BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33351 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

Macho man
Posts: 131
Joined: 19/08/2015 15:21

Još jedan od namjenski poslanih pljuvača. Ovo je klon Butmana tj. G.I.L.I.P.T.E.R.-a. Post je prijavljen ;)
Last edited by krakatoa on 29/08/2015 10:17, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33352 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Macho man wrote:Očito tebi nije dobro
Valjda znaš bar čitat pa pročitaj njegov post i moj pa vidi vezu
Mene zaboli koliko ima korisnika i haloo i bht mene interesuje cijena koje sam i opisao
Tražiti 13 km za pišljivu gigu interneta na ultri spram 2 km za istu gigu mogu samo degenerici u bht
Eto hoću da pljujem i koga boli kurac što se to tebi ne sviđa
Činimi se da postoji tema o haloo ili tema koja definise koji je operater/provajder jeftiniji ili povoljniji pa tamo pisuckaj...

na ovoj temi je iluzorno tvoje pisanje i da

bolove ostavi ukucanima...
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33353 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

zateznistub wrote:
Macho man wrote:Očito tebi nije dobro
Valjda znaš bar čitat pa pročitaj njegov post i moj pa vidi vezu
Mene zaboli koliko ima korisnika i haloo i bht mene interesuje cijena koje sam i opisao
Tražiti 13 km za pišljivu gigu interneta na ultri spram 2 km za istu gigu mogu samo degenerici u bht
Eto hoću da pljujem i koga boli kurac što se to tebi ne sviđa
Činimi se da postoji tema o haloo ili tema koja definise koji je operater/provajder jeftiniji ili povoljniji pa tamo pisuckaj...

na ovoj temi je iluzorno tvoje pisanje i da

bolove ostavi ukucanima...
Samo ignrisati i prijavljivati postove. Možda se i administracija dohaviza konačno.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33354 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

krakatoa wrote:Macho man
Posts: 131
Joined: 19/08/2015 15:21

Još jedan od namjenski poslanih pljuvača od strane tmacha. Moguće da je i klon onog profila Telemach
Posto redovo čitam sve teme o provajderima, ovaj "macho" nema sanse da je Telemach, ta osoba je jako profesionala i kulturna...

ovo je neki klon, ne da mi se sada kopati ali bio je jedan koji je na sva usta falio haloo ne tako davno....
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#33355 Re: BHTelecom All About

Post by krakatoa »

zateznistub wrote:
krakatoa wrote:Macho man
Posts: 131
Joined: 19/08/2015 15:21

Još jedan od namjenski poslanih pljuvača. Klon GILIPTER-a
Posto redovo čitam sve teme o provajderima, ovaj "macho" nema sanse da je Telemach, ta osoba je jako profesionala i kulturna...

ovo je neki klon, ne da mi se sada kopati ali bio je jedan koji je na sva usta falio haloo ne tako davno....
Ispravljeno. Pogledao sam postove, ovaj je ipak G.I.L.I.P.T.E.R. u to sam sad 1000% siguran. Po (ne)kulturi i stilu pisanja kao i datumu kada je registrovan.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#33356 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

zateznistub wrote: I trece, koga boli kurac STA TI HOCES DA PLJUJES?
Ocigledno neke od vas ovde zaboli, i to poprilicno, dok se upinjete prikazati kako crno nije crno i bijelo nije bijelo.
Nego kako vam statistika ide ovih dana? Pitam radi onog lika sto se hvali nekim ciframa pretplatnika moje TV. Ima li negdje statistika o tome koliko ste korisnika izgubili u urbanim podrucjima, tacnije, gdje god imate konkurenciju? Znaci, ne broj ukupnih korisnika, koji je veci cisto zbog monopilistickog polozaja bhtelekoma, vec broj dosadasnjih korisnika koji su raskinuli ugovore zbog lose usluge.
Rast korisnika moje tv zasnovan je ponajvise na porastu broja pretplatnika u ruralnim podrucjima i generalno tamo gdje nema kablovskih operatera, pa uglavnom nema ni konkurencije, to niti ce uvijek biti tako niti je beskonacan broj sela u bosni. A i tu ljudi postaju svjesni izbora da se moze ukljuciti total TV, bar imaju normalne sportske kanale.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33357 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

nightvision wrote:
zateznistub wrote: I trece, koga boli kurac STA TI HOCES DA PLJUJES?
Ocigledno neke od vas ovde zaboli, i to poprilicno, dok se upinjete prikazati kako crno nije crno i bijelo nije bijelo.
Nego kako vam statistika ide ovih dana? Pitam radi onog lika sto se hvali nekim ciframa pretplatnika moje TV. Ima li negdje statistika o tome koliko ste korisnika izgubili u urbanim podrucjima, tacnije, gdje god imate konkurenciju? Znaci, ne broj ukupnih korisnika, koji je veci cisto zbog monopilistickog polozaja bhtelekoma, vec broj dosadasnjih korisnika koji su raskinuli ugovore zbog lose usluge.
Rast korisnika moje tv zasnovan je ponajvise na porastu broja pretplatnika u ruralnim podrucjima i generalno tamo gdje nema kablovskih operatera, pa uglavnom nema ni konkurencije, to niti ce uvijek biti tako niti je beskonacan broj sela u bosni. A i tu ljudi postaju svjesni izbora da se moze ukljuciti total TV, bar imaju normalne sportske kanale.
Ne nije u tome problem. Da si čitao moje postove a ovoj temi, uvidio bi da sam i ja (vrlo često) upućivao kritike na rad i kvalitet usluge BHT-a.

Razlika je samo u tome sto sam ja korisnik usluge BHT-a a većina "njih" nije a ubise pisanjem an ovoj Tei. kako rekoh, čitam sve teme koje definiu usluge IT podrucja pa se moze svasta procitati...Meni ne pada a pamet da riječi napisem a temi o LOL-u, Telemach-u ilibilo kojem aprovajderu a ije da se nema sta napisati..
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#33358 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Ponavljam, i sa ovim zavrsavam na ovu temu: BH Telecom poceo 2009.-2010. godine sa mojaTV. Nije mogao gubiti korisnike. Mogao ih je samo dobijati. Mogao je samo da ih uzima od kablovskih. Nikako drugacije. Kako ces izgubiti korisnike ako ih nisi imao? Broj od 120.000 korisnika (u ovom trenutku vjerovatno i vise) nisu mogli popuniti korisnici iz ruralnih podrucja. A posebna je prica zasto drugih nema u tim podrucjima ako vec o njima pricamo. Oni nisu ljudi? Njima ne trebaju napredne tehnologije? Hebi ga, ne isplati se nekim. I da nema bh telwcoma mogli bi plakati jer drzava ove druge nikako nije obavezala da dodju do njih. Lakse pokriti neboder. Manja investicija, jeftinija usluga. Hebo seljaka logika jel'?

Ovaj macho je posebna prica. Pratim njegovo pisanje ovdje i na jednoj drugoj temi. 180 stepeni drugacija prica. I zatezni je tamo pa ce skontati o cemu pricam. Skroz kontradiktorna prica onoj koju prica na onoj drugoj temi.

edit:

http://www.mtel.ba/images/content/Fin_i ... 6_2015.pdf

Dobit m:tela manja za ovih pola godine u odnosu na isti period prosle godine, i u odnosu na period godinu prije.....
Last edited by mirza_15 on 29/08/2015 12:18, edited 3 times in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33359 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

mirza_15 wrote:Ponavljam, i sa ovim zavrsavam na ovu temu: BH Telecom poceo 2009.-2010. godine sa mojaTV. Nije mogao gubiti korisnike. Mogao ih je samo dobijati. Mogao je samo da ih uzima od kablovskih. Nikako drugacije. Kako ces izgubiti korisnike ako ih nisi imao? Broj od 120.000 korisnika (u ovom trenutku vjerovatno i vise) nisu mogli popuniti korisnici iz ruralnih podrucja. A posebna je prica zasto drugih nema u tim podrucjima ako vec o njima pricamo. Oni nisu ljudi? Njima ne trebaju napredne tehnologije? Hebi ga, ne isplati se nekim. I da nema bh telwcoma mogli bi plakati jer drzava ove druge nikako nije obavezala da dodju do njih. Lakse pokriti neboder. Manja investicija, jeftinija usluga. Hebo seljaka logika jel'?

Ovaj macho je posebna prica. Pratim njegovo pisanje ovdje i na jednoj drugoj temi. 180 stepeni drugacija prica. I zatezni je tamo pa ce skontati o cemu pricam. Skroz kontradiktorna prica onoj koju prica na onoj drugoj temi.
Da, da! :)
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#33360 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

mirza_15 wrote:Ponavljam, i sa ovim zavrsavam na ovu temu: BH Telecom poceo 2009.-2010. godine sa mojaTV. Nije mogao gubiti korisnike. Mogao ih je samo dobijati. Mogao je samo da ih uzima od kablovskih. Nikako drugacije. Kako ces izgubiti korisnike ako ih nisi imao? Broj od 120.000 korisnika (u ovom trenutku vjerovatno i vise) nisu mogli popuniti korisnici iz ruralnih podrucja.
grohotom se nasmijem. :lol: :lol: :lol: Od cega su kablovski operateri pocinjali? od 100.000 korisnika? :lol: :lol: :lol: I to u vrijeme kada je jos postojao besplatni satelit i zemaljska televizija. I takodje, svi, ali bas svi, apsolutno svi, imali su kablovsku televiziju. :lol: :lol: :lol: Pogotovo svijet u ruralnim podrucjima. :lol: :lol: :lol: I sta je to telekom posebno uradio? iskoristio postojece vodove i infrastrukturu uz dodavanje malo opreme da bi ponudio uslugu kablovskog operatera. Nije li to monopolisticki polozaj?! Znaci, samo zahvaljuci predinstaliranoj mrezi fixne telefonije telekom je usao na trziste. Nedobog da ste se morali potruditi, na sta bi to tek licilo... 120.000 korisnika nakon 7-8 godina a pola infrastrukture vec predinstalirano? Da ste malo manje trosili na plate a vise ulagali u opremu i usluge mogli ste imati i 90% pokrivenost trzista i bar duplo vise korisnika. Oni podatci za period unazad 7-8 godina govore dovoljno, prihodi manji, konstantno u padu, a broj zaposlenih konstantno u rastu. Izuzetno ozbiljna firma, sa ozbiljnim menadzmentom i poslovnom politikom. pogotovo prema stranackim i familijarnim uhljebima. :lol: :lol: :lol: Hajde ti sto se sutas brojevima, reci nam koliko ste korisnika izgubili?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33361 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

nightvision wrote:
mirza_15 wrote:Ponavljam, i sa ovim zavrsavam na ovu temu: BH Telecom poceo 2009.-2010. godine sa mojaTV. Nije mogao gubiti korisnike. Mogao ih je samo dobijati. Mogao je samo da ih uzima od kablovskih. Nikako drugacije. Kako ces izgubiti korisnike ako ih nisi imao? Broj od 120.000 korisnika (u ovom trenutku vjerovatno i vise) nisu mogli popuniti korisnici iz ruralnih podrucja.
grohotom se nasmijem. :lol: :lol: :lol: Od cega su kablovski operateri pocinjali? od 100.000 korisnika? :lol: :lol: :lol: I to u vrijeme kada je jos postojao besplatni satelit i zemaljska televizija. I takodje, svi, ali bas svi, apsolutno svi, imali su kablovsku televiziju. :lol: :lol: :lol: Pogotovo svijet u ruralnim podrucjima. :lol: :lol: :lol: I sta je to telekom posebno uradio? iskoristio postojece vodove i infrastrukturu uz dodavanje malo opreme da bi ponudio uslugu kablovskog operatera. Nije li to monopolisticki polozaj?! Znaci, samo zahvaljuci predinstaliranoj mrezi fixne telefonije telekom je usao na trziste. Nedobog da ste se morali potruditi, na sta bi to tek licilo... 120.000 korisnika nakon 7-8 godina a pola infrastrukture vec predinstalirano? Da ste malo manje trosili na plate a vise ulagali u opremu i usluge mogli ste imati i 90% pokrivenost trzista i bar duplo vise korisnika. Oni podatci za period unazad 7-8 godina govore dovoljno, prihodi manji, konstantno u padu, a broj zaposlenih konstantno u rastu. Izuzetno ozbiljna firma, sa ozbiljnim menadzmentom i poslovnom politikom. pogotovo prema stranackim i familijarnim uhljebima. :lol: :lol: :lol: Hajde ti sto se sutas brojevima, reci nam koliko ste korisnika izgubili?
Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera i da su oni, pored postojeće instalirali svoju!
Za to "malo opreme" koju BHT jeste Instalirao prvo se malo raspitaj pa onda mlati gluposti...
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#33362 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

zateznistub wrote: Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera i da su oni, pored postojeće instalirali svoju!
Za to "malo opreme" koju BHT jeste Instalirao prvo se malo raspitaj pa onda mlati gluposti...
Pa sta hoces, da ti dam moju adresu? :thumbup: :lol: :lol: :lol: Toliko o tome ko mlati gluposti. I koliko. :mrgreen: Cim podjemo malo ozbiljnije razgovarati i ukazivati na greske i propuste odmah mlatimo gluposti? A jel' vam se dirne u platu k'o da si u osinjak dirnuo. Odmah ujedate. :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33363 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

nightvision wrote:
zateznistub wrote: Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera i da su oni, pored postojeće instalirali svoju!
Za to "malo opreme" koju BHT jeste Instalirao prvo se malo raspitaj pa onda mlati gluposti...
Pa sta hoces, da ti dam moju adresu? :thumbup: :lol: :lol: :lol: Toliko o tome ko mlati gluposti. I koliko. :mrgreen: Cim podjemo malo ozbiljnije razgovarati i ukazivati na greske i propuste odmah mlatimo gluposti? A jel' vam se dirne u platu k'o da si u osinjak dirnuo. Odmah ujedate. :mrgreen:
Ne lazi, nisa trazio tvoju adresu. Jedina opcija je da istalacije NIJE BILO, jer odgovoro tvrdim da u Sarjevu nema zgrade sa istalacijo zajednicke antene a da ista nije uzurpirana...
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#33364 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

zateznistub wrote:
nightvision wrote:
mirza_15 wrote:Ponavljam, i sa ovim zavrsavam na ovu temu: BH Telecom poceo 2009.-2010. godine sa mojaTV. Nije mogao gubiti korisnike. Mogao ih je samo dobijati. Mogao je samo da ih uzima od kablovskih. Nikako drugacije. Kako ces izgubiti korisnike ako ih nisi imao? Broj od 120.000 korisnika (u ovom trenutku vjerovatno i vise) nisu mogli popuniti korisnici iz ruralnih podrucja.
grohotom se nasmijem. :lol: :lol: :lol: Od cega su kablovski operateri pocinjali? od 100.000 korisnika? :lol: :lol: :lol: I to u vrijeme kada je jos postojao besplatni satelit i zemaljska televizija. I takodje, svi, ali bas svi, apsolutno svi, imali su kablovsku televiziju. :lol: :lol: :lol: Pogotovo svijet u ruralnim podrucjima. :lol: :lol: :lol: I sta je to telekom posebno uradio? iskoristio postojece vodove i infrastrukturu uz dodavanje malo opreme da bi ponudio uslugu kablovskog operatera. Nije li to monopolisticki polozaj?! Znaci, samo zahvaljuci predinstaliranoj mrezi fixne telefonije telekom je usao na trziste. Nedobog da ste se morali potruditi, na sta bi to tek licilo... 120.000 korisnika nakon 7-8 godina a pola infrastrukture vec predinstalirano? Da ste malo manje trosili na plate a vise ulagali u opremu i usluge mogli ste imati i 90% pokrivenost trzista i bar duplo vise korisnika. Oni podatci za period unazad 7-8 godina govore dovoljno, prihodi manji, konstantno u padu, a broj zaposlenih konstantno u rastu. Izuzetno ozbiljna firma, sa ozbiljnim menadzmentom i poslovnom politikom. pogotovo prema stranackim i familijarnim uhljebima. :lol: :lol: :lol: Hajde ti sto se sutas brojevima, reci nam koliko ste korisnika izgubili?
Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera i da su oni, pored postojeće instalirali svoju!
Za to "malo opreme" koju BHT jeste Instalirao prvo se malo raspitaj pa onda mlati gluposti...
mogu li ja? :D
ive andrica 8, sarajevo, pored postojece zajednicke predratne antenske instalacije stemali i busili zidove i provlacili svoje kablove (elob i logosoft)
napravili cirkus od instalacija kroz haustor pored postojecih buzira kroz zidove :lol:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#33365 Re: BHTelecom All About

Post by nightvision »

zateznistub wrote:
nightvision wrote:
zateznistub wrote: Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera...
Pa sta hoces, da ti dam moju adresu?
Ne lazi, nisa trazio tvoju adresu. Jedina opcija je da istalacije NIJE BILO, jer odgovoro tvrdim da u Sarjevu nema zgrade sa istalacijo zajednicke antene a da ista nije uzurpirana...
Cekaj ba malo, jesi li trazio ili nisi? :mrgreen: Doduse nisam u sarajevu vec u tuzli, jel to ne vazi? :lol:
U svakom slucaju covjek te demantovao. :lol:
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#33366 Re: BHTelecom All About

Post by Bavarac94 »

Dali neko zna koliko kosta otkljucavanje mobitela u BHTelecomu?
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#33367 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

zateznistub wrote:
nightvision wrote:
zateznistub wrote: Daj mi adresu objekta u kojoj nije dirana instalacija "zajednicke antene" od strane kablovskih operatera i da su oni, pored postojeće instalirali svoju!
Za to "malo opreme" koju BHT jeste Instalirao prvo se malo raspitaj pa onda mlati gluposti...
Pa sta hoces, da ti dam moju adresu? :thumbup: :lol: :lol: :lol: Toliko o tome ko mlati gluposti. I koliko. :mrgreen: Cim podjemo malo ozbiljnije razgovarati i ukazivati na greske i propuste odmah mlatimo gluposti? A jel' vam se dirne u platu k'o da si u osinjak dirnuo. Odmah ujedate. :mrgreen:
Ne lazi, nisa trazio tvoju adresu. Jedina opcija je da istalacije NIJE BILO, jer odgovoro tvrdim da u Sarjevu nema zgrade sa istalacijo zajednicke antene a da ista nije uzurpirana...
Evo da ja potvrdim da je u mom ulazu kada je HS provlacila kablove iskoristila stare kablove od antena i zajednicke satalitske da provede svoje kablove. Znaci samo je HS stavila svoj razdjeljnik i u stanovima sa uticnica provela koaksioni kabl do tv-a i to naplatila po prikljucku kada se uvodilo preko 130 KM koliko se sjecam.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#33368 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

Bavarac94 wrote:Dali neko zna koliko kosta otkljucavanje mobitela u BHTelecomu?
besplatno ako si otplatio telefon
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#33369 Re: BHTelecom All About

Post by Bavarac94 »

holowey wrote:
Bavarac94 wrote:Dali neko zna koliko kosta otkljucavanje mobitela u BHTelecomu?
besplatno ako si otplatio telefon
A ako nisam otplatio?
I ja sam vec dva prijasnja telefona otplatio ali nikakav ja kod za otkljucavanje nisam dobio kao ne moze bez obzira sto je uredno otplaceno.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#33370 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Bavarac94 wrote:
holowey wrote:
Bavarac94 wrote:Dali neko zna koliko kosta otkljucavanje mobitela u BHTelecomu?
besplatno ako si otplatio telefon
A ako nisam otplatio?
I ja sam vec dva prijasnja telefona otplatio ali nikakav ja kod za otkljucavanje nisam dobio kao ne moze bez obzira sto je uredno otplaceno.
Podneses zahtjev na salteru da ti itkljucaju telefon koji je otplacen, pa ce ti za nekoliko dana doci sms sa kodom za otkljucavanje.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#33371 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

A šta kad kupis mobitel za keš, kao Ultra Plus? Kako se to otključa?
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#33372 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

Pa ako pogledate koliko domaćinstava ima tamo gdjeTelecom ima svoju infrastrukturu, broj od 120 000 korisnika je mizeran. Onda uporediš sa kablovskim operaterima (njihovu dostupnost i broj korisnika) dođeš do zaključka da Telecom i nema neki broj korisnika mojatv u poređenju sa kapacitetom, tačnije uglavnom su prisutni tamo gdje nema konkurencije. Nije teško preračunat...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72893
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#33373 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

POPRAVITE OVU KONEKCIJU!
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#33374 Re: BHTelecom All About

Post by purgatorio »

doff wrote:Pa ako pogledate koliko domaćinstava ima tamo gdjeTelecom ima svoju infrastrukturu, broj od 120 000 korisnika je mizeran. Onda uporediš sa kablovskim operaterima (njihovu dostupnost i broj korisnika) dođeš do zaključka da Telecom i nema neki broj korisnika mojatv u poređenju sa kapacitetom, tačnije uglavnom su prisutni tamo gdje nema konkurencije. Nije teško preračunat...
Dobro i imaju, jer gdje se god makne od grada ne može mojatv, ne valjaju parice, udaljenost...
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#33375 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

doff wrote:Pa ako pogledate koliko domaćinstava ima tamo gdjeTelecom ima svoju infrastrukturu, broj od 120 000 korisnika je mizeran. Onda uporediš sa kablovskim operaterima (njihovu dostupnost i broj korisnika) dođeš do zaključka da Telecom i nema neki broj korisnika mojatv u poređenju sa kapacitetom, tačnije uglavnom su prisutni tamo gdje nema konkurencije. Nije teško preračunat...
Evo ti primjer moj ulaz, a primjetim i po povećanom wifi-u u naselju jer je jači signal. Nakon dolaska optike telecoma da je većina prešla na Telekom sa hs-a. Konkretno moj ulaz od 12 stanova 10 je prešlo na optiku telecoma.

Ne mora to ništa da znaci, ali postoje raznih primjera. Tako da se ne može sve uzimati zdravo za gotovo.
Locked