BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34326 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Cuj kakav je problem
Nikakav ba, samo sto i dalje nemas internet na svom broju kad nisi u kuci na wi fi
Eto nikakv drugi nema :lol:
Kako nisi kada taj wifi router ide zajedno sa tobom gdje god ti ides.

Ti fakat ne znas ni sta postoji ni sta ima u ponudi.

ovoj je taj router

https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... pi1[uid]=7

Image
E legenda si
Sta velis da to nosam sa sobom, osim toga smislio sam ja prije tebe i bht uhljupa nacin pa sam nosao dva ajfona i pravio hot spot ali mi dokurcilo da nosam dva moba tako da sad ovaj drugi ajfon stoji kraj laptopa kao ruterza njega a samo sa sobom nosam drugi ajfpn sa mojom govornom sim i internetom od haloo
Last edited by ja sam amoniman on 16/09/2015 20:34, edited 1 time in total.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#34327 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

ja sam amoniman wrote: Znas sta je fora? Sto ja tu karticu imam na laptopu i to uz ugovor na 2 godine jer samo se tako mogao dobiti dzaba stick i pisljiva giga
Htio i odjavit ali uhljupi trazili da platim 55 km za stick :? Pa sam odusto
U medjuvremenu izadje ovo poboljsanje pa je sada ok
A imal nesto sto ti nemas? Jel mozda samo jos 1 Giga za manje od 13 KM nesto sto tebi fali?
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34328 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

klej wrote:@kakaljin, koristim premi paket jos od testne faze. prvo sam potpisao ugovor na 24 mjeseca zbog opreme. nakon toga jedan mobitel na 24 mjeseca, a sada imam jos dva mob-a za otplatiti (ukupno sam uzeo 4 mobitela). na vikendici imam onaj mojatv paket sa domacim kanalima, opet na 24 rate zbog opreme (istice negdje iduceg ljeta ugovor). supruga koristi midi, a sin ultru. eh, sad. hajd' sto konkurencija izbacuje nove, povoljne ponude, nego ih izbacuje i bht kroz nove pakete, a ja vezan ugovorom i mlati usima. placaj skoro dvije stoje mjesecno, a beneficija i novih pogodnosti nema. rekoh vec, nece vise baka u drijenjke.

i, da, da ne bude da @ing izbjegava razgovor i odgovor na postavljeni upit. javio mi se na pp i kroz par pisanja sve pojasnio. i ovim putem mu se zahvaljujem
Uredu je, nista ti nisam rekao zasto neces da potpisujes ugovor, vec samo dao opcije koje imas, i normalno ti izaberes sta ti najbolje odgovara.

Pozdrav

PS: To i ja zamjeram telecomu za dugogodisnje korisnike i one koji imaju dosta usluga kod njih da nekada izadju u susret sa necim.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#34329 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

ja sam amoniman wrote:
krakatoa wrote:
ja sam amoniman wrote:Prijavljen ti je post
Ti si maharadža jedan veliki DEBIL!!! Gilipteru!
Po drugi put si prijavljen, posto nema reakcije izgleda da imas neku zastitu
Bude li tako i ako ti ne budu htjeli nista mozemo i drugacije
Pa tebe će G.I.L.I.P.T.E.R.U prije banovati jer ti je svaki post off topic i reklama za mtel. Zar nije tako maharadža? Samo kad te banuju trebaju banovati i sve tvoje alijase od kojih si se klonirao.
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34330 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote:
kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Cuj kakav je problem
Nikakav ba, samo sto i dalje nemas internet na svom broju kad nisi u kuci na wi fi
Eto nikakv drugi nema :lol:
Kako nisi kada taj wifi router ide zajedno sa tobom gdje god ti ides.

Ti fakat ne znas ni sta postoji ni sta ima u ponudi.

ovoj je taj router

https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... pi1[uid]=7

Image
E legenda si
Sta velis da to nosam sa sobom, osim toga smislio sam ja prije tebe i bht uhljupa nacin pa sam nosao dva ajfona i pravio hot spot ali mi dokurcilo da nosam dva moba tako da sad ovaj drugi ajfon stoji kraj laptopa kao ruterza njega a samo sa sobom nosam drugi ajgon sa mojom govornom sim i internetom od haloo
Meni odgovara i nosam sa sobom u torbi od laptopa, tako da neka svako radi ono sto mu najbolje odgovara.

Dao sam opciju koja postoji, tako da je na tebi hoces li je prohvatiti ili neces, a ne da mi govoris kako nema mogucnost i pogodnosti.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34331 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Nemam pojma o cemu pricas i koji ti se likovi prividjaju ocito su ti dobro ucerali dok ih pamtis ali ako ne bude reakcije na prijave mozemo i drugacije
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#34332 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

ja sam amoniman wrote:Nemam pojma o cemu pricas i koji ti se likovi prividjaju ocito su ti dobro ucerali dok ih pamtis ali ako ne bude reakcije na prijave mozemo i drugacije
Sta ces ti drugacije? Hakovaces me jel? :lol: :lol: :lol:
Te fazone sam furao kad sam u gimnaziju krenuo jos davne 2004. godine. :lol: :lol:
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34333 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:
kakaljin wrote:
Kako nisi kada taj wifi router ide zajedno sa tobom gdje god ti ides.

Ti fakat ne znas ni sta postoji ni sta ima u ponudi.

ovoj je taj router

https://www.bhtelecom.ba/usbmodemi-deta ... pi1[uid]=7

Image
E legenda si
Sta velis da to nosam sa sobom, osim toga smislio sam ja prije tebe i bht uhljupa nacin pa sam nosao dva ajfona i pravio hot spot ali mi dokurcilo da nosam dva moba tako da sad ovaj drugi ajfon stoji kraj laptopa kao ruterza njega a samo sa sobom nosam drugi ajgon sa mojom govornom sim i internetom od haloo
Meni odgovara i nosam sa sobom u torbi od laptopa, tako da neka svako radi ono sto mu najbolje odgovara.

.
Covjece to se uzme stick koji umetnes u laptop a onda laptop mozes podesit kao ruter i imas wi fi i za mobitel, jedno vrijeme sam i tako kombinovo
A ne to hebe da nosas
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#34334 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Hahahaaaaaaa :D :D :D :D :D
Hajde @kakaljin uci kako NE treba raditi, imas izvrsnu priliku da budes onepismenjen. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nevjerovatnoooooo!
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34335 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote: Covjece to se uzme stick koji umetnes u laptop a onda laptop mozes podesit kao ruter i imas wi fi i za mobitel, jedno vrijeme sam i tako kombinovo
A ne to hebe da nosas
Znaci bolja je opcija stik i paliti laptop da bi imao internet i na telefonu, nego samo pritisnuti dugme na ovome wifi routeru i imati internet na telefonu i ako ti treba i na laptopu.

Stavno veom dobra opciju predlazes. :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Molim te nemoj mi vise nista predlagati i govoriti. Ako imas pitanje za uslugu koju koristis od BHT-a onda pitaj, pa cu ti pokusati odgovorit i dati savjet, a na tebi je hoces li prihvatiti ili neces. Jer svako bira sebi sta mu je bolje, savjet mozes prihvatiti ili neces.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34336 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Pa jel lakse nosit stick ili to hebe
Ne znam sto li su onda ljudi smislili ovaj stick za data kartice pored vas takih strucnjaka
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#34337 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

To je wi-fi modem ruter, pa možeš na njega spojit više uređaja istovremeno, bez posebnih podešavanja kao da si na kućnu wi-fi mrežu spojen a u pokretu si.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34338 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Isto pitanje kao iznad tvog posta
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#34339 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

Lakše ga je nosit nego laptop.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34340 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Odustajem, ne vrijedi
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#34341 Re: BHTelecom All About

Post by IlijaLadin »

Nevjerovatno :-)

@ing
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34342 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote:Pa jel lakse nosit stick ili to hebe
Ne znam sto li su onda ljudi smislili ovaj stick za data kartice pored vas takih strucnjaka
A znas li ti koja je funkcija 3G wifi routera sa sim karticom u odnosu na usb stick sa sim karticom.

Sta jedno radi, a sta drugo radi.

Da lakse je nositi WIFI router u odnosu na usb stik jer je prakticniji i funkcionalniji.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34343 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Ma nosi jarane ako hoces i bhtelekomov repetitor uz laptop
ja te dalje ne bi zadrzavo
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34344 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote:Ma nosi jarane ako hoces i bhtelekomov repetitor uz laptop
ja te dalje ne bi zadrzavo
Jeli ti uopste imas predstavu koliki je 3G wifi router koji sam naveo i stavio sliku :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jer po postovima imam predstavu da nikada nisi vidio ovo cudo kako izgleda uzivo i koliko je.

Image
Last edited by kakaljin on 16/09/2015 22:19, edited 1 time in total.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34345 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Ne bi te ja dalje zadrzavo
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#34346 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Joj dobrih driblinga! Ups! Sorry! Pogresna tema! Ovo liga prvaka na arenama na mojatv i ova tema pa mi se pomjesalo. :mrgreen:
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#34347 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

klej wrote:@kakaljin, koristim premi paket jos od testne faze. prvo sam potpisao ugovor na 24 mjeseca zbog opreme. nakon toga jedan mobitel na 24 mjeseca, a sada imam jos dva mob-a za otplatiti (ukupno sam uzeo 4 mobitela). na vikendici imam onaj mojatv paket sa domacim kanalima, opet na 24 rate zbog opreme (istice negdje iduceg ljeta ugovor). supruga koristi midi, a sin ultru. eh, sad. hajd' sto konkurencija izbacuje nove, povoljne ponude, nego ih izbacuje i bht kroz nove pakete, a ja vezan ugovorom i mlati usima. placaj skoro dvije stoje mjesecno, a beneficija i novih pogodnosti nema. rekoh vec, nece vise baka u drijenjke.

i, da, da ne bude da @ing izbjegava razgovor i odgovor na postavljeni upit. javio mi se na pp i kroz par pisanja sve pojasnio. i ovim putem mu se zahvaljujem
Sve to stoji, niko se ne voli vezati na dug period, ali imao si i neke pogodnosti, mobitel je na premi paketu pravo povoljan je li tako?
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#34348 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Ma nosi jarane ako hoces i bhtelekomov repetitor uz laptop
ja te dalje ne bi zadrzavo
Jeli ti uopste imas predstavu koliki je 3G wifi router koji sam naveo i stavio sliku :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jer po postovima imam predstavu da nikada nisi vidio ovo cudo kako izgleda uzivo i koliko je.

Image

Ovo ide na onu njihovu data karticu? Ne moze da otvori preko mobitela link,nesto ID ne moze.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#34349 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote: Covjece to se uzme stick koji umetnes u laptop a onda laptop mozes podesit kao ruter i imas wi fi i za mobitel, jedno vrijeme sam i tako kombinovo
A ne to hebe da nosas
Znaci bolja je opcija stik i paliti laptop da bi imao internet i na telefonu, nego samo pritisnuti dugme na ovome wifi routeru i imati internet na telefonu i ako ti treba i na laptopu.

Stavno veom dobra opciju predlazes. :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Molim te nemoj mi vise nista predlagati i govoriti. Ako imas pitanje za uslugu koju koristis od BHT-a onda pitaj, pa cu ti pokusati odgovorit i dati savjet, a na tebi je hoces li prihvatiti ili neces. Jer svako bira sebi sta mu je bolje, savjet mozes prihvatiti ili neces.
Daleko od toga da je losa stvar ali za prosjecnog korisnika data stick u kombinaciji sa laptopom podesenim da radi kao hot-spot je sasvim dovoljno jer neces sigurno surfati na telefonu ako vec okolo nosas laptop u torbi, cak i ako je u njemu modem kao cigla velik. A ako vec palis laptop da bi surfao onda koji ce ti qurac cigla ako mjesto bloka opeke mozes imati data stick s laptopom?!
Ovaj modem ima smisla u dvije varijante. Jedna, ako vise razlicitih ljudi mora dijeliti istu konekciju "na terenu" i tada mozemo mirne duse zakljuciti da je rijec o ozbiljnim poslovnim korisnicima kojima pristup internetu treba radi posla a ne radi postavljanja selfija na fejsbuku. I druga, ako si informaticki nedovoljno pismen pa na racunaru ne znas podesiti hot spot mode a danasnjim klincima to i nije neki problem.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34350 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Ma nosi jarane ako hoces i bhtelekomov repetitor uz laptop
ja te dalje ne bi zadrzavo
Jeli ti uopste imas predstavu koliki je 3G wifi router koji sam naveo i stavio sliku :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jer po postovima imam predstavu da nikada nisi vidio ovo cudo kako izgleda uzivo i koliko je.
Halooo ne intereuje me, a ni stick
Ja sam ubacio tu data sim u drugi ajfon tako da imam na samom mobitelu internet a po potrebi pravim hot spot i za laptop
A najvjerovatnije cu uzet novi mobitel sa dual sim pa koristiti obje kartice sa jednim aparatom
Locked