BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#48701 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Popunjavam obrazac za pristup MojaTV na 24 mjeseca ugovor pa imam ponuđeno pitanje vezano za STB:
1) Iznajmljivanje
2) Kupovina
Šta da odaberem, i da li se naplaćuje iznajmljivanje jednog STB-a?
Pročitao sam kod kupovine uređaja kao npr. fiksni telefoni Panasonic navodi se da korisnik koji iznajmljuje STB nema pravo kupovine uređaja :shock: malo mi ovo nejasno pa ne znam šta se bira za STB da li iznajmljivanje ili kupovina.
Ako uzmes iznajmljivanje...onda je to ugovor o obaveznom trajanju na 2 godine...i kao benefit imas besplatan stb (samo jedan), ali zato ne mozes kupiti nista od terminalne opreme po povoljnijim uslovima dok ne isteknu te 2 godine. Ako izaberes kupovinu onda nemas ugovorne obaveze od 2 godine, mozes kupiti terminalnu opremu po povoljnijim uslovima...ali ce ti puna cijena stb-a doci na prvom racunu koji dobijes nakon sto ti uvedu MojuTV (cini mi se da stb kosta nesto malo preko 200 KM).
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#48702 Re: BHTelecom All About

Post by r_faruk »

ing-ecc wrote:
Revolucionar ★ wrote:Kome se obratit oko ovih poruka sa izvjescem o tome koliko je MB data prostora preostalo, jer stizu sa dramaticnim zakasnjenjem sto vec nerijetko rezultira velikom potrosnjom kredita .. Apsolutno nepouzdan servis
Koji paket mobilnog interneta koristis?
Za Moj izbor kontrolises sa *105*5*3# , za Buy & Surf je https://www.bhtelecom.ba/6036.html
Ako se ne varam trebam ukucati *105*5*3# i pozvati? ako je tako meni izbacuje poruku
"something happend and we couldnt coplete this action" oni na salteru su mi rekli da je dodatnih 500MB samo za ultra kartice... i da zovem podrsku i dobio sam po drsku od jednih i drugih.... :izet:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#48703 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Kako se zove ono cudo jos radio sa njim na mom dijelu posla i ne moze nadoci nikako, uglavnom telekom je to davao ili prodavao da preko uticnica radi moja tv,da nema zica vamo zica tamo po stanu?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48704 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

PLC adapter, ako mislimo na isto.

http://www.telecom.ba/portalnovost+M57085666257.html

Sent from my E2303 using Tapatalk
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#48705 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Eh to jebo ga plc, ja se satra dumajuci kako se zove i sve okolo njega ali nikako plc :D

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48706 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

Poštovani korisnici,

Informišemo Vas da su u proteklih nekoliko dana uočeni internet napadi na mreže telekom operatora u regionu, a od sinoć i na modeme naših internet korisnika. Obzirom na činjenicu da je mreža BH Telecoma zaštićena sigurnim protokolima za zaštitu podataka svih korisnika uz poštovanje vrhunskih standarda u ovoj oblasti, ne postoji mogućnost za narušavanje sigurnosti podataka u mreži. Međutim, obzirom da napadi imaju za cilj prisilno konektovanje na pojedinačne modeme korisnika a što je onemogućeno sigurnosnim postavkama u mreži BH Telecoma, moguća je pojava učestalog pada konekcije na internet mrežu (sistem prilikom detektovanja pokušaja napada automatski zatvara pristup nakon čega se prekida konekcija na vanjski internet i modem ponovo uspostavlja konekciju).

Izvinjavamo se zbog neugodnosti prouzrokovanih ovom situacijom. Intenzivno radimo na sistemskom otklanjnju uzroka smetnji.

BH Telecom

https://bhtelecom.ba/portalnovost+M58ac20a0eaf.html
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48707 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48708 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#48709 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

zutipatak wrote:Rusi li Kinezi 100%.
Govna znači.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48710 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Govorim za strucnjake koji tvrde da nema opasnosti
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48711 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:
zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Govorim za strucnjake koji tvrde da nema opasnosti
Iskreno i nema. Sve sto su postigli je restartovanje modema. Ne mogu preuzeti kontrolu nad modemima.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#48712 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Iskreno ima pitanje je sta je cilj hakera ili grupe
Restart je dovoljan da jebe gomilu korisnika u mrezi i tako u nekoliko drzava problem za sve
Drugo podaci koje ima bht sigurno nisu zanimljivi velikom igracima jer smo prvo nebitni a onda i suvise mali za bilo sta ozbiljno
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48713 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

supercali wrote:Iskreno ima pitanje je sta je cilj hakera ili grupe
Restart je dovoljan da jebe gomilu korisnika u mrezi i tako u nekoliko drzava problem za sve
Drugo podaci koje ima bht sigurno nisu zanimljivi velikom igracima jer smo prvo nebitni a onda i suvise mali za bilo sta ozbiljno
Sve je bitno prijatelju moj a mi smo jedan od najbitniji naroda u svijetu za :izet: . Zadnji rat je to pokazao.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#48714 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
zutipatak
Posts: 179
Joined: 26/09/2016 15:32

#48715 Re: BHTelecom All About

Post by zutipatak »

drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#48716 Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

zutipatak wrote:
drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
Davno sam ja vise izgubio razumjevanje za vase izgovore. Meni posao trpi jer ne mogu poslati zavrsen projekat uploadom na server nego sam nosao eksterni hard okolo i trazio ko od raje nije na bht. Ne znam i ne tice me se. Placam vasu cijenu a ne dobijem sto mi treba? Sta predlazes?

Poslano sa Tipfeler mašine
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#48717 Re: RE: Re: RE: Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

drugi profil wrote:
zutipatak wrote:
drugi profil wrote:Jebote ja u sred Sarajeva nemam net ksko treba vec drugi dan. Koji vam je q? Znate li ista uraditi?

Poslano sa Tipfeler mašine
A da se malo informišeš prije hejta?

Ista stvar se dešava i u sred Berlina, Londona, Beča, Beograda, Bratislave,....

Globalni hakerski napad na telekom operatore.
Davno sam ja vise izgubio razumjevanje za vase izgovore. Meni posao trpi jer ne mogu poslati zavrsen projekat uploadom na server nego sam nosao eksterni hard okolo i trazio ko od raje nije na bht. Ne znam i ne tice me se. Placam vasu cijenu a ne dobijem sto mi treba? Sta predlazes?

Poslano sa Tipfeler mašine
Onda promijeni operatera. Nemoj se patiti.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#48718 Re: BHTelecom All About

Post by drug_profi »

Komplikovano mi radi sluzbene mail adrese koja je na bihnet i koju bih izgubio. Ali cu vjerovatno uzeti jos jednu vezu od drugog operatera.

Poslano sa Tipfeler mašine
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#48719 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

drugi profil wrote:Komplikovano mi radi sluzbene mail adrese koja je na bihnet i koju bih izgubio. Ali cu vjerovatno uzeti jos jednu vezu od drugog operatera.

Poslano sa Tipfeler mašine
a cinjenica je da se vuklo sve u cetvrtak ili petak prijepodne cini mi se, kuci je radilo kako treba (bht) ali je na poslu bilo modemski (logosoft)

ako je ozbiljan posao koji ne trpi prekide onda ti je to najpametnije

jebiga znao sam i ja slati mobitelom ponekad radi takvih stvari
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#48720 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

zutipatak wrote:
supercali wrote:Cuj ne postoji mogucnost za narusavanje sigurnosnih podataka
Sigurni protokol razbije svaki dobar haker

Joj jbm ti gdje ja zivim
Živiš na planeti Zemlji. Ista stvar se trenutno dešava i u Njemačkoj, Austriji, Srbiji i ostatku evrope.

http://www.dw.com/en/deutsche-telekom-h ... a-36574934
http://www.wired.co.uk/article/deutsche ... tack-mirai
Izgleda neke krupne ribe se nameračile na telekom operatere. Rusi li Kinezi 100%.
Jel stvarno mislite da Rusi ili Kinezi žele napasti mrežu EU!?
Prije mislim da sa zapada puše vjetar!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#48721 Re: BHTelecom All About

Post by insaneinthebrain »

zutipatak wrote:Poštovani korisnici,

Informišemo Vas da su u proteklih nekoliko dana uočeni internet napadi na mreže telekom operatora u regionu, a od sinoć i na modeme naših internet korisnika. Obzirom na činjenicu da je mreža BH Telecoma zaštićena sigurnim protokolima za zaštitu podataka svih korisnika uz poštovanje vrhunskih standarda u ovoj oblasti, ne postoji mogućnost za narušavanje sigurnosti podataka u mreži. Međutim, obzirom da napadi imaju za cilj prisilno konektovanje na pojedinačne modeme korisnika a što je onemogućeno sigurnosnim postavkama u mreži BH Telecoma, moguća je pojava učestalog pada konekcije na internet mrežu (sistem prilikom detektovanja pokušaja napada automatski zatvara pristup nakon čega se prekida konekcija na vanjski internet i modem ponovo uspostavlja konekciju).

Izvinjavamo se zbog neugodnosti prouzrokovanih ovom situacijom. Intenzivno radimo na sistemskom otklanjnju uzroka smetnji.

BH Telecom

https://bhtelecom.ba/portalnovost+M58ac20a0eaf.html
ja kontao da nije sta do mene, samo odjednom puce konecija i tako vec nekoliko dana. hajd da znamo sta je uzrok :zzzz:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#48722 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Image
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#48723 Re: BHTelecom All About

Post by vješalica »

halooooo
jel dosta smetnji po televizoru
sve mi se sprcilo na tv-u i skici
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#48724 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Kod mene nije bilo problema mada sam vidio neke likove kako tumaraju uokolo po naselju raspitujuci se ima li ko da nije na bht mrezi
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#48725 Re: BHTelecom All About

Post by S@din »

Molim uposlenike BH Telecoma za informaciju :)

Trebala bi kupiti hitno mobitel, imala sam želju da kupim Alcatel idol 4s, pa sad mi treba info ako uskoro neće dolaziti da uzmem nešto drugo, a ako hoće ja bi još malo sačekala, hvala unaprijed na info
Locked