BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#34276 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Ja cu zbog takvih kao oni da pređem sa fula na premi paket, takav efekat ostavljaju svojim načinom pisanja.
Iz iskustva znam da sve na sta te nagovaraju ne birajući način i riječi nešto će te zaj..bati. Kad je nešto povoljno po običnog čovjeka niko te na to ne nagovara i ne nudi
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#34277 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

ja sam amoniman wrote:A baska sto niko od njih ne smije da dopise cifre od bht po stavkama tabele
Ali sam nesto naguglo

Image
Vidi hvale se hrvati. Super, sega-mega itd. Sto ne provjeris njihove prihode i dobit 2010 i sada?

http://www.inicijativa.com.hr/aktualno/ ... 010-godinu

1831 mil. Kuna. Oko 240 mil eura. 90 mil. eura pojela maca. 2009 preko 2000 mil. Prihod osjetno preko 8 milijardi kuna. Za 2014. vec ispod 7.

Je li neko primjetio da ht ima vece prihode od svih operatera u bih zajedno iako ima barem milion korisnika mobilne manje? Isto vazi i za dobit. Da li je to zato sto korisnik u hr odvaja manje para za telekomunikacione usluge? Da nema nesto do standarda, kupovne moci i to?
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#34278 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

kakaljin wrote:
Sanchez22 wrote:Moze li se koristiti moja tv phone na 3 tv-a,ili je kao prije samo na dva?
I koja je cijena,ako je moguce?
Možeš ako imaš tehničke mogućnosti. Najbolje ti je da predas zahtjev pa će ti odgovoriti da li možeš ili ne.
Što svakako nije nikakva garancija da će zahtjev proći čak i ako imaš tehničke preduslove za to. Iz iskustva kažem...
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34279 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

escobar__ wrote:
kakaljin wrote:
Sanchez22 wrote:Moze li se koristiti moja tv phone na 3 tv-a,ili je kao prije samo na dva?
I koja je cijena,ako je moguce?
Možeš ako imaš tehničke mogućnosti. Najbolje ti je da predas zahtjev pa će ti odgovoriti da li možeš ili ne.
Što svakako nije nikakva garancija da će zahtjev proći čak i ako imaš tehničke preduslove za to. Iz iskustva kažem...
Ne shvaćam to.

Ja prije optike sam mogao imati samo jedan stb, a za HD nisam ni mogao razmišljati. Pa iako sam bio odbijen za HD kanale. Sa molbom da ih imam kada je bilo svjetsko u fudbalu izašli su mi u susret i pustili HD jer je bilo na minimalnoj granici za HD , ali kada sam gledao HD kanale nisam mogao imati Internet, tj bio je veoma spor. A sada sa optikom mogu sve moguće.

Tako da po mom iskustvu, ako imaš tehničku mogucnost. Ne znam što ne bi imao nešto što uslovi dozvoljavaju.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34280 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

mirza_15 wrote:
Vidi hvale se hrvati. Super, sega-mega itd. Sto ne provjeris njihove prihode i dobit 2010 i sada?

http://www.inicijativa.com.hr/aktualno/ ... 010-godinu

1831 mil. Kuna. Oko 240 mil eura. 90 mil. eura pojela maca. 2009 preko 2000 mil. Prihod osjetno preko 8 milijardi kuna. Za 2014. vec ispod 7.

Je li neko primjetio da ht ima vece prihode od svih operatera u bih zajedno iako ima barem milion korisnika mobilne manje? Isto vazi i za dobit. Da li je to zato sto korisnik u hr odvaja manje para za telekomunikacione usluge? Da nema nesto do standarda, kupovne moci i to?
Ja te molim kao covjeka da popustis s ovim. neka freak pise sta hoce, raju (vecinom) ne zanimaju ni brojevi uposleih ni sve ostale statisticke stavke.

Raju zanima gdje sta i kak glede usluge kolu ili koriste ili zele koristiti....mani se hajvana i suplje
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#34281 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Mirza ne drmaj mu kavez, sad ce da poludi
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#34282 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zateznistub wrote: Ja te molim kao covjeka da popustis s ovim. neka freak pise sta hoce, raju (vecinom) ne zanimaju ni brojevi uposleih ni sve ostale statisticke stavke.

Raju zanima gdje sta i kak glede usluge kolu ili koriste ili zele koristiti....mani se hajvana i suplje
To sam odlucio u jednom trenutku, ali nisam ostao dosljedan. Ovaj put cu te definitivno poslusati. Neka troll nastavi da voza trolu. Mozda jednom nauci i da racuna :mrgreen:

Odoh gledati City-Juve na as3, i malo kombinovati sa as2 posto je tano kombinovani prenos.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34283 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

mirza_15 wrote:
ja sam amoniman wrote:A baska sto niko od njih ne smije da dopise cifre od bht po stavkama tabele
Ali sam nesto naguglo

Image
Vidi hvale se hrvati. Super, sega-mega itd. Sto ne provjeris njihove prihode i dobit 2010 i sada?

http://www.inicijativa.com.hr/aktualno/ ... 010-godinu

1831 mil. Kuna. Oko 240 mil eura. 90 mil. eura pojela maca. 2009 preko 2000 mil. Prihod osjetno preko 8 milijardi kuna. Za 2014. vec ispod 7.

Je li neko primjetio da ht ima vece prihode od svih operatera u bih zajedno iako ima barem milion korisnika mobilne manje? Isto vazi i za dobit. Da li je to zato sto korisnik u hr odvaja manje para za telekomunikacione usluge? Da nema nesto do standarda, kupovne moci i to?
Pusti se tu hrvata namjerno ubacujes sto tebi pase a realno veze nema sa onim o cemu se vodi polemika
Pitan si da postavis podatke o bht u tabelu i nisi uradio
A onda opet nisi odgovorio kako je bht grohno spram mtela pa i eroneta vec se uhvatio hrvatske sto je niđe veze
klej
Posts: 244
Joined: 10/02/2013 18:01

#34284 Re: BHTelecom All About

Post by klej »

mirza_15 wrote:
ja sam amoniman wrote:A baska sto niko od njih ne smije da dopise cifre od bht po stavkama tabele
Ali sam nesto naguglo

Image
Vidi hvale se hrvati. Super, sega-mega itd. Sto ne provjeris njihove prihode i dobit 2010 i sada?

http://www.inicijativa.com.hr/aktualno/ ... 010-godinu

1831 mil. Kuna. Oko 240 mil eura. 90 mil. eura pojela maca. 2009 preko 2000 mil. Prihod osjetno preko 8 milijardi kuna. Za 2014. vec ispod 7.

Je li neko primjetio da ht ima vece prihode od svih operatera u bih zajedno iako ima barem milion korisnika mobilne manje? Isto vazi i za dobit. Da li je to zato sto korisnik u hr odvaja manje para za telekomunikacione usluge? Da nema nesto do standarda, kupovne moci i to?
ti si veci trol od njega! kol'ko god je on opsjednut dokazivanjem da bht ne valja i da propada, ti si jos opsjednutiji potrebom da mu "spustis", dokazes da si pametniji i da vladas "pravim" informacijama. zasto bi obicnog i prosjecnog korisnika usluga u bih interesovalo koliko uposlenika, prihoda i dobiti imaju bjelosvetski operateri? hoce li pokazivanje i dokazivanje tih, supljih, podataka koristiti meni, kao korisniku bht-a? hoce li to "natjerati" menadzment bht-a da spuste cijene i poboljsaju ponudu? jasta ce. korisnije bi vam, u bht-u, bilo da obucite one uposlenike na salterima, pa da vladaju informacijama o paketima i sta isti pruzaju, na priblizan nacin kako ti poznajes te informacije. na salterima vam pojma nemaju ni o paketima, ni o mobitelima, ni mogucim kombinacijama... kad ih pitas nesto, ili te blijedo gledaju, ili lupaju gluposti samo da nesto kazu, a veze nema sa upitom. usmjerite pamet i energiju tamo gdje treba, a trolove pustite nek supljiraju. gore im je kad ih ignorises, nego ista drugo, jer nikad nece priznati da nisu u pravu. pretpostavljam da ces sada odgovoriti kako je ovo javni forum, iznosis svoje licno misljenje, nisi ovdje zvanicni predstavnik bht-a... e, kad je tako, eto vam tema, pa se preseravajte i dokazujte ciji je veci, dok jos imate prilike. hebala vas bolesna sujeta, i jednog i drugog, ocito je vakat da se tema opet zakljuca, jer niste daleko od vrijedjanja i psovanja, pa cete kmecati kako su trolovi unistili temu. a unistice je (vec je unistena i ne koristi svrsi, pa kao takva ne treba ni postojati) jer ih vi hranite.

i, da, pokazujes svoju dosljednost i rijec na primjeru ovog @amonimnog. rece da ces ga staviti na ignor, pa nista od toga. dzaba, sujeta jaca od obraza i rijeci!
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#34285 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Necu ja tebi odgovoriti nista. Moze li tako?
klej
Posts: 244
Joined: 10/02/2013 18:01

#34286 Re: BHTelecom All About

Post by klej »

mirza_15 wrote:Necu ja tebi odgovoriti nista. Moze li tako?
na volju ti, temu ste mi svakako ogadili.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34287 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Nisam nesto do sada ni zagledo ali mtel ima 2375 zaposlenih i 493 miliona prihoda spram 3538 zaposlenih u bht i 576 miliona prihoda
Sve sa 2014.godinom
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34288 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote:Nisam nesto do sada ni zagledo ali mtel ima 2375 zaposlenih i 493 miliona prihoda spram 3538 zaposlenih u bht i 576 miliona prihoda
Sve sa 2014.godinom
Zasto bi bilo kojeg korisnika bilo kojeg operatera interesovalo koliko operater ima zaposlenih ili koliki mu je prihod, ako ima uslugu koju placa. A ako nema uslugu koju placa odjavi se i predje kod drugog operatera koji ima zadovoljavajucu uslugu koju korisnik trazi.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34289 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

ne hranite ga, pobogu...
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34290 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Nisam nesto do sada ni zagledo ali mtel ima 2375 zaposlenih i 493 miliona prihoda spram 3538 zaposlenih u bht i 576 miliona prihoda
Sve sa 2014.godinom
Zasto bi bilo kojeg korisnika bilo kojeg operatera interesovalo koliko operater ima zaposlenih ili koliki mu je prihod, ako ima uslugu koju placa. A ako nema uslugu koju placa odjavi se i predje kod drugog operatera koji ima zadovoljavajucu uslugu koju korisnik trazi.
Jel moguce da ti ili drugi ne mozete da vidite direktnu povezanost izmedju cijena usluga i troskova ze prekobrojne zaposlene
Pa zato i ne mogu da ponude nize cijene i bolju uslugu, zato i prodaju jebenu gigu za 13 km jer valja namirit plate i to visoke plate tolikim uhljupima
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#34291 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

ja sam amoniman wrote:
kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:Nisam nesto do sada ni zagledo ali mtel ima 2375 zaposlenih i 493 miliona prihoda spram 3538 zaposlenih u bht i 576 miliona prihoda
Sve sa 2014.godinom
Zasto bi bilo kojeg korisnika bilo kojeg operatera interesovalo koliko operater ima zaposlenih ili koliki mu je prihod, ako ima uslugu koju placa. A ako nema uslugu koju placa odjavi se i predje kod drugog operatera koji ima zadovoljavajucu uslugu koju korisnik trazi.
Jel moguce da ti ili drugi ne mozete da vidite direktnu povezanost izmedju cijena usluga i troskova ze prekobrojne zaposlene
Pa zato i ne mogu da ponude nize cijene i bolju uslugu, zato i prodaju jebenu gigu za 13 km jer valja namirit plate i to visoke plate tolikim uhljupima
Samo cu ti reci ovo i dalje nema rasprave.

Ako je meni ta cijena prihvatljiva, mene zaboli neka stvar zasto je ta cijena tolika. A ako nije prihvatljiva onda trazim sta mi je prihvatljivo ili sta ima drugi operater i predjem kod njega.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34292 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

kakaljin wrote:
ja sam amoniman wrote:
kakaljin wrote:
Zasto bi bilo kojeg korisnika bilo kojeg operatera interesovalo koliko operater ima zaposlenih ili koliki mu je prihod, ako ima uslugu koju placa. A ako nema uslugu koju placa odjavi se i predje kod drugog operatera koji ima zadovoljavajucu uslugu koju korisnik trazi.
Jel moguce da ti ili drugi ne mozete da vidite direktnu povezanost izmedju cijena usluga i troskova ze prekobrojne zaposlene
Pa zato i ne mogu da ponude nize cijene i bolju uslugu, zato i prodaju jebenu gigu za 13 km jer valja namirit plate i to visoke plate tolikim uhljupima
Samo cu ti reci ovo i dalje nema rasprave.

Ako je meni ta cijena prihvatljiva, mene zaboli neka stvar zasto je ta cijena tolika. A ako nije prihvatljiva onda trazim sta mi je prihvatljivo ili sta ima drugi operater i predjem kod njega.
Samo mi reci koja je to tebi cijena prihvatljiva, navedi ijednu uslugu u kojoj je bht povoljniji u odnosu na druge operatere

Za probudjene zaposlene uhljupe koji dezuraju na temi
ma koje je to diro i probudio iz medvjeđeg zimskog sna
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#34293 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

ja sam amoniman wrote: Jel moguce da ti ili drugi ne mozete da vidite direktnu povezanost izmedju cijena usluga i troskova ze prekobrojne zaposlene
Pa zato i ne mogu da ponude nize cijene i bolju uslugu, zato i prodaju jebenu gigu za 13 km jer valja namirit plate i to visoke plate tolikim uhljupima
A zar je Giga 13 km?
Ja znam da ima Giga i besplatno (tj. uključeno) u No Limit M za 40 KM. :D Ili ako je i to malo onda je dodatna Giga 8 KM. :D :D
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34294 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Ma nema sve genije do genija
Jel ti znas kolko bht ima prepaid ultra korisnika a kolko postpaid i sta mislis opet kolko posto od tih postpaid sebi moze priustit tarifu od 40 km
Mozda drzavni uhljupi sa budzetske sise kao onaj debil iz DF koji je prozivan da je o drzavni trosak kupio iphone od 1500 km te sami bht uhljupi, te poneki tajkun

A posto znam da nemas pojma kao i ostali o nekim osnovnim podacima
da te prosvjetlim od koga bht uzima najvise para, od ultra korisnika kojih ima 7 puta vise nego onih koji su na pretplati, jer je ocigledno imao i ima tako dobre tarife na postpaidu ( ovo je sa sprdnjom receno) da ima dooobro manji broj korisnika od mtela i da je spao sa 50 % udjela od prije 10 godina na 31% u 2013.
Toliko o povoljnosti cijena o cemu je jedan gore bulaznio, jer onaj ko ima povoljnije cijene privlaci korisnike a ne da ih gubi
Ali ocigledno bht menageri, zaposleni uhljupi, dezurni branioci na ovoj temi imaju neku drugu filozofiju i logiku samo sto poslovni rezultati brzo pokazu da su obicni luzeri koje jedino spasava nacionalna opterecenost stada ovaca koje uprkos sto ih šišaju uredno ostaju vjerne nacionalnim cobanima

Takodje mtel sa 2275 zaposlenih opsluzuje 1,47 miliona korisnika dok je bht za za 1,55 miliona korisnika potrebno 3538 zaposlenih

Image
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#34295 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

ja sam amoniman wrote: Image
Ja ne vidim ovde da igdje pise da je Giga 13 KM?? :hm: :hm: :hm:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#34296 Re: BHTelecom All About

Post by supercali »

Anonimni nem9j svijet ravnati po sebi
Ja tu gigu robijam besplatno a nisam na tom paketu od 40 maraka
Kako? Pa fino na pretplati sam od 30 uz akciji 200% koja mi istice iduce godine za mene je to zasada najbolja ponuda
Kad istekne ugovor onda cu traziti ono sto mi odgovara
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34297 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

ing-ecc wrote:
ja sam amoniman wrote: Image
Ja ne vidim ovde da igdje pise da je Giga 13 KM?? :hm: :hm: :hm:
Image
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34298 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Image
Last edited by ja sam amoniman on 16/09/2015 17:41, edited 1 time in total.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#34299 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

A zar ne pise da je Giga 3 KM?? :lol: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#34300 Re: BHTelecom All About

Post by ja sam amoniman »

Prijavljen ti je post
Locked