BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#33401 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Android Knego wrote:danas isao da se prebacim na visi paket MojeTV jer je bio zadnji dan ljetnog popusta. a htio uzeti mobitel na rate. objasnise mi, a jos ne mogu vjerovati da sam ispravno shvatio, da se na rate moze uzimati tek kad istekne 24 mjeseca pod ugovorom. je li to stvarno tako fercera?
Ocigledno si vec pod nekim ugovorom, po nekom osnovu, a to znaci da ne mozes sklapati drugi ugovor dok prethodni ne istekne.
k1ks
Posts: 223
Joined: 12/01/2013 10:25

#33402 Re: BHTelecom All About

Post by k1ks »

holowey wrote:
Android Knego wrote:danas isao da se prebacim na visi paket MojeTV jer je bio zadnji dan ljetnog popusta. a htio uzeti mobitel na rate. objasnise mi, a jos ne mogu vjerovati da sam ispravno shvatio, da se na rate moze uzimati tek kad istekne 24 mjeseca pod ugovorom. je li to stvarno tako fercera?
to je valjda zato sto uz ovaj 24m ugovor koristis popust prelaska na veci paket pa zato ne mozes uzeti mobitel na rate sa popustom prije nego ti istekne tek potpisani ugovor. ne moze i jare i pare :evil:
Nema veze sa popustom nego za moju tv su druga pravila prilikom kupovine mobilnih uredjaja. U ovome je finta : Korisnici multimedijalnih MojaTV paketa ne mogu realizirati kupovinu asemblirane usluge, ako su pod obaveznim trajanjem ugovornog odnosa po osnovu iznajmljivanja STB-a...

Njihov bezobrazluk nema kraja jer te na ovaj nacin tjeraju da kupis STB opremu koja kosta 300 km i plusa ako imas jos jedan tv dodatno moras platit ---
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#33403 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

escobar__ wrote:Kad ćete prestat jest govna na temi, jebo ga grob više i Telekom i Telemach i pokrivenost urbanog i ruralnog područja?
a jesi nesto neurozan jutros. da nisi preskocio terapiju? ili da mozda pojacas dozu? :lol:
Salu na stranu, ovo je sasvim legitimna i konstruktivna diskusija a kritika postoji da bi se ukazalo na greske i propuste i da bi kao rezultat imali bolje usluge. Ponekad diskusija izadje iz okvira kritike ali sve je to tu, u pet deka...
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33404 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

probook wrote:
escobar__ wrote:Kad ćete prestat jest govna na temi, jebo ga grob više i Telekom i Telemach i pokrivenost urbanog i ruralnog područja?
Jes vala stvarno su smorili. Jebli vas i jedni i drugi kao da je neko mutav pa ne zna otvorti stranice i uporediti ponude.
Stim da Telekom nema konkurencije kada je u pitanju kvalitet, omjer uloženo-dobiveno, cijena i stabilnost. Za običnog korisnika ne postoji bolja opcija.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33405 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

krakatoa wrote:
probook wrote:
escobar__ wrote:Kad ćete prestat jest govna na temi, jebo ga grob više i Telekom i Telemach i pokrivenost urbanog i ruralnog područja?
Jes vala stvarno su smorili. Jebli vas i jedni i drugi kao da je neko mutav pa ne zna otvorti stranice i uporediti ponude.
Stim da Telekom nema konkurencije kada je u pitanju kvalitet, omjer uloženo-dobiveno, cijena i stabilnost. Za običnog korisnika ne postoji bolja opcija.
A ja kazem da to nije tacno,da sam imao adsl kuci i nikad vise,adsl u firmi je samo,a kuci HS vec par godina,digitalna sa ci modulom i nikad problema. Ja kao korisnik za manje para bolje nema,tako da je meni HS najbolje ulozeno-dobiveno
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#33406 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

krakatoa wrote: Stim da Telekom nema konkurencije kada je u pitanju kvalitet, omjer uloženo-dobiveno, cijena i stabilnost. Za običnog korisnika ne postoji bolja opcija.
S tim da ne koristiš google i sive ćelije i možeš tvrditi tako :lol:
Za običnog korisnika itekako ima boljih opcija. A kvalitet, omjer uloženo-dobiveno kao i cijena ti i nisu na strani Telekoma koliko god ti mislio :mrgreen:
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#33407 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

Hahhhhahahh :lol: :lol: :lol:
Uloženo - dobiveno najbolje kod BHTelecoma hahahahahahah temu treba preimenovati u "Vicevi BHTelecom".

Meni najbolji onaj kad Mujo priča da je 5mbit/s dovoljno prosječnom korisniku!

:D
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33408 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

:nargila:
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#33409 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

krakatoa wrote::nargila:
Kino ponovo počinje :mrgreen: :mrgreen:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#33410 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

kakaljin wrote:
krakatoa wrote::nargila:
Kino ponovo počinje :mrgreen: :mrgreen:
Sacekajte malo da skoknem do Binga po kokice. Nestalo mi. :mrgreen:

Usput imaju li kakve domace za mikrovalne? :lol:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33411 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

ala7 wrote:Hahhhhahahh :lol: :lol: :lol:
Uloženo - dobiveno najbolje kod BHTelecoma hahahahahahah temu treba preimenovati u "Vicevi BHTelecom".

Meni najbolji onaj kad Mujo priča da je 5mbit/s dovoljno prosječnom korisniku!

:D
To je tačno. 5Mbit/s i 50 Gbit/s istom brzinom otvara stranice, isti je osjećaj surfanja,... Apsolutno bez potrebe je davati korisniku više od 5Mbit/s. Ako imaš firmu to je drugo a ovako bezpotrebno totalno. Povoljnije a kvalitetnije od adsl-a trenutno nema pa neka priča ko šta hoće.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33412 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

U eri full hd i 3D filmova, koji su nedostupni na tv ekranima, ljudi nemaju izbora nego preuzimat filmove sa neta. Nije isto 5 i 20. Naravno, o uploadu necu ni da pricam u vremenu sve cesce upotrebe nekog cloud-a, jel tako?

Isto tako proslo je vrijeme jedne konekcije na 1 modemu

I da, da nema potrebe za većim brzinama, vjerovatno bi npr i holandija, skandinavija... davali 5Mbps a ne 15-20x brži net :izet:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33413 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

smartXL wrote:U eri full hd i 3D filmova, koji su nedostupni na tv ekranima, ljudi nemaju izbora nego preuzimat filmove sa neta. Nije isto 5 i 20. Naravno, o uploadu necu ni da pricam u vremenu sve cesce upotrebe nekog cloud-a, jel tako?

Isto tako proslo je vrijeme jedne konekcije na 1 modemu

I da, da nema potrebe za većim brzinama, vjerovatno bi npr i holandija, skandinavija... davali 5Mbps a ne 15-20x brži net :izet:
Ma to je rasipništvo u tim zemljama. Zato se i raspadaju zbog recesije.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33414 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

krakatoa wrote: Ma to je rasipništvo u tim zemljama. Zato se i raspadaju zbog recesije.
Jest, a mi živimo u blagostanju (sa 5Mbps) :-)
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#33415 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

krakatoa wrote:
ala7 wrote:Hahhhhahahh :lol: :lol: :lol:
Uloženo - dobiveno najbolje kod BHTelecoma hahahahahahah temu treba preimenovati u "Vicevi BHTelecom".

Meni najbolji onaj kad Mujo priča da je 5mbit/s dovoljno prosječnom korisniku!

:D
To je tačno. 5Mbit/s i 50 Gbit/s istom brzinom otvara stranice, isti je osjećaj surfanja,... Apsolutno bez potrebe je davati korisniku više od 5Mbit/s. Ako imaš firmu to je drugo a ovako bezpotrebno totalno. Povoljnije a kvalitetnije od adsl-a trenutno nema pa neka priča ko šta hoće.
Svijet ulazi u eru 4K videa, ali bitno da mi možemo otvorit telecomovu stranicu. Ovo gore poređenje ne može racionalna osoba izreći.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33416 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

purgatorio wrote:
krakatoa wrote:
ala7 wrote:Hahhhhahahh :lol: :lol: :lol:
Uloženo - dobiveno najbolje kod BHTelecoma hahahahahahah temu treba preimenovati u "Vicevi BHTelecom".

Meni najbolji onaj kad Mujo priča da je 5mbit/s dovoljno prosječnom korisniku!

:D
To je tačno. 5Mbit/s i 50 Gbit/s istom brzinom otvara stranice, isti je osjećaj surfanja,... Apsolutno bez potrebe je davati korisniku više od 5Mbit/s. Ako imaš firmu to je drugo a ovako bezpotrebno totalno. Povoljnije a kvalitetnije od adsl-a trenutno nema pa neka priča ko šta hoće.
Svijet ulazi u eru 4K videa, ali bitno da mi možemo otvorit telecomovu stranicu. Ovo gore poređenje ne može racionalna osoba izreći.
Za šta će ti 4K? Obično oko ne može da vidi razliku između 720p i UHD na trenutno dostupnim monitorima jedino ako je blizina gldanja manja od 30cm. 4K je nepotrebno totalno.
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33417 Re: BHTelecom All About

Post by Casual's »

Ovima bičnet je vrh tehnologije 5 gb neta i Free zona te grabit :D
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#33418 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

A 4K TV? Hoces da ka kazes da obicno oko ne zna razliku između nativne i duplo niže rezolucije na TV-u? Tebi je izgleda VHS kaseta jos vrhunac tehnologije.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33419 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

Casual's wrote:Ovima bičnet je vrh tehnologije 5 gb neta i Free zona te grabit :D
BIHnet ne postoji ima 5 godina. Sada je sve BH Line ;)
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#33420 Re: BHTelecom All About

Post by AntiKrist »

purgatorio wrote:A 4K TV? Hoces da ka kazes da obicno oko ne zna razliku između nativne i duplo niže rezolucije na TV-u? Tebi je izgleda VHS kaseta jos vrhunac tehnologije.

Bio kod sestre i zeta u DE,bogami ona ima taj 4k,a slika ko da gledam s prozora,nisam tako nesto dobro nikad vidio,zivota mi :thumbup:
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#33421 Re: BHTelecom All About

Post by Android Knego »

k1ks wrote:
holowey wrote:
Android Knego wrote:danas isao da se prebacim na visi paket MojeTV jer je bio zadnji dan ljetnog popusta. a htio uzeti mobitel na rate. objasnise mi, a jos ne mogu vjerovati da sam ispravno shvatio, da se na rate moze uzimati tek kad istekne 24 mjeseca pod ugovorom. je li to stvarno tako fercera?
to je valjda zato sto uz ovaj 24m ugovor koristis popust prelaska na veci paket pa zato ne mozes uzeti mobitel na rate sa popustom prije nego ti istekne tek potpisani ugovor. ne moze i jare i pare :evil:
Nema veze sa popustom nego za moju tv su druga pravila prilikom kupovine mobilnih uredjaja. U ovome je finta : Korisnici multimedijalnih MojaTV paketa ne mogu realizirati kupovinu asemblirane usluge, ako su pod obaveznim trajanjem ugovornog odnosa po osnovu iznajmljivanja STB-a...

Njihov bezobrazluk nema kraja jer te na ovaj nacin tjeraju da kupis STB opremu koja kosta 300 km i plusa ako imas jos jedan tv dodatno moras platit ---
nisam prelazio na veci paket, dakle nisam koristio nikakav popust, nego sam tek prije par mjeseci objedinio usluge (mobitel, tv, internet) u jednu, tj. u MojaTV.

fakat me ovo vrlo neugodno iznenadilo...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#33422 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

krakatoa wrote: Za šta će ti 4K? Obično oko ne može da vidi razliku između 720p i UHD na trenutno dostupnim monitorima jedino ako je blizina gldanja manja od 30cm. 4K je nepotrebno totalno.
:lol: koji si ti meni kralj... Troll level 99 ali pali vidiš :thumbup:
Nego bujrum na kahvu da pogledaš jedan FHD stream od 16MB bitratea, znam da ne možeš na tih 5MB ali nema veze, koji će klinac to prosječnom korisniku :lol:
btw ja nisam prosječni nego ispodprosječni korisnik jbg samo 24'' monitor ali gledaćemo na 32'' LCD vjeruj puno je ljepše film pogledati ili seriju pa i utakmicu na FHD nego na SD ili 720p :izet:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33423 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

avaks wrote:
krakatoa wrote: Za šta će ti 4K? Obično oko ne može da vidi razliku između 720p i UHD na trenutno dostupnim monitorima jedino ako je blizina gldanja manja od 30cm. 4K je nepotrebno totalno.
:lol: koji si ti meni kralj... Troll level 99 ali pali vidiš :thumbup:
Nego bujrum na kahvu da pogledaš jedan FHD stream od 16MB bitratea, znam da ne možeš na tih 5MB ali nema veze, koji će klinac to prosječnom korisniku :lol:
btw ja nisam prosječni nego ispodprosječni korisnik jbg samo 24'' monitor ali gledaćemo na 32'' LCD vjeruj puno je ljepše film pogledati ili seriju pa i utakmicu na FHD nego na SD ili 720p :izet:
SD je 540p HD je 720p :D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#33424 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

AntiKrist wrote:
purgatorio wrote:A 4K TV? Hoces da ka kazes da obicno oko ne zna razliku između nativne i duplo niže rezolucije na TV-u? Tebi je izgleda VHS kaseta jos vrhunac tehnologije.

Bio kod sestre i zeta u DE,bogami ona ima taj 4k,a slika ko da gledam s prozora,nisam tako nesto dobro nikad vidio,zivota mi :thumbup:
Sta ti tacno sestra i zet imaju?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#33425 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

FHD je 1080p 8-)
To vidiš neće biti uskoro jer prosječnom više od SD ne treba :lol:
Ili si nabavio 720p monitor pa ipak treba nešto veće od SD rezolucije?

p.s.
SD može biti 480p ili 576p :mrgreen:
Locked