BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#31626 Re: BHTelecom All About

Post by fortaleza »

To nije akcija od 30 dana već jedna nadoplata od 50 kn traje 30 dana, a akcija je stalna dok je ne ukinu, isto kao i 200% kod telecoma, i nju su svi uzimali u računicu, jel. S tim da u hr nije praksa ukidati tarife (a posebno ne aktivnim korisnicima već samo za nove) i sigurno zbog konkurencije T-mobile neće slabiti ponudu već je produžiti kao što je to i do sad radio. Isto tako i sam na Eronetu koristim Full tarifu koja je ukinuta za nove korisnike prije više od dvije godine, a i dalje je koristim.

U globalu 10-20 KM nije puno s obzirom da dobiješ defacto neograničene pozive poruke, te internet uz u prosjeku 5 poziva dnevno (bez nekog ograničenja u pozivu) iziđe 100-njak poziva mjesečno 20 KM. Da u BiH postoji takva ponuda prvi bih je uzeo.

Sad zamisli u BiH ako koristiš tarifu od 50 KM, a još kupuješ i otplaćuješ telefon kod operatera bez neke subvencije u odnosu na stvarnu cijenu, a oni ti tarifiraju poziv po minuti 0,15-0,20 KM. Pa i No Limit pun limita jer se kod dosta korisnika ne isplati jer samo jednu mrežu pokriva a cijena 47 KM najmanji paket (i tu još otplaćuješ telefon isto bez neke subvencije koliko sam vidio).
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#31627 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Koliko sam vidio akcija je do kraja augusta. Manje bitno. Tesko mozes proci ispod 20-25 KM. Imas puno minuta, ali i uspostavu poziva plus kod t-coma se tarifiraju i pozivi prema drugim mrezama. Da bi iskoristio benefite minuta moras zvati vise. Na kraju te to dovede do minimuma od 20-25 KM. Istina, dobijes nemjerljivo vise za te pare nego ovdje. To je dobra poslovna politika. Natjeras ove na prepaidu da trose vise. Na kraju svi zadovoljni. Korisnik jer je dobio vise minuta povoljnije, a operater jer je zaradio vise.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#31628 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

mirza_15 wrote:
fortaleza wrote:Znaš šta je najgolemije, nakon što izbaciš sve povoljnije ponude u Hr od strane nekoliko operatera i uzmeš onu najslabiju od najvećeg operatera (mada i on ima odličnu ponudu za mlade i pretplatu) opet gubiš više nego dvostruko.ImageImage

Koliko 300 minuta prema svima košta u Telecomu prepaid? Recimo 100 Eronet, 100 Mtel, 100 unutar mreže?

Nek je 0,20 KM/min kombinirano eto te na 60 KM, preko 200 kunića.

I dobio si 300 minuta u Telecomu. :lol:
Dobro i? Nisam ni rekao da je drugacije niti sam rekao da bi BH Telecom bio konkurentan sa cijenama u Hrvatskoj. Samo si ti to tako shvatio i poceo porediti ponudu T-com-a i BH Telecom-a.

Ja sam samo napisao da ponuda nije x10 puta bolje nego, eto x2

(a gruba ti racunica sa 100 minuta unutar BH Telecom mreze (drzi 45% trzisnog udjela), a 200 izvan? Jos kada se uzmu nase specificnosti u obzir - ja imam jedan eronet i jedan m:tel broj u imeniku, a oba su poslovna)
Brate, za mene je i to užasno saznanje, da je BHT dvaput skuplji. Čovječe dragi, na normalnom tržištu radi par procenata se gube korisnici...
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#31629 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

Pogledaj postpaid pakete vipa, nema naknade za uspostavu poziva... famoznih 10x bolje nego no limit
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#31630 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

..........i došli do zaključka da je loša ponuda BHTelecoma!

Ništa dok ne uvedu ponovo 200% + cca 500MB uključenog interneta na najnižem paketu (a na većim paketima 1GB, 2GB....)

Sreća pa imam još 200% još nekih godinu i dva mjeseca. Nadam se da će do tad srediti svi cijene u državi.
U državi realno ni jedna ponuda ne valja neka combi usluga pozivi+internet, sve je pojedinačno istaknuto pod nekim akcijama. Dok ne uđe na tržište neki četvrti operater gigant ( tako da ga nazovemo) neće biti bolja mobilna usluga (primjer ADSL ograničenja i Telemach).
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#31631 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Je li samo kod mene upload brzina ograničena (mobilna pretplata, Complete tarifa) ili je to najnovija praksa u Telekomu? Do sada sam obično download imao ograničen dok je upload pičio k'o lud (vidjelo se na uploadu fotografija na cloud storage), zadnjih par dana evo gledam kako uplad ide na bijednih 128 Kbit/s?
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#31632 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

escobar__ wrote:Je li samo kod mene upload brzina ograničena (mobilna pretplata, Complete tarifa) ili je to najnovija praksa u Telekomu? Do sada sam obično download imao ograničen dok je upload pičio k'o lud (vidjelo se na uploadu fotografija na cloud storage), zadnjih par dana evo gledam kako uplad ide na bijednih 128 Kbit/s?
Image

Piči i više zavisno od servera na speedtestu.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#31633 Re: BHTelecom All About

Post by boshniak »

Da li se u BH Telecomu pojavila Lumia 640, vidim na klixu imaju baner na kojem ga reklamiraju, i kad kliknes na baner odvede te na Lumia 535.
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#31634 Re: BHTelecom All About

Post by 4m3l »

Telefon mi je ukraden ili sam ga izgubio nemam pojma, uglavnom neka druga osoba ga koristi, prateci stanje kredita preko portala primjetio sam da je stanje manje za 5km. Zna li neko nekoga iz bhtelecoma ko mi moze provjeriti koji su zadnji brojevi pozivani sa mog broja ili u slucaju da je kredit poslan na drugi broj da mi kaze o kojem se broju radi. Pa na osnovu toga da mu udjem u trag... Zovem 1444, cim kazem kakva je situacija odma upucuju na policiju, a bio sam i u policiji ali nema fajde, sporo sve ide. Ili da odem na salter, da ne govorim da je mob ukraden, vec onako da mi treba npr. listing poziva ?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#31635 Re: BHTelecom All About

Post by rovac13 »

Vidim opet se raspravlja o Hrvatskoj.....a to bas i nema smisla .

Upravo sam u Istri koristim tomato na bonove (dopune).......skine 49kn i mjesec dana imam 2gb .......minuta 1500 ili 2000 nissm siguran jer koristim samo net.

Mogao sam uzet jos jeftiniju tarifu bonbon sam sebi biras kolicinu min sms mb.......ali uzeo sam tomato jer kazu da vip ima najbolji signal pa da probam.

Isto tako prosle godine imao tele2 sa 3gb 3000min itd.......sjecam se i tad su bhtovci branili bht kako je tele2 bila samo trenutna akcija.

Elem.......glupo je stavljati u istu recenicu hrvatsku i to nase.
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#31636 Re: BHTelecom All About

Post by AnonymousBIH »

BH Telecom treba besplatno, ukoliko nije njihov zaposlenik, dati @mirza_15 besplatno sve usluge zbog ovolikog hvaljenja njihovih usluga.
Meni je Telemach dao HBO paket i majicu gratis zbog par realno napisanih pohvala i urednog izmirivanja obaveza.

Ne znam ko pri čistoj svijesti može napisati bilo šta pozitivno o Telecomu, jer u svemu su nekonkuretni i preskupi. U multimedajnim paketima ih operater sa istog tržišta tj. Telemach šiša za 10x bolju uslugu, a u mobilnom dijelu imaju iste konkrunte na našem, a smećarsku ponudu naspram susjednih država. Ovo napisano stoji i za eronet i m:tel,
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#31637 Re: BHTelecom All About

Post by rovac13 »

Nikad kod nas nece bit bolje........ovdje u hrv nikad niko ne spominje nas operater njihov operater..........ako drugi ponudi malo vise minuta on ode njemu..........dok se bht ne zulja plaho za korisnike........ipak bosnjaka je puno u bosni..........dok je sda hdz i ostalih svi oni imaju svoje musterije :-).
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#31638 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

rovac13 wrote:Vidim opet se raspravlja o Hrvatskoj.....a to bas i nema smisla .

Upravo sam u Istri koristim tomato na bonove (dopune).......skine 49kn i mjesec dana imam 2gb .......minuta 1500 ili 2000 nissm siguran jer koristim samo net.

Mogao sam uzet jos jeftiniju tarifu bonbon sam sebi biras kolicinu min sms mb.......ali uzeo sam tomato jer kazu da vip ima najbolji signal pa da probam.

Isto tako prosle godine imao tele2 sa 3gb 3000min itd.......sjecam se i tad su bhtovci branili bht kako je tele2 bila samo trenutna akcija.

Elem.......glupo je stavljati u istu recenicu hrvatsku i to nase.
jest a ne kazes da si ustedio za more tako sto si bio na bh telecomu i jeftinije koristio telekom usluge :D
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#31639 Re: BHTelecom All About

Post by prelivoda »

fortaleza wrote:
prelivoda wrote:Tomato:
ŽESTOKA TARIFA
Bez troškova iznenađenja!

Za samo 99 kuna mjesečno na raspolaganju ti je:

• 1500 minuta prema svim mrežama u Hrvatskoj
• 1500 SMS poruka prema svim mrežama u Hrvatskoj
• 1500 MB za surfanje

Bez naknade za uspostavu poziva i bez ugovorne obveze.

MJESEČNA NAKNADA (KN) 99*
MINUTE PREMA SVIM MREŽAMA U HRVATSKOJ UKLJUČENE U TARIFNI MODEL 1500
SMS PORUKE PREMA SVIM MREŽAMA U HRVATSKOJ UKLJUČENE U TARIFNI MODEL 1500
KOLIČINA PODATKOVNOG PROMETA BEZ OGRANIČENJA BRZINE U HRVATSKOJ (MB) UKLJUČENA U TARIFNI MODEL 1500
NAKNADA ZA USPOSTAVU POZIVA -
MMS PORUKA (KN/MMS) 0,70

Ja 45KM (Top tim 30), +msurf 50mb iskoristim ovo.

Smiješno
Evo Tomato koristi Vipovu infrastrukturu pa se stvarno ne može spominjati pokrivenost kao razlog dobre ponude, jer tu redom nema nikakve korelacije. Svemirske ponude u odnosu na nas nude i Multiplus, Tomato, Tele2, Simpa, Vip, T-mobile pa se za svakog nađe nešto i veoma je lako provjeriti pokrivenost, nemoguće da nijedan operater ne valja.
Ma nije fazon u Tomatu, to je samo primjer. Pogledaj moju analitiku, koliko sam pričao, poruka poslao i imao interneta za 42-45KM.
To je stvarno preskupo.
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#31640 Re: BHTelecom All About

Post by Indigont »

ovo_mi_je_nick wrote:Od 01.07. nakon isteka Ultra kredita mozete primati pozive/sms 90 dana (inaktivni) i produziti validnost kredita za samo 0,50 KM :lol: :lol:

Sada je i pola marke bitno. A ovo inaktivno, mozda znaci da ce ubrzo doci poruka, kroz nekih pola godine, da necemo biti u mogucnosti primati pozive i sms ako je istekao kredit.
Kako se ovo produzava? Jel se ovo moze preko mobitela od kuce? Da ne moram ici do prodavnice.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#31641 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

Indigont wrote: Kako se ovo produzava? Jel se ovo moze preko mobitela od kuce? Da ne moram ici do prodavnice.
Ukucaj *110# i prati uputstva
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#31642 Re: BHTelecom All About

Post by Indigont »

E hvala. Kakvi su cigani samo 7 dana ti traje produzenje i 60 dana moras cekati da bi opet koristio opciju :D
User avatar
maki222
Posts: 113
Joined: 31/03/2010 12:14

#31643 Re: BHTelecom All About

Post by maki222 »

Koliko se ceka POTVRDA o izmirenim racunima u BHT? ( radi prenosa broja kod drugog operatera? )
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#31644 Re: BHTelecom All About

Post by Muhamed Đakmić »

Šta je sa naj brojevima, koljete i na tom, a? :D
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#31645 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

ne mogu vjerovati da sam docekao dan kad je eronet postao jeftiniji od telekoma :shock: . maloprije uz kafu dok sam gledao listinge poziva hajde reko da vidim i mobitele, G4 jeftini za 65KM u ukupnoj cifri u eronetu na tarifi 25,a telekom pretplata 30KM. od oka kako sam gledao mislim da je ova super 25 jeftinija od telekom midi 30. nisam detaljno gledao ali onako u letu izgleda da se dobije vise minuta za pricati, ne znam za internet nisam gledao :mrgreen: .

kud najavise promjene pretplata i RAK pa sad ne mogu da se zaljecem za mobitel kod jednog,a tamo drugi promjeni sve nabolje :mrgreen: .

da ponovim dezurnim braniocima telekoma pa makar i 100KM skuplji u svemu bili, jebe mi se za jedne i druge, klempa me telekom po usima. eronet je vazda najgori bio, klempo raju samo tako i sad postalo kontra sve. telekom se jel prodaje za sitne pare ili su dosli neki glupani na kljucne pozicije jer kakve gluposti valjaju u zadnje vrijeme ono bas nevjerovatno :mrgreen:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5054
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#31646 Re: BHTelecom All About

Post by oldtajmer »

meni nakon sto je dosao racun za peti mjesec,nije proslo ni pet dana,a vec stize sms sa podsjecanjem za dug i blablabla
shvatam da treba placati na vrijeme,ali ovo davljenje je vala bas previse
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#31647 Re: BHTelecom All About

Post by rovac13 »

quarterback wrote:
jest a ne kazes da si ustedio za more tako sto si bio na bh telecomu i jeftinije koristio telekom usluge :D
Mislis presao sa midi 30 na super 25 i poceo stedit pare.

Sitna je to usteda........oba su zlo.......samo jedno manje drugo vise :-)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#31648 Re: BHTelecom All About

Post by quarterback »

:lol:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#31649 Re: BHTelecom All About

Post by Pitarrr82 »

Ovaj dokumentarni kineski i nije tako los a na onom prebrzo fura engleski prevod :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#31650 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

Pitarrr82 wrote:Ovaj dokumentarni kineski i nije tako los a na onom prebrzo fura engleski prevod :mrgreen:
O kakvim ti dokumentarcima govoris? Meni je dosao samo neki njihov kanal na njemu najnoviji filmovi extra klase :mrgreen:
Locked