BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#45851 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

Mislio sam se ove sedmice prebaciti na eronet i sad me ovaj mirza zeznu. Moracu sacekati ovaj update ponude na mini15.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#45852 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

zateznistub wrote: :)

Image
Konacno. :D :thumbup:
Sretno :)
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#45853 Re: BHTelecom All About

Post by rimano »

purgatorio wrote:Mislio sam se ove sedmice prebaciti na eronet i sad me ovaj mirza zeznu. Moracu sacekati ovaj update ponude na mini15.
Takodje sam planirao se uskoro prebaciti, a koristim GSM usluge bhtelecoma preko 15 godina. Valja mi sad sacekati da vidim te novine.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#45854 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

mirza_15 wrote: Mojatv full, dodas ti svoj mobilni, dodao on svoj itd. Mozes dodati do 2 postpaida i do 3 prepaida (ultre). Svi oni pricaju izmedju sebe za 0,05 KM uspostave poziva i imaju po 1.000 minuta za to ukljucujuci i onaj fiksni iz mojatv. Svi mobilni prikljucci dobiju po 500 MB mobilnog interneta. Placas cijenu full paketa i po 5 KM za svaku ultru, ali se tih 5 KM dopuni na svaki ultra prikljucak.
Ja sutra zvanično prelazim na Moja TV moj izbor. Uvezujem mini 15 i dvije Ultre sa Moja TV full. Kako sam shvatio ako potpišem na 2 godine imam 7% uštede na račune sljedeće 2 godine i u trenutnoj akciji -50% prva tri mjeseca? Dakle ako ne bih prekoračivao ograničenja ovo zadovoljstvo će me doći 49 + 17,55 + 5 + 5 + 3,5 (drugi STB priključak) = 80,50 KM. Jel ovih -50% (prva tri mjeseca) i -7% ide na ukupan iznos ili kako?
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#45855 Re: BHTelecom All About

Post by papebih »

Prica se da ce na mini15 biti 500mb neta plus neogranicen po smanjenoj brzini a na midi30 2gb plus neogranicen i jos neke pogodnosti. Navodno sve to ide od 1.7. Ovo ako bude tacno, kapa dole. Ja prvi se vracam na pretplatu
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45856 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Vala bi to bilo :thumbup:
100 mb malo brate,nadopunim pola dzidze i taman mi bude.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#45857 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

Idu povećanaja na postpaid pakete ubrzo, treba samo zvanično da bude tako sam načuo.. Biće dobra ponuda kako pričaju, nešto slično će biti kao 200% akcija ali u vezi količine interneta.. Veća će podosta biti količina neta mjesečno na mini 15 paketu još plus akcija kao 200%.. Čula kazala je tako da ne uzimajte ovo zdravo za gotovo...

:mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45858 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Načuo
Kako pričaju
Rekla kazala :zjev:

Pa ima li ko da uzme taj mustuluk? :mrgreen:
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#45859 Re: BHTelecom All About

Post by lijek-za-sve »

MOSALJOZE wrote:Načuo
Kako pričaju
Rekla kazala :zjev:

Pa ima li ko da uzme taj mustuluk? :mrgreen:
:D ma imao bi mozda neko al brate navijas za pogresan klub :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45860 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

lijek-za-sve wrote:
MOSALJOZE wrote:Načuo
Kako pričaju
Rekla kazala :zjev:

Pa ima li ko da uzme taj mustuluk? :mrgreen:
:D ma imao bi mozda neko al brate navijas za pogresan klub :D
Jah
Ti(ne znam jesi li uposlenik bht),mirza pitar,ingo žene ganja,nidje čojka z glave.
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#45861 Re: BHTelecom All About

Post by lijek-za-sve »

MOSALJOZE wrote:
lijek-za-sve wrote:
MOSALJOZE wrote:Načuo
Kako pričaju
Rekla kazala :zjev:

Pa ima li ko da uzme taj mustuluk? :mrgreen:
:D ma imao bi mozda neko al brate navijas za pogresan klub :D
Jah
Ti(ne znam jesi li uposlenik bht),mirza pitar,ingo žene ganja,nidje čojka z glave.

:D Kako ga nigdje , maloprije sa mnom bio na iftaru :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45862 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Mislim tu nigdje čovjeka da valja,ne mislim konkretno na endzinjera :oops:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#45863 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

....






Ipak necu jos nista otkrivati. :D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45864 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

ing-ecc wrote:
zateznistub wrote: :)

Image
Konacno. :D :thumbup:
Sretno :)
:thumbup:

Za tebe mi je bas drago da si to konacno rijesio.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45865 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Cossack wrote:
mirza_15 wrote: Mojatv full, dodas ti svoj mobilni, dodao on svoj itd. Mozes dodati do 2 postpaida i do 3 prepaida (ultre). Svi oni pricaju izmedju sebe za 0,05 KM uspostave poziva i imaju po 1.000 minuta za to ukljucujuci i onaj fiksni iz mojatv. Svi mobilni prikljucci dobiju po 500 MB mobilnog interneta. Placas cijenu full paketa i po 5 KM za svaku ultru, ali se tih 5 KM dopuni na svaki ultra prikljucak.
Ja sutra zvanično prelazim na Moja TV moj izbor. Uvezujem mini 15 i dvije Ultre sa Moja TV full. Kako sam shvatio ako potpišem na 2 godine imam 7% uštede na račune sljedeće 2 godine i u trenutnoj akciji -50% prva tri mjeseca? Dakle ako ne bih prekoračivao ograničenja ovo zadovoljstvo će me doći 49 + 17,55 + 5 + 5 + 3,5 (drugi STB priključak) = 80,50 KM. Jel ovih -50% (prva tri mjeseca) i -7% ide na ukupan iznos ili kako?
-50% ti je na ovih 49 KM odnosno na moja tv full plus ces dobiti snimalicu na dvije godine.

Ti popusti idu sam za one koji nemaju mojatv u mojatv moj izbor. Oni moraju potpisati da ce mojatv moj izbor koristiti 12 ili 24 mjeseca, nemaju onih 500 MB po broju, ali imaju taj popust. Ti ces samo moja tv potpisati na dvije godine a mobitele mozes ubacivati i izbacivati po zelji.

Dakle, imas 50% prva tri mjeseca na full, a cijene si dobro izracunao 49+5+5+3,50 (full, pretplata i dvije ultre plus dodatni stb). Ultre dobiju po ovih 5 KM na racun. Tih 5 KM ne mozes trositi prema drugim mrezama, sa njima se kredit obnavlja (ne moras nadopunjavati), ali ako nesto ne potrosis ne prenosi se u naredni mjesec. Svi (fiksni iz full-a, ultre i pretplata imate po 1.000 minuta da zovete jedni druge uz uspostavu 0,05 KM i svi mobilni (ultre i pretplata) dobiju po 500 MB interneta. Pretplata i mojatv moraju biti na isto ime.

Edit: ovo 50% se odnosi samo na nove korisnike mojatv. Ako vec imas moja tv nemas nikakvih popusta.
Last edited by mirza_15 on 23/06/2016 03:26, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45866 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

purgatorio wrote:Mislio sam se ove sedmice prebaciti na eronet i sad me ovaj mirza zeznu. Moracu sacekati ovaj update ponude na mini15.
Neces dugo cekati. Mini 15 ce imati vise mobilnog interneta od super15 i jos nesto sto sada nema :mrgreen:
Ne smijem otkrivati detalje dok javno ne izadje u sredstvima javnog informisanja, ali brzo ce pa sacekaj sa odlukom jos malo. Mislim da ces biti zadovoljan sa ponudom kada je mobilni internet u pitanju.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45867 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Ja čekam da ovo malo prodje pa da odem i sve to uvežem.
Nas četvero,dvije pretplate 2 ultre,i moja tv.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45868 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

kema wrote:
sencobih wrote:Ovo uvezivanje u moj izbor je prava stvar, dvije pretplate i ultru sam uvezao, djeca su mi pravila račun pozivajući mene i ženu na mobilni , sad imamo po 1000 minuta i opleti, a ni po 500mb nije za baciti, jos kad bude povećanje neta :thumbup: uglavnom svakom bih preporučio ovu uslugu, pogotovo sto mozes rastaviti kada god hoćeš ako ti nešto ne paše
senco,o kakvom to povećanju neta pričaš
da se neće smilovati i ne dao bog povećati brzinu nama koji koristimo samo net :lol:
kad si već spomenuo taj moj izbor reci mi slijedeće
ako bi ja uvezao netflat 5,fiksnu telefoniju,i jedan ultra broj,šta dobivam sa tim,prema kome mogu potrošiti to 1000 min,moram li se vremenski
vezati za bht
Ne mora se vezati onaj ko ima mojatv. Ti bi morao sa tom kombinacijom na 12 ili 24 mjeseca. Dobio bi po 1.000 minuta sa fiksnog prema ultri i sa ultre prema fiksnoj. Dobijes i nekoliko procenata popust na pretplatu. Ne znam koristis li usluge nekoga za tv. Ako koristis ta kombinacija fiksni, netflat5 plus pretplata za kablovsku ti se ne isplati. Daleko ti je isplativije uzeti mojatv full. Cak i ovako placas najmanje 35-36 KM za te dvije usluge plus eventualno 15 KM za kablovsku, a ovamo dobijes za 49 KM neuporedivo vise.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45869 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

MOSALJOZE wrote:Ja čekam da ovo malo prodje pa da odem i sve to uvežem.
Nas četvero,dvije pretplate 2 ultre,i moja tv.
:thumbup:

Ma super stvar vjeruj mi. Ja sam mojatv, moju pretplatu i dvije ultre uvezao. Pretplate i mojatv moraju biti na isto ime, ali ultre mogu biti bilo cije jer su uglavnom ne registrovane. Ja evo razmisljam ciju jos ultru da ubacim u paket. Ima vise kandidata, a samo jedno mjesto :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45870 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Moja pretplata i moja tv su na razlicitim imenima,znaci nece moci?
:-)
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45871 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

MOSALJOZE wrote:Moja pretplata i moja tv su na razlicitim imenima,znaci nece moci?
:-)
Mozes izvrsiti prenos prikljucka ako se taj neko slaze.

Edit: bilo kojeg prikljucka na bilo koje ime. Bitno je samo da su obije strane saglasne.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45872 Re: BHTelecom All About

Post by MOSALJOZE »

Valjda se mognem sa vlastitim babom dogovoriti :mrgreen:
Hvala na odgovorima
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#45873 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

MOSALJOZE wrote:Valjda se mognem sa vlastitim babom dogovoriti :mrgreen:
Hvala na odgovorima
I jedan je racun da ne bude zabune :mrgreen:

Edit: ko me tjera da pijem kafu na sehuru :lol:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#45874 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

aditon wrote:
bumerangss wrote:
aditon wrote:To jeste veliki minus za Telemach. Ne možeš da pratiš sadržaj koji plačaš ako si mimo Telemachove mreže. Doduše, rade neki kanali ali meni najbitnije ne rade. Međutim, kad se izvaga cjelokupna ponuda u ovom trenutku BHT-a i TM-a, onda je jasno i nedvojbeno ko pruža bolje usluge. To je Telemach i tu nema rasprave. Da Telemach ima mrežu gdje je ima Telecom, Telecom bi davno propao na području IPTV-a. Dakle, paketi i podrška korisnicima su debelo na strani TM-a
Prije nego neko kaže da sam na pogrešnoj temi, podsjećam vas da je ovo forum te da mogu pisati šta želim dok god ne kršim pravila foruma. Ja sam dugo bio korisnik Moja TV, i to od samog osnivanja, i zadovoljan sam bio npr stabilnoščću internet konekcije i IPTV-om, iako je bilo i momenata kad sam imao tehničke probleme, ali u principu u tom dijelu sam bio zadovoljan. Ono zbog čega sam prešao na TM je prevashodno internet koji je kod TM-a daleko ispred Telecoma. I sve dok je internet brži i cijene niže, bit ću Telemachov korisnik, a kad se situacija i ako se situacije ikad obrne, znam gdje ću svoje pare ostaviti. I još jedna stvar koja Telecomu ne ide u prilog su korisnička podrška koja je očajna i u večini slučajeva kadrovi koji su needukovani, kadrovi za koje sam ja doktor IT-a. Al poznato je kako se ljudi u BHT-u zapošljavaju.

Et, ja odoh, vi se nastavite svađati čiji je veći :run:
Korisnici su razlicitih apetita i po meni za vecinu je Moja TV najbolji izbor!
U mojoj mahali ima dosta "srednje klase" srednje ili starije generacije sa malim primanjma 300-500 KM i njima je najbolji izbor Moja TV phone paket koji je 29 KM a pored odlicnih TV kanala i 1500min telefona prema svim mrežama, dobiju time shift i tzv socijalni internet koji uopšte nije tako loš za fb ili da neki penzioner "prelistata" štampu na kompu ili da se viberom whatsappom cuje sa rodbinom ili kad mu dodju unuci da se mogu nakaciti na wi-fi.

Ja imam taj phone paket a moj brat sprat iznad mene ima full paket i sve do sad sam od njega koristio wi-fi i na smartphonu i na kompu pomocu onog stika sa antenicom (slabo se razumijem pa ne znam kako se zove :D ) ali mi je na kompu cesto pucala konekcija ili zbog debele armirano-betonske ploce ili zbog kompjutera starog 11 godina :-) jer na mobilnom mi nije pucala konekcija. Zato sam pocetkom maja zatrazio da mi puste taj socijalni net i sad sam rahat jer fb fercera odlicno na mobu, viber za 10 a na kompu sad nikad ne pukne konekcija i ovako za foruma za prelistati klix, avaz, akcijske kataloge, bakije i jedilere je odlican :thumbup:
Imam puno pravo da komentarišem BHT jer sam mnogo duže bio njihov korisnik nego što sam do sada TM-a. Kad je dial up uveden, ja sam ga prvi kući imao. Međutim, telecom ne prati trendove a internet je jedini razlog, tj brzina interneta zbog kojeg sam na TM-u i tu da se razumijemo Telecom do uvođenja optike do krajnjeg korisika nema nikakve šanse. Ja ne znam gdje živiš ali iz tvog posta se da zaključiti, iako se možda varam, da ti i nemaš izbora osim BHT usluge koristiti. Za tih 29 KM našao bi ti sebi adekvatan paket i kod drugog operatera i dobio bi i više. Što se tog paketa Phone tiče, kod staraca mi je upravo taj paket i iako taj tzv socijalni internet je uključen u paket, gle lopovluka, ipak moraš tražiti da ti ga uključe. zahtjev podnijeti, znači nema da ti automatski puste jer te slijeduje u paketu, tako taj paket prodaju. Međutim, koliko god nastojali da im se taj sirotinjski net uključi - ne može, a zašto, to niko ne zna. Dok ne dođe privatnik i ne utegne situaciju u BHT-u nema od te kompanije ništa. Podrška korisnicima je na najnižim mogćim granama. Ja sam s štelom čekao mjesec dana da mi uvedu svojevremeno Moju TV, a u istom periodu ljudi su čekali i po tri mjeseca. Može ovdje ko hoče braniti BHT, ali to ne mijenja činjenicu da su ispod svih standarda. Lopovluk su napravili i s ovom uslugom moj izbor. Nisu mi ni pokušali na šalteru reći da se ta usluga plaća, po 5 KM za svakog člana unutar grupe. Priča je bila, sve đaba za korisnike Moje Tv. Da, to je priča na šalteru Tlecoma bila. Poslije saznam da ću platiti ustvari samo 5 KM. U međuvremenu je došao račun. Međutim, to će im biti i posljednji račun na kojem će im biti evidentirana "besplatna" usluga moj izbor.
I telecom ti nudi brzinu 100/4 i telefon i tv i HBO i pinkove i HD i time shift... sve za 79 KM

Živim u Boljakovom Potoku i imam mogucnost izbora! Ja sam moja tv prikljucio medju prvima u mom naselju prije tacno 5 godina kad je morao biti 070 broj i mama mi je jedva pristala na moj nagovor da se odrekne broja 033 kojeg ima 30 godina od mog rodjenja ali na srecu pred istek mirovanja tog broja omogucili su moja tv na 033 i tad smo vratili svoj stari broj. Brat koji zivi sprat iznad je imao HS tv i net ali zbog toga sto mu zena puno prica sa tazbinom i on je prije 18 mjeseci presao prvo na moja tv phone i netflat 5 a sad je na full paketu. I ostao je kabal od HS-a od bandere do kuce kako su mu rekli ako se predomisli dacse moze vratiti na sada tekemah ali mu ne pada na pamet jer je sad uvezao svoj, ženin i kcerkin ultra broj sa ful paketom u moj izbor i jer se dobiju djaba po 1000 minuta i svi po pola gige neta a nema ni kod babe (telemaha) sve djabe!

Nije tacno da se mora podnijeti zahtjev za socijalni net nego mozes preko 1444 sto sam ja i uradio 17.05 a monter mi je dosao 22.05 i pustio mi taj net i sta je tu lose ako se treba nazvati besplatni broj i traziti da ti puste jer nekim ljudima (vecini penzionera koji nemaju ni komp ni smartphon) internet ne treba.

Ja tih 29 KM halalim jer sam za taj novac zadovoljan onim sta dobijem a stabilnost mi je najbitnija jer meni se nikad nije desilo za razliku od mog rodjaka koji koristi telemah da dodje sa posla umoran i sjedne da gleda a ono tv šteka ili konekcija neta puca vrlo cesto a i kad me nazove sa svog fiksnog tel na moj fiksni razgovor razgovor je slican viberu jer u tu veza nekad pukne i sve to trpi zarad malo bržeg neta (na papiru) :run:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#45875 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

MOSALJOZE wrote:Moja pretplata i moja tv su na razlicitim imenima,znaci nece moci?
:-)
Nije ti valjda moja tv na ženi?! Ja domacina i sramoteee :D
Locked