 16mbs downloada na papiru, dok u praksi dobijem i 19.
Kod mene je opet sve normalno, lokacija je Gračanica.
made_in_sarajevo
Posts: 5594
Joined: 06/05/2013 23:05

#50511 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Jel jos neko ima problema sa adslom i 3g danas? Meni na poslu evo i kuci nece google da otvara, npr jutub otvori ako direktno kucam ali ako kucam preko google nema sanse
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#50512 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

Del_Boy1 wrote:
Kod mene je opet sve normalno, lokacija je Gračanica.
Bosanski Petrovac

Image

haj naleti ako smideš
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2531
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#50513 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Evo kod mene kako je sad sa uključena dva STB-a, a sinoć je bilo slično kao kod tebe.

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#50514 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

koji je u tebe paket? u mene je full, prema ugovoru ili kako na stranici pisu da je minimalna zagarantovana brzina dl 60% od ukupne brzine dakle od 10mbs bi trebao imati u prosjeku oko 700kbs downloada otprilike?

I kod mene su dva stb-a u kuci


otkako je bht predstavio moju tv, cim je dosla u moj grad, ja sam je prijavio, tada je internet bio fakat stabilan, imao sam malih problema sa tv-om, i telefonom, ali su mi govorili da im odmah javim za problem da ce sto prije pokusati popraviti problem da ne bih kasnije opet imao problema, i nisu slagali.

medjutim, tamo nekada kad su poceli uvoditi ove jos neke dodatne pakete, tipa moja tv full+ i slične, jednostavno pocelo je divljati sve.

kada sam uveo prosle godine drugi stb, na drugom stb-u svaki dan je nestajalo slike, dok je sada slucaj ovde na prvom stb-u nestaje slike a ovaj drugi normala radi. a da bih vratio u funkciju stb, moram bukvalno sve iskopcati iz produznog kabla, ili jednostavno produzni iskopcati iz zida. znači koma.


i na kraju krajeva, čovjek ne može nikako biti rahat, nakon evo 6-7 godina, samo problemi, na početku im čovjek i oprosti, ok, tek su krenuli sa ovim, treba im dati malo vremena, ali sada jednostavno čovjek ne zna šta će, daj zivkaj, pa dok dodju, pa dok naprave, pa onda opet kvarovi čim njihov radnik izadje iz kuce, i kad covjek razmisli o odjavi njihove usluge, nemaš alternative.

hebeni telemach nikako da se počne širiti po BiH.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2531
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#50515 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

I kod mene je full paket i stvarno nemam problema skoro pa nikad, sinoć prvi put da nije bilo OK, ali danas kad sam došao sa posla opet sve radi kao i prije.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#50516 Re: BHTelecom All About

Post by kloniran »

dosla optika do pred kucu
jos samo da popravite ponudu :thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 8895
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#50517 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Nisam siguran je li mi već neko odgovoro na to pitanje (postavljao sam podavno) ali me interesuje može li se FTTD dobiti na zahtjev?

Infrastruktura u naselju je nedavno sagrađena (prije nekih pet, šest godina) ali su kroz alkaten provukli bakar pa bih tražio, ako je to praksa, da kroz to ide optika do kuće?
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#50518 Re: BHTelecom All About

Post by Amagon »

Lijep pozdrav svima! Imam jedan neobičan i meni neshvatljiv problem sa wifi konekcijom. Imam Bh Telecom MojaTv internet i do sada nisam imao nikakvih problema.

Danas, ne mogu da otvorim youtube i googleov pretraživač u Chromeu! Ne samo u Chromeu već i u IE. Sve druge stranice mogu samo te dvije ne mogu. Kaže: " This site can’t be reached
www.google.ba took too long to respond.
Try:
Checking the connection
Checking the proxy and the firewall
Running Windows Network Diagnostics "

Uđem na mobitel, ista stvar. Sve zivo otvara, a kad ukucam nesto u google ili da pokrenem youtube- ništa. Isto da nema nikako konekcije.

Pošto je kasno, ne mogu zvati operativni tim, a zbog posla treba mi hitno i Google i Youtube :(

Pomagajte! Unaprijed zahvalan
kakaljin
Posts: 11678
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#50519 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Image

Oscilira i kod mene internet
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#50520 Re: BHTelecom All About

Post by papebih »

Jel neko imao upload na optici bht oko 100mb/s na 10g paketu pa da su mu ga ovih dana stesali na 1mb/s?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#50521 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Internet katastrofa, ne može ni speedtest a ako i odradi jedva 0,5Mb.... Inače paket Mojatv net (do 10Mb)
Image
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50522 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

imaju generalno neki problem sa netom...mnogo raje se zali na raznim forumima
nadam se da ce brzo rijesiti jer stvarno je iritantno kada net steka
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#50523 Re: BHTelecom All About

Post by Quaresma »

avaks wrote:Internet katastrofa, ne može ni speedtest a ako i odradi jedva 0,5Mb.... Inače paket Mojatv net (do 10Mb)
Image
welcome to the club
bumerangss
Posts: 4512
Joined: 12/01/2015 16:47

#50524 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

rodjeni_95 wrote:
cakaniboy wrote:tako zaključuju padobranci poput tebe, koji pročitaju dva tri zadnja posta na temi i onda daju "pametne" komentare
čitaj redom tri-četiri stranice unazad i vidi radi čega JESTE bolja nova ultra...pa se tek ONDA javi
Pratim ja sve - kako ovdje na forumu, tako i na njihovoj stranici.
Ti si izgleda neki (žestoki) pobornik Telecoma, a možda si zaposlen tu pa ti smeta kad neko kaže nešto "protiv" njega. Šta ja sad trebam biti presretan što su neke ponude iste kao kod drugih operatera (evo konkretno pošto najviše koristim mobilni net)

m:tel - 7 dana 1 GB (3,50 KM) - poslije potrošene gige, surfanje je flat, naravno smanjenom brzinom

BHTelecom - do sada nije bilo te opcije, ali eto uvesti će je i to po cijeni istoj kao ova gore (i to nije čitava giga nego 1000 MB)

Zar nisu mogli dodati još 1 GB ili makar 500 MB više?

Kao što ti kaže @zippoo87 chill a little bit, jer ne obara nas sve sa noga nova ponuda kao tebe.
Koja ce to opcija biti u BHTelecomu da moze 100 MB za 3,5 KM i iza citav mjesec flat smanjen net? Ja koliko sam razumio da je flat samo 24 sata nakon isteka roka trajanja dokupa neta!
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#50525 Re: BHTelecom All About

Post by cakaniboy »

valjda si mislio reći 1000MB

bit će kao opcija novog buy & surf

na flat je mislio kod mtela

Image
Locked