BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#48751 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Imam ja jedan ACER Z530 u kuci kao rezervni uredjaj, i mogu reci da sam iznenadjen koliko je dobar za svoju cijenu. Taj Z530 je negdje u rangu S3, ali za 270 maraka dobio 2 godine garancije, originalni etui i powerbank kao poklon.
tako da Acer ima :thumbup: od mene.
A to je jos stari model u odnosu na ovaj sto se sad nudi.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#48752 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

Benq wrote:
Cossack wrote: Po cemu je to polovna S3-ojka bolja od ovog telefona i to novog s 2 godine garancije?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Sto se tice specifikacija , Acer ubi S3 k'o mraz paprike :D
makadam askonu :D
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#48753 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by MikroBelaj »

Cossack wrote:
MikroBelaj wrote:
suad-sarajevo wrote:https://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detal ... 7ab35.html

Valja li ovo išta?
Bolje uzmi kakav Galaxy S3 polovan...
Po cemu je to polovna S3-ojka bolja od ovog telefona i to novog s 2 godine garancije?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Gdje sam rekao da je S3 bolji?
Inace osvrnuo sam se na dizajn tog Acera,nov a djeluje malo zaostao u razvoju(izgledu) :)
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48754 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

AmirBaa wrote:povecaju se cijene u telecomu, nista novo :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije tačno. Povečane su cijene fiksne telefonije po odluci RAK-a. RAK je taj koji definiše minimalnu cijenu minute razgovora u fiksnoj mreži. BH Telekom je do sada imao najnižu cijenu fiksne telefonije međutim sada je morao to da usaglasi sa odlukom RAK-a. Svakako klasični fiksni telefon više niko i ne koristi. U sklopu Moja TV paketa, minuta razgovora u fiksnoj mreži je 0,00KM.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#48755 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

MikroBelaj wrote:
Cossack wrote:
MikroBelaj wrote: Bolje uzmi kakav Galaxy S3 polovan...
Po cemu je to polovna S3-ojka bolja od ovog telefona i to novog s 2 godine garancije?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Gdje sam rekao da je S3 bolji?
Inace osvrnuo sam se na dizajn tog Acera,nov a djeluje malo zaostao u razvoju(izgledu) :)
Čekaj, preporucujes mu telefon za kojeg misliš da je lošiji?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#48756 Re: BHTelecom All About

Post by ElRe »

AmirBaa wrote:povecaju se cijene u telecomu, nista novo :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je nova instrukcija RAKa, koji slijede svi telekom operatori u BiH. Za koji dan ce i alternativci isto istaci.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#48757 Re: BHTelecom All About

Post by MAN-lion's coach »

Molim vas da li mi neko može pomoći imam problem sa MojaTV već 3 dana.
Radi se o slijedećem slika na TV-u mi se ukoči (svi kanali) i izbaci mi poruku nema video prenosa. I to traje par minuta.
Ili u drugoj varijanti kad to prestane nemam tona ali ide slika ili mi se slika zamrlja i škripi.
To je bilo prvi dan.
Jučer i danas pored tih problema imam i problem da mi se internet prekida i lampica na modemu mi je crvena, pa se eto vrati nakon minut dva na svoje i tako stalno.
Majstor je dolazio i ne zna u čemu je problem, promijenio mi je modem, i stavio ADSL spliter misleći da je to radi kabla koji je previše krut.
Ali i dalje ja imam isti problem. :(

Mrsko mi opet zvati, pa ima li neko kakav savjet?
Dr Arsla
Posts: 1187
Joined: 05/01/2013 16:16

#48758 Re: BHTelecom All About

Post by Dr Arsla »

MAN-lion's coach wrote:Molim vas da li mi neko može pomoći imam problem sa MojaTV već 3 dana.
Radi se o slijedećem slika na TV-u mi se ukoči (svi kanali) i izbaci mi poruku nema video prenosa. I to traje par minuta.
Ili u drugoj varijanti kad to prestane nemam tona ali ide slika ili mi se slika zamrlja i škripi.
To je bilo prvi dan.
Jučer i danas pored tih problema imam i problem da mi se internet prekida i lampica na modemu mi je crvena, pa se eto vrati nakon minut dva na svoje i tako stalno.
Majstor je dolazio i ne zna u čemu je problem, promijenio mi je modem, i stavio ADSL spliter misleći da je to radi kabla koji je previše krut.
Ali i dalje ja imam isti problem. :(

Mrsko mi opet zvati, pa ima li neko kakav savjet?
Probaj modemu dati 3-4 čvoke a ako ne pomogne hlupi malo jače ga šakom. Garantovano pomaže. Ako i to ne pomogne iskopčaj sve kablove pa ponovo ukopčaj nek se resetuje
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#48759 Re: BHTelecom All About

Post by MAN-lion's coach »

Nisam lupala po modemu, ali jesam ga resetovala na dugme i kablove iskopčavala ali opet ništa.
Ako nastavi svakih 5 minuta ovako možda ga do jutra i izbacim kroz prozor.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48760 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

MAN-lion's coach wrote:Nisam lupala po modemu, ali jesam ga resetovala na dugme i kablove iskopčavala ali opet ništa.
Ako nastavi svakih 5 minuta ovako možda ga do jutra i izbacim kroz prozor.
iskljuci modem na 5-10 min iz struje. isto tako stb, pa onda ukljuci modem pa pusti da se smire lampice pa ukljuci stb. Nakon toga cekaj da se pojavi slika, pa probaj da vidis jeli i dalje trza, ako se i dalje ponasa isto onda prijavi kvar na 1444.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#48761 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

Imaju li u planu opet početi prodavati mobitele?
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#48762 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by rizibizi »

Cossack wrote:
MikroBelaj wrote:
Cossack wrote: Po cemu je to polovna S3-ojka bolja od ovog telefona i to novog s 2 godine garancije?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Gdje sam rekao da je S3 bolji?
Inace osvrnuo sam se na dizajn tog Acera,nov a djeluje malo zaostao u razvoju(izgledu) :)
Čekaj, preporucujes mu telefon za kojeg misliš da je lošiji?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ovdje bolje nista ne pitati i pomoc traziti na mnogobrojnim sajtovima koji se bavi recenzijama ili ozbiljnijim forumima. Kakav polovan S3, kakve p.m. Ovaj telefon za ovu cifru uopste nije los (kad uzmes u obzir garanciju i odgodjeno placanje), karakteristike su ok standard za danasnje potrebe, jedino sto ne znam ko ih servisira. Ako mozes dobaciti prije bih preporucio bih Huawei GX8.
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#48763 Re: BHTelecom All About

Post by Muuky »

MAN-lion's coach wrote:Molim vas da li mi neko može pomoći imam problem sa MojaTV već 3 dana.
Radi se o slijedećem slika na TV-u mi se ukoči (svi kanali) i izbaci mi poruku nema video prenosa. I to traje par minuta.
Ili u drugoj varijanti kad to prestane nemam tona ali ide slika ili mi se slika zamrlja i škripi.
To je bilo prvi dan.
Jučer i danas pored tih problema imam i problem da mi se internet prekida i lampica na modemu mi je crvena, pa se eto vrati nakon minut dva na svoje i tako stalno.
Majstor je dolazio i ne zna u čemu je problem, promijenio mi je modem, i stavio ADSL spliter misleći da je to radi kabla koji je previše krut.
Ali i dalje ja imam isti problem. :(

Mrsko mi opet zvati, pa ima li neko kakav savjet?
Preporučujem da zoveš i prijavljuješ jer posle toga možeš uložitii reklamaciju na uslugu
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#48764 Re: BHTelecom All About

Post by Dinostula »

Koje su ovo lopovcine malo je reci pa njime ja internet 5 Mbps download 20KM, sto je u stvarnosti 500KB/s kad skidas recimo sa torrenta.
Imam jos jednu konekciju od HS (Telemah) od 48Mbps sto je u stvarnosti oko 5MB/s koju placam plafon 15-20KM. Sto je najveca ubleha ljudi gore napisali za zahtjevne korisnike i za skidanje multimedijalnih sadrzaja. :lol:
Jos da naglasim da je priblizan paket slican ovom HS kod BH Telecoma 93KM. :shock:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#48765 Re: BHTelecom All About

Post by red evil »

U poslijednje vrijeme mi se ovo dešava. Dešava se i na PC, laptopu (wi-fi) i CS (dreambox televzija). Nestane interneta, nije da ga nema, da pokazuje da nema, stoji da je konektovano ali neće da otvori ništa. Krene load stranice i malo popuni se progressbar i tako stane, moram ugasiti wi-fi na na laptopu (ili na računaru internet, postavke pa na disable) ići na turn off wi-fi. Upalim wi-fi turn on wi-fi ili na računaru kliknem enable i radi jedno 1-2 min i opet isti problem. Da bih dobio stalno internet moram iz struje ugasiti modem i upaliti i samo tako dobijem internet na sva tri uređaja. Naravno, ne desi se u isto vrijeme na svim uređajima, već samo na jednom, dok na ostala dva radi.

Ako već neću ugasiti modem da bih dobio internet moram čekati jedno 4-5 sati i pojavi se da još neko koristi moju ip adresu. Primjetio sam da se to desi kad se ip adresa promjeni, pošto je na bh telecomu dinamička ip adresa i nekad bude 1, 2, 6,9 bude zadnji broj i kad se on promjeni meni se ovo desi. Modem je innbox, što su mi postavljali kažu košta 1.000KM i da je najbolji. :mrgreen:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#48766 Re: BHTelecom All About

Post by MAN-lion's coach »

Sta ja imam konkretno od te tvoje reklamacije kad zovnem nekoliko puta , dodje mi serviser i ode i poslije sve po starom. I to iskljucivo u odredenim vremenskim periodima imam prekide.I to svake 2 minute po par sekundi.
Ne mogu da vjerujem da ako imam problem u zgradi sa zicama to se samo desava u odredjenom periodu.
I sad mi je jos pocelo sustati na tel. liniji kao da imam austrougarski telefon u kuci.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#48767 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

MAN-lion's coach wrote:Sta ja imam konkretno od te tvoje reklamacije kad zovnem nekoliko puta , dodje mi serviser i ode i poslije sve po starom. I to iskljucivo u odredenim vremenskim periodima imam prekide.I to svake 2 minute po par sekundi.
Ne mogu da vjerujem da ako imam problem u zgradi sa zicama to se samo desava u odredjenom periodu.
I sad mi je jos pocelo sustati na tel. liniji kao da imam austrougarski telefon u kuci.
Po sustanju na telefonu, onda ti je nesto do parica u zgradi, zovi ih i reci da imas problema na paricama i nemas uslugu koju placas u punom kapacitetu i da dodju da sve ispitaju, ili da te prebace na slobodne parice ako ih ima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#48768 Re: BHTelecom All About

Post by dječak sa šibicama »

Pitanje, instalirao Moja tv aplikaciju na mobitel, sa prijateljevim pristupnim podacima, on ima Moja tv kod kuce ali ne koristi aplikaciju.

Radi na mrezi bh telekoma (provjerio), na Telemach mrezi ne radi odnosno izbacuje poruku "trebate aktivirati aplikaciju" (ne treba jer sam prethodno kako rekoh provjerio i radi sve ok dok je na BHT internet mrezi), zasto?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#48769 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

dječak sa šibicama wrote:Pitanje, instalirao Moja tv aplikaciju na mobitel, sa prijateljevim pristupnim podacima, on ima Moja tv kod kuce ali ne koristi aplikaciju.

Radi na mrezi bh telekoma (provjerio), na Telemach mrezi ne radi odnosno izbacuje poruku "trebate aktivirati aplikaciju" (ne treba jer sam prethodno kako rekoh provjerio i radi sve ok dok je na BHT internet mrezi), zasto?
..... zbog http://www.mojatv.ba/mojatv-mojawebtv.html :D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#48770 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

MAN-lion's coach wrote:Sta ja imam konkretno od te tvoje reklamacije kad zovnem nekoliko puta , dodje mi serviser i ode i poslije sve po starom. I to iskljucivo u odredenim vremenskim periodima imam prekide.I to svake 2 minute po par sekundi.
Ne mogu da vjerujem da ako imam problem u zgradi sa zicama to se samo desava u odredjenom periodu.
I sad mi je jos pocelo sustati na tel. liniji kao da imam austrougarski telefon u kuci.
Ukoliko zelis mozes poslati podatke na PM nakon cega cu sagledati probleme i pokusati rijesiti da bude okey. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#48771 Re: BHTelecom All About

Post by dječak sa šibicama »

ing-ecc wrote:
dječak sa šibicama wrote:Pitanje, instalirao Moja tv aplikaciju na mobitel, sa prijateljevim pristupnim podacima, on ima Moja tv kod kuce ali ne koristi aplikaciju.

Radi na mrezi bh telekoma (provjerio), na Telemach mrezi ne radi odnosno izbacuje poruku "trebate aktivirati aplikaciju" (ne treba jer sam prethodno kako rekoh provjerio i radi sve ok dok je na BHT internet mrezi), zasto?
..... zbog http://www.mojatv.ba/mojatv-mojawebtv.html :D
Ne kontam, prvo sam se konektovao sa njegovim podacima kod njega kuci, sve fercera i radi.

Pokusam kod sebe kuci, na Tmach mrezi, odjednom nece.

EDIT: ovo sam cekao - Napomena! Servis nije aktivan za vaše korisničko ime ili korisnički račun nema privilegije korištenja servisa van mreže BH Telecom-a.

koje sranje od ponude... Tmach D3GO mozes gledati na BHT mrezi, ne sve kanale ali mozes vecinu. Ovi ogranicili strogo na BHT mrezu. Usljivci :D
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#48772 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

dječak sa šibicama wrote:
Ne kontam, prvo sam se konektovao sa njegovim podacima kod njega kuci, sve fercera i radi.

Pokusam kod sebe kuci, na Tmach mrezi, odjednom nece.

EDIT: ovo sam cekao - Napomena! Servis nije aktivan za vaše korisničko ime ili korisnički račun nema privilegije korištenja servisa van mreže BH Telecom-a.

koje sranje od ponude... Tmach D3GO mozes gledati na BHT mrezi, ne sve kanale ali mozes vecinu. Ovi ogranicili strogo na BHT mrezu. Usljivci :D
moja tv multiscreen ti radi na telemach mreži

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f41b82f7a3.html
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#48773 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

dječak sa šibicama wrote:
ing-ecc wrote:
dječak sa šibicama wrote:Pitanje, instalirao Moja tv aplikaciju na mobitel, sa prijateljevim pristupnim podacima, on ima Moja tv kod kuce ali ne koristi aplikaciju.

Radi na mrezi bh telekoma (provjerio), na Telemach mrezi ne radi odnosno izbacuje poruku "trebate aktivirati aplikaciju" (ne treba jer sam prethodno kako rekoh provjerio i radi sve ok dok je na BHT internet mrezi), zasto?
..... zbog http://www.mojatv.ba/mojatv-mojawebtv.html :D
Ne kontam, prvo sam se konektovao sa njegovim podacima kod njega kuci, sve fercera i radi.

Pokusam kod sebe kuci, na Tmach mrezi, odjednom nece.

EDIT: ovo sam cekao - Napomena! Servis nije aktivan za vaše korisničko ime ili korisnički račun nema privilegije korištenja servisa van mreže BH Telecom-a.

koje sranje od ponude... Tmach D3GO mozes gledati na BHT mrezi, ne sve kanale ali mozes vecinu. Ovi ogranicili strogo na BHT mrezu. Usljivci :D
Mlad si ti skontaćeš , a možda i čitati nučiš..
Mojatv web ne ide MojaTV multiscreen može
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#48774 Re: BHTelecom All About

Post by dječak sa šibicama »

Da, za 3,5 km

Ne hvala.
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#48775 Re: BHTelecom All About

Post by S@din »

Prvi put prije par godina slucajno kupim u bh Telecomu Alacatel idol x i od tada je Alcatel postao nezamjenjiv, imam trenutno idol 3 i koliko me je idol x oduševio toliko je idol 3 to potvrdio, mob je predobar, sve radi kako treba, ne šteka, slike su jako dobre kvalitete, zvuk savršen, jbl slušalice klasa, a cijena .....

zapravo cijena je ta koja Alcatel drži 10 koraka ispred drugih, svaki drugi poznatiji proizvođač iste performanse naplati duplo .....

Mobis je zastupnik za Alcetel u BiH, Mtel odavno nudi idol 4, eronet također ga ima u ponudi, ali ovaj naš odurni Telecom ni da se počeše, iskreno mogućnost kupovine uređaja na rate je jedini razlog zašto plaćam moju tv i koristim super spori adsl ...

I eto čekala sam i više nisam mogla, na kraju odlučim za xperiu xa ultra ok je, nije preko hiljadu kao neki, ja na šalter kad nestalo, zovem 1444 kad nema ni u jednoj poslovnici :-? ne mogu vjerovati koji sam peh, od ostalih mobitela u ponudi ili su cijene paprene ili mobiteli i nisu nešto specijalno ... :roll:
Locked